انگلستان, انگلیس, کاری

شرایط کار در انگلستان

شرایط کار در انگلستان

شرایط کار در انگلستان

شرایط کار در انگلستان به گونه‌ای است که متقاضیان اخذ ویزای کاری جهت اشتغال در این کشور، مسیر نسبتاً سخت‌تری را در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی پیش روی خود می‌بینند. انگلستان یک کشور بسیار ویژه در قاره اروپاست و عجیب نیست اگر متناسب با همین خصوصیت، شرایط کار در انگلستان نیز کمی متفاوت باشد.

هزینه‌های زندگی و اقامت در انگلستان بسیار زیاد است اما اگر بتوانید در این کشور شغل مناسب و دائمی برای خود دست‌وپا کنید، درآمدتان نیز متناسب با این هزینه بالا بوده و می‌توانید سطح مطلوبی از رفاه اقتصادی را تجربه کنید که البته یافتن شغل مناسب برای یک فرد خارجی در انگلستان منوط به برخورداری از ویژگی‌های ممتاز و سطح بالا در زمینه‌های علمی یا حرفه‌ای است.

در مطلب پیش رو شرایط کار در انگلستان و شیوه‌های اخذ ویزای کاری این کشور را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

شرایط بازار کار در انگلستان در

انگلستان یکی از قدرتمندترین اقتصادهای اروپا و جهان را دارد که طی آخرین بررسی‌های صورت گرفته رتبه سوم در سال 2018 را از این حیث به خود اختصاص داده است.

شرایط کار در انگلستان برای اتباع خارجی اگرچه در مقایسه با کشورهای دیگر اروپایی اندکی دشوارتر است، اما تضمین درآمد عالی در انگلستان هنوز هم یک نیروی مُحرک و پیش برنده برای افراد است که آن‌ها را برای مهاجرت کاری به این کشور ترغیب می‌کند.

یک نکته جالب‌توجه در مورد شرایط کار در انگلستان این است که از سال 2014 به بعد، نرخ بیکاری در این کشور یک روندِ مستمر کاهشی را به خود دیده است که این امر می‌تواند از مطلوبیت شرایط کار در انگلستان حکایت داشته باشد.

شرایط کار در انگلستان

شرایط کار در انگلستان

روش‌های اخذ ویزای کاری در انگلستان

واضح است کار و اشتغال، تنها پُلِ مهاجرت به انگلستان و اخذ اقامت در این کشور نیست و راه‌های دیگری نیز برای این مهم وجود دارد اما از آنجایی که شرایط کار در انگلستان، محوریت اصلی بحث است، در اینجا تنها به بررسی دو روش اصلی برای اخذ ویزای کاری در انگلستان می‌پردازیم.

1- تحصیل در انگلستان

بنا به شرایط کار در انگلستان، یکی از الزامات اشتغال برای افراد، تحصیل در این کشور است. بنابراین یک گزینه این است که ابتدا با هدف تحصیل در انگلستان برای اخذ ویزای تحصیلی یا همان ویزای Tier 4 اقدام کنید و بعد از فراغت از تحصیل، تمرکز و تلاشتان را معطوف به اخذ ویزای کاری انگلستان نمایید.

انتخاب این گزینه نه تنها فرصت تحصیل در یکی از بهترین کشورهای دنیا را نصیبتان می‌کند، بلکه شانستان برای یافتن شغل در انگلستان را نیز تا حد قابل‌توجهی افزایش می‌دهد.

دوران دانشجویی فرصتی است که می‌توانید با تصدی مشاغل موقت یا پاره‌وقت در دانشگاه یا خارج از آن، برای خودتان سابقه کاری دست‌وپا کنید و با ارائه عملکرد مناسب در منصبِ شغلی‌تان، کارفرمایتان را مجاب کنید که پیشنهاد انعقاد قرارداد کار دائمی را با شما مطرح کند.

مزیت دیگر این گزینه این است که مانند هر کشور دیگری، پس از فراغت از تحصیل می‌توانید تا مدتی در انگلستان بمانید و برای یافتن شغل تلاش کنید. البته یک نکته قابل‌ذکر در خصوص تحصیل در انگلستان این است که افراد خارجی که از دانشگاه‌های انگلیسی فارغ‌التحصیل شده باشند، می‌توانند در صورت برخورداری از بنیه مالی مناسب و اقدام برای سرمایه‌گذاری در این کشور برای اخذ اقامت دائم اقدام کنند که حداقل میزان مبلغ سرمایه‌گذاری برای این منظور حدود 50 هزار پوند است.

در صورت انتخاب این روش، در واقع شما از تحصیل در انگلستان به‌مثابه یک مَعبر یا پُل برای اخذ ویزای کاری در این کشور استفاده می‌کنید.

هرچند که تحصیل در انگلستان به خودی خود آن‌قدر جذاب و به لحاظ علمی، با پرستیژ است که بسیاری از اتباع خارجی صرفاً با هدف دستیابی به فرصت تحصیل در دانشگاه‌های معتبر این کشور وارد عمل می‌شوند.

تحصیل در انگلستان نه تنها به بهبود شرایط کار در انگلستان برایتان می‌انجامد بلکه می‌تواند نوعی اعتبار علمی و حرفه‌ای برایتان به همراه داشته باشد تا در هر نقطه‌ای از دنیا بتوانید از مزایای آن منتفع شده و در صورت نیاز حتی پُزَش را هم بدهید!

2- ویزای کاری انگلستان

شرایط کار در انگلستان و اشتغال در این کشور برای اتباع خارجی و مهاجرین، مستلزم اخذ نوع خاصی از ویزای کار است که به آن ویزای مهارت شغلی می‌گویند که تحت عنوان Tier 2 نیز شناخته می‌شود. اخذ این ویزا در هر صورت مشروط به این است که از یک شرکت و به طور کلی یک کارفرمای انگلیسی دعوت‌نامه یا پیشنهاد کار داشته باشید.

واقعیت این است که شرایط کار در انگلستان ایجاب می کند که برای مهاجرت به انگلستان از طریق ویزای کاری دارای مهارت، تخصص یا دانش بسیار سطح بالا و ویژه‌ای باشید. بدین معنی که واجد امتیازی باشید که هر کسی آن را نداشته باشد.

با این وجود می‌دانیم در هر کشوری مشاغلی وجود دارد که با کمبود نیروی انسانی مواجه بوده و نیاز مبرم به نیروی کار متخصص در این حوزه‌ها بالاست. انگلستان نیز از این قاعده مستثنی نیست و زمینه‌هایی مثل مدیریت تولید، مهندسی برق، مهندسی مکانیک، فیزیک، فیزیک هسته‌ای، پزشکی، عمران و محیط‌زیست و چند رشته دیگر چنین وضعیتی داشته و می‌توانند عرصه‌های جذابی برای کار در انگلستان باشند.

بنابراین اگر بتوانید کفایت و صلاحیت خود را در زمینه‌های شغلیِ بخصوص ثابت کنید، می‌توانید شانس زیادی جهت اخذ ویزای کاری برای خودتان قائل باشید. توجه داشته باشید که غیر از تخصص و دانش، مدرک تحصیلی و نیز وضعیتتان در زبان انگلیسی نیز می‌توانند در بهبود شرایط کار در انگلستان برایتان نقش مهم و مؤثری ایفا کنند.

ذکر این نکته خالی از لطف نیست که اخذ ویزای کاری در انگلستان در شرایطی که متأهل هستید، الزاماً به معنای مجوز ورود همسر و فرزندانتان به این کشور نیست. بلکه شما فقط در شرایطی می‌توانید نسبت به انتقال بستگان درجه‌یکتان به انگلستان اقدام کنید که بتوانید اسناد مالی معتبری مبنی بر استطاعت در تأمین هزینه زندگی و اقامت آن‌ها در انگلستان ارائه دهید.

کار در کشورهای انگلیسی‌ زبان

همان‌طور که گفته شد با توجه به شرایط کار در انگلستان و قوانین مربوطه، داشتن دعوت‌نامه کاری از کارفرما یک لازمه‌ی مهم برای اخذ ویزای کاری در این کشور است. با این حال اگر این امر را یک مانع بزرگ بر سر راهتان می‌بینید می‌توانید شرایط کار در کشورهای دیگر انگلیسی‌زبان را نیز مدنظر قرار دهید.

در این راستا استرالیا و کانادا که از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا هستند، می‌توانند آلترناتیوهای خوبی برای کار باشند و در عین حال و بر عکس شرایط کار در انگلستان، پیشنهاد کارفرما به‌عنوان یک الزام برای اخذ ویزای کاری نیز در آن‌ها موضوعیت ندارد و در عوض، مؤلفه‌هایی مثل سن و سال، رزومه تحصیلی، سابقه کار و سطح زبان به‌عنوان معیارهای اصلی پذیرش متقاضیان مهاجرت کاری از سوی این کشورها مورد استناد قرار می‌گیرند.

منبع: سفارت انگلیس

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *