مهاجرت

بهترین موسسه مهاجرت

در حال حاضر بسیاری از مردم جهان تمایل دارند برای ارتقای سطح زندگی و یا تحصیلات و کسب و کار خود به یکی از کشورهای خارجی مهاجرت کنند.کشورهای زیادی در لیست کشورهای مهاجر پذیر جهان قرار گرفته اند.و آمار قابل توجهی را نیز به خود اختصاص داده است.در این مطلب با انواع مهاجرت و شرایط آن و راه های مهاجرت آشنا خواهید شد

 

راه های مهاجرت

 

مهاجرت انواع مختلفی دارد که در این مطلب با متداول ترین راه های مهاجرت آشنا خواهید شد.انواع مهاجرت شامل:

مهاجرت از طریق ازدواج

یکی از راه های مهاجرت مهاجرت از طریق ازدواج است که شما می توانید با یک تبعه از کشور موردنظرتان ازدواج کرده و از طریق این امر، ویزای مهاجرتی و اقامت دائم دریافت کنید.

شرایط برای دریافت اقامت دائم و مهاجرت از طریق ازدواج در کشورهای مختلف با یکدیگر متفاوت است. اگر با یک تبعه ازدواج کنید، باید قوانین مشخص را پشت سر بگذارید.قوانین مهاجرت به شما می گوید که باید تمکن مالی خوبی برای اداره زندگی خود و همسرتان داشته باشید. همچنین برای مهاجرت از طریق ازدواج باید کسب و کار شما معتبر باشد.

یک منبع درآمد خوب برای خود داشته باشید. برای مهاجرت به کشور خارجی از طریق ازدواج نیاز به ارائه مدارک معتبر دارید. به این صورت که باید مدارک هویتی خود را نظیر شناسنامه، کپی از تمام صفحات، کارت ملی، پاسپورت معتبر، ارائه صورتحساب بانکی و گردش حساب، سند ازدواج به همراه ترجمه آن، تمکن مالی از بانک و همچنین ویزای مسافرتی را به مراجع قانونی کشور مهاجر پذیر ارائه دهید.

راه های مهاجرت

مقاله پیشنهادی:انواع راههای مهاجرت به آلمان

مهاجرت از طریق تولد

مهاجرت از طریق تولد یک روش مهاجرتی است و به معنای این است که اگر فرزندی در یکی از کشورهای خارجی به دنیا بیاید مشمول حق شهروندی می شود. حق شهروندی فرزندان، مزایای زیادی را برای پدر و مادر به وجود می آورد.

پدر و مادرانی که فرزندان خود را در کشورهای دیگر به دنیا می آورند می توانند برای اخذ تابعیت و حق شهروندی اقدام کنند. قوانین مهاجرت از طریق تولد در کشورهای مختلف متفاوت است.

برای طی کردن مراحل قانونی و دریافت این اقامت باید پاسپورت و ویزای مسافرتی برای این کار تهیه شود و در زمان تولد فرزند به کشور مورد نظر مراجعه گردد.

در حال حاضر دو کشور کانادا و امریکا از پرطرفدارترین کشورهایی هستند که پدر و مادرها از سایر کشورهای جهان تمایل دارند فرزند خود را در این دو کشور به دنیا بیاورند تا بتوانند از قوانین اخذ تابعیت و شهروندی استفاده کنند.

مهاجرت تحصیلی

راه های مهاجرت

راه های مهاجرت

مهاجرت تحصیلی یکی دیگر از روش های مهاجرتی است که به ویژه برای دانشجویان و افراد متقاضی ادامه تحصیل در کشورهای خارجی مناسب است.روش مهاجرت تحصیلی، تنها روشی است که به دانشجویان تمام مقاطع تحصیلی تعلق می گیرد.

و اگر بتوانید ویزای تحصیلی دریافت کنید قادر خواهید بود به عنوان یک شهروند، اجازه اقامت موقت در کشور موردنظرتان را کسب کنید.روش های مهاجرتی تحصیلی برای هر یک از کشورها شرایط مختلفی را دارد.

مهاجرت تحصیلی در کشورهای خارجی، هم از طریق اقدام برای پذیرش از طریق یکی از دانشگاه های خارج از کشور و همچنین از طریق دریافت بورسیه تحصیلی امکان پذیر است.

جهت اقدام برای مهاجرت تحصیلی شما باید علاوه بر مدرک زبان، نامه پذیرش از یکی از دانشگاه های معتبر داشته باشید و همچنین مدارک هویتی، مالی، معرفی نامه پذیرش، مدارک تحصیلات قبلی و ریز نمرات سال های قبل، به علاوه یک رزومه کامل و … در اختیار داشته باشید.

راه های مهاجرت

مهاجرت کاری

مهاجرت کاری یکی از انواع روش های مهاجرت می باشد که در حال حاضر مورد استقبال بسیاری از فارغ التحصیلان دانشگاهی، دانشجویان و متخصصان حرفه ای و صنایع می باشد.

تمام افراد جهان که دارای یک مهارت یا تخصص هستند، علاقمند هستند برای یافتن موقعیت شغلی بهتر با درآمد بالا و آغاز یک زندگی ایده آل با سطح رفاهی دلخواه به یکی از کشورهای خارجی پیشرفته مهاجرت کنند.

دلیل اصلی مهاجرت کاری بسیاری از افراد ارتقای سطح مهارتی و همچنین ارتقای شغلی است. مهاجرت کاری به هر یک از کشورهای جهان نیاز به دریافت ویزای کاری دارد.

دریافت ویزای کاری نیاز به مدارک و شرایط لازم دارد که هر فرد که جویای شغل در خارج از کشور است باید به آنها آگاهی داشته باشد.که این مدارک شامل گواهی لازم از سوابق کاری و علمی خود، مدارک تحصیلی، مدرک معتبر زبان انگلیسی، گواهی اشتغال در شغل فعلی، نامه تمکن مالی و… را برای دریافت ویزای کاری آماده کند.

مقاله پیشنهادی:مهاجرت کاری در کشورهای مختلف

شرایط مهاجرت

اخذ ویزا

اخذ ویزا اولین و مهمترین شرط برای ورود به یک کشور خارجی است.اگر قصد دارید از یکی از روش های مهاجرتی وارد کشور مورد نظرتان شوید نیاز به اخذ ویزا دارید.دریافت ویزا یک فرآیند قانونی است که باید مراحل آن به طور کامل طی شود. مراحل اخذ ویزا ممکن است از ۳ تا ۶ ماه طول بکشد.

البته این مدت زمان بسته به نوع ویزا و شرایط متقاضی دریافت ویزا متغیر می باشد. ویزا یک سند و مدرک معتبر است که نشان می دهد شما مجاز هستید در یک مدت زمان خاص به یک کشور وارد شوید. هدف از دریافت ویزا ممکن است گردشگری، تحصیل، کار یا دیدار اقوام و خویشان باشد.

اخذ اقامت

راه های مهاجرت

راه های مهاجرت

اقامت در حقیقت یکی از روش‌های مختلف مهاجرتی است که انواع مختلفی دارد که شامل اقامت دائم و موقت می باشد.اقامت دائمی به وضعیتی اطلاق می شود که یک فرد قصد داشته باشد یکی از کشورهای خارجی را به عنوان محل سکونت دائم خود انتخاب کند و از حق شهروندی آن برخوردار شود.

قوانین کلی اقامت که در بیشتر کشورها مشترک است برای اقامت در یک کشور اگر به به مدت زمان ۵ سال در کشور موردنظرتان اقامت داشته باشید و از کشور خارج نشوید، پس از پنج سال می توانید اقامت دائم آن کشور را دریافت کنید.

اقامت کوتاه مدت از طریق دریافت ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزای سرمایه گذاری و همچنین ویزای فرصت مطالعاتی برای تمام کشورها وجود دارد؛ به این مفهوم که افراد با اهداف مختلف، ویزای کوتاه مدت و اقامت کوتاه مدت دریافت می کنند.

اقامت کوتاه مدت از طریق یافتن یک فرصت کاری این گونه است که شما بتوانید در مدت سه ماهه یا شش ماهه یک شغل ایده آل برای خود پیدا کنید و سپس مشغول به کار شوید. اگر در طول مدت قرارداد کاری بتوانید اعتبار لازم را کسب کنید، درخواست شما برای اقامت موقت پذیرفته خواهد شد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *