تحصیلی, سوئد, کاری

کار ضمن تحصیل در سوئد

کار ضمن تحصیل در سوئد

کار ضمن تحصیل در سوئد

آیا با شرایط کار ضمن تحصیل در سوئد آشنایی دارید و می دانید دانشجویان در تمامی مقاطع تحصیلی در کشور سوئد چقدر مجاز هستند که در طول روز کار کنند؟ با ما همراه باشید تا تمامی موارد مربوط به کار و تحصیل در سوئد و درخصوص مهاجرت به کشور سوئد برای شما بیان شود.

همان طور که اطلاع دارید کشور سوئد یکی از کشورهای پیشرفته حوزه اتحادیه اروپا در زمینه های اقتصادی، سیاسی و علمی است. حداقل 10 تا از دانشگاه های کشور سوئد در رتبه بندی جهانی زیر 200 قرار دارند و از مهم ترین دانشگاه های این کشور می توان به دانشگاه اوپسالا، دانشگاه سلطنتی استکهلم و دانشگاه لوند اشاره کرد.

هزینه های تحصیل در کشور سوئد به نسبت سایر کشورهای پیشرفته اروپایی کم تر است و این هزینه های مناسب باعث ترغیب به تحصیل برای بسیاری از ما ایرانی ها شده است. اما نکته ای که از اهمیت زیادی برخوردار است این می باشد که بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت برای ادامه تحصیل به کشور سوئد را دارند احتمال دارد خود به تنهایی  نتوانند از پس هزینه های تحصیلی و زندگی در کشور سوئد بر بیایند پس یا این که باید یک حامی مالی داشته باشند و یا با شرایط کار ضمن تحصیل در سوئد آشنا باشند. به همین دلیل در این مقاله می خواهیم به این شرایط در کشور سوئد بپردازیم و آن را بیشتر برای علاقمندان به تحصیل در این کشور اروپایی باز کنیم.

شرایط تحصیل در سوئد

یکی از شرایط خوبی که کشور سوئد قبل از سال 2011 داشت، شرایط رایگان تحصیل در این کشور برای تمامی مقاطع تحصیلی بود که این مزیت باعث مهاجرت بسیاری از دانشجویان به این کشور شد، همین مساله باعث گردید که دولت این کشور هزینه های زیادی را برای مخارج تحصیلی دانشجویان مهاجر پرداخت کند و به همین دلیل قانونی را وضع کرد که در آن دانشجو ملزم به پرداخت هزینه هایی برای ادامه تحصیل در این کشور شد. در حال حاضر تنها راه برای دانشجویانی با وضع اقتصادی متوسط این می باشد که با شرایط کار ضمن تحصیل در سوئد آشنا باشند تا بتوانند بهترین تصمیم گیری را در این رابطه بگیرند.

یکی از نکات مهم برای مخترعین و افرادی که مقالات درجه یک چاپ شده از ISI را دارند این است که این افراد به راحتی می توانند بورسیه تحصیلی را در کشور سوئد دریافت کنند و در این شرایط هزینه های تحصیلی در سوئد برای آن ها رایگان می شود، اما به هر حال همه افراد این شرایط را ندارند و به همین دلیل باید برای تامین مخارج زندگی و تحصیلی خود چاره ای بیندیشند.

مهاجرت به سوئد:

 1. تابعیت از طریق تولد در سوئد
 2. تبدیل اقامت به تابعیت در سوئد
 3. شرایط ویزای کار سوئد
 4. شرایط تحصیل در سوئد
 5. پناهندگی در سوئد

 

شرایط کار ضمن تحصیل در سوئد

اما می پردازیم به بحث اصلی خود یعنی شرایط کار ضمن تحصیل در سوئد. همان طور که مستحضر هستید کشور سوئد هم جزء آن کشورهایی است که به دانشجویان خود اجازه کار ضمن تحصیل را می دهد اما خوب شرایط ساعات کاری برای مقاطع تحصیلی در کشور سوئد متفاوت است. به فرض مثال برای مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد حدود ساعات مجاز کار در هفته برای این دانشجویان 20 ساعت است. اما مساله اصلی این می باشد که نباید روی درآمدهای مربوط به کار ضمن تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد حساب باز کرد چون هم میتواند به درس خواندن شما آسیب بزند و هم این که آن قدر نیست که کفاف هزینه های زندگی و تحصیلی را در سوئد بدهد. اگر قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی و یا کارشناسی ارشد در سوئد را دارید پیشنهاد می کنیم حتما خود را برای هزینه های یک سال زندگی در کشور سوئد آماده کنید.

واقعیت این است که پیدا کردن کار برای افرادی که تازه وارد محیطی می شود در همان ابتدا بسیار سخت است زیرا هنوز با فرهنگ و محیط آن کشور آشنا نشده اند و این که از زبان مادری بایستی به زبان سوئدی مسلط شوند و این مسائل باعث می شود که برای پیدا کردن کار مناسب در کشورهای اروپایی بایستی حداقل 6 ماه زمان نیاز داریم تا بتوانیم خود را با شرایط محیطی آن جامعه وفق دهیم.

یکی از پیشنهادات اصلی ما در ارتباط با کار ضمن تحصیل سوئد این است که برنامه ریزی خود را برای مقطع دکتری انجام دهید. کار کردن ضمن تحصیل در مقطع دکتری آن هم در سوئد بسیار ساده تر است و این که افراد می توانند در این مقاطع کارهای خوب تحقیقاتی و علمی با درآمد مناسبی انجام دهند تا بتوانند در زمینه تحصیلی و شغلی خود پیشرفت چشمگیری داشته باشند.

دانشجویان در مقطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد هم می توانند کار مناسب با رشته تحصیلی خود پیدا کنند اما بایستی حتما به زبان سوئدی کاملا مسلط باشند که یکی از شرط های اساسی برای پیدا کردن کار مناسب است و این که رزومه مناسبی در زمینه تحصیلی خود داشته باشند. اما پیشنهاد اول ما به این دانشجویان درس خواندن شدید در کنار انجام امور تحقیقاتی که به شکل کارآموزی در دانشگاه داده می شود است و این که بعد از گذشتن چند سال و با تطبیق شرایط فرهنگی کشور سوئد می توان به کار ضمن تحصیل سوئد هم فکر کرد.

برای دانشجویانی که در مقطع دکتری در کشور سوئد در حال تحصیل هستند داشتن رزومه خوب، تسلط به زبان سوئدی و هم چنین معدل و نمرات مناسب می تواند در پیدا کردن شغل مناسب بسیار کمک کند.

مزیت پیدا کردن چنین کاری تنها در درآمد آن نیست بلکه به وسیله ویزای شغلی که دریافت می شود می توان بعد از دو سال تقاضای اقامت دائمی را داد و این مزیت باعث شده که دانشجویان مقطع دکتری در کشور سوئد به این مساله بسیار امیدوار باشند.

اما خود تبدیل ویزای شغلی به اقامت دائم شرط هایی دارد و آن این است که حدود دو سال از کار بی وقفه ما گذشته باشد و این که مالیات خوبی از درآمد خود را به دولت کشور سوئد پرداخت کرده باشیم و رزومه و سابقه کاری مناسبی از خود به جای گذاشته باشیم در این صورت دولت سوئد به راحتی برای تبدیل شدن ویزای کاری به اقامت دائم موافقت می کند و به همین دلیل این مساله یکی از شرط های اصلی ادامه تحصیل در کشور سوئد به حساب می آید.

پیشنهاد می کنیم برای کار ضمن تحصیل در سوئد به تمامی قوانین و موارد مربوط به کشور سوئد توجه کنید مثلا یکی از شرط های اصلی دولت این کشور برای کار دانشجویان مهاجر این است که ویزای تحصیلی آن ها کم تر از یک سال نباشد که دراین صورت دولت سوئد حق کار کردن را به افراد نمی دهد.

مقالات مرتبط با تحصیل در سوئد:

 1. تحصیل در مقطع دکترا در سوئد
 2. اقامت سوئد از طریق تحصیل
 3. کار ضمن تحصیل در سوئد
 4. تحصیل در سوئد در مقطع لیسانس
 5. تحصیل در انگلستان یا سوئد کدام بهتر است؟
 6. تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در سوئد
 7. هزینه های تحصیلی و زندگی سوئد
 8. تحصیل داروسازی در سوئد
 9. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در سوئد
 10. اقامت سوئد از طریق تحصیل زبان سوئد
 11. بورسیه تحصیلی سوئد

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *