مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ویزای آنلاین چیست؟ چگونه می توان آن را گرفت؟

ویزای آنلاین چیست؟ چگونه می توان آن را گرفت؟

فهرست مقاله

اخذ ویزا از راه های مختلفی امکان پذیر است ویزای آنلاین یکی از شیوه های دریافت ویزای کشورهای مختلف می باشد که بر خلاف سایر شیوه ها کار شما را راحت می کند در ادامه با شرایط این ویزا آشنا خواهید شد با ما همراه باشید.

 

ویزای آنلاین یا بیومتریک چیست؟

 

یکی از جدیدترین روش‌ های صدور ویزا ویزای بیومتریک است که برای سریع تر شدن کارهای ویزا در سفارت‌‌ خانه‌ ها و اتلاف وقت هم برای شما و هم سفارت ایجاد شده است.

 

شما با استفاده از این روش دیگر به راحتی می ‌توانید به صورت اینترنتی درخواست خود را به مراجع قانونی ارسال نمایید و هزینه ی ویزای خود را نیز پرداخت کرده و در نهایت نیز ویزای خود را دریافت نمایید.

کشورهایی همچون کشور استرالیا، ترکیه، نیوزلند و گرجستان به طور مثال از جمله کشورهایی هستند که صدور ویزای الکترونیک را اجرایی کرده ‌اند شما از طریق این کشورها می توانید برای گرفتن این ویزا اقدام کنید.

 

در واقع ویزای آنلاین یا ویزای الکترونیک روشی جدیدی برای سفارت کشورهای مختلفی محسوب می ‌شود که دولت ‌ها به منظور آسان شدن صدور روند ویزا راه ‌اندازی کرده ‌اند.

 

شرایط  ویزای آنلاین

 

اولین سوالی که برای بسیار از افراد درباره این ویزا پیش می آید این است که چه مدارکی برای ویزای الکترونیک احتیاج است؟برای ویزای الکترونیک دقیقا همان مدارکی را لازم دارید که از طرف سفارت و یا سایت ویزای آنلاین کشور مربوطه ای که برای سفر به آن می خواهید اقدام کنید،از شما می خواهند.

 

به غیر از مدارک بالا به مدارکی همچون ترجمه ی مدارک شناسایی، پاسپورت و دیگر مدارک مربوط و لازم که بستگی به نوع ویزای درخواستی تان دارد نیاز دارید.

 

در واقع، این نوع از ویزا جایگزین ویزایی است که در سفارتخانه‌ ها، کنسولگری‌ ها و یا درگاه های ورودی مختلف کشورها که شامل: فرودگاه ‌ها، مرزهای زمینی و یا مرزهای دریایی صادر می ‌شود.

 

در روند دریافت این ویزا با مراجعه به وب ‌سایت سفارت یا سازمان مربوطه ای که قصد مراجعه به آن را دارید،باید با ایجاد حساب کاربری تقاضای خود را ثبت نمایید و پس از بارگذاری مدارک و پرداخت هزینه ی ویزای درخواستی، ویزای خود را دریافت کنید.

مزایای اقدام برای دریافت ویزای آنلاین در چه مواردی است؟ویزای الکترونیکی یکی از سرویس‌ های بسیار مشهور در زمینه ی e-tourism است که با داشتن آن می‌ توانید با ارائه ی یک کد یا شماره ی ثبت شده ی ویزا در درگاه های ورودی مانند فرودگاه‌ ها به همراه گذرنامه ویزای خود را در ترمینال ورودی دریافت کنید و به راحتی به ادامه ی سفر خود ادامه دهید.

 

یکی از اهداف اصلی راه‌ اندازی سیستم آنلاین برای صدور ویزا پیشگیری از شلوغی است که حاصل از حضور متقاضیان ویزا در سفارتخانه‌ ها، کنسولگری ‌ها و اتلاف وقت آنان در این مراکز است.

 

ویزا چیست؟

ویزا آنلاین
ویزا آنلاین

ویزا برگه ای است که ضمیمه ی گذرنامه می شود و نشان دهنده ی این است که یکی از نمایندگان دولت آن کشور در سفارتخانه یا کنسولگری با درخواست افراد جهت ورود به کشور مورد نظر موافقت کرده و جهت ورود به آن کشور با در نظر گرفتن اطلاعات وارد شده در برگه ی ویزا و قوانین آن کشور مشکلی ندارد.

 

نوع ویزا به علت اصلی سفر شما به کشور موردنظرتان بستگی دارد و هر کشور قوانین خاص خود را جهت صادر کردن ویزا دارد.به طور کلی انواع ویزا شامل :ویزای توریستی، تجاری، دانشجویی، اقامتی، کاری و… است.

در این زمینه لازم است بدانید اکثر ویزاها دارای یک تاریخ شروع، یک تاریخ اتمام و یک مدت معین شده جهت اقامت هستند که مسافران باید در نظر داشته باشند که بعد از این تاریخ باید کشور مورد نظر را ترک کنید.

 

ویزای آنلاین ایران

همانطور که گفتیم، در سال های گذشته سامانه های آنلاین تقاضای ویزا در کشورهای مختلف و به منظور صرفه جویی در زمان و هزینه و همچنین پیشگیری از ازدحام متقاضیان ویزا در سفارت خانه ها، شروع به کار کرد که این سیستم نیز اکنون در ایران فعال گردید که با استفاده از آن شما ویزا می توانید به راحتی مراحل ثبت نام و بارگذاری مدارک مورد نیاز را انجام دهید.

 

و اگر نیاز به حضور در سفارت خانه برای مصاحبه یا تحویل اصل پاسپورت بود، مراجعه صورت می گیرد.درخواست‌های ثبت شده در این سامانه به ‌صورت الکترونیکی از طریق اینترنت برای قسمت کنسولی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ارسال می شود.

 

سامانه ی ویزا آنلاین

 

کارشناس مرتبط ویزا آنلاین اطلاعات مربوطه را مورد بررسی فرار می دهد و در صورت نیاز تقاضای مصاحبه حضوری را خواهد داد. بعد از آن و بر اساس اطلاعات موجود در خصوص امکان ارائه ی ویزا تصمیم‌ گیری می شود.

 

انواع درخواست ویزای آنلاین ایران شامل: درخواست فردی، شرکت‌های خصوصی، آژانس‌ های مسافرتی، سازمان ‌ها و نهادهای دولتی می باشد.

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!