انگلستان, کاری

چگونه در انگلستان هم کار کنیم هم ادامه تحصیل دهیم؟

کار و تحصیل در انگلستان

امکان کاریابی و کار پس از تحصیل در انگلستان

کار درکشور انگلستان می توان گفت که دغدغه همه دانشجویانی است که قصد ادامه تحصیل در کشور انگلستان و مهاجرت به این کشور را دارند. امکان کار پس از تحصیل در انگلستان می تواند پشتوانه خوبی برای دانشجویان بوده و به آنها این اطمینان و امید را بدهد که  حتی در حین تحصیل نیز می توانند کار پیدا کرده و درآمدی برای خود داشته باشند تا بتوانند هزینه زندگی خود را به صورت مستقل تامین کنند.

اولین و اصلی ترین اولویت برای کسی که به قصد ادامه تحصیل به کشور انگلیس مهاجرت می کند امکان کاریابی و کار در انگلستان برای دانشجویان می باشد، بدیهی است که توانایی و امکان شاغل شدن پس از تحصیل برای هر دانشجویی چه در داخل کشور و چه در کشور های خارجی چون انگلستان از اهمیت به خصوصی برخوردار است.

و از همه مهم تر امکان کاریابی پس از تحصیل در انگلستان پیش از پیش برای افرادی مهم است که به قصد مهاجرت و گرفتن اقامت دائم و توانایی راه اندازی کسب و کار و شاغل شدن ، برای ادامه تحصیل به این کشور اقدام و سفر می کنند.

کار پس از تحصیل در انگلستان

ما دراین مقاله به موضوع مهم امکان کاریابی و کار در انگلیس پرداخته و سعی داشته ایم که شما عزیزان را با ارائه اطلاعات صحیح در جهت امکان کاریابی و کار پس از تحصیل در انگلستان را به نحو درست راهنمایی کنیم.

علاوه بر این مقاله ، امروزه در اکثر نقاط کشور دفاتر و نمایندگی هایی برای مشاوره حقوقی در امور بین الملل فعالیت می کنند. شما می توانید با مراجعه به این دفاتر آگاهی بیشتر و اطلاعات صحیح حقوقی  در امور مهاجرتی خود برای کسب ویزا ، شرایط و امکان کاریابی در انگلستان را کسب کنید.

کارشناسان و مشاوران موسسات مهاجرتی با تجربه های چندین ساله ای که در زمینه ی  حقوق بین و الملل و داشتن اطلاعات دقیق و به روز در مورد قوانین و شرایط امکان کاریابی پس از تحصیل در انگلستان و یا سایر کشور ها مطمئنا اطلاعات کامل تری را به شما ارائه می دهند و در این صورت شما به راحتی و به درستی می توانید تصمیم بگیرید که برای ادامه تحصیل و کاریابی در کشور انگلیس اقدام بکنید و یا نه.

البته توجه داشته باشید که برخی از موسسات فقط جهت گرفتن مبالغ از دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در انگلستان را دارند فعالیت می کنند و شایان ذکر است که ای موسسات غیر حقوقی بوده و اطلاعات درست و کاملی در اختیار شما قرار نمی دهند پس بهتر است از صحت عملکرد موسسه ای که برای کسب اطلاع در مورد امکان کار در انگلستان به آن مراجعه کرده اید هم تحقیقاتی داشته باشید.

تا به امروز تمام قوانینی که برای اخذ ویزای کاری کشور های اروپایی وضع شده است بدین شرح است که  توجه و اهمیت زیادی به سوابق کاری متقاضی  داشته اند ، بدیهی است فردی که در کشور خود سابقه کاری ندارد بهترین راه برای کسب ویزای کاری ادامه تحصیل در آن کشور می باشد.

 انواع ویزای کار پس از تحصیل در انگلستان

تمامی اطلاعات این مقاله برگرفته ازمنابع رسمی  UK وموسسه مهاجرتی MIE می باشد.

اگر شما متقاضی اخذ ویزای کاری و پیدا کردن کار تمام وقت بعد از پایان یافتن تحصیلاتتان درکشور انگلیس هستید بهترین روش برای شما اخذ ویزای TIRE می باشد. در TIRE2  باتوجه به وضعیت تحصیلی دانشجو بررسی هایی صورت گرفته و در صورت داشتن صلاحیت امکان کاریابی پس از تحصیل در انگلستان را پس از گذراندن حداقل5 سال  موفق به کسب اقامت دائم می شود.

در برخی از موارد پیش آمده افرادی هستند که قصد دارند ویزای TIRE را به ویزایTIRE تبدیل کنند، در این مقاله به این افراد یاد آور می شویم که  برای اقدام به همچین کاری حتما باید یکی از مدارک زیر را داشته باشند.

_ داشتن مدرک مقطع لیسانس ازدانشگاه های  کشور انگلستان

_اخذ مدرک مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه های  کشور انگلستان

_داشتن گواهی مشغول به تحصیل  در مقطع  کارشناسی ارشد در دانشگاه های کشور انگلستان

_داشتن دیپلم تحصیلات تکمیلی بصورت حرفه ای از آموزش و پرورش

(متقاضیانی که دانشجوی مقطع دکترا می باشند موظف هستند دوره 12 ماهه تحصیلی خود را با موفقیت گذرانده باشند.)

اسپانسر و یا حمایت کننده

در شرکتی که شما استخدام می شوید کارفرمای شرکت موظف است که به شما گواهی ضمانت مالی دهد و البته شایان ذکر است که کارفرمای شما باید ضامن TIRE2 داشته باشد.

دستمزد

طبق اطلاعات بدست آمده در سال 2018دستمزدی که شما قبل از مالیات از سوی کارفرما  بعنوان حقوق کاری دریافت می کنید حداقل این مبلغ باید 20800 پوند باشد.

برای داشتن صلاحیت امکان کاریابی و کار پس از تحصیل در انگلستان شما باید اثبات کنید که توانایی بالایی در مکالمه زبان انگلیسی دارید برای این اثبات شما موظف هستید حداقل مدرک آیتلس داشته باشید.

هزینه

بهتر است بدانید که برای امکان کاریابی پس از تحصیل در انگلستان باید هزینه لازم را داشته باشید و شما باید حداقل 950 پوند در حساب بانکی خود به مدت 90 روز را حتما داشته باشید.

افرادی که در کشور انگلستان فارغ التحصیل شده اند و ایده کسب و کار دارند و به صورت جدی خواهان راه اندازی کسب و کار هستند این دسته از افراد می توانند تقاضای ساکن شدن به مدت یک سال با ویزای TIRE1 فارغ التحصیلان انگلستان را داشته باشند.

مدرک تحصیلی لازم  از آموزش و پرورش

فرد متقاضی برای اینکه بتواند امکان کاریابی در انگلستان را داشته باشد نیاز به یکی از مدارک در مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و یا دکترا قابل تایید از کشور انگلستان را دارد در غیر این صورت سایر مدارک پایین تر از این سطح درجه پایین بوده و از امتیاز خیلی پایین برخوردار هستند و غیر قابل قبول می باشد و در این حالت فرد شانسی برای امکان کاریابی در انگلستان را ندارد.

 

 

منبع:سفارت انگلستان

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *