شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

شرایط کار در آلمان

شرایط کار در آلمان

اگر شما هدفتان ، مهاجرت به آلمان و پیدا کردن کار در آلمان باشد . باید شرایط کار در آلمان را قبل از مهاجرت حتما مطالعه کنید . ما شرایط کار در آلمان را برای شما شرح می دهیم قبل از هر چیز مهمترین نکته در این کشور دیدگاه آنها در رابطه با نیرو کار می باشد ، آنها شرایط کار در آلمان را در درجه اول برای شهروندان خود مهیا می کنند و شما در اولویت های بعدی قرار دارید . بنابراین دسترسی به بازار کار برای مهاجران به آلمان همیشه آسان نیست. مشاغل کافی در همه مناطق کشور فدرال آلمان وجود ندارد. بهمراه این ، اگر بخواهید کاری را پذیرش کنید ، شما باید نیازهای دریافت آن کار را به کارفرمای خود ثابت کنید .
ارزش مدارک تحصیلی که ارائه می کنید در خارج از کشور برای یافتن شغل بسیار تاثیر گذار و مهم است . همچنین سایر اطلاعات در مورد آشنایی با توانایی های حرفه ای در زمینه های کار بسیار حائز اهمیت می باشد .

نکته دیگر در زمینه شرایط کار در آلمان که از پیش فرض های مهم برای جذب موفق مهاجران در بازار کار آلمان می باشد ، فضای باز فرهنگی ارتباطی بین شرکت ها و مشاغل است . تلاش های بیشتری وجود دارد که هدف از آن همراهی بین شرکت ها ، همچنین مدیران دولتی ، که نیازهای جامعه آلمان برای اقوام گوناگون است را برطرف می کند و آنها این فرآیند را برای جذب کارآفرینان بدون در نظر گرفتن مبدا ، زبان و فرهنگ خود ، در نظر می گیرند .

تحصیل در آلمان

مهاجرت به آلمان

 

پذیرش صلاحیت حرفه ای در شرایط کار در آلمان

از آنجایکه شما مدارک تحصیلیتان را در خارج از آلمان کسب کرده اید ، و اکنون مایل به جذب شدن در بازار کار آلمان هستید ، دفتر فدرال آلمان شرایطی را برای مشورت به شما فراهم کرده است . برای این کار شما می توانید با خط مستقیم 30-1815-1111 049 تماس گرفته و مشاوره ابتدایی را میتوانید به دو زبان آلمان و انگلیسی دریافت کنید . آنها به شما مشاوره می دهند تا درک روشنی از آنچه توانایی شما در زمینه ای کاریتان است داشته باشید . در ضمن در طی این مراحل شما می توانید از اسناد و مدارک که برای موفقیت در فضای کار آلمان نیاز دارید و همچنین جوانب شرایط کار در آلمان بیشتر آگاه شوید .

پیشنهاد مطالعه »
لیست مشاغل مورد نیاز آلمان [2019]

در صورت داشتن سوالات بیشتر می توانید به صورت کتبی در مورد شناخت مهارت های حرفه ای از سایت سفارت آلمان www.bamf.de با جزئیات بیشتر آشنا شوید . فرم سوالات به دو زبان آلمانی و انگلیسی در سایت در دسترس می باشد .

باید بدانید که دولت آلمان از طریق تماس تلفنی نمی توانند تعیین کند که آیا شما واجد شرایط کار در بازار آلمان هستید یا نه . این موضوع فقط بصورت حضوری بررسی می شود .

جستجوی کار

هدایت شغلی

بر طبق شرایط کار در آلمان ، برای یافتن کار مناسب در این کشور باید بدانید اکثر افراد برای تصدی مشاغل در آلمان در یک سیستم دوگانه مهارت آموزی کرده اند : دوره های عملی بصورت یادگیری در شرکت و یا آموزش در مدارس حرفه و کار که بصورت تئوری صورت می گیرد .
مرکز شناسایی حرفه ای (biz) در واقع همان آژانس های کاریابی در آلمان می باشند ، به شما اطلاعاتی در زمینه مشاغل ارائه می کنند همچنین مدارکی که نیاز دارید را به شما معرفی می کنند . سپس شما به کارمندان آژانس توضیح می دهید که چه توانایی دارید و آنها در نهایت شما را به مراکز آموزش کار و یا استخدام برای تصدی شغلی معرفی می کنند .
مراکز کاریابی در سراسر آلمان وجود دارد شما می توانید با توجه به منطقه سکونت خود از طریق سایت اداره مهاجرت آلمان www.bamf.de لیست آژانس کاریابی منطقه خود را جستجو کرده و اقدام کنید .

 جستجوی کار

راه های زیادی برای یافتن کار مورد نظر شما وجود دارد . بیشتر کارفرمایان از مجموعه های کاریابی و استخدام و یا مراکز کاری در منطقه خود بهره می برند تا نیروهای جدید را برای ظرفیت های خالی پیدا کنند .
مجموعه های شغلی متفاوت در سایت ها وجود دارد که راهنمای یافتن کار مناسب شرایط شما در منطقه ای که سکونت دارید، هستند. برای نمونه ،مجموعه آژانس شغلی آلمان یکی از این موارد می باشد . اگر یک حرفه جدید درخواست شود شما از طریق همین سایت ها بوسیله ایمیل آگاه می شوید .
جدا از این شما می توانید به سایت شرکت های که در منطقه شما هستند در قسمت کار یا حرفه یا شغل رفته و شرایط جذب نیرو را جستجو کنید .
علاوه بر شرایط فوق شما می توانید از طریق آگاهی روزنامه ها ،شغل مورد نظر خود را جستجو کنید . بیشتر این تبلیغات در روزههای چهارشنبه و شنبه چاپ می شود .

پیشنهاد مطالعه »
شرایط کار پس از تحصیل در آلمان (2019)

راه دیگر شما میتوانید برای جستجوی شغل مدارک و توانایی خود را در روزنامه ها آگاهی کنید آنها متن درخواست شما را در قسمت جستجوی شغل قرار می دهند تا در صورت نیاز برای حرفه ای مورد نظر با شما تماس بگیرند .

درخواست کار

مهمترین نکته در یافتن شغل یک رزومه خوب و کار آمد برای معرفی توانمندی های و تجربه شما ست . در آلمان همه کارفرمایان معمولا درخواست کار را بصورت کتبی با یک نامه همراه آن معمولا با عکس و امضا ، که مدارک و برگه های حرفه ای ضمیمه ای آن شده برای ارزیابی شما درخواست می کنند .
البته از آنجا که بیشتر جذب نیرو بصورت آنلاین صورت میگیرد مهم است شما قبل از ارسال مدارک جویا شوید که آیا آنها چه نوع رزومه ای از شما می خواهند .

شرایط کار

قوانین کشور آلمان برای کار در هفته، 40 ساعت فعالیت می باشد . البته برای کارهای نیمه وقت شرایط متفاوت می باشد .

ساعت کاری در هفته

شما میتوانید نهایتا در هفته 48 ساعت فعالیت کنید و این شامل کار از روز دوشنبه تا جمعه می شود . در بیشتر مناطق آلمان برای امور خدماتی و بهداشتی و … روز های یکشنبه هم فعال می باشند .

بیماری حین کار

اگر شما مریض شدید ،کارفرمای شما طبق قوانین آلمان حقوق شما را تا 60 هفته پرداخت می کند. البته بسته به بیمه و قرارداد شما دارد که توصیه می کنیم موارد جزئی را در بیمه نامه کاری خود مطالعه کنید .

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

پیشنهاد مطالعه »
وکیل پناهندگی در آلمان

منبع: سفارت آلمان


مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ