شماره تماس : 02191012193 - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

دلایل ریجکت شدن ویزا

فهرست مقاله

ریجکت ویزا چیست؟چه اتفاقی میافتد که ویزا ریجکت می شود؟این ها سوالاتی است که شاید در ذهن شما پیش آمده باشد که در پاسخ باید بگویم ریجکت به معنی جواب رد دادن است. ریجکت شدن ویزا به معنی رد شدن ویزا است. که در ادامه با شرایط ریجکت شدن ویزا آشنا خواهید شد.

 

ریجکت شدن ویزا

 

بیشترین دلیل ریجکت شدن ویزا در میان ایرانیان عدم وجود دلایل محکم برای بازگشت از کشور موردنظر می باشد و اگر شخص مدارک کافی جهت ارئه برنامه و اهداف سفر خود نداشته باشد احتمال ریجکت شدن درخواست ویزایش بسیار بالاست.

 

یکی دیگر از دلایل ریجکت شدن ویزا ورود به فرودگاه های غیر مجاز می باشد عنوان یک فرودگاه غیر مجاز شناخته شده ودر صورت وجود مهر این فرودگاه در پاسپورت,سبب ریجکت شدن ویزا از تمام سفارتخانه های اتحادیه اروپا برایتان خواهد شد.

 

 

عدم وجود سفر های قبلی در پاسپورت ,عامل دیگر رد شدن ویزا می باشد. در واقع اگر پاسپورت شما فاقد هرگونه مهر ویزای سفر باشد ویا تعداد سفر های شما کم باشد ,شما واجد شرایط اخذ ویزا نمی باشید.

 

 

دلایل ریجکت شدن ویزا

 

قانع نشدن آفیسر پرونده

یکی از دلایل ریجکت شدن ویزاقانع نشدن افسر پرونده است که شاید مهم‌ترین دلیل قانع نشدن آفیسر پرونده در خصوص دلایل سفر و یا قطعی بودن بازگشت افراد به کشور مبدأ پیش از پایان اعتبار ویزا باشد.

 

ارائه توضیحات ناکافی در خصوص هدف و نحوه اقامت

 

یکی دیگر از مهم‌ترین و رایج‌ترین دلایل رد شدن ویزاها ارائه توضیحات ناکافی و قانع‌کننده در خصوص هدف، شرایط و نحوه اقامت برنامه‌ریزی‌شده است. درواقع باید بتوانید با ارائه اسناد و مدارکی در رابطه با هدف از سفر، برنامه سفر و وضعیت مالی و شغلی تان آفیسر پرونده را قانع کنید که دلیل سفر تان همان است که ارائه‌شده.

 

دلایل اثبات بازگشت به کشورتان

 

اگر متقاضی بتواند با ارائه مدارکی همچون سند ملکی، نامه اشتغال به کار، روزنامه رسمی و پیوندهای قوی خانوادگی در کشور مبدأ این اطمینان را ایجاد کنید که پس از پایان برنامه سفر به کشور خود بازخواهد گشت، احتمال ریجکت شدن ویزای شما تا حد بسیار زیادی کاهش خواهد یافت.

 

لازم نبودن مدارک مالی برای تأمین هزینه‌های سفر

 

دلایل ریجکت شدن ویزا
دلایل ریجکت شدن ویزا

یکی دیگر از مهم‌ترین دلایلی که می‌تواند به‌سادگی به ریجکت ویزای شما منجر شود نبود مدارک کافی مالی برای پوشش هزینه‌های سفرتان است.که باید گزارش مالی مربوط به بیش از یک ماه گذشته تان ارائه دهید. همچنین موجودی فعلی حساب تان نیز یکی دیگر از ضروری است.

 

سابقه جرم

 

هرگونه سابقه کیفری (حتی کوچک) در گذشته و یا فعالیت‌های مجرمانه فعلی منجر به ریجکت شدن ویزای تان خواهد شد.

 

پاسپورت آسیب‌دیده و نامعتبر

 

گذرنامه یکی از مهم‌ترین مدارکی است که برای اخذ ویزایتان به سفارت تحویل دهید. بنابراین اگر پاسپورت شما مخدوش و یا حتی جلد رو آن آسیب‌دیده باشد احتمال ریجکت شدن ویزای شما وجود داد.

 

در مواردی حتی خود افراد خبر ندارند که صفحه‌ای از پاسپورت شان گم شده است و پس از بررسی‌های انجام‌شده در سفارت متوجه این موضوع می‌شوند که کار از کار گذشته است. همچنین پاسپورتی که کمتر از ۶ ماه (برای برخی سفارت‌ها کمتر از ۳ ماه) از اعتبار آن باقی‌مانده باشد و یا دست‌کم ۲ صفحه خالی در آن نباشد، امکان دارد مسئول پرونده را به رد ویزا سوق دهد.

 

مدارک جعلی

 

هرگونه مدرک جعلی حتی یک برگ نیز بدون تردید به ریجکت شدن ویزای شما منجر می شود به‌هیچ‌وجه و تحت هیچ شرایطی سعی نکنید با ارائه مدارک جعلی برای اخذ ویزا اقدام کنید.

 

سفارت‌های اروپایی با مدارک جعلی به سخت‌ترین شکل ممکن برخورد می‌کنند و در مواقعی حتی با ثبت تخلف صورت گرفته در پرونده نه تنها در درخواست بعدی متقاضی نیز سخت‌گیری بسیاری را در قبال آن پرونده اعمال خواهند کرد بلکه با قرار گرفتن پرونده مذکور در سیستم یکپارچه سفارت‌های اروپایی باقی سفارت‌خانه ها هم در جریان تخلف صورت گرفته قرار خواهند گرفت.

 

شرایط سنی

 

بسیاری از سفارت‌ خانه‌های اروپایی به افراد مجرد زیر ۳۰ سال که به‌طور انفرادی سفر می‌کنند ویزا نمی‌دهند یا سخت‌گیری می‌کنند که دلیل اصلی آن‌هم تردید در خصوص بازگشت متقاضی به کشور مبدأ پس از پایان سفر است.

 

یا اگر فرد حسابی را به سفارت اعلام کند که در کمتر از یک ماه ناگهان مبلغ قابل ‌ملاحظه‌ای به آن واریزشده است، از نظر افسر پرونده حساب‌سازی تلقی می‌شود.

 

گاهی دعوت‌نامه خویشاوندی و پیوندهای قوی خانوادگی در اروپا موجب می‌شود افسر پرونده شک کند درخواست‌کننده ویزا قصد اقامت دائم در اروپا را داشته که مهر ریجکت ویزای شینگن پایان پرونده خواهد بود.

 

نحوه اعتراض به ریجکت شدن ویزا

 

این که بدانیم به چه دلیلی سفارت درخواست ما را برای ویزا رد کرده است نخستین قدم برای اعتراض به ریجکت ویزای ویزا می باشد.
با اطلاع از دلیل و یا دلایل رد درخواست ویزا می‌توانید با ارسال نامه‌ای به سفارت مربوطه با نامه اعتراض به ریجکت ویزایتان اعتراض کنید.نامه اعتراض به ریجکت ویزای شینگن باید ویژگی‌هایی زیر را داشته باشد؟

 

اطلاعات فردی: شامل نام، نام خانوادگی، تاریخ و محل تولد، شماره پاسپورت، آدرس پست و ایمیل

 

تاریخ ریجکت ویزای شینگن: که باید در ابتدای نامه و بعد از درج اطلاعات شخصی قید شود

 

دلیل رد ویزای شینگن: که باید صراحتاً و دقیقاً همان موردی باشد که در نامه ریجکتی سفارت آمده

 

دلایل و توضیحات شما در خصوص بروز اشتباه در ریجکت ویزایتان درواقع مهم‌ترین بخش‌نامه اعتراض به ریجکت ویزای شینگن است. در این بخش باید با ارائه دلایل، توضیحات و یا مدارک لازم توضیح دهید چرا رد درخواست شما اشتباه بوده و چرا باید با بررسی مجدد پذیرفته شود.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
02191012193 تماس جهت مشاوره تلفنی