مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

برای مهاجرت به باکو چه نکاتی مهم است؟

خلاصه مقاله : اگر شما هم مانند بسیاری دیگر از افراد علاقمند به اقامت جمهوری آذربایجان هستید حتما این سوال در ذهن شما وجود دارد که چه نکاتی باید مدنظر قرار دهید؟ آنچه که لازم است درباره مهاجرت به باکو پایتخت این کشور بدانید را به صورت مختصر با زبانی ساده در این متن برای شما جمع آوری کرده ایم. با ما همراه باشید.
برای مهاجرت به باکو چه نکاتی مهم است؟

برای مهاجرت به باکو چه نکاتی مهم است؟

فهرست مقاله
برای مهاجرت به باکو چه نکاتی مهم است؟
برای مهاجرت به باکو چه نکاتی مهم است؟

در ادامه این مطلب همراه من باشید تا نکات مهم در رابطه با مهاجرت به باکو را با هم بررسی نماییم. مهاجرت یکی از راه هایی است که به انسان فرصت تجربه های جدید و لذت بخش را عطا می کند. اما در زمان انتخاب مقصد باید نکته های بسیاری را مدنظر قرار دهیم تا با انتخاب گزینه درست به آنچه به دنبال آن هستیم دست پیدا کنیم. بنابراین لازم است تا نکته های مهم در باب مهاجرت را بررسی و سپس اقدام به تصمیم گیری نماییم. باکو جز یکی از مقصد های مورد نظر شما برای مهاجرت و زندگی در خارج از مرز های ایران است.

شرایط زندگی در باکو

اولین چیزی که باید در زمان تصمیم گیری و انتخاب مقصد برای مهاجرت باید به آن توجه کنیم شرایط زندگی است. شرایط زندگی فاکتور های زیادی مانند وضعیت مسکن، حمل و نقل، فرهنگ عمومی مردم، وضعیت اشتغال و… را شامل می شود.

در مورد مهاجرت به باکو با توجه به نزدیکی بسیار زیاد این کشور از نظر مرزی به ایران به صورتی که تقریبا با سه الی چهار ساعت رانندگی با ماشین شخصی خود می توانید از مرز زمینی از ایران وارد این کشور شوید. یا با استفاده از خطوط هوایی فعال بین این دو کشور با یک پرواز تقریبا یک ساعته بین ایران و باکو که پایتخت کشور آذربایجان است منتقل شوید.

باکو

برای مهاجرت به باکو چه نکاتی مهم است؟
برای مهاجرت به باکو چه نکاتی مهم است؟

در زمان مهاجرت به باکو در رابطه با تهیه مسکن اندکی حساس باشید. زیرا با توجه به این موضوع که زیبا سازی و نمای خارج ساختمان های و خانه به عهده شهرداری است. تا با استفاده از بودجه دولت آنها را آماده کرده و در اختیار کسانی قرار دهد که قصد خرید خانه را دارند.

ساخت و ساز داخلی و نمای داخلی به عهده افرادی است. که خانه ها را به صورت نیمه آماده می خرند. ممکن است که از مصالح مرغوب و درجه یک استفاده نشده باشد و نمای بیرونی زیبا نباید شما را نسبت به دکور داخلی ساختمان به اشتباه بیندازد.

به شکلی که در یک ساختمان هشت واحده ممکن است هشت در مختلف و هشت مدل موزاییک متفاوت در راهرو مشترک ساختمان ببینید.

یکی دیگر از مسائلی که باید در زمان مهاجرت به باکو مد نظر قرار دهید دستمزد است. به صورت میانگین دستمزد شغل های مختلف بین 300 تا 500 منات (واحد پول آذربایجان) است. که اجاره یک خانه در یک مکان محله متوسط تقریبا به همین اندازه است. برای پرداخت سایر هزینه های زندگی از جمله قبض ها و خورد خوراک نیاز است تا حداقل دو نفر به صورت تمام وقت کار کنند.

اما آنچه که در زمان بررسی نکات برای مهاجرت به باکو احتمالا نظر شما را به خود جلب کند. هزینه پایین تر مواد غذایی ای مانند گوشت و بالاتر بودن قیمت مواد غذایی ای مانند میوه و سبزیجات است.

به صورت معمول مواد لازم برای وعده های غذایی اصلی از جمله گوشت و برنج به نسبت درآمد متوسط مردم قیمت پایینی دارند که یکی از نکات مثبت در رابطه با شرایط زندگی در باکو و به طور کلی کشور آذربایجان است.

حمل و نقل عمومی

حمل و نقل یکی دیگر از نکاتی است که در زمان مهاجرت به باکو و به طور کلی مهاجرت به هر جای دیگر باید مدنظر قرار دهید. در باکو استفاده از اتوبوس و مترو بسیار رایج است ولی فرسودگی خطوط مترو را نیز با توجه به عمر آن نباید فراموش کرد.

تاکسی نیز یکی دیگر از راه حمل و نقل شهری است که قیمت بالایی ندارد و با یک درآمد متوسط می توان برای جا به جایی در سطح شهر از تاکسی استفاده کرد.

اهمیت زبان آذری

دانستن زبان آذری یکی دیگر از نکات بسیار مهم در زمان مهاجرت به باکو است. مردم آذربایجان به ندرت انگلیسی می دانند و اگر با آذری آشنایی نداشته باشید حتما به مشکل بر خواهید خورد. علاوه بر آن به طور کلی مردم آذربایجان با غیر آذری ها بسیار سخت ارتباط برقرار می کنند. باید خیلی ماهر باشید تا توجه و اعتماد آنها را به خود جلب کنید. در غیر این صورت ممکن است سالها در باکو زندگی کنید ولی هیچ دوستی نداشته باشید.

بنابراین توصیه می شود چه برای کار و چه برای تحصیل و یا زندگی به مهاجرت به باکو فکر میکنید. حتما زبان آذری خود را تقویت کنید تا شانس بیشتری برای برقراری ارتباط با مردم این کشور و شهر باکو داشته باشید.

انگیزه مهاجرت به باکو

برای مهاجرت به باکو چه نکاتی مهم است؟
برای مهاجرت به باکو چه نکاتی مهم است؟

بسته به این که برای چه قصدی به باکو مهاجرت می کنید باید از زاویه های متفاوتی به این موضوع نگاه کنید. برای مثال اگر می خواهید برای کار به باکو مهاجرت کنید باید ببینید بازار کار برای تخصصی که شما دارید به چه صورت است. اگر همراه خانواده به مهاجرت به باکو فکر میکنید. آیا دستمزدی که برای تخصص شما تعیین شده است. پاسخگوی نیاز های شما و خانواده تان است یا خیر؟

اگر برای تحصیل به مهاجرت به باکو فکر می کنید. باید ببینید دانشگاه های مد نظر شما مورد تایید وزارت علوم ایران هستند یا خیر؟ آیا امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر در رشته مورد نظر وجود دارد. اگر به زبان آذری تسلط ندارد آیا کلاس های رشته مورد نظر شما به زبان انگلیسی برگزار می شود؟

این نکته را نیز در نظر داشته باشید که سرمایه گذاری نیز یکی از راه هایی است. که می توانید با استفاده از آن به باکو مهاجرت کنید و پس از طی مراحل قانونی و گذشت زمان اقامت دائم در این کشور را به دست بیاورید. با توجه به آن که خود دولت آذربایجان سرمایه گذاری های زیادی برای توسعه و جذب گردشگر در این کشور نموده است. فرصت بسیار خوبی برای افزایش سرمایه در اختیار سرمایه گذاران قرار می گیرد.

نکته مهم آخر

اگر از مهاجرت به باکو هدف دریافت اقامت دائم در کشور آذربایجان را دارید. باید این نکته را بدانید که در قانون آذربایجان تابعیت مضاعف پذیرفته نیست. کسی که قصد دارد تا تابعیت این کشور را به دست بیاورد باید از تابعیت قبلی خود انصراف دهد تا شهروند این کشور محسوب شود.

بنابراین قبل از تصمیم گیری به همه جوانب آن با دقت فکر کنید. در صورت امکان حتما از یک وکیل مجرب آشنا به فرایند های مهاجرت کمک بگیرید.

 

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی اقامت باکو چگونه می باشد؟  مراجعه کنید.

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!