Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

ویزای کار در نروژ – شرایط کار در نروژ برای ایرانیان [آپدیت]

ویزای کار در نروژ – شرایط کار در نروژ برای ایرانیان [آپدیت]

ویزای کار در نروژ

همان‌طور که مطلع هستید نروژ از جمله کشورهای پر طرفدار برای مهاجرت است. راه‌های بسیار زیادی از جمله اخذ ویزای کار در نروژ از راه های  مهاجرت به نروژ است. چرا که نروژ یک کشور خوش آب و هوا، پیشرفته ، مدرن و بسیار ثروتمند است . این کشور دارای منابع زیرزمینی فراوان از جمله نفت و گاز است که همین باعث شده مؤسسات و کارخانه‌های تولید این منابع زیر زمینی در این کشور به‌صورت پراکنده و به تعداد زیادی به وجود بیایند . در این مؤسسات و کارخانه‌ها نیروی انسانی بسیار زیادی لازم است و این خود دلیلی است که نروژ به نیروی ماهر نیاز داشته باشد و آنان را به استخدام شرکت‌ها و کارخانه‌ها در بیاورد ولو اینکه این افراد از اتباع خارجی باشند. ولی افرادی که قصد مهاجرت ، برای استخدام در این مؤسسات را دارند باید از یک سری قوانین خاص پیروی کنند و به آن‌ها پایبند باشند و از قوانین مهم استخدام این دولت از اتباع خارجی، داشتن ویزای کار در نروژ هست.

مهم‌ترین شرایط برای گرفتن ویزای کار در نروژ چیست؟

برای اینکه افراد متقاضی بتوانند به نروژ مهاجرت کنند راه‌های زیادی وجود دارد که از جمله آن‌ها گرفتن ویزای کار در نروژ است . البته برای گرفتن اقامت کاری در نروژ باید افراد متقاضی یکسری اقدامات و شرایطی که دولت نروژ تعیین کرده است را انجام دهند. که من در این قسمت مقاله مهم‌ترین شرایط را برای گرفتن  اقامت کاری نروژ را برای شما معرفی می‌کنم:

پیشنهاد مطالعه »
اقامت کاری لهستان

• داشتن مدارک تحصیل :

از شرط هایی که کشور نروژ به فرد متقاضی ویزای کار می دهد داشتن مدرک تحصیلی در زمینه تخصصی که قرار است در آن مشغول به کار شود است .

• داشتن سابقه کاری در زمینه ی رشته تحصیلی :

برای اینکه بتوانید به راحتی اقامت کاری نروژرا کسب کنید این است که در زمینه تخصص خود حداقل دو سال سابقه کاری داشته باشید تا دولت نروژ شما را به عنوان کارکن خود به استخدام دولت خودش در بیاورد.

داشتن تمکن مالی :

یکی دیگر از شرایطی که دولت نروژ برای مهاجرین جهت دریافت اقامت کاری نروژ وضع کرده این است که این افراد باید به اندازه ی کافی پول داشته باشند تا در مدت زمانی که در انتظار کارهای ویزای کارشان هستند، مشکل مالی برایشان پیش نیاید.

فرد در خواست کننده ی اقامت کاری نروژ بعد از انجام دادن مراحل بالا ، باید از طرف یکی از کارفرماهای نروژی یک پیشنهاد کاری در یک مکان معتبر ، دریافت کند. کاری که به فرد متقاضی ارائه داده می شود ، جوری باشد که فرد در آن کاملاً حرفه‌ای باشد. این بدین معنی است فرد باید چند سال در حرفه مورد نظر خود کار کرده باشد.
هنگامی که فرد متقاضی موفق شد کار مورد نظرش را در این کشور کسب کند و اینکه ویزای کار را در نروژ دریافت کرد ، به مدت 6 ماه اجازه اقامت به فرد متقاضی داده می‌شود . بعد از گذشت 6 ماه فرد باید اقامت خود را تمدید کند تا بعد از چهار سال تکرار این کار، به این فرد اقامت دائم داده می‌شود.

پیشنهاد مطالعه »
شرایط ویژه مهاجرت پرستاران به انگلستان

وضعیت کار برای مهاجرین در نروژ چگونه است؟

برای گرفتن ویزای کار در نروژ بستگی دارد شما از کدام کشور بخواهید به نروژ مهاجرت کنید . معمولاً کشورهای اروپایی در ویزا دادن به اتباع جهان سوم بسیار سخت گیرتر هستند تا ویزا دادن به اتباع اروپایی چرا که در بعضی کشورهای اروپایی لازم نیست افراد برای مهاجرت ویزا بگیرند.ویزا در دو عنوان به مهاجر داده می‌شود: اول این که فرد به‌عنوان یک کارگر ساده ویزای کار بگیرد که چندان فرایند مشکلی پیش رو ندارند چرا که کارفرمایان نروژی برای دادن کار به کارگران یک قانون ساده را در نظر گرفته‌اند. و دوم این که به‌عنوان یک کارگر ماهر بخواهید اقامت کاری نروژ را اخذ کنید که در این مورد کار شما کمی پیچیده می‌شود ، چون کارفرماهای نروژی فرایند و قوانین نسبتاً دشواری را پیش روی کسانی که در پی کاری که نیاز به تخصص بالا دارد، گذاشته‌اند.

البته راه دیگری که می‌تواند به افراد جویای کارکمک کند ، این است که متقاضیان کار در نروژ، به دفاتر و مؤسسات کاریابی مراجعه کنند . این مؤسسات به شما راهنمایی‌های لازم را می‌کند که چگونه کار دلخواهتان را در کشور نروژ پیدا کنید. این مؤسسات کارهای مختلفی بنا به تخصص و رشته تحصیلتان پیدا می‌کنند و آن را با کمترین هزینه‌ها به شما معرفی می‌کند. با توجه به این که نروژ یک کشور توسعه یافته با اقتصاد بسیار ثروتمند است باعث شده که این کشور دارای موقعیت‌های کاری بسیار فراوانی باشد و زمینه را برای کار بسیاری از افرادی که جویای کار در این دیار هستند را فراهم می‌نماید.
این مؤسسات در همه جای جهان دارای شعبه هستند و افراد می‌توانند دفاتر این موسسه‌ها را پیدا کنند و کار مورد نظرشان را جهت اخذ ویزای کاریابی در نروژ کسب کنند.

ویدیوی آقای جهانیان در مورد تحصیل در نروژ

ویزای کار در نروژ برای ایرانیان چگونه است؟

داشتن شغل مناسب با مزایای خوب می‌تواند آرزوی هر فرد ایرانی باشد . و خیلی از ایرانی‌ها در پی یافتن شغل مناسب با در آمد عالی در یک کشور با بهترین شرایط کاری و رفاهی هستند . البته ناگفته نماند که برای کسانی واقعاً مهارت لازم را درزمینهی مورد نظر داشته باشند پیشنهاد کاری از طرف کشورهای مدرن و پیشرفته چون نروژ کم نیست .

پیشنهاد مطالعه »
چه کسانی نمی توانند در خواست پناهندگی درنروژ را داشته باشند؟

اخذ ویزای کار برای ایرانیان چندان دشوار نخواهد بود ، ولو اینکه فرد را شرکت‌های محلی حمایت کنند و نیز یک پیشنهاد شغلی محکم از طرف کشور مورد نظر داشته باشند. پس اگر شما بتوانید در حرفه‌های مورد نظر متخصص باشید و اینکه سابقه کاری در این زمینه را کسب نمایید ، شرکت‌های معتبر در نروژ به شما یک پیشنهاد کاری محکم می‌دهند واز این طریق موفق می‌شوید ویزای کار در نروژ را کسب کنید.

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

منبع: سفارت نروژ

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ