مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

تحصیل در دانشگاه سچینوا روسیه به چه صورت است؟

خلاصه مقاله : تحصیل در دانشگاه سچینوا روسیه به دلیل این که یکی از بهترین دانشگاه های روسیه در زمینه ی پزشکی است می تواند بهترین گزینه برای انتخاب متقاضیانی باشد که قصد تحصیل در این کشور را دارند. دانشگاه سچینوا روسیه تحت عنوان دانشکده پزشکی از تاریخ 1758 در دانشگاه امپریال مسکو شروع به کار کرد
تحصیل در دانشگاه سچینوا روسیه به چه صورت است؟

تحصیل در دانشگاه سچینوا روسیه به چه صورت است؟

فهرست مقاله
تحصیل در دانشگاه سچینوا روسیه به چه صورت است؟
تحصیل در دانشگاه سچینوا روسیه به چه صورت است؟

تحصیل در دانشگاه سچینوا روسیه به دلیل این که یکی از بهترین دانشگاه های روسیه در زمینه ی پزشکی است می تواند بهترین گزینه برای انتخاب متقاضیانی باشد که قصد تحصیل در این کشور را دارند. دانشگاه سچینوا روسیه تحت عنوان دانشکده پزشکی از تاریخ 1758 در دانشگاه امپریال مسکو شروع به کار کرد. دانشگاه سچینوا روسیه در حوزه ی بهداشت و درمان بیشتر از صدها سال است که همواره پیشتاز بوده است. اکثر دکترهای برجسته ای که نقش مهمی در پیشرفت در زمینه ی پزشکی داشتند اکثرا فارغ التحصیل از این دانشگاه بوده اند.این دانشگاه در حال حاضر 262 سال است که تاسیس شده است و تا کنون فعالیت داشته و همواره پزشک ها و دانشمندان زیادی را در رشته های پزشکی در خود پرورش داده است.

ادامه تحصیل در کشور روسیه

دانشجویان با تحصیل در روسیه می توانند در تمامی حوزه‎های دانشگاهی به دانش عمیق و بنیادی دست پیدا کنند، اما روسیه به دانشکده‌های علمی قوی خود در حوزه‌های فیزیک، ریاضیات و علوم طبیعی مشهور است.
روسیه در زمینه آموزش ریاضیدان، فیزیکدان، شیمیدان، زمین‌شناس، مهندس، برنامه‌نویس، پزشک و متخصص علوم انسانی رهبر جهانی شناخته شده است و این موضوع با توجه به جایگاه‌های  دانشگاه‌های روسی در رده‌بندی‌های جهانی اثبات شده است. برای تحصیل در روسیه متقاضیان بین‌المللی می‌توانند از موارد زیر انتخاب کنند
۷۶۶ دانشگاه در ۸۲ منطقه کشور، از کالینینگراد تا ولادی‌وستوک. رشته در دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد ۲۰۵ رشته، از ریاضیات و علوم طبیعی تا هنرهای نمایشی؛ تخصص و تحصیلات تکمیلی (دوره‌های پزشکی د وره‌های افسری)، کارآموزی و دستیاری هزینه تحصیل در روسیه ، در دوره‌های کارشناسی این دانشگاه‌ها از ۸۹.۰۰۰ روبل در سال آغاز  می‌شود. (معادل ۱.۵۰۰ دلار آمریکا) که این قیمت بسته به نوع رشته متغیر می‌باشد (طبق استاندارد‌های تعیین شده توسط وزارت علوم و آموزش عالی فدراسیون روسیه). طبق اطلاعات بدست آمده از کارشناسان موسسات رده‌بندی حداکثر مبلغ شهریه در معتبرترین دانشگاه های روسیه در پایتخت به قیمت ۵۳۰.۷۰۰ روبل (معادل  ۸.۸۰۰ دلار آمریکا) در سال بوده است.
برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله ی تحصیل در کشور روسیه مراجعه کنید.

مرکز عالی علمی و پژوهشی سچینوا

دانشگاه سچینوا روسیه در سال 2018 که تولد 260 سالگی خود را جشن گرفت به مناسبت همین روز به مرکز عالی علمی و پژوهشی در نظام بهداشت و درمان تبدیل شد و این ارتقا برای این دانشگاه بسیار عالی شد چون در این دانشگاه علوم پزشکی در پایه های بسیار قوی همواره در حال ارتقا یافتن و رو به پیشرفت است. هم اکنون دانشگاه سچینوا روسیه به عنوان اولین و تنهاترین عضو علمی این کشور در رده ی کیو اس دانشگاه های کل دنیا در رشته ی پزشکی به حساب می آید. از مزایای این دانشگاه دارا بودن به صلاحیت های بالینی در کشف افق های به روز در نظام پزشکی می باشد.

دانشگاه سچینوا روسیه با تخصیص دادن منبع های خود به حوزه هایی که در آن پیشرفت مهندسی و آی تی را به راه حل هایی تبدیل کرده است که در طولانی مدت سیستم مدیریت سلامت را به شرایط بهداشتی خیلی بالایی تبدیل نماید. این دانشگاه علاوه بر این موضوع ها اقدام به چند رشته ای کردن جهت پیشرفت در زمینه های علوم زیستی در این مراکز تمرکز کرده است.

همچنین شبکه های پژوهشی در کل دنیا و آموزش های پژوهش محور سعی در آماده کردن نسلی قوی تر برای تخصص در رشته های مراقبت های بهداشتی کرده است.

امکانات دانشگاه سچینوا روسیه

تحصیل در دانشگاه سچینوا روسیه به چه صورت است؟
تحصیل در دانشگاه سچینوا روسیه به چه صورت است؟

این دانشگاه همواره داری یک قسمت پردیس پزشکی است که این دانشکده به عنوان یکی از بزرگترین و بهترین بیمارستان در اروپا به حساب می آید که به دلیل تاسیس آن در سال 1897 امروزه به صورت کامل بازسازی شده و امکانات خیلی ویژه ای به شرح زیر دارد:

 •  به تعداد 4000 کارمند و یا بیشتر دارد.
 •  بیشتر از بیست ساختمان آموزشی دارد.
 •  بیش از 3000 تخت بیمارستان دارد.
 •  دارای بیست و پنج کلینیک دانشگاهی در بیمارستان های دانشگاه است.
 •  در بیمارستان های شهری شامل 25 کلینیک دانشگاهی می باشد.
 •  بیشتر از 35 درصد از جراحی ها در این مراکز با ربات جراحی داوینچی انجام می شود.

چهار سال پیش نیز مرکز جامع سرطان در دانشگاه سچینوا روسیه احداث شد و در این مرکز تمامی خدمات پزشکی برای بیمارهای سرطانی ارائه می شود و همچنین بخش بستری بیمارهای این بیمارستان به تمامی خدمات بهداشت و درمان به صورت مدرن و فوق تخصصی مجهز است.

رشته های دانشگاه سچینوا روسیه

رشته های تحصیلی و دوره های آموزشی در دانشگاه سچینوا روسیه به شرح زیر است که برای شما دسته بندی شده است:

1

 فوق لیسانس بهداشت عمومی

2

 کارشناسی پرستاری

3

 زیست فناوری

4

مددکار اجتماعی و مدیریت

5

فوق تخصص پزشکی عمومی

6

دندان پزشکی

7

پزشکی پیشگیری

8

 داروسازی

9

طب اطفال

10

مهندسی زیستی

11

بیوانفورماتیک

12

روانشناسی بالینی

 

پیشنهاد می کنیم برای مطالعه ی بیشتر در مورد دانشگاه های روسیه به مقاله‌ی لیست دانشگاه های روسیه نگاهی بیندازید.

شرایط پذیرش در دانشگاه سچینوا روسیه

تحصیل در دانشگاه سچینوا روسیه به چه صورت است؟
تحصیل در دانشگاه سچینوا روسیه به چه صورت است؟

شرایط پذیرش در این دانشگاه به صورت زیر است:

 •  داشتن گواهی نامه سلامت
 •  عدم وجود بیماری و داشتن گواهی سلامت از بیماری های ایدز و هپاتیت ب
 •  زمان گواهی نامه سلامت در این کشور به مدت دو سال متوالی است.

متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل را در دانشگاه سچینوا روسیه دارند جهت اتمام دوره های پادفک خود می توانند به کالج هایی که از اعتبار لازم در اروپا برخوردار هستند مراجعه نموده و بعد از اتمام دوره های 6 تا 9 ماهه در آزمون های آن شرکت نمایند در صورت این که دوره های پادفک به اتمام رسید می توان جهت ورود به دانشگاه سچینوا اقدام کرد و این دوره های نقش موثری در ورود به این دانشگاه ها می تواند داشته باشد.

از دیگر مواردی که در ورود به این دانشگاه می تواند نقش موثری داشته باشد و پذیرش دانشجو بر آن اساس انجام می شود به صورت زیر است که برای شما دسته بندی شده است:

 1.  گرفتن نمره ی بالا در دوره ی پادفک
 2.  داشتن معدل بالاتر
 3.  داشتن مدرک زبان انگلیسی تافل و آیلتس

دانشجویان شاخص دانشگاه سچینوا

نزدیک به 65 سال است که دانشگاه سچینوا روسیه از کل دنیا دانشجو می پذیرد و اقدام به آموزش دانشجوهای بین المللی می کند در بین این دانشجوها اشخاص مهم و مقامات بلند پایه نیز وجود دارد مانند وزرا و رئیس شورای پزشکی و پزشکان مخصوص رئیس جمهور و نخست وزیرها و استادهای دانشکده های پزشکی و غیره . موضوعی که برای همه در انتخاب دانشگاه حائز اهمیت می باشد صداقت و توانمندی محصل های آن دانشگاه است که بر وظیفه ی حرفه ای آن ها می تواند بسیار موثر باشد. براساس همین موضوع می توان به صراحت گفت که در حال حاضر بیشتر از 2000 دانشجوی بین الملل در این دانشگاه در حال درس خواندن هستند.

همچنین ذکر این موضوع نیز از قاعده مستثنی نمی باشد که تمامی اساتید دانشگاه سچینوا روسیه همواره در حال به روز رسانی تمامی فنون و قواعد درسی هستند که در این فرآیند بتوانند به محصل های خود اطلاعات جدید و در بالاترین حد ممکن از استاندارد خود تدریس نمایند. در سالیان گذشته دانشگاه سچینوا روسیه در زمینه های افزایش مهارت های علمی محصل های خود تلاش های زیادی مبتنی بر تمرین های بالینی در تابستان انجام داده است.

اولین اولویت این دانشگاه در تربیت متخصصان خبره و کاربلد است ولی افرادی که بسیار مبتدی هستند نمی توانند خود را محدود در سالن های کنفرانس و آزمایشگاه ها کنند. ذکر این موضوع نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است که در این دانشگاه امکاناتی مانند باشگاه های ورزشی و همچنین مکان های تفریحی برای محصل ها جهت افزایش روحیه ی آن ها وجود دارد.

سوال های متداول

🙋‍♀️1.امکان تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی وجود دارد؟

 • تحصیل در روسیه به صورت تمام وقت و حضوری است. تحصیل در بعضی از مقاطع و بعضی از رشته‌های غیرپزشکی علاوه بر زبان روسی به زبان انگلیسی هم امکانپذیر می‌باشد.

🙋‍♀️2.آیا میتوان برای تحصیل در دانشگاه های روسیه بورسیه دریافت کرد؟

 • بورسیه برای دانشجویان دارای نمرات عالی و رزومه ای قوی در دانشگاه های روسیه ارائه میشود.

🙋‍♀️3.در چه صورتی دانشجویان حارجی میتوانند اقامت روسیه را دریافت کنند؟

 • با ویزای تحصیلی نمی توان در روسیه اقامت دریافت کرد.

🙋‍♀️4.فاند و بورسیه چه تفاوتی با هم  دارند؟

 • فاند با توجه به شرایط خانوادگی و محل زندگی دانشجو پرداخت می شود. در صورتی که بورسیه با توجه به شرایط علمی تعیین میشود.

🙋‍♀️5.آیا تحصیل در روسیه رایگان است؟

 • تحصیل در کشور روسیه رایگان نیست اما هزینه های تحصیلی بسیار پایین تری در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی دارد.

🙋‍♀️6.شهریه ی دانشگاه های روسیه چه میزان است؟

 • به صورت حدودی می توان گفت شهریه دانشگاه های روسیه مبلغی بین ۳۰۰۰ دلار تا ۱۰٫۰۰۰ دلار آمریکا در سال است.

🙋‍♀️7.برای تحصیل در روسیه باید از کجا دعوتنامه دریافت کرد؟

 • در مرحله ی اول برای دریافت ویزای تحصیلی روسیه لازم است که یک دعوتنامه داشته باشید. این دعوتنامه را میتوانید از دانشگاه مورد نظرتان یا از وزارت خارجه و وزارت کشور روسیه درخواست کنید. سپس از طریق ورود به وب سایت وزارت رسمی وزارت امور خارجه ی روسیه فرم درخواست آنلاین ویزای تحصیلی را پر کنید.
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!