مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

شرایط تحصیل در دانشگاههای روسیه چیست؟

خلاصه مقاله : تحصیل در دانشگاههای روسیه با توجه به وجود امکانات عالی و فرصت های مطلوب تحصیلی می تواند یک گزینه ی ایده آل برای شما باشد. کشور روسیه به عنوان یکی از کشورهای قدرتمند جهان با اقتصاد روبه پیشرفت و نرخ بیکاری رو به کاهش و البته داشتن فرهنگ بالا و استانداردهای زندگی بسیار عالی، گزینه ی مناسبی برای شما خواهد بود.
شرایط تحصیل در دانشگاههای روسیه چیست؟

شرایط تحصیل در دانشگاههای روسیه چیست؟

فهرست مقاله
شرایط تحصیل در دانشگاههای روسیه چیست؟
شرایط تحصیل در دانشگاههای روسیه چیست؟

تحصیل در دانشگاههای روسیه چه مزایای دارد؟ برای تحصیل در این کشور لازم است چه پروسه ای طی شود؟ مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاههای کشور روسیه چیست؟ هزینه تحصیل در این کشور چقدر است؟ در ادامه در نظر داریم به طور کلی به بررسی برخی از مهمترین اطلاعات مورد نیاز برای تحصیل در کشور روسیه بپردازیم ، علاقه مندان برای دستیابی به این فرصت ، با ما همراه باشند.

تحصیل در دانشگاههای روسیه با توجه به وجود امکانات عالی و فرصت های مطلوب تحصیلی می تواند یک گزینه ی ایده آل برای شما باشد. کشور روسیه به عنوان یکی از کشورهای قدرتمند جهان با اقتصاد روبه پیشرفت و نرخ بیکاری رو به کاهش و البته داشتن فرهنگ بالا و استانداردهای زندگی بسیار عالی در سال های اخیر توانسته است توجه بسیاری از دانشجویان را در سراسر جهان به سوی خود جلب کند.

دانشجویان ایرانی بسیاری هستند که در رشته های مختلف به دنبال فرصت های تحصیلی هستند، وجود مزایای بسیار برای این امر نیز از جمله دلایل اصلی برای جذب افراد شده است.

هزینه ی زندگی و تحصیل در روسیه در مقایسه با سایر کشورها بسیار مقرون به صرفه است به همین دلیل گزینه ی تحصیل در دانشگاههای روسیه برای افرادی که به دنبال پرداخت هزینه های کمتر هستند می تواند بسیار ایده آل باشد. از سوی دیگر دانشجویان پس از فارغ التحصیلی به راحتی می تواند در حرفه و کار مد نظر جذب شوند

مزیت تحصیل در دانشگاههای روسیه

تحصیل در دانشگاههای روسیه دارای مزایای بسیار زیادی است، به همین دلیل می تواند برای دانشجویان بین المللی یک گزینه ی مناسب باشد.

از جمله مهمترین مزیت تحصیل در دانشگاههای روسیه می توان موارد زیر را در نظر گرفت:

 •  امکان پذیرش آسان برای بسیاری از دانشگاه ها
 •  سطح بالای دانشگاه ها از لحاظ علمی
 •  وجود دانشگاههای معتبر بسیار
 •  هزینه های تحصیل ارزانتر
 •  هزینه ی زندگی مقرون به صرفه
 •  وجود امکانات بالا

 

هر یک از امتیازهای یاد شده در این بخش به منظور انتخاب گزینه ی تحصیل در دانشگاههای روسیه برای دانشجویان بسیار ایده آل است. علاقه مندان برای تحصیل در کشور روسیه می توانند با راههای ارتباطی موجود در اولین صفحه ی وب سایتمان با ما همراه باشید و اطلاعات کامل در این با هر به دست آورند. کارشناسان ما با تخصص و تجربه ی کافی که در این زمینه دارند می توانند به راحتی اید های مطلوبی در اختیار شما قرار دهند.

همچنین می توانید همه یروسه ی تحصیل در دانشگاه های روسیه را به ما محول کنید تا بدون ایجاد هیچ گونه مشکل، اقدامات مربوط نهایی شود.

 

مدارک لازم برای تحصیل در دانشگاههای روسیه

"شرایط

برای تحصیل در دانشگاههای روسیه لازم است مدارک اولیه ای ارائه شود. هر یک از دانشگاهها با توجه به شرایط و رشته ی مد نظر، مدارک ویژه ای را درخواست می کنند که از مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد؛ قابل ذکر است که مدارک یاد شده برای دریافت ویزای تحصیلی نیز نیاز است:

 

 1.  گواهی وضعیت منفی HIV
 2. ویزای دانشجویی روسیه
 3.  رضایت والدین
 4.  عکس 3.5 * 4.5 سانتی متر
 5.  دعوت نامه رسمی دانشگاه
 6.  گذرنامه بین المللی
 7.  مدرک تحصیلی قبلی

 

هر یک از دانشگاه ها در وب سایت اصلی خود با توجه به مقطع تحصیلی اطلاعات کاملی در مورد مدارک مورد نیاز برای تحصیل را درخواست کرده اند. در نظر داشته باشید هر گونه نقص و یا جعل در در مدارک ارسال شده می تواند به طور کامل امکان دریافت ویزای تحصیل و یا تحصیل در دانشگاههای روسیه را از شما سلب کند.

دانشگاههای روسیه

ردیف نام دانشگاه رتبه

ردیف

نام دانشگاه

رتبه

1

 دانشگاه دولتی لومونوسوف

Lomonosov Moscow State University

۷۴

2

 دانشگاه دولتی سن پترزبورگ

Saint Petersburg State University

۲۲۵

3

 دانشگاه نووسیبیرسک

Novosibirsk State University

۲۲۸

4

دانشگاه دولتی تومسک

Tomsk State University

۲۶۸

5

 موسسه فیزیک و فناوری مسکو

Moscow Institute of Physics and Technology

۲۸۱

6

دانشگاه فنی باومان

Bauman Moscow State Technical University

۲۸۲

7

مدرسه عالی اقتصاد روسیه

(National Research University Higher School of Economics (HSE University))

۲۹۸

8

 دانشگاه ملی تحقیقات هسته ای

 

National Research Nuclear University MEPhI

۳۱۴

9

دانشگاه رودن

RUDN University

۳۲۶

10

دانشگاه فدرال اورال

Ural Federal University – UrFU

۳۳۱

ویزای تحصیلی برای تحصیل در روسیه

"شرایط

ویزای تحصیلی به منظور تحصیل در دانشگاه های روسیه امر الزامی است، دانشجویان بین المللی می توانند به راحتی می تواند با دریافت دعوت نامه از دانشگاه مد نظر،ویزای مربوط را دریافت کنند. پروسه ی صدور ویزای تحصیلی روسیه نیازمند زمان و صرف هزینه است.

مدارک ویژه ای برای این امر از شما درخواست می شود که باید در اسرع وقت با کنسولگری این کشور ارائه شود. پس از تایید شدن وقت سفارت شما، می توانید در جلسه ی مصاحبه ی حضور شرکت کنید.

اقدامات مربوط برای صدور ویزا با دقت بیشتری انجام می شود، پس از کی بازه ی زمانی در صورت صحت همه ی مدارک ها می توانید ویزای خود را دریافت کنید.
با تحصیل در دانشگاههای روسیه فرصت اقامت و کار در کشور روسیه را خواهید داشت. دانشجویان با توجه به مقطع تحصیلی که دارند می توانند در بازه های زمانی خاص در دانشگاه و یا در محیط های بیرون از دانشگاه مشغول به کار باشند.

 

سوالات متداول

🙋‍♀️1.شرایط سنی برای تحصیل در دانشگاه های روسیه چیست؟

 • هیچ گونه محدودیت سنی برای تحصیل در دانشگاههای این کشور موجود نیست. افراد با هر سنی می توانند با داشتن شرایط لازم مشغول به تحصیل باشند.

🙋‍♀️2.شرط معدل برای تحصیل در کشور روسیه چیست؟

 • محدودیت خاصی برای معدل در تحصیل در بسیاری از دانشگاهای این کشور در دست نیست. به همین دلیل دانشجویان به راحتی می توانند پذیرش مد نظر را دریافت کنند. بیشتر دانشگاه ای روسیه جزو دانشگاه های بین المللی معتبر می باشد که مدارک مد نظر ، مورد تایید در سراسر جهان هستند.

🙋‍♀️3.برای تحصیل در کشور روسیه نیازمند ارائه ی مدرک زبان انگلیسی هستیم؟

 • برخی از دانشگاهها با توجه به شرایط موجود و مقطع تحصیلی ، مدرک زبان دال بر تسلط زبانی درخواست می کنند. اطلاعات کامل در این باره در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

 

5 1 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات