مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

نحوه گرفتن ویزا کارت

فهرست مقاله

در حال حاضر ویزا کارت یکی از قدرتمندترین ابزارها برای تسهیل مبادلات مالی در جهان است. در واقع ویزا کارت در یک عبارت کلی شامل کارت‌های اعتباری (Credit Cards)، نقدی (Debit Cards) و کارت های پیش پرداخت (Prepaid Cards) همراه با گستره وسیعی از خدمات مرتبط با آن‌ها است. خدماتی که در بیش از ۱۴۰ کشور دنیا، از طریق یک شبکه یکپارچه و منسجم جهانی ارائه می‌شود.که در ادامه با شرایط آن آشنا خواهید شد.

 

معرفی ویزا کارت

 

ویزا کارت مشهور ترین شبکه ای است که در دنیا فعال است. به این معنی که چنانچه شما کارتی بانکی با لوگوی ویزا کارت داشته باشید، نه تنها میتوانید از آن در تمامی کشور ها استفاده نمایید، که میتوانید از طریق آن پرداخت های ارزی خود را نیز انجام داده و به دیگر کشور ها پول ارسال و یا دریافت نمایید و یا از سایت های اینترنتی سراسر دنیا خرید نمایید.

 

این نکته ی مهم را بدانید که در حال حاضر، کارت های بانکی ایرانی تماما دبیت کارت (Debit Card) هستند. به این معنا که شما از این کارت ها تنها به میزانی میتوانید استفاده نمایید که در بانک خود موجودی دارید. اما ویزا کارت، انواع کارت های مختلفی را ساپورت میکند که ممکن است بسیار متفاوت از چیزی باشد که فکرش را میکنید.

 

موارد استفاده از ویزا کارت چیست؟

 

به طور کلی موارد استفاده از ویزا کارت شامل موارد زیر است:

 

  • خرید حضوری در فروشگاه های فیزیکی از طریق دستگاه های کارت خوان (POS)
  •  دریافت وجه دستی از طریق دستگاه های خودپرداز (ATM)
  •  پرداخت وجه آنلاین در وبسایت های فروشگاهی برای خرید یک کالا یا خدمات
  •  انتقال وجه برای افراد دیگر (آشنایان، خانواده و…)
  • به‌ صورت کلی کاربرد یک ویزا کارت، جایگزینی پول نقد است. ارائه این خدمات در سطح جهانی، با همکاری بانک‌ها و شرکت‌های متعدد بین‌المللی و سیستم بانکی کشورها با شرکت ویزا، در یک شبکه جهانی میسر است.

انواع ویزا کارت

 

"<yoastmark

ویزا کارت‌ها به صورت کلی شامل سه دسته کارت‌های اعتباری (Credit Card)، نقدی (Debit Card) و پیش پرداخت (Prepaid card) هستند.

ویزا کارت اعتباری یا Credit Card

این نوع از کارت‌های اعتباری، با استفاده از اعتبار شخصی (Credit) هر فرد که توسط نظام بانکی کشور یا شرکت استخدام کننده و بر مبنای سابقه درآمدها و هزینه‌های افراد تخصیص داده شده است، امکان انجام پرداخت را حتی بدون موجودی در حساب بانکی متصل به کارت،فراهم می‌آورند.

 

البته برای دریافت چنین خدماتی، به بانک و شرکت Visa باید کارمزد پرداخت ‌کنید و پس از رسیدن زمان سر رسید (به صورت یکجا یا طی چند قسط) و با وارد شدن درآمدهایتان به حساب بانکی تان، شرکت ویزا و بانک صادر کننده ویزا کارت، به طور خودکار مبالغ مربوطه را همراه با کارمزدهای مرتبط، از حساب شما کسر می‌نماید.

 

در کشورهای پیشرفته،هر شهروند دارای شغل و سابقه مالی مناسب و دارای اعتبار (Credit)، یک یا چند کارت اعتباری Visa Card (یا Master Card) در جیب خود دارد.

 

ویزا کارت نقدی (Debit Card)

 

بر خلاف کارت‌های اعتباری، کارت‌های نقدی (Debit) فقط زمانی قابل استفاده هستند که در حساب بانکی متصل به آن‌ها، حداقل به میزان خرید (Payment) یا برداشت (Withdraw)، موجودی باشد.

 

پس در کارت‌های نقدی یا دبیت (که در ایران، ما عمدتاً با همین نوع کارت‌های بانکی البته با موجودی ریالی سر و کار داریم) فقط به میزان موجودی حساب متصل به آن‌ها، امکان خرج کردن وجود دارد.

 

ویزا‌کارت پیش‌پرداخت (Prepaid card)

 

کارت های پیش‌پرداخت، درست مثل کارت‌های نقدی (Debit Cards) می‌باشند، با این تفاوت که به حساب بانکی متصل نیستند، بلکه خود کارت دارای موجودی مشخصی که از قبل در آن واریز شده است می باشد. پس هیچ راهی وجود ندارد که کسی بتواند با حواله بانکی (Bank Transfer) کارت شما را شارژ نماید.

 

کارت‌های بانکی پیش پرداخت دارای دو نوع قابل شارژ (Reloadable) و غیر قابل شارژ (Gift Card) می‌باشند. البته امروزه با توجه به تحریم‌های موجود، بیشتر کارت‌های ارزی که در ایران در دسترس هستند از نوع پیش پرداخت یا Prepaid Card می‌باشند.

 

تفاوت ویزا کارت فیزیکی و مجازی

 

"<yoastmark

ویزا کارت به دو دسته کلی از نظر ساختار تقسیم می شود.ویزا کارت فیزیکی و ویزا کارت مجازی.

کارت فیزیکی

 

ویزا کارت فیزیکی، یک کارت مانند کارت های عابر بانک است که یک شماره 16 رقمی، تاریخ انقضا و کد سه رقمی CVV2 دارد که برای انجام تراکنش اینترنتی به تمام آن ها نیاز دارد و درست مانند یک کارت بانکی معمولی می باشد.

با داشتن ویزا کارت فیزیکی می توانید در سفر های خارجی خود از دستگاه خود پرداز پول نقد برداشت کنید یا در فروشگاه های فیزیکی از طریق دستگاه POS یا کارت خوان خرید کنید.

 

کارت مجازی

 

این کارت فقط شامل یک سری اطلاعات برای انجام تراکنش های اینترنتی می باشد.این نوع کارت ها برای افرادی مناسب است که می خواهند فقط از طریق اینترنت خرید کنند یا برای دیگران وجه انتقال دهند.

اما یکی از مزیت هایی که  این ویزا برای استفاده کنندگان خود دارد هزینه صدور کمتر آن نسبت به این ویزا است که صدور آن در زمان بسیار کوتاه تری حتی در بعضی مواقع بلافاصله صورت می گیرد.

 

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات