مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

شرایط تحصیل دندان پزشکی در روسیه چیست؟

خلاصه مقاله : رشته ی دندان پزشکی بعد از پزشکی از پرطرفدارترین رشته های تحصیلی در دانشگاه های روسیه برای دانشجویان اینترنشنال به شمار می رود قطعا هر رشته و دانشگاهی مزیت های خود را دارد و رشته دندان پزشکی نیز مزیت هایی مثل بیمه رایگان برای دانشجویان به همراه دارد. این مقاله درباره تحصیل دندان پزشکی در روسیه است.
شرایط تحصیل دندان پزشکی در روسیه چیست؟

شرایط تحصیل دندان پزشکی در روسیه چیست؟

فهرست مقاله
شرایط تحصیل دندان پزشکی در روسیه چیست؟
شرایط تحصیل دندان پزشکی در روسیه چیست؟

یکی از رشته های پرطرفدار دانشجویان اینترنشنال در روسیه رشته ی دندان پزشکی است. هزینه های پایین نسبت به دیگر کشورهای اروپایی، اعتبار و کیفیت خوب دانشگاه های روسیه، وجود شرایط کاری عالی در این کشور برای مهاجران. به خصوص در شهر بزرگی مثل مسکو باعث شده تا عده ای زیادی از افراد برای تحصیل به خصوص تحصیل دندان پزشکی در روسیه به این کشور مهاجرت کنند. از طرفی برای تحصیل دندان پزشکی در روسیه شما احتیاج به هیچ مدرک زبان انگلیسی ندارید، حتی در صورتی که به زبان روسی هم مسلط نباشید می توانید به زبان انگلیسی در این کشور درس بخوانید.

مزیت تحصیل دندان پزشکی در روسیه چیست؟

دانشگاه های پزشکی و دندان پزشکی در روسیه از معتبرترین دانشگاه های جهان هستند. در سال 2019 بیست و هفت دانشگاه در روسیه جزو پانصد دانشگاه برتر جهان قرار گرفتند.
مدارک تحصیلی که در پایان تحصیل دندان پزشکی در روسیه به دانشجویان داده می شود. توسط سازمان های جهانی یونسکو و mci تائید شده هستند.
همچنین دانشجویان بعد از پایان دوره تحصیل دندان پزشکی در صورتی کاملا به زبان روسی مسلط باشند. می توانند مطب خود را دایر کرده و به فعالیت و طبابت در این کشور بپردازند.

همچنین هزینه های تحصیل در روسیه نسبت به دیگر کشور های اروپایی و حتی جهان پایین تر است. این یکی از بهترین امتیازاتی است که باعث علاقه ی بسیاری از افراد برای تحصیل در روسیه شده است. لازم به ذکر است که دانشجویان اینترنشنال در صورت واجد شرایط بودن نیز می توانند از امتیاز بورسیه برخوردار شوند و با هزینه دولت در این کشور تحصیل کنند.

هزینه ی خوابگاه نیز در این کشور بسیار پایین است. از این نظر نیز برای دانشجویان جای هیچ نگرانی وجود ندارد،لازم به ذکر است متاسفانه خوابگاه های تحصیلی در روسیه اکثرا قدیمی بوده و شاید از امکانات لازم برخوردار نباشند. اما خابگاه های نوساز نیز برای دانشگاه ها وجود دارد که دانشجویان می توانند از آن ها استفاده کنند.

رتبه جهانی دانشگاه های دندان پزشکی روسیه

"شرایط

30 تا از دانشگاه های برتر جهان در رشته های پزشکی و دندان پزشکی متعلق به کشور روسیه است. این به معنی این است که تحصیل دندان پزشکی در روسیه به منزله دریافت معتبرترین مدارک دندان پزشکی در سطح جهان است.
دانشجویانی که برای تحصیل دندان پزشکی به روسیه رفته اند اطمینان خاطر دارند که بعد از پایان تحصیل خود چه در روسیه و چه در دیگر کشور های جهان به راحتی می توانند کار کنند. زیرا در دانشگاه هایی با سطح علمی بالا و متناسب با استاندارد جهانی تحصیل کرده اند. سطح بالای علمی دانشگاه ها یکی از مهم ترین دلایلی است باعث جذب زیاد دانشجویان اینترنشنال برای تحصیل دندان پزشکی در روسیه شده است

طول مدت تحصیل دندان پزشکی در روسیه

به صورت کلی تحصیل دندان پزشکی در این کشور 5 سال است. که در واقع این پنج سال به عنوان دوران عمومی دندان پزشکی محسوب می شود در صورتی که دانشجویان قصد تحصیل دوران تخصصی دندان پزشکی را نیز داشته باشند دو تا پنج سال دیگر به دوران تحصیل آن ها اضافه خواهد شد.

بعضی از سرفصل هایی که دانشجویان در دوران تحصیل دندان پزشکی در روسیه باید بگذرانند:
آناتومی عمومی انسانی مانند فیزیولوژی و بیوشیمی، جنین شناسی و بافت شناسی دهان. آسیب شناسی عمومی و میکروب شناسی، پزشکی عمومی، دندان پزشکی محافظتی، جراحی دهان، فک و صورت و…..

بهترین دانشگاه های دندان پزشکی روسیه

دانشگاه فدرال کازان: به طور کلی طول تحصیل دندان پزشکی در روسیه در دانشگاه فدرال کازال همان 5 سالی است. که پیش از این نیز گفته بودیم هزینه این دانشگاه برای دانشجویان اینترنشنال سالانه حدود 3700 دلار است.
دانشگاه سچینوا: دانشگاه سچینوا یکی دیگر از بهترین نمونه های دانشگاه های دندان پزشکی در روسیه است. اکثر دانشجویان اینترنشنال برای تحصیل دندان پزشکی در روسیه آن را انتخاب می کنند.
طول دوره عمومی دندان پزشکی در تمامیِ دانشگاه های روسیه یکسان است. همان 5 سالی است که قبلا هم گفته بودیم دانشگاه سچینوا نیز از این نظر با دیگر دانشگاه ها یکسان است.

بیمه و سایر امکانات

یکی از مهم ترین امتیازاتی که دانشجویان می توانند در طول تحصیل خود در روسیه در رشته دندان پزشکی از آن برخوردار باشند بیمه رایگان و استفاده از امکانات و تجهیزات مختلف دندان پزشکی برای بالا بردن مهارت هایشان است. و این موضوع تبدیل به یکی از مهم ترین دلایل مهاجرانی که برای تحصیل در رشته دندان پزشکی به این کشور می روند شده است.

پیشنهاد می کنیم برای آشنایی بیشتر با سایر دانشگاه های روسیه به مقاله لیست دانشگاه های روسیه نگاهی بیندازید.

تاثیر ریز نمرات دانشجویان ایرانی

"شرایط

اصولا نمرات دوران مدرسه دانشجویان اینترنشنال در روسیه تاثیر چندانی در تحصیل دانشگاهی آن ها نخواهد داشت. با این وجود توصیه می شود معدل متقاضیان کمتر از 14 نباشد.

شرایط کار برای دانشجویان دندان پزشکی بعد از پایان دوره تحصیل خود در ایران چگونه است؟

اگر دانشجویان ایرانی که در روسیه در رشته دندان پزشکی تحصیل کرده اند بعد از پایان دوره تحصیل خود قصد بازگشت به کشورشان را داشته باشند. تا در آن به طبابت بپردازند، باید در دانشگاهی که مورد تائید وزارت بهداشت ایران است تحصیل کرده باشند.
وزارت بهداشت ایران هرساله قبل از شروع سال تحصیلی در روسیه لیستی از دانشگاه های معتبر برای تحصیل ایرانیان در روسیه را معرفی می کنند. تا دانشجویانی که قصد بازگشت به وطن را دارند در این دانشگاه ها به تحصیل بپردازند.

اهمیت این موضوع از آن نظر است که اگر دانشگاه مورد نظر دانشجویان ایرانی برای تحصیل مورد تائید وزارت بهداشت ایران نباشد. به راحتی نمی توانند در ایران مطب دایر کرده و مشغول خدمات رسانی به مردم شوند و ممکن است به مشکلات زیادی برخورد کنند. برای همین بهتر است در دانشگاه های مورد تائید به تحصیل بپردازند.
البته اگر دانشجویان قصد پذیرش گرفتن از روسیه یا هر کشور دیگری به غیر از ایران را داشته باشند این موضوع زیاد حائز اهمیت نیست.

دوره پادفک در روسیه چیست؟

دوره پادفک دوره ای است که دانشجویان اینترنشنال با توجه به رشته تحصیلی خود در روسیه در آن آماده ورود به دانشگاه می شوند. این دوره تقریبا 6 تا 10 ماه است و برای دانشجویان رشته های پزشکی و دندان و مهندسی کاربرد دارد، همچنین زبان روسی نیز که زبان رسمی روسیه است در این دوره تدریس می شود.
لازم به ذکر است شرکت در این دوره برای دانشجویان ضرورتی ندارد اما قطعا تاثیر مثبتی در دانشگاه خواهد داشت هزینه تقریبی این دوره 2000 دلار است.

مقاله ی پیشنهادی؛ معرفی راه های مهاجرت به روسیه

سوال های متداول

🙋‍♀️1.دوره های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاههای روسیه چه مدت طول می کشد؟

  • دوره ی پزشکی 6 و دوره ی دندانپزشکی 5 سال طول خواهد کشید.

🙋‍♀️2.چرا تحصیل در روسیه؟

  • دانشکده های پزشکی و دندان پزشکی روسیه، هواداران زیادی در ایران دارند زیرا هزینه تحصیل در این رشته ها نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار کمتر است و از طرف دیگر روسیه به متقاضیان این رشته ها خیلی راحت پذیرش می دهد در حالیکه دیگر کشورهای اروپایی به سختی به متقاضیان پزشکی و دندان پزشکی پذیرش می دهند.

🙋‍♀️3.هزینه ی تحصیل در آکادمی علوم پزشکی در شهر سن پترزبورگ چه میزان است؟

  • در این دانشگاه در سال اول باید ۳۶۰۰ دلار پرداخت کنی. سال های بعد ۱۰۰ دلار از هزینه شهریه شما کاسته خواهد شد.

🙋‍♀️4.با دیپلم ریاضی میتوان در روسیه به تحصیل پزشکی پرداخت؟

  • مدارک مورد نیاز پذیرش دیپلم و پیش تجربی یا دیپلم و پیش ریاضی میباشد . متقاضیان میتوانند حتی بدون داشتن مدرک پیش دانشگاهی هم افدام نمایند.

🙋‍♀️5.هزینه ی تحصیل در رشته ی دندانپزشکی اطفال چه میزان است؟

  • یکی از دانشگاه های مشهور در این زمینه دانشگاه علوم پزشکی اطفال سن پترزبورگ است که برای تحصیل در آن باید سال اول هزینه ۴۰۰۰ دلاری پرداخت کنید. این هزینه به دلیل وجود کالج، هزینه های خوابگاه و بیمه های درمانی برآورد شده است.

🙋‍♀️6.امکان تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های دندانپزشکی روسیه وجود دارد؟

  • دروس این رشته به زبان های انگلیسی و روسی تدریس میشود اما تنها بخش روسی این دانشگاه ها مورد تایید ایران می باشد.

🙋‍♀️7.امکان ورود به دانشکده های پزشکی روسیه بدون گذراندن پادفک وجود دارد؟

  • بله. با داشتن شرایطی میتوانید بدونگذراند این دوره به تحصیل یپردازید.

🙋‍♀️8.مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه های روسیه چیست؟

  • هیچگونه مدرک زبانی برای تحصیل در روسیه مورد تقاضا نیست. دوره های آموزش زبان روسی در این کشور برای تمامی دانشجویان خارجی فراهم شده که میتوانند در این دوره ها شرکت کنند.
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!