مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

دعوت نامه کاری

فهرست مقاله

دعوتنامه کاری به این معنا می باشد که یک شرکت و یا یک کارفرما از اقامت دائم کشوری را که شما قصد سفر به آن را دارید برخوردار است و شهروند آن جا محسوب می شود به کشور خود اعلام نماید که به تخصص و مهارت شما نیاز دارد و ضمانت شما را بر عهده بگیرد و برای شما دعوتنامه کاری بفرستد.در ادامه با شرایط دعوت نامه کاری بیشتر آشنا خواهید شد.

 

 

دعوت‌نامه کاری چیست؟

 

دعوت‌نامه برگه ای است که نشان می دهد از سوی کشور موردنظرتان یک شخصی حقیقی یا حقوقی شما را به کشور مقصد دعوت کرده است.با ارائه این برگه روند پرونده شما رو به بهبود خواهد رفت و راحت تر می توانید ویزای خود را دریافت کنید.

 

شما در تاریخ وقت سفارت دعوت‌نامه خود را با دیگر مدارک می توانید به سفارت تحویل دهید. سفارت مدارک شما را دریافت می کند و بررسی آن ها آغاز می شود. یادتان باشد دعوت‌نامه یکی از تأثیر گذارترین مدارکی است که می توانید به سفارت برای اخذ ویزا تحویل دهید.

 

شرایط فرستادن دعوت نامه کاری

در اولین مرحله شخصی که دعوت‌ نامه را برای شما ارسال می کند باید دارای شرایطی باشد. باید کلیه هزینه های مربوط به مالیات و عوارض را پرداخت کرده باشد و شهروند کشور موردنظرتان باشد یا دارای اقامت دائم باشد.

 

در صورتی که وضعیتی از شخص فرستنده در دعوت‌ نامه مشخص باشد اعتبار دعوت نامه شما افزایش می یابد. این که شخص فرستنده دعوت نامه صاحب خانه است و عوارض می پردازد با خیر نیز تأثیر بهتری بر روی دعوت‌نامه تان خواهد گذاشت.

 

در دعوت نامه باید نام شما به عنوان دعوت شونده قید شود و اطلاعاتتان به درستی تکمیل شود.از دیگر شرایطی که یک دعوت‌نامه باید داشته باشد این است که باید دارای مهر رسمی باشد و توسط شخص دعوت کننده امضا شود. همچنین باید تاریخ در آن قید شود و تنها در مدت مشخصی قابل استفاده باشد.

 

انواع دعوت نامه

 

 

دعوت نامه ها با توجه به هدف شما انواع مختلفی دارد که شامل:

 

دعوت نامه خویشاوندی

 

یکی از این دعوت نامه ها که معتبر هم می باشد،دعوت نامه خویشاوندی است. این نامه باید از سوی یکی از خویشاوندان شما ارسال شود. و شما باید کلیه شرایط یک دعوت نامه رسمی برای دعوت را داشته باشید.

البته اگر این نامه از سوی دوستان شخص شما هم ارسال شود معتبر است. این نامه به جهت همراهی آن با رسید های پرداخت مالیات و … دارای اعتبار بیشتری از نامه های دعوتی برای کار است و شرایط سفارت را برای سفر شما راحت می کند.

 

 

دعوت‌نامه کاری

 

دعوت نامه کاری
دعوت نامه کاری

با این دعوت نامه ممکن است شما به یک کار، شرکت در سمینار، شرکت در پروژه و یا تحقیقات دعوت شوید. کافی است این نامه را همراه با مدارک شغلی و تحصیلی خود به سفارت ارائه دهید تا بررسی آن ها آغاز شود. این نامه از اعتبار کمتری نسبت به خویشاوندی برخوردار است اما باز این روش هم تأثیر گذار است.

 

 

دعوت‌نامه تحصیلی

 

این دعوت نامه اکثرا باید از دانشگاه یا مرکز آموزشی معتبری در کشور موردنظرتان صادر شود، که با آن بتوانید ویزای تحصیلی تان را اخذ نمایید. با دعوت نامه تحصیلی می توانید در زمان کوتاهی ویزای تحصیلی تان را دریافت کنید.

 

 

دعوت‌نامه پناهندگی

 

در صورتی که با این دعوت‌ نامه موفق به اخذ ویزا شده باشید باید این نکته را در نظر بگیرید که در صورت پناهنده شدن فرستنده ممکن است دچار مشکلاتی شود.در کشورهای مختلف این مشکلات متفاوت است. با پناهنده شدن ممکن است برخی از حقوق شهروندی شخص دعوت کننده کاسته شود و یا با مشکلات جدی رو به رو شود.

 

یکی از بزرگ‌ترین مشکلات در برخی از کشورها مسدود شدن ارسال دعوت‌ نامه است. یعنی شخص فرستنده دیگر نمی تواند دعوت‌ نامه ارسال کند. از دیگر مشکلات در امتیاز شهروندی است که برخی امکانات ویژه شهروندان از فرد گرفته می شود و دیگر نمی تواند از آن ها استفاده کند.

 

 

نحوه گرفتن دعوت نامه کاری برای کشورهای حوزه شینگن

 

به طور کلی دعوتنامه های ویزای شینگن انواع مختلفی نظیر دعوتنامه شرکت در کنفرانس، کاری، درمانی، خویشاوندی، توریستی، تحصیلی و اسپانسرینگ دارد،که شرایط هر کدام متفاوت است.

اما اغلب کشورهای حوزه شینگن برای صدور ویزای شنگنِ توریستی نیاز به دعوتنامه ندارند و تنها با ارائه مدارک موردنیاز سفر و رزرو هتل و پرواز رفت و برگشت، می‌توان برای دریافت آن اقدام کرد. البته برخی ویزاها در بعضی کشورها حتما نیاز به دعوتنامه دارند.

 

هم‌چنین برای اموری مانند دیدار اقوام و دوستان، شرکت در کنفرانس، فعالیت کاری و استفاده از خدمات درمانی در هر یک از کشورهای حوزه شینگن، مطمئنا برای دریافت ویزا نیاز به دعوتنامه مرتبط و معتبر از کشور مقصد را خواهید داشت.

 

برای استفاده از دعوتنامه خویشاوندی شما نیاز به داشتن دوست و یا فامیلی در یکی از کشورهای حوزه شینگن خواهید داشت. از این رو فرد موردنظرتان باید به عنوان میزبان مدارک هویتی خود را برای احراز نسبت خویشاوندی و یا روابط دوستانه به کنسولگری کشور مربوطه ارائه دهد و در دعوتنامه تنظیم‌شده، مدارک مالی برای اثبات توانایی تامین هزینه‌های احتمالی میهمان و جزئیات برنامه سفر مهمان مطابق با بلیط رفت و برگشت را ارائه نماید.

 

اما اگر این دعوت نامه از سوی همسر تان یا یکی از والدین و یا یکی از فرزندان تان باشد، علاوه بر مدارک مالی و برنامه سفر، وجود مدارک هویتی مانند سند ازدواج نیز مهم خواهد بود.

برای استفاده از دعوت نامه کاری که با هدف انجام فعالیت‌های اقتصادی و تجاری و یا شرکت در جلسه صادر می‌شود باید گویای جزئیات دقیق ارتباط و برنامه سفر تجاری شما با شخص و یا شرکت دعوت‌کننده باشد.

در این نوع از دعوتنامه،شما باید گواهی اشتغال رسمی که توسط کارفرمای تان تنظیم و نوشته شده باشد را به کنسولگری مربوطه ارائه دهید.و یک گواهی معتبر که به شرح دقیق وظایف فردی، سمت شغلی و توضیح دلایل سفر کاری تان پرداخته شده است را به همراه داشته باشید.در عین حال مواردی نظیر اسناد سوابق کاری، اسناد ملکی، فیش حقوقی و مواردی مشابه را ضمیمه پرونده درخواست ویزای شینگن خود نماید.

 

دعوت نامه اسپانسر با نام‌های مختلفی مانند دعوتنامه علمی، نمایشگاهی، کنفرانس و یا شرکت در کنگره شناخته می‌شود.این دعوتنامه باید از طرف برگزارکننده رویداد، فرد و یا شرکت با ذکر نام و مشخصات شما و جزئیاتی نظیر تاریخ سفر تنظیم و نوشته شود و هم‌چنین به توضیح علت حضور شما در این رویداد و جزئیات محل اسکان شما در دعوتنامه بپردازد.

از سوی دیگر شما به عنوان فرد شرکت‌کننده باید برنامه سفر موجه و دقیقی برای شرکت در این رویداد داشته باشید و از آن جایی که عموما ماهیت سفر شما همایشی علمی و تخصصی است، مدارک شغلی و تحصیلی مرتبط با این رویداد را به سفارت ارائه داده و این موضوع را اثبات کنید که کاملا برای شرکت در این کنفرانس و یا همایش گزینه مناسبی هستید.

دعوتنامه تحصیلی در واقع همان نامه تاییدیه پذیرش دانشگاه و یا کالج مربوطه است که به acceptance letter نیز شهرت دارد و یکی از مدارک اصلی برای دریافت ویزای شینگن تحصیلی محسوب می‌شود.

این دعوتنامه که از سوی کالج و یا دانشگاه کشور مورد نظرتان صادر می‌شود حاوی جزئیات کاملی نظیر رشته و مقطع تحصیلی پذیرفته‌شده، جزئیات ورود در ترم و نیمسال تحصیلی، میزان شهریه، مدارک پرداخت هزینه و محل اسکان می‌شود.

دعوتنامه درمانی: این نوع از دعوتنامه همان طور که از نامش پیداست برای استفاده از خدمات درمانی بیمارستان‌های اروپایی است. از این رو بیمار نیاز به دعوتنامه رسمی از پزشک مربوطه، به نمایندگی از بیمارستان دارد تا بتواند ویزای شینگن نوع D را دریافت کرده و برای انجام معالجات به کشور موردنظر در حوزه شینگن سفر کند.دعوتنامه درمانی شامل توضیح جزئیاتی مانند شرایط و نوع بیماری، اقدامات درمانی، هزینه درمان و مدت زمان موردنیاز برای انجام خدمات درمانی است.

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات