مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

کار در انگلیس – دریافت ویزای کاری انگلیس

کار در انگلیس

کار در انگلیس – دریافت ویزای کاری انگلیس

فهرست مقاله
کار در انگلیس
کار در انگلیس

همه ساله از کشور های متعددی از سرتا سر جهان برای یافتن کار در انگلیس به این کشور مهاجرت می کنند اما برای یافتن کار در انگلیس به ویزای کار یا همان (مجوز کار) نیاز می باشد و مخاطبان جویای کار در انگلستان بهتر است در ابتدای کار با شرایط اخذ ویزای کار و همینطور شرایط کاری و اشتغال زایی کشور انگلیس آشنا شوند. فراموش نکنید که شرط مهم برای یافتن شغل در این کشور این است که بدانید که کشور انگلیس در چه زمینه های شغلی نیاز به نیروی کاری دارد و از شغل های مورد نیاز آنها اطلاعاتی کسب کنید.

مسلما وقتی یک کشور به قصد  محیطی برای کار و زندگی انتخاب می شود باید حتما با شرایط کاری آن کشور ، آداب و رسوم و قوانین آن کشور در زمینه ای شغلی ، فرهنگی واجتماعی …آشنایی کاملی به دست آید. پس بهتر است در مورد قوانین شغلی کشور انگلیس هم از قبل مطالعاتی داشته باشید.

شرکت های کشور انگلیس از مجموعه های متعهد و دانا تشکیل شده اند که  به طور جدی توسط مدیران مبتکر و کارآمد اداره می شوند که کارکنان آنها به طور جدی در حیطه کاری خود انجام وظیفه می کنند و درعین حال رابطه خوب و شوخ طبعی میان کارکنان و مدیریت این بخش ها برقرار است که شانس موفقیت مجموعه را چندین برابر کرده است .

راه هموار یافتن کار با ویزای دانشجویی

از قدیم و الایام کشور انگلیس  در بین ایرانیانی که قصد ادامه تحصیل دردانشگاه های معتبر کشورهای دیگر و یا افرادی که قصد مهاجرت به کشور دیگری را داشتند ، از اولویت اول آنها بر خوردار بوده است .

جالب است بدانید برای کسانی که در کشور انگلیس دوران تحصیل و یا دانشجویی خود را سپری کرده اند یافتن کار درکشور انگلستان بسیار آسان تر خواهد بود چون که دانشجویان طی مدت زمان تحصیل در دانشگاه های کشور انگلیس هم زمان با تحصیل می توانند به مدت حداقل 10 ساعت و حداکثر 30 ساعت در هفته در کشور انگلیس مشغول به کار باشند و همچنین می توانند طی این مدت به تدریج ویزای تحصیلی خود را به ویزایی کاری تغییر دهند که با این ویزا به راحتی در شرکت های جذب شده و یا حتی می توانند شهروند این کشور باشند.

پیدا کردن کار در انگلستان

امروزه برای افرادی که می خواهند اقامت انگلیس را بدست آورند مطمئنا بهترین راه برای این افراد یافتن کار در انگلستان می باشد تا بتوانند به راحتی و با آسودگی خاطر مهاجرت کنند.

اما یافتن کار در انگلستان و گرفتن ویزای کار این کشور کارآسانی نیست.

با توجه به تحقیقات به عمل آمده یکی از راه هایی که شما بتوانید شغلی در این کشور بیابید این است که باید ازقبل به مدت چند ماه آگهی شغل مورد نیاز در کشور انگلیس توسط دولت این کشور ثبت و اطلاع رسانی شده باشد و این شغل در اتحادیه اروپا  نیزاطلاع رسانی شود و اگر بعد از گذشت مدت زمان بیان شده (که گفته می شود این مدت زمان اکثرا 3 ماه می باشد) متقاضی از شهروندان انگلیس برای این شغل پیدا نشود فردی ازکشور دیگر می تواند برای این شغل تقاضا دهد اما به این راحتی ها هم نیست ، همچنان فرد جویای کار در انگلستان باید به مدت زمان 6 الی 7 ماه منتظر باشد که اگر هیچ متقاضی مناسبی طی این مدت زمان اعلام شده از خود کشور انگلیس پیدا نشود ، بتوانند مدارک مورد نیاز برای استخدام در شغل پیشنهادی و مورد نیاز کشور انگلیس را برای اتحادیه انگلستان ارسال کنند.

کشور انگلیس و مخصوصا پایتخت این کشور، شهر لندن به دلیل بالا بودن رشد اقتصادی و فرهنگی مقصد کاری بسیاری از کارکنان از اکثر نقاط دنیا می باشد و همیشه متقاضی برای کار در این کشور بالا می باشد.

اما یک شانس بزرگ برای افراد جویای کار در انگلستان وجود داردکسانی که علاوه بر زبان انگلیسی به زبان دیگری هم تسلط دارند وجود دارد، از آنجایی که اکثر مردم انگلیس فقط به زبان انگلیسی تسلط دارند از میان افراد جویای کار ،کسانی می توانند راحت تر در بریتانیا استخدام شوند و شانس قبولی بالایی دارند که به چند زبان های زنده دنیا به غیر از انگلیسی تسلط  کامل داشته باشند و در شرکت های مورد نیاز بریتانیا راحتر جذب شوند.

با این حال در صورتیکه از سوی کارفرمای یک شرکت از کشور انگلیس تقاضای همکار داشته باشید شانس شما برای کار در انگلیس چندین برابر خواهد بود چرا که کار فرما بعنوان حامی برای شما بسیار کارگشا خواهد بود و کار های شما به راحتی انجام خواهد شد از مزیت های دیگر دریافت دعوت همکاری توسط کار فرمای شرکت این می باشد که دیگر نیازی نیست شما دنبال ویزای کاری باشید شرکتی که از شما دعوت به همکاری داشته است می تواند برای شما درخواست ویزای کار دهد و کار شما را برای گرفتن مجوز کار در کشور انگلیس هموار کند.

 

اقتصاد  کشور انگلیس

در سال 2014  نیروی کار درانگلیس بسیار افزایش یافته بود و همچنین به دنبال این اتفاق رشد اقتصاد به سزایی داشتند مخصوصا در شهر لندن  نرخ بیکاری به حداقل میزان نسبت به سال های قبلی رسیده بود.

همانطور که در جریان هستید کشور انگلیس مقام سوم اقتصاد دنیا را در اختیار دارد که طبق تحقیقات به دست آمده تقریبا 40% این موفقیت را از طریق کارمندان و شهروندان غیرانگلیسی و اشخاصی که تابعیت انگلیسی ندارند کسب کرده است .

اما سوالی که ممکن است برای افراد پیش بیاید این است که از کجا بدانند که کشور انگلیس به چه شغل هایی نیاز دارد ؟

در جواب این سوال باید بدانید که کشور انگلیس  مانند کشور های پیشرفته دیگر دارای منابع مختلفی برای پیدا کردن کار می باشد. روزنامه ها بهترین منبع برای افرادی است که متقاضی کار در انگلستان هستند  و از بین روزنامه های متعدد روزنامه گاردین شناخته شده ترین آنها برای استخدام می باشد و در این روزنامه نیاز مندی های شغلی کشور انگلیس در زمینه های مختلف اطلاع رسانی شده است.

از دیگر منابع یافتن کار برای افراد جویای کار  انگلیس می توان به وب سایت های آگهی و استخدام در کشور انگلیس اشاره کرد که افراد می توانند با مراجعه به این سایت ها ازشرایط ،نیمه وقت بودن یا نبودن و قوانین شغل های درخواست شده اطلاعاتی را کسب  کنند و برای استخدام ثبت نام کنند. همچنین در کشور انگلیس موسسات کاریابی در سال های اخیر تاسیس شده اند که برای یافتن شغل مورد نظر خود را در این کشور می توانید از این موسسات کمک بگیرید این موسسات میتوانند کمک خوبی برای شما باشند که از بازار کار شغل مورد نظرخود در این کشور و حتی فرصت های و پیشنهادات شغلی دیگ به راحتی و به طور دقیق اطلاعاتی را کسب کنید.

بااین وجود طبق اطلاعاتی که ما به دست آورده ایم کار در انگلستان بیشتر از همه مشاغل به نیروهای خلاق و مبتکری چون مهندسان در هر نوع زمینه معماری،IT ، متخصص محیط زیست و … اهمیت می دهند و تقاضا ی نیروی کار برای این شغل ها بیشتر از بقیه  مشاغل می باشد.

منبع: سفارت انگلیس

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات