مشاوره تلفنی

تماس از Whatsapp
+905340102540

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9 تا 18 پنجشنبه 9 تا 14

چگونه ویزای کار بگیریم

فهرست مقاله

امروزه افراد با هدف داشتن شغل و درآمد بیشتر و زندگی بهتر نسبت به کار در کشور های مختلف اقدام می کنند که برای اقدام به آن باید اول نسبت به ویزای کاری آن اقدام کنند.ویزای کاری به معنای اخذ اجازه از دولت کشور مقصد برای کار و زندگی در کشور مورد نظرتان است.اخذ ویزای کاری نیاز به قرارداد کاری با یک سازمان و یا کارفرمای خارجی دارد در ادامه با شرایط ویزای کاری آشنا خواهید شد با ما همراه باشید.

 

ویزای کاری

 

در ابتدا باید شما یک کشور را مورد نظر بگیرید و از طرف شرکتی معتبر پیشنهاد شغلی داشته باشید و این آگهی شغلی باید به مدت ۳ ماه  در کشور مورد نظر تان درج شود. سپس اگر شخصی مناسب برای آن شغل پیدا نشد کارفرمای شما می تواند به منظور کار در آن شغل به شما پیشنهاد شغلی بدهد.

 

روش دیگری که می توانم به شما پیشنهاد کنم روشی است که فرصت شش ماهه ای را به شما اعطا می کند که جهت جستجوی کار در کشور مورد نظر وارد این کشور شوید و شغل مورد نظرتان را پیدا کنید.

 

از شرایط لازم دیگر برای درخواست این ویزا سلامتی جسمانی و روحی شما می باشد که برای این امر ضروری است. همچنین تاییدیه عدم سوء پیشینه از همه کشورهایی که بعد از ۱۶ سالگی حداقل ۱۲ ماه آن جا زندگی کرده اید در طی ده سال اخیر لازم است.

 

اکثر کشورهایی که نیروی کار خارجی جذب می کنند کشورهای توسعه یافته ای هستند و پیدا کردن کار و اشتغال به آن در این کشورها برای مدتی مشخص می تواند شرایط اخذ اقامت دائم آن کشور را برای شما به دنبال داشته باشد.

 

ویزای کاری چیست؟

 

ویزای کار
ویزای کار

اشتغال در هر کشوری شرایط خاص خود را دارد که شما باید با توجه به شغل مورد نظرتان شرایط کار در کشور های مختلف را ارزیابی کنید.شرایطی که برای اخذ ویزای کاری ممکن است وجود داشته باشد می تواند از مدرک تحصیلی خاص گرفته تا مدرک زبان و یا گواهی عدم سوء پیشینه باشد.

 

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کاری

فرم درخواست ویزا : شما خودتان هم می توانید فرم های مربوط به درخواست ویزای تجاری را تکمیل کنید.فرم درخواست ویزای تجاری در انتها باید توسط شما امضاء شود.

دو قطعه عکس: عکس ها باید در سایز ۳.۵ در ۴.۵ و همچنین پس زمینه سفید باشند.عکس باید تمام رخ باشد.این عکس ها، باید در ۳ ماه اخیر گرفته شده باشند.

پاسپورت معتبر: پاسپورت تان باید دارای حداقل ۳ ماه از تاریخ بازگشت از سفر تجاری تان باشد. همچنین اگر قبل از این ویزایی دریافت کرده اید، باید آن ها را به همراه پاسپورت قبلی تان ارائه دهید.

رزرو بلیط رفت و برگشت : با توجه به اینکه خرید قطعی بلیط هواپیما گران است و در صورت ریجکت شدن ویزا کل پول به شما بازگشت داده نمی شود، پیشنهاد می کنیم که بلیط هواپیماتان را رزرو کنید.

بیمه مسافرتی:سقف پوشش بیمه مسافرتی برای هر کشوری متفاوت است. به طور مثال سقف پوشش بیمه های مسافرتی کشور های حوزه شینگن باید ۳۰ هزار یورو باشد.

 

مشکلات ویزای کار

 

بزرگ‌ترین مشکلی که برا دریافت ویزای کاری برای بسیاری از افراد پیش می آید.عدم توانایی در پیدا کردن کارفرما می‌باشد. اولین راه حلی که به ذهن هرکسی می‌رسد این است که به شرکت‌های مختلف در هر کشوری ایمیل ارسال کند.اما باید به شما بگویم که این راه حل مناسبی برای شما نیست پس باید بررسی کنید که کشور مقصد برای متقاضیان خارجی ویزای کار صادر می‌کند یا خیر بعد اقدام به اخذ ویزای کاری خود نمایید.

 

کشورهایی مثل کشور کانادا یک وب‌سایت برای معرفی شغل‌هایی که در آن به نیروهای خارجی نیاز می‌باشد، راه‌اندازی کرده است. شما در این وبسایت به راحتی می‌توانید شغل مورد نظر خود را بیابید.در کشور های مختلف وب سایت های کشورشان وجود دارد که شما باید با توجه به شغل و کشور مورد نظرتان اقدام کنید.

شرایط ویزای کار در اروپا

ویزای کار
ویزای کار

هر کشور با توجه به شرایط کلی خود، راه های مختلفی را برای کار در اروپا برای شهروندان خارجی در نظر گرفته است.اقدام به کار در اروپا با توجه به کشور مقصد، به روش های مختلفی انجام می شود که بهترین راه های آن به شرح زیر است:

 

  • اقدام از طریق پیشنهاد شغلی (job offer)
  • اقدام از طریق ویزای جستجوی کار
  • کار پس از تحصیل در اروپا
  • کار ضمن تحصیل در اروپا

 

ویزای کار اروپا از طریق ویزای (Job seeker)

 

در حال حاضر 2 کشور اتریش و آلمان، به دلیل نیاز به نیروی کار تحصیل کرده و در عین حال متخصص، ویزایی تحت عنوان ویزای جستجوی کار (Job seeker) دارند که در واقع یک ویزای 6 ماهه را ارائه می دهند که فرصت فوق العاده خوبی است تا افرادی که استانداردهای لازم را دارند وارد آلمان یا اتریش شوند و به دنبال کار بگردند.شرایط اخذ ویزای کار آلمان و اتریش بسیار شبیه هم اند ولی تفاوت های اندکی نیز دارند.

برخی دیگر از کشورهای اروپایی نظیر نروژ نیز ویزای جستجوی کار ارائه کرده اند اما این ویزا تنها در اختیار افرادی قرار می گیرد که دوره تحصیلات دانشگاهی خود را در کشور نروژ پشت سر گذاشته باشند. این ویزا معمولا 6 ماه تا یکسال اعتبار قانونی دارد و به محض کاریابی افراد به ویزای کاری تبدیل خواهد شد.

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

در پرسش و پاسخ مرتبط با این مقاله شرکت کنید تا سوالات شما توسط کارشناسان آوات پاسخ داده شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات پیشنهادی ویژه شما