مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

شرایط اخذ اقامت جمهوری آذربایجان از طریق خرید ملک چگونه است؟

خلاصه مقاله : اگر شما هم مانند بسیاری دیگر از افراد علاقمند به اقامت جمهوری آذربایجان از طریق خرید ملک هستید احتمالا اصلی ترین سوال شما این است که چه شرایطی برای این منظور نیاز است؟ آنچه که لازم است در این باره را بدانید به صورت مختصر با زبانی ساده در این برای شما جمع آوری کرده ایم. با ما همراه باشید.
شرایط اخذ اقامت جمهوری آذربایجان

شرایط اخذ اقامت جمهوری آذربایجان از طریق خرید ملک چگونه است؟

فهرست مقاله
شرایط اخذ اقامت جمهوری آذربایجان
شرایط اخذ اقامت جمهوری آذربایجان

در این متن همراه ما باشید تا اطلاعات لازم برای اقامت جمهوری آذربایجان از طریق خرید ملک را در اختیارتان قرار دهیم. از دیرباز تا کنون خرید ملک برای گرفتن اقامت در کشور های مهاجرپذیر یکی از روش های مطمئن و در عین حال پرسود بوده است. امروز نیز که بازار آذربایجان یکی از بازار های پرطرفدار و سود آور از نظر اقتصادی محسوب می شود. بسیاری از سرمایه گذاران علاقه به خرید ملک در این کشور دارند و با انجام این کار اقامت این کشور را نیز می توانند. دریافت کنند. که فرصت مناسبی برای داشتن تجربه های جدید را این کشور چه از نظر کاری و اقتصادی و چه از نظر زندگی خانوادگی در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهد.

شرایط اقامت جمهوری آذربایجان از طریق خرید ملک

شرایط اخذ اقامت جمهوری آذربایجان
شرایط اخذ اقامت جمهوری آذربایجان

آذربایجان نیز مانند بسیاری از کشور ها از جمله کشور خودمان اجازه مالکیت زمین را به افراد با تابعیت خارجی نمی دهند. افراد برای خرید ملک باید هزینه ای را انتخاب کند که بنا داشته باشد. حتی در صورتی که ملکی را که انتخاب می کنید. روی زمین تک بنا باشد باز هم مالکیت زمین به افراد با غیر آذربایجانی منتقل نمی شود و فقط عیان یا همان بنا است. که به مالکیت فرد در می آید اما افرادی که اهل کشور آذربایجان هستند از این نظر محدودیتی ندارند.

برای آنکه بتوانید اقامت جمهوری آذربایجان از طریق خرید ملک بدست بیاورید. ابتدا نیاز است که اقامت موقت دریافت کنید. برای دریافت اقامت موفق نیاز است که یکی از شرایط زیر را داشته باشید.

در صورتی که یکی از بستگان نزدیک این فرد شهروند جمهوری آذربایجان باشد.
در صورتی که شخص متقاضی ملکی با ارزش بیش از 100.000 منات ( واحد پول کشور جمهوری آذربایجان). در این کشور داشته باشد. این ملک ممکن از به صورت های غیر مستقیم از جمله ارث به مالکیت وی درآمده باشد.

در صورتی که فرد در یک حوزه مانند حوزه ورزشی و فرهنگی و سیاسی و اقتصادی… شخص مهم و شاخصی باشد
در صورتی که اعضای خانواده فرد در آن زمان با استفاده از اقامت دائم و یا موقت در محدوده مرزی این کشور سکونت داشته باشند.
داشتن روابط نزدیک با یکی از شهروندان این کشور و یا سرمایه گذاری در پروژه های اقتصادی جمهوری آذربایجان هم یکی دیگر از دلایلی است. که با استناد به آن می توانید درخواست اقامت موقت در این کشور را داشته باشید.

پس از کسب اقامت موقت در این کشور با استفاده از یکی از دلایل ذکر شده. می توانید درخواست اقامت جمهوری آذربایجان از طریق خرید ملک داشته باشید.

شرایط و اسناد لازم برای اقامت آذربایجان از طریق خرید ملک

در زمان خرید و فروش جهت کسب اقامت جمهوری آذربایجان از طریق خرید ملک هر دو طرف قرارداد. یعنی خریدار و فروشنده باید مدارک شناسایی مانند کارت ملی را همراه داشته باشد. تا احراز هویت آنها در دفتر اسناد رسمی واقع در این کشور انجام شود. برای خریداری که تابعیت موقت این کشور را دارد همراه داشتن برگه اقامت موقت نیز به همراه مدارک هویتی الزامی است.

توصیه می شود برای آنکه از ضررهای احتمالی در بازار مستغلات جمهوری آذربایجان جلوگیری کنید. حتما به یکی از مشاور املاک های مجرب و معتبر در این کشور مراجعه کنید. ضمنا از یک وکیل ماهر در زمینه املاک که به قوانین و شرایط این کشور تسلط کافی داشته باشد. نیز کمک بگیرید و مشورت کنید. در غیر این صورت ممکن است با نداشتن اطلاعات کافی در زمان اقدام برای اقامت  آذربایجان از طریق خرید ملک نه تنها به هدف خود نرسید. بلکه دچار ضرر های مالی نیز شوید.

هزینه اقامت جمهوری آذربایجان از طریق خرید ملک

برای آنکه بتوانید با خرید ملک اقامت این کشور را به دست بیاورید لازم است تا یک هزینه حداقلی را درنظر بگیرید. این هزینه حداقلی باید شامل قیمت ملکی که میخرید، هزینه ثبت و بنگاه. هزینه های اقامتی در طول مدت لازم برای انجام فرآیند خرید و انجام مراحل قانونی و هزینه مشاوره از یک وکیل مجرب نیز شود.
به طول کلی با در نظر گرفتن نرخ تورم در پنج سال اخیر مشخص می شود. که قیمت ملک افزایش چندانی نداشته و پیش بینی می شود. که تا چند سال آینده نیز به همین ترتیب باشد. طبق بررسی های انجام شده قیمت خرید یک آپارتمان در مرکز شهر حدود 2280 منات و قیمت خرید آپارتمان در حاشیه شهر حدود 1195 منات آذربایجان است.

قرارداد های خرید و فروش ملک به درخواست طرفین می تواند به دو زبان ترکی آذربایجانی و یا انگلیسی باشد.
در زمان دریافت اقامت جمهوری آذربایجان از طریق خرید ملک چه نکاتی را باید مد نظر قرار دهیم؟
باید از اختیار فروشنده نسبت به فروش ملک مورد نظر با استفاده از راه های قانونی اطمینان حاصل شود. در غیر این صورت معامله به صورت فروش مال غیر است که قانونی نمی باشد .وضعیت مالیات ملک قبل از انجام معامله باید مشخص شود.

از آنجایی که در فرایند دریافت اقامت جمهوری آذربایجان از طریق خرید ملک نمی توان زمین خالی خرید و باید حتما بنا داشته باشد. بنابراین نیاز است تا مشخصات فنی ساختمان را حتما بررسی کنیم و صحت و سلامت آن مطمئن شوید.

برای مطالعه ی بیشتر در این زمینه به مقاله ی  اقامت جمهوری آذربایجان را چگونه می توان گرفت؟ مراجعه کنید.

آذربایجان

شرایط اخذ اقامت جمهوری آذربایجان
شرایط اخذ اقامت جمهوری آذربایجان

معامله را در دفتر اسناد رسمی و در حضور سردفتردار انجام دهیم. تا راه هرگونه سوء استفاده و یا شبه را ببندیم و تا جای ممکن راه های ایجاد ضرر و اتلاف وقت را بسته نگه داریم.
به یاد داشته باشید که اگر زمینی به مالکیت فردی که تابعیت این کشور را ندارد. از طریق راه های غیرمستقیم مانند ارث رسیدن تعلق بگیرد. فرد به مدت یکسال فرصت دارد تا زمین مورد نظر را معامله کند و به شخص دیگری که تابعیت دارد منتقل نماید. یا اقامت این کشور را به دست بیاورد. در غیر این صورت زمین به مالکیت دولت جمهوری آذربایجان در خواهد آمد.

سخن آخر

با توجه به نزدیکی این کشور به ایران و داشتن مرز زمینی و نزدیکی فرهنگی که بین مردم ایران و مردم آذربایجان وجود دارد. با رعایت نکات لازم یکی از بهترین مکان جهت سرمایه گذاری خارجی و دریافت اقامت جمهوری آذربایجان از طریق خرید ملک است.

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
1 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
معین
معین
2020/12/31 00:57

درخواست جوشکار لوله وجود دارد یا نه جوشکار لوله و پرستار هستم شرایط برای من جگونه است در اذربایجان

شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!