شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

کار در کشور کانادا

کار در کشور کانادا

کار در کشور کانادا

بسیاری از افراد برای به دست آوردن کار در کشور کانادا راهی این کشور غریب می­شوند. کاری که بتواند آنها را ارضا نماید، متناسب با حیطه ی تخصصی آنها باشد و برای آنها درآمدهای بالاتری ایجاد کند.

این افراد صابون مهاجرت و اقامت کانادا را به تن خود مالیده تا کاری را بیابند که در شأن آنها باشد. آنها در جست و جوی کشوری هستند که بتواند به این نیازشان پاسخ بگوید.

کشور کانادا از جمله همین کشورها است که با فراهم کردن بستری مناسب برای متقاضیان کار از جمله کار در حیطه تخصصی، درآمد بیشتر و … توانسته است سالانه مهاجران زیادی را از سراسر دنیا به سوی خود جذب نماید. علت آن هم نیاز روزافزون بازار کار این کشور به نیروی کار خارجی است چرا که نرخ زاد و ولد در این کشور به شدت کاهش یافته و نیروهای کار این کشور به سمت پیر شدن و در نهایت نزدیک شدن به سن باز نشستگی پیش می­روند، فارغ التحصیلان آنها هم قادر به پوشش بازار کار این کشور نیستد.

از طرفی با توجه به این که این  کشور به فکر توسعه سطح زیربنایی خود و در راستای آن ایجاد مشاغل جدید است نیاز مند به نیروی کار بیشتری پیدا خواهد کرد.

از جمله عواملی که کشور کانادا را به یکی از محبوبترین و پر طرفدارترین روش­ها در بین متقاضیان مهاجرت به این کشور تبدیل کرده است به شرح زیر است:

 • شرایطی که بر قوانین کاری این کشور حاکم است، به گونه ­ای است که افرادی زیادی را، که متقاضی مهاجرت به این کشور از طریق کار هستند را به سمت خود جذب می­نماید.
 • مهاجرت متقاضیان از طریق کار یکی از بهترین روشها جهت اخذ ویزا و اقامت دایم است.
 • کشور کانادا توانسته است محیطی ایده ­آل و با کیفیت را برای کسب و کار به وجود آورد.
 • حوزه ­هایی که در آن افراد می­توانند مشغول به کار شوند از تنوع بسیار زیادی برخوردار است و تمامی حوزه­ ها اعم از کارگری تا مهندسی و پزشکی را شامل می­شود.
 • سطح درآمدها در کانادا به گونه­ ای است که افراد به راحتی می­توانند برای خود و خانواده ­هایشان زندگی خوب و با کیفیتی را فراهم کنند و تا حدودی از رفاه نسبی برخوردار باشند.
پیشنهاد مطالعه »
موسسات کاریابی در کشور آفریقای جنوبی

 

مشکلات در پیش رو مهاجران برای یافتن کار

البته یافتن کار مناسب در کانادا با مشکلاتی نیز همراه است. در طی ساله­های گذشته میزان مهاجرت به کانادا به میزان چشمگیری افزایش یافته و این خود تبدیل به عاملی شده است که یافتن کار را برای مهاجران دشوارتر کرده است.

از طرفی مهاجرانی که از سرزمین خود به منظور یافتن کاری مناسب دل بریده و راهی دیاری ناآشنا شده ­اند انتظار دارند کاری مناسب و هم شأن خود بیابند. بدیهی است که آنان تن به هر کاری نمی­دهند. کارفرمایان کانادایی هم سختر به تازه واردان اعتماد می­کنند و کمتر راضی می­شوند با این افراد همکاری نمایند.

بی­ تجربگی مهاجران، بی­ اعتبار شمرده شدن مدارک تحصیلی خارجیان توسط کارفرمایان و عدم تسلط کافی به زبان از جمله مشکلات دیگری است که مهاجران برای یافتن کار مناسب با آن رو به رو هستند.

 

راهکارهایی برای رهایی از مشکلات یافتن کار در کشور کانادا

برای فرار از مشکلات ذکر شده در قسمت فوق، بهتر است مهاجران متقاضی کار در کانادا موارد زیر را در نظر بگیرند:

 • به استخدام شرکت­ هایی درآیند که در خارج از کشور کانادا نیز فعالیت می­کنند.
 • این شرکت­ها از جمله شرکت­هایی باشند که خدماتشان متعلق به قشر خاصی است مثل شرکت­هایی که خدماتشان مخصوص مثلا̋ ایرانی­های مقیم کاناداست.
 • در شرکت­هایی مشغول به کار شوند که دستمزد پرداختی­شان کمتر از دستمزد جاری و دارای ساعات کاری زیاد هستند.
 • به صورت داوطلبانه به مدت چند ماه برای ایجاد سابقه در شرکت­ هایی کار کنند و سپس درصدد یافتن کاری مناسب­تر و بهتر باشند.
پیشنهاد مطالعه »
ویزای توریستی کانادا

 

پیش نیازهایی برای یافتن کار در کشور کانادا

 • مهاجر متقاضی کار باید سعی نماید سطح تسلط خود را بر زبان افزایش دهد.
 • رزومه ­ای از سوابق کاری، مدارک تحصیلی، مهارت­ها و توانایی­ها، دوره­های آموزشی که گذرانده است و یا پروژه­ هایی که انجام داده است تهیه نماید.
 • از سایت­هایی که مخصوص کاریابی در کشور کانادا هستند استفاده نماید.
 • رزومه ­ای که تهیه کرده است به سایت­های کاریابی ارسال نماید. می­تواند مستقیما̋ به مؤسسات کاریابی موجود در کانادا مراجعه نماید تا از این طریق بتواند کار مناسبی پیدا کند.
 • در نمایشگاه­ هایی کاریابی که در کانادا برگزار می­شود شرکت نماید و آن را جز سوابق کاری خود بیاورد.

 

ویزای کار در کشور کانادا چیست؟

همانطور که بیان شد سالانه افراد زیادی خواهان مهاجرت به کشورهای دیگر به منظور یافتن کاری مناسب هستند. برای این که این افراد بتوانند به کشور مورد نظرشان مهاجرت کنند نیازمند ویزای کار هستند. در واقع ویزای کار به فردی داده می­شود که خواهان کار در کشور مورد نظر است. از جمله پیش نیازهایی که برای گرفتن ویزای کار کانادا لازم است رعایت شود گرفتن مجوز کار کانادا است که در زیر به اختصار شرح داده شده است:

مجوز کار در کشور کانادا LMIA 

LMIA مدرکی است که بسیاری از متقاضیان خارجی باید پیش از اقدام به اخذ ویزای کار آن را که توسط اداره کار کانادا صادر می­شود، دریافت نمایند. این مدرک نشان دهنده آن است که استخدام نیروی کار خارجی در بازار کانادا تأثیر منفی برجای نخواهد گذاشت. به عبارت دیگر هیچ متقاضی کانادایی برای انجام کاری که مهاجر برای آن استخدام می­شود وجود ندارد.

نوع دیگری از مجوز کار، مجوز کار باز است. دارنده این مجوز محدود به کار کردن با کارفرمایی خاصی نیست.

پیشنهاد مطالعه »
مهاجرت به  کانادا از طریق خویشاوندی

برای دریافت این نوع ویزا فرد متقاضی علاوه بر اخذ مجوزهای لازم باید از طرف یک شرکت کانادایی و یا فردی که مقیم آنجاست نامه کاری داشته، از تمکن مالی خوبی برخوردار بوده و گواهینامه ­ای که نشان دهنده سلامت جسمی و روحی وی است ارائه دهد.

 

کار در کشور کانادا ویژه دانشجویان

دانشجویان  در حین تحصیل در کانادا می­توانند مشغول به کار شوند البته بدون نیاز به ویزای کار. این کار بر اساس نوع دوره تحصیلی به دو شکل تمام وقت یا پاره وقت تقسیم می­شود. دانشجویان می­توانند حداکثر 20 ساعت در هفته مشغول به کار شوند. با این کار فرد علاوه بر آن که می­تواند هزینه­ های زندگی و تحصیل خود را تأمین نماید، تجربه لازم را هم به دست می­ آورد. در صورتی که فرد، متقاضی کار در بیرون از محیط دانشگاه ­باشد باید مجوزهای لازم را اخذ نماید.

 

راه های دیگر برای مهاجرت به کانادا:

 1. مهاجرت به کانادا
 2. شرایط مهاجرت به کانادا
 3. مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استارتاپ
 4. مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی
 5. مهاجرت به کانادا از طریق روش اکسپرس اینتری
 6. مهاجرت به کانادا از طریق نیروی با تجربه کانادایی
 7. مهاجرت به کانادا از طریق خویشاوندی و ازدواج
 8.  ویزای طولانی مدت دیدار خانواده کانادا
 9. مهاجرت خوداشتغالی کانادا
 10. سرمایه گذاری در کانادا
 11. مهاجرت تحصیلی به کانادا / شرایط دریافت ویزای تحصیلی
 12. برنامه مهاجرتی استانی به کانادا (PNP)
 13. برنامه های استانهای کانادا

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای مهاجرت به کانادا را به شما عزیزان بیان می کنند.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ