اتریش, کاری

شرایط اخذ ویزای کار در اتریش

شرایط اخذ ویزای کار در اتریش

شرایط اخذ ویزای کار در اتریش

متقاضیان جویای شرایط اخذ ویزای کار در اتریش ، لازم است ابتدا، اطلاعاتی کلی از ویژگی های جغرافیایی و سیاسی کشور اتریش داشته باشند. از این رو در ادامه، مختصری از این ویژگی ها بیان می گردد.
اتریش کشوری اروپایی است که پایتخت آن شهر وین می باشد. این کشور، با کشورهای مختلفی نظیر، مجارستان، سوئیس، جمهوری چک و ایتالیا هم مرز است و از کشورهای اروپای مرکزی محسوب می شود. در زبان آلمانی، اتریش را اوستررایش به معنای شرق قلمرو پادشاهی یا پادشاه شرقی می نامند؛ و در زبان فرانسوی، Autricheخوانده می شود.

در ابتدا، کشور اتریش به صورت امروزی دارای سوابق سیاسی و حکومتی مستقلی نبوده است؛ و در سده های میانی، عنوان حکومتی اتریش، معرفی و مطرح شد؛ و در آغاز به نام نوریکم، شهرت یافت. از قدیم الایام اتریش و مناطق پیرامون آن، جزو قلمرو پادشاهی روم محسوب می شده است؛ به تدریج با رشد اقتصاد و صنعت، این قلمرو به شکل امروزی گسترش یافته است. از نظر ویژگی های جغرافیایی، این کشور کوهستانی بوده و بیش از 80 درصد آن توسط ارتفاعات آلپ پوشیده شده است. بارش در بخش های غربی آن، بسیار بیشتر از بخش های شرقی می باشد؛ و ارتفاعات آلپ، بر روی تمامی جنبه های زندگی ساکنان این کشور، تأثیر گذار می باشد. رشته کوه های آلپ و زیبایی های منحصر به فردش، چشم اندازهای ویژه ای را در این کشور خلق نموده است؛ که سالانه هزاران گردشگر و بازدیدکننده را به خود جلب می کند. مهاجرت و اخذ اقامت در اتریش، همراه با آگاهی از شرایط، مدارک و نوع ویزا، بسیار حائز اهمیت می باشد.
در این مقاله، سعی داریم موضوعاتی که مربوط با شرایط اخذ ویزای کار در اتریش می باشد، را مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

از مهم ترین این مباحث می توان موارد زیر را نام برد.

 شرایط اخذ ویزا در اتریش
انواع اخذ ویزا در اتریش
 شرایط  کار در اتریش

*شرایط اخذ ویزا در اتریش

چنانچه خواهان اخذ ویزا در کشور اتریش می باشید، لازم است از شرایط اخذ ویزای آن مطلع شوید و این هنگامی میسر خواهد بود، که نوع اخذ ویزای اتریش برای شما مشخص و روشن باشد؛ به طور مثال، شرایط اخذ ویزای کار در اتریش یا شرایط اخذ ویزاهای دیگر در این کشور، همراه با مدارک و شرایط خاص مرتبط با آن، ضروری می باشد؛ تا اقدام به اخذ ویزای اتریش، به راحتی و با سرعت برای متقاضیان ممکن گردد.

در حالت کلی، شرایط اخذ ویزای کار در اتریش، با توجه به میزان مهارت و نوع تخصص مورد نیاز و غیره، شرایط اخذ ویزای تحصیل، بر اساس دارا بودن شرایط پذیرش در دانشگاه های اتریش، ریز نمرات بالا، سوابق تحصیلی و علمی عالی و غیره و شرایط اخذ ویزای ازدواج، با پیمان زناشویی و ازدواج رسمی با شهروند اتریشی، امکان پذیر خواهد بود؛ طبیعتاً در انواع دیگر ویزاهای اتریش نیز، شرایط به همین منوال خواهد بود.
تمامی مدارک و شرایط اخذ ویزا در اتریش، توسط مقامات کنترل و بازرسین این کشور، بررسی می گردد؛ لذا قبل از هر اقدامی، می بایست متقاضیان، تمامی مدارک زیر را تهیه و ارائه نمایند:

– فرم درخواست ویزای خود را تکمیل و ترجمه نمایند.
– ارائه دو قطعه عکس رنگی جدید در ابعاد 5 *3 و 5 *4 سانتی متر .
– ارائه فتوکپی گذرنامه.
– داشتن گواهی کار و درآمد همراه با ترجمه.
– ارائه بیمه نامه مسافرتی.
– داشتن حساب مالی و گواهی تأییدیه بانکی به نام متقاضی.
– افراد زیر سن قانونی، باید اجازه کتبی و محضری والدین را به همراه داشته باشند؛ که به زبان آلمانی ترجمه شده باشد.
– واریز هزینه بررسی ویزا به مبلغ60 یورو.
– ارائه گذرنامه با حداقل شش ماه اعتبار.
– بلیط رفت و برگشت به اتریش.
– و غیره.

*انواع اخذ ویزا در اتریش

برای ورود به هر کشور، مسلماً باید ویزای آن کشور را در دست داشت؛ که از طریق آن، اقامت دائم یا موقت متقاضی امکان پذیر می گردد. مسلماً دانستن شرایط اخذ ویزا در اتریش، مثلاً شرایط اخذ ویزای کار در اتریش، یا شرایط اخذ ویزای تحصیل در اتریش، با توجه به نوع ویزا الزامی می باشد. انواع اخذ ویزا در اتریش، شامل مجموعه ای گسترده و گوناگونی است که عبارتند از:
– اخذ ویزا در اتریش با ازدواج شهروند اتریشی(اعم از مرد و زن)
– اخذ ویزا در اتریش با ویزای تحصیلی
– اخذ ویزا در اتریش با ویزای کار
– اخذ ویزا در اتریش با مهاجرت
– اخذ ویزا در اتریش با سفرهای گردشگری و توریستی(اتریش گردی).
– اخذ ویزا در اتریش برای افراد کمتر از سن قانونی.
– اخذ ویزا در اتریش با ویزای پزشکی.
هر کدام از انواع اخذ ویزا در اتریش، می تواند شرایط و ویژگی های خاص خود را داشته باشد؛ که متقاضیان ضمن دارا بودن آن شرایط، باید مدارک مورد نیاز آن را آماده و ارائه نمایند.

*شرایط اخذ ویزای کار در اتریش

اخذ ویزای کار و آگاهی از شرایط اخذ ویزای کار در اتریش، برای افراد و متقاضیان کار، که تمایل دارند در اتریش فعالیت کنند، مناسب می باشد. افراد متقاضی کار، باید شرایط اخذ ویزای کار در اتریش را داشته باشند؛ تا طبق آن شرایط، ویزای کار با دعوت نامه کار فرمای خود به نام آنها صادرگردد. شرایط اخذ ویزای کار در اتریش، شامل نوع تخصص، اندازه مهارت و سوابق کاری است؛ که با همکاری کارفرما، امکان سریعتر روند پروسه، انجام پذیر خواهد بود.
بنابراین، هر چه میزان ارتباط بین متقاضی و کارفرمای وی بیشتر باشد، امکان اخذ ویزای کار، با حداقل زمان و براحتی امکان پذیر می باشد؛ در این میان، کارفرما می بایست نسبت به کار و حرفه و همچنین مسئولیت های زندگی متقاضی، مسئول باشد و بتواند حداقل بخشی از مسائل و هزینه های کار و زندگی وی را تقبل نماید. شرایط اخذ ویزای کار در اتریش، همچنین با فراهم سازی و تهیه مدارک لازم، جهت اخذ ویزای کار ممکن خواهد بود.

کلیه مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار در اتریش عبارتند از:

– دارا بودن سوابق کاری مرتبط متقاضیان.
– دارا بودن سوابق تحصیلی مرتبط با کار متقاضیان.
– ارائه مدارکی دال بر اعتبار و فعال بودن شرکت مورد نظر در اتریش.
– دارا بودن سوابق عملی و اجرائی متقاضیان.
– مکان و آدرس دقیق اقامت متقاضیان.

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

منبع: سفارت اتریش

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *