اتریش, کاری

کار در کشور اتریش

کار در کشور اتریش

کار در کشور اتریش

کار در کشور اتریش به معنای اقامت دائم در این کشور و سپس اتحادیه اروپا است و امروزه بسیاری از افراد به دنبال راه ورود به این کشور و هم چنین شروع شغل مورد علاقه خود هستند. در این جا ما به عوامل و چگونگی انجام کار در کشور اتریش پرداخته ایم و شما را به خواندن این مقاله دعوت می کنیم.

متاسفانه در سال های اخیر، بسیاری از شرکت های بی تجربه در زمینه مشاوره به افراد در زمینه پیدا کار در کشور اتریش به متقاضیان عزیز راهکارهای پیش پا افتاده و قدیمی را پیشنهاد می دهند که همین مورد باعث می گردد که نه تنها افراد کار در کشور اتریش پیدا نکنند و ویزای شغلی برای آن ها صادر نشود بلکه یک امتیاز منفی برای آن ها محسوب می شود و همین عامل باعث می گردد که شرایط پیدا کردن کار در این کشور بسیار سخت تر از قبل شود.

ویزای کاری اتریش بسیار شبیه به شرایط کار در کشور آلمان است و اگر شخصی بتواند شغل مورد نظر خود را در این کشور پیدا کند به سادگی می تواند از حقوق و مزایای عالی بهره مند شود. به شرطی که در این راه از نظرات مشاورین با تجربه استفاده کند.

شرایط کار در کشور اتریش

برخی از کشورهای خارجی از جمله کانادا، استرالیا، آلمان و اتریش از تقاضای زیادی برای اخذ ویزای شغلی برخوردار هستند و همین عامل باعث ایجاد رقابت در این کشورها برای پیدا کردن شغل مناسب شده است.

در حال حاضر پروسه پیدا کردن کار در کشوری مانند استرالیا یا کانادا بسیار سخت و زمان بر است و به همین دلیل ما اخذ ویزای شغلی این کشورها را تایید نمی کنیم در حالی که پیدا کردن کار در کشوری مانند اتریش یا آلمان بسیار ساده تر به نظر می رسد و این در حالی است که در کشورهای اروپایی به داشتن متخصصین و مهندسین با تجربه بسیار نیازمندند و هم چنین شرایط فوق العاده ای را از نظر امکانات رفاهی و بهداشتی برای گرفتن ویزای شغلی فراهم می کنند.

معرفی کشور اتریش

این کشور بسیار کم جمعیت بوده و طبق آمارهای رسمی تنها حدود 9 میلیون نفر جمعیت دارد. زبان رسمی مردم کشور اتریش آلمانی است و بیش از 90 درصد مردم این کشور به زبان آلمانی صحبت می کنند.

هم چنین این کشور به دلیل نزدیک بودن به بزرگ ترین قطب اقتصادی اروپا یعنی آلمان همیشه از شرایط خوبی در زمینه اقتصادی و علمی برخوردار است و به همین علت اوضاع بسیار مناسبی برای اشخاصی که قصد ویزای شغلی در کشور اتریش دارند مهیا شده است.

کشور اتریش طبق آمارهای رسمی جهانی سومین کشور از نظر امنیت و ایمنی به حساب می آید، هم چنین همیشه دارای نرخ ثابتی از روند رو به رشد اقتصاد خود است. گویا هزینه اجاره مسکن و مواد غذایی در این کشور اروپایی به نسبت سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا مناسب تر است و این یکی از مهم ترین دلایل برای کوچ افراد خارجی به این کشور است.

این کشور به دلیل رشد اقتصادی رو به رشد خود، جمعیت پایین و هم چنین پیمان اقتصادی با کشور آلمان شرایط مناسبی را برای متقاضیان کار فراهم کرده است و افراد می توانند با اخذ کار در کشور اتریش شرایط زندگی خود را بهبود ببخشند و اقامت دائم این کشور و در نتیجه اقامت کشورهای عضو اتحادیه اروپا را داشته باشند

روش های اخذ ویزای کاری در کشور اتریش

حداقل مدرک تحصیلی برای اخذ ویزای کاری در کشور اتریش، لیسانس است. تنها داشتن مدرک تحصیلی مهم نیست بلکه باید یک تقاضا و دعوت نامه کاری از کارفرمایی که در کشور اتریش حضور دارد به دست شما برسد. این کارفرما باید دارای شرکت معتبر در کشور سوئیس باشد و هم چنین یک دعوت نامه معتبر برای شما ارسال کند تا شما به وسیله این دعوتنامه بتوانید شرایط کاری خود را در کشور اتریش رقم بزنید. این دعوت نامه می تواند یک اقامت موقت دو ساله را برای شما فراهم کند.

اما چگونه این دعوتنامه به دست شما می رسد از پروسه طولانی مدتی تشکیل شده است. طبق قوانین رسمی کار در کشورهای اتحادیه اروپا آگهی این دعوتنامه ابتدا در خود کشور به چاپ می رسد و پس از گذشت 2 ماه اگر شخصی برای انجام دادن این کار پیدا نشد، این آگهی در سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا به چاپ می رسد و پس از آن اگر باز هم کسی پیدا نشد این آگهی در سایر کشورهای خارج از اتحادیه اروپا به چاپ می رسد.

به نظر می رسد بر طبق این روش پیدا کردن کار در کشور اتریش امری غیر ممکن به نظر می رسد زیرا این مورد را در نظر بگیرید که در خود کشور اتریش چقدر دانشجویان و فارغ التحصیلان داخلی و خارجی وجود دارد و اگر در این کشور شخصی پیدا نشود به نظر اگر شرایط کاری خوب باشد شخص دیگری در کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای پیدا کردن این کار موجود است.

هم چنین اگر بخواهید از این طریق شغل مورد نظر خود را پیدا کنید بایستی حداقل یک سال زمان بگذارید این در حالی است که این مدت زمان شاید برای بسیاری از افراد زیاد باشد و از انرژی و حوصله آن ها خارج باشد. پس پیشنهاد کار در کشور اتریش چگونه محقق می شود؟

شرایط ویژه پیدا کردن کار در کشور اتریش

یکی از بهترین راه حل ها که بسیاری از افراد با این روش کار مورد نظر خود را پیدا می کنند، اخذ ویزای تحصیلی است.

چون شرایطی برای دانشجویان و یا فارغ التحصیلان در کشور اتریش مهیاست که این افراد از شانس بسیار بیش تری برای پیدا کردن شغل مورد علاقه خود بهره مند هستند.

هم چنین شرایط بسیار مناسبی برای تحصیل در این کشور کوچک اروپایی مهیاست و این در حالی است که با کمبود نیروی متخصص و ماهر دانشگاهی مواجه است به همین دلیل به دانشجویان خارجی چه در داخل اتحادیه اروپا و چه خارج از آن دولت این کشور به بهترین شکل ممکن استقبال می کند و شرایط بسیار مناسبی را برای دانشجویان این کشور مهیا می کنند.

هم چنین دانشجویان در کشور اتریش می توانند به سادگی در حین تحصیل کار کنند و دیگر نگران این نباشید که باید حتما بعد از فارغ التحصیلی مشغول به کار شوید. این شرایط به خصوص برای دانشجویان ارشد و دکتری بسیار مناسب است.

امیدواریم مطالب ارائه شده در خصوص کار در کشور اتریش برای شما عزیزان مفید بوده باشد. شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و مشاوره با کارشناسان ما با شماره های قرار داده شده در داخل سایت تماس بگیرید.

منبع: سفارت اتریش

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *