مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

شرایط گرفتن ویزای کاری

فهرست مقاله

امروزه بسیاری از افراد با هدف های مختلفی مانند: هدف تحصیلی؛ شغلی ؛پناهندگی و… برای مهاجرت اقدام می کنند. یکی از متداول ترین روش های مهاجرت؛مهاجرت کاری می باشد؛ که شرایط دریافت ویزای کاری برای هر کشوری متفاوت می‌باشد اما شما برای گرفتن ویزای کار حتما باید دارای یک سری شرایط کلی باشیدکه در ادامه درباره آن بیشتر توضیح خواهیم داد؛ با ما همراه باشید.

 

ویزای کاری چیست ؟

 

دلایل مختلفی برای مهاجرت در سراسر دنیا وجود دارد که یکی از عمده ترین دلایل برای مهاجرت موضوع کار و تحصیل است. اگر شخصی قصد خروج از کشور به منظور کار و فعالیت تجاری داشته باشد، نیاز به دریافت ویزا خواهد داشت که این نوع ویزا ویزای کاری نام دارد.
یکی از راه های مهاجرت و اقامت در کشورهای مختلف از طریق ویزای کاری می باشد. زمانی که شما قصد کار در خارج از کشور را دارید باید ابتدا ویزای کاری آن کشور را اخذ کنید.

 

شاید برای شما هم جالب باشد، بسیاری از کشورها درصورتی‌که در آنجا پیشنهاد شغلی داشته و از حمایت شرکت‌های محلی برخوردار باشید، با سهولت بیشتری به شما ویزا می‌دهند. برای مثال میتوانید برای اینکار نسبت به دریافت ویزای کاری بلژیک اقدام کنید

 

 

درعین‌حال وقتی قصد مهاجرت دارید، شرایط کار، میزان دستمزد و مزایایی که شاغلین در کشورهای مختلف دریافت می‌کنند نیز عامل مهمی در تصمیم‌گیری تان است که باید آن ها را بررسی کنید.

 

مزایای ویزای کاری

 

از مهم ترین مزایای ویزای کاری امکان اخذ اقامت دائم از طریق این ویزا می باشد. زمانی که شما مدت مشخصی در یک کشور به کار مشغول می شوید می توانید برای اقامت دائم به اداره مهاجرت آن کشور درخواست بدهید.

 

یکی دیگر از مزایای مهم ویزای کاری داشتن درآمد در ابتدای ورود به کشور مقصد می باشد. بدین ترتیب شما با آرامش خاطر بیشتری به کشور مورد نظر مهاجرت کنید.

 

مزیت آخر و بسیار مهم ویزای کاری این است که در مدت کوتاهی امکان همراهی خانواده تان با شما وجود دارد. بدین ترتیب در مدت زمانی چند ماهه می توانید برای اعضای خانواده خود نیز اقامت دریافت کنید.

 

شرایط گرفتن ویزای کاری

 

شرایط گرفتن ویزای کاری
شرایط گرفتن ویزای کاری

شرایط دریافت ویزای کاری برای هر کشوری متفاوت می‌باشد اما شما برای گرفتن ویزای کار حتما باید دارای یک سری شرایط کلی باشید که این شرایط شامل:

 

ارائه دعوت‌نامه از سوی یک کارفرما: بسیاری از کشورها برای اعطای ویزای کار از شما دعوتنامه می‌خواهند. دعوت‌نامه ویزای کار حتما باید از سوی یک شرکت، یک موسسه و یا یک کارفرما از کشور مورد نظرتان ارسال شود.

 

در متن دعوتنامه حتما باید اطلاعات شما و یا شرکت دعوت کننده، سمت شغلی شما، میزان دستمزد دریافتی، مدت زمانی که در این کشور مشغول خواهید بود و آدرس محل شما ذکر شود. با توجه به کشور مورد نظرتان، دعوت نامه ویزای کاری حتما باید توسط یک ارگان معتبر (مثل شهرداری و غیره) به تائید برسد.

 

تسلط به زبان کشور مقصد: برای دریافت ویزای کار حتما باید به زبان کشور مورد نظرتان تسلط داشته باشد. تسلط به زبان کشور مقصد فقط و فقط با ارائه مدارک زبان میسر است و از شما هیچ آزمونی در این رابطه گرفته نمی‌شود.

 

سابقه کار و یا تحصیل در شغل مورد نظر: اگر می‌خواهید در رشته تحصیلی‌تان در یک کشور خارجی کار کنید و به همراه مدرک تحصیلی دارای سابقه کار مرتبط هم هستید، شانس بالایی در اخذ ویزای کار خواهید داشت.

 

ترک کشور مقصد پس از اتمام مدت اعتبار ویزای کار: در یک سری کشورها این امکان برای شما فراهم است که بعد از اتمام اعتبار ویزای‌تان درخواست اقامت دهید اما در یک قانون کلی، شما حتما پس از اتمام اعتبار ویزا باید کشور مقصد را ترک کنید.

 

 

شرایط کلی گرفتن ویزای کاری

 

در ابتدای کار شما برای این که بتوانید در اروپا یا دیگر کشورهای جهان کار پیدا کنید باید از طرف شرکتی معتبر پیشنهاد شغلی داشته باشید و این آگهی به مدت ۳ ماه در آن کشور درج شود و اگر شخصی مناسب برای آن شغل پیدا نشد کارفرمای شما می تواند از شما دعوت کند تا به منظور کار در آن پست شغلی به آن کشور مهاجرت نمایید.

 

یکی از روش های دیگر برای دریافت ویزای کاری فرصت شش ماهه ای است که به شما اعطا می کنند که جهت جستجوی کار در کشور مورد نظرتان وارد این کشور شوید و به دنبال شغل مورد نظرتان بگردید.

 

جالب است بدانید که ویزای کاری برای متقاضیان اجازه اقامت موقت را می دهد و با داشتن آن نمی توانید به طور دائم در کشور مورد نظرتان اقامت داشته باشید.

 

هزینه دریافت ویزای کار

 

شرایط گرفتن ویزای کاری
شرایط گرفتن ویزای کاری

قیمت ویزای کار برای هرکشوری متفاوت می‌باشد. به طور مثال هزینه ویزای کار کشورهای عضو شینگن، ۶۰ یورو می‌باشد و یا هزینه درخواست ویزای کار کانادا، ۲۴۰ دلار کانادا می‌باشد که از این مبلغ، ۸۵ دلار برای انگشت نگاری و ۱۵۵ دلار برای بررسی مدارک دریافت می‌شود.شما باید قبل از اقدام برای دریافت ویزای کاری از هزینه های کشور مورد نظرتان اطلاع داشته باشید.

 

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کاری

 

به طور کلی یک سری مدارک بین کشورها مشترک می باشد که شامل:

  • رزرو بلیت
  • ترجمه رسمی مدارک تحصیلی
  • دعوت نامه
  • مدارک سوابق کاری و…
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!