مشاوره تلفنی

تماس از Whatsapp
+905340102540

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9 تا 18 پنجشنبه 9 تا 14

مهاجرت کاری در کشورهای مختلف

مهاجرت کاری در کشورهای مختلف

فهرست مقاله

در حال حاضر به واسطه هزینه های بالای روش های سرمایه گذاری و تحصیل، افراد بسیاری به دنبال مهاجرت کاری می باشند تا در ابتدای کار بدنبال کسب درآمد در کشور مقصد باشند.افراد با توجه به هدف مورد نظر خود کشور های مخنلف را انتخاب می کنند که یکی از این اهداف می تواند مهاجرت کاری می باشد اگر شما هم جزو این افراد هستید همراه ما باشید.

 

روش های مهاجرت کاری

 

پیشنهاد شغلی Job Offer

 

بهترین و ساده ترین روش مهاجرت کاری  به کشور موردنظرتان از طریق پیشنهاد شغلی است. که می توانید از ایران شغل مورد نظر خود را بررسی و پیدا کنید و به صورت مستقیم از روز اول وارد بازار کار شوید.

 

اشتباه بسیاری از افراد این است که فکر می کنند از ابتدای کار می توانند شغل مورد خود را در کشور مورد نظر داشته باشند.این روش بعنوان کم شانس ترین حالت مهاجرت کاری شناخته می شود.

 

-جستجوی کار یا Job Search

 

روش جستجوی کار نیز یکی از حالت های متداول مهاجرت کاری می باشد که شما می توانید از طریق آن ویزای کار دریافت کنید و در صورت پیدا کردن کار برای اقامت خود اقدام نمایید.

 

بررسی مختصری از هر یک از کشورها خواهیم داشت تا شما با توجه به شرایط کشورهای مختلف راحت تر برای مهاجرت کاری اقدام کنید.

 

مهاجرت کاری در کشورهای مختلف

 

مهاجرت کاری کشور کانادا

 

اگر علاقه مندان به کشور کانادا هستید از چندین روش برای اقامت دائم کشور کانادا می توانید اقدام نمایید.سه روش از معمول ترین حالت های مهاجرت کاری به کشور کانادا وجود دارد که شامل:

مقاله پیشنهادی:شرایط مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی

 

ویزای اکسپرس اینتری

 

معمول ترین روش برای ورود به کشور کانادا در حال حاضر روش مهاجرت کاری از طریق نیروی متخصص فدرال می باشد که در صورت کسب امتیازات لازم می توانید برای این روش اقدام نمایید. در مهاجرت کاری از روش اکسپرس اینتری چهار فاکتور بعنوان اصلی ترین رکن های امتیاز گیری شناخته می شود که این فاکتور ها شامل:

 

ردیف فاکتور ها شرایط ایده آل

 

۱ سن معمولاً برای افراد زیر ۳۰ سال

۲ تحصیلات کارشناسی ارشد

۳ سابقه کار ۳ سال مرتبط و قابل استناد

۴ مدرک زبان نمره ۷ در هر مهارت و نمره ۸ در مهارت شنیدن

 

فاکتور های اقدام برای ویزای اکسپرس اینتری:

 

مهم ترین فاکتور برای موفقیت در برنامه اکسپرس اینتری، مدرک زبان می باشد که شما برای کسب امتیازات مناسب باید در آزمون آیلتس شرکت کنید و حداقل نمرات خواسته شده را بدست آورید. آزمون مورد نیاز برای دولت کانادا آیلتس جنرال می باشد.

 

مهاجرت کاری کشور استرالیا

مهاجرت کاری در کشورهای مختلف
مهاجرت کاری در کشورهای مختلف

شرایط مهاجرت کاری در کشور استرالیا مانند شرایط در کشور کانادا می باشد.در صورتی که شما شرایط خواسته شده را فراهم کنید می توانید اقامت استرالیا را دریافت کنید. بصورت کلی از ۲ روش معمول می توانید برای مهاجرت کاری در استرالیا اقدام نمایید این روش ها شامل:

 

ویزای ۱۸۹

 

در این روش می توانید با کسب حداقل امتیازات شرایط ورود به کشور استرالیا را دریافت کنید.حداقل امتیاز لازم برای درخواست این ویزا و ورود به لیست کشور استرالیا ۶۵ امتیاز می باشد.

 

روش دوم برای کسانی است که از طرف کارفرما یا ایالت یا خویشاوندان خود حمایت شوید و به صورت کاملاً مجزا و مستقل اقدام به مهاجرتی کاری خود نمایید.

 

شرایط خواسته شده برای ویزای ۱۸۹ شامل:

 

 

ردیف فاکتور ها شرایط ایده آل

۱ سن معمولاً زیر ۳۲ سال

۲ تحصیلات حداقل کارشناسی

۳ سابقه کار حداقل ۸ سال

۴ مدرک زبان آیلتس ۷ در همه مهارت ها

 

ویزای ۱۹۰

 

این ویزا برای کسانی صادر می شود که توسط استانی از کشور استرالیا برگزیده شده باشند. جهت اقدام برای اخذ ویزای ۱۹۰ استرالیا، شما مانند ویزاهای استانی کانادا اقدامات لازمه را انجام می دهید.

 

شرایط آن به این صورت است که در ابتدا باید رشته تحصیلی خود را با لیست مشاغل منطبق کنید و سپس بدنبال کسب امتیازات لازم باشید.

 

اگر می خواهید از این طریق برای دریافت این ویزا اقدام می نمایید باید حداقل ۲ سال در ایالتی که شما را برگزیده است اقامت داشته باشید.

 

بهتر است بدانید شرایط امتیازبندی هر رشته بصورت مجزا می باشد و همه رشته ها با یک امتیاز مشخص نمی توانند اقامت استرالیا را دریافت کنند.

 

مهاجرت کاری کشور نیوزیلند

مهاجرت کاری در کشورهای مختلف
مهاجرت کاری در کشورهای مختلف

کشور نیوزلند از دیگر کشور های انگلیسی زبان می باشد که سیستم امتیازبندی به خصوصی را برای مهاجرت کاری در نظر گرفته است.برای دریافت این ویزای کاری اگر امتیاز بالای ۱۶۰ را کسب کنید می توانید بصورت مستقیم وارد کشور نیوزلند شوید و در صورت کسب امتیاز کمتر در لیست انتظار قرار می گیرید.

مقاله پیشنهادی:شرایط ویزای کاری

 

شرایط اخذ ویزای جستجوی کار در کشور نیوزیلند شامل موارد زیر می باشد:

 

 

ردیف فاکتورها شرایط ایده آل

۱ سن زیر ۴۰ سال

۲ مدرک تحصیلی معمولاً کارشناسی

۳ سابقه کار معمولاً بالای ۸ سال

۴ زبان آیلتس ۶٫۵

 

شما در صورت اخذ ویزای کار در این کشور می توانید یکسال در کشور نیوزلند حضور داشته باشید و قرارداد کاری دریافت کنید.در این صورت می توانید برای اقامت دائم خود نیز اقدام نمایید. و در صورت متاهل بودن،اگر بصورت تنها به این کشور سفر می کنید پس از ثبت قرارداد باید درخواست ویزای همراه را ارسال کنید.

 

مهاجرت کاری کشور آلمان

 

آلمان بعنوان تنها نماینده کشورهای اروپایی شناخته می شود که سیستم جستجوی کار را به صورت منظم همچنان ادامه می دهد. اگر شما تخصص و تحصیلات لازم که توسط قوانین مهاجرت کاری کشور آلمان ذکر شده است را داشته باشید و شغل مورد نظرتان را با حداقل حقوق تعیین شده بیابید، می توانید برای ویزای کاری جاب سیکر اقدام نمایید.

 

شرایط اخذ ویزای جاب سیکر آلمان شامل موارد زیر می باشد:

 

ردیف فاکتورها شرایط ایده آل

  •  سن زیر۴۰ سال
  •  مدرک تحصیلی لیسانس
  •  سابقه کار ۵ سال سابقه کار مرتبط
  • زبان دانش زبان آلمانی
Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

در پرسش و پاسخ مرتبط با این مقاله شرکت کنید تا سوالات شما توسط کارشناسان آوات پاسخ داده شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات پیشنهادی ویژه شما