رد کردن لینک ها

دوره های فنی و حرفه ای در استرالیا

دوره های فنی و حرفه ای در استرالیا

دوره های فنی و حرفه ای در استرالیا از گزینه های پرتقاضاست.کشور استرالیا با سیستم آموزشی قوی و اقتصاد پویا، همواره یکی از مقاصد مورد علاقه مهاجران بوده است. استرالیا نیز شرایط مختلفی را به وجود آورده است تا بتواند افراد دارای تخصص و یا مستعد برای تحصیل را جذب کند. افرادی که به چرخه اقتصاد استرالیا می پیوندند و به پویایی آن کمک می کنند.تحصیل در دوره های فنی و حرفه ای در استرالیا یکی از انواع ویزاهای استرالیا است که به شرح آن میپردازیم.

در واقع تمام شرایطی که برای دریافت ویزاهای مختلف تعیین شده است، برای اثبات شما به عنوان یک شهروند خوب و مفید برای جامعه استرالیا می باشد.

به همین دلیل استرالیا از تمام کسانی که انگیزه کافی برای یادگیری مهارت و ورود به بازار کار را دارند، حمایت می کند.دوره های فنی و حرفه ای در استرالیا اهمیت ویژه ای دارند چرا که فارغ التحصیلان موسسات فنی و حرفه ای، می توانند بلافاصله بعد از اتمام تحصیل به بازار کار بپیوندند و از مهارت های خود استفاده کنند.

ویزای تحصیل دراسترالیا برای چه کسانی مناسب است؟

افرادی که امتیاز لازم برای گرفتن ویزای کار را کسب نکرده اند و یا سرمایه لازم برای دریافت ویزای سرمایه گذاری در استرالیا را ندارند، می توانند از این طریق اقدام کنند. با دریافت ویزای تحصیل در دوره های فنی و حرفه ای، می توانید پس از دریافت مدرک در استرالیا مشغول به کار شده و حتی پس از مدتی تقاضای تابعیت بدهید.

شرایط دریافت ویزا برای شرکت در دوره های فنی و حرفه ای استرالیا

برای شرکت در دوره های فنی و حرفه ای که هرساله و در زمینه های گوناگون برگزار می شوند، نیاز به داشتن حداقل مدرک دیپلم در یکی از رشته های نظری و فنی است دارید.

پیشنهاد مطالعه »
ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان

همچنین برای شرکت در دوره ها داشتن نمره آیلتس حداقل 6.5 الزامی است. مدارک تحصیلی بالاتر و همچنین داشتن سوابق کاری مرتبط با مدرک تحصیلی نیز می تواند در این زمینه به شما کمک بکند. پس از درخواست شما اداره مهاجرت استرالیا مدارک فرستاده شده را بررسی می کند و در صورت تایید، بسته به طول دوره فنی و حرفه ای (معمولا بین شش ماه تا دو سال طول می کشد) برای شما یک ویزای موقت صادر می شود.

در طول این مدت شما ضمن شرکت مداوم در کلاس ها به شما اجازه حداکثر 20 ساعت کار در هفته داده می شود تا از پس هزینه های خود برآیید. هزینه هر دوره فنی و حرفه ای حداکثر 20 هزار دلار استرالیا است که این مبلغ باید به حساب سازمان فنی و حرفه ای و یا اداره مهاجرت واریز شود.

در ضمن شما باید بتوانید هزینه های زندگی خود را تامین کنید که به طور میانگین برای هر ماه، بین 1300 تا 1400 دلار در ماه است. بنابراین داشتن سرمایه کافی برای مسافرت به استرالیا و شرکت در دوره های فنی و حرفه ایضروری است. همچنین باید در تمام آزمایش های سلامت شرکت کنید تا از سالم بودنتان مطمئن شوید. نداشتن سوء پیشینه نیز دیگر شرط درخواست ویزا برای شرکت در دوره های فنی و حرفه ایاست.

مقالات مرتبط با تحصیل در استرالیا:

پیشنهاد مطالعه »
 ویزای تحصیل استرالیا

مدارک ارائه شده در دوره های فنی و حرفه ای در استرالیا

پس از اتمام دوره های فنی و حرفه ای، بسته به دوره ای که در آن شرکت کردید، به شما یکی از مدارک Certificate II-IV، Diploma و یا Advanced Diploma & Associate Degrees داده می شود.

پس از گذراندن دوره های مقدماتی، شما مدرک Certificate II را دریافت می کند و با رفتن به رده های بالاتر، Certificate III و Certificate IV را ردیافت خواهید کرد. مدارک Diploma و Advanced Diploma & Associate Degrees در دوره های بعدی و به کسانی که با موفقیت دوره های قبلی را سپری کرده اند، اعطاء می شود.

مدرک Advanced Diploma & Associate Degrees برابر با سال اول و دوم دوره های کارشناسی است و شخص متقاضی پس از گذرندان این دورها با موفقیت، اجازه دارد درخواست ادامه تحصیل در همان رشته و در یک آموزشگاه آموزش عالی را بکند. در صورتی که با درخواست وی موافقت شود، مدت ویزای او تا پایان تحصیلش تمدید می شود.

دوره های فنی و حرفه ای در استرالیا دارای استانداردهای بالایی است و  ارزش مدارک ارائه شده در این دوره ها زیاد بوده و در اکثر کشورهای دنیا، این مدارک را به عنوان مدارک تحصیلی معتبر از شما قبول می کنند. به همین دلیل گذرندان این دوره ها کمی دشوارتر از آموزش های فنی و حرفه ای در کشور خودمان است. با خیال ساده بودن دوره های فنی و حرفه ای در استرالیا برای این ویزا اقدام نکنید چرا که در صورت رد شدن در آزمون های دوره ای و عدم کسب نمرات کافی، ویزای شما باطل شده و باید خاک استرالیا را ترک کنید.

همانطور که گفتیم استرالیا تنها به دنبال نیروهای کار مستعد و متخصص است و به همین دلیل، استاندارد شرکت در این دوره ها را بسیار بالا تعیین کرده است.

پیشنهاد مطالعه »
تحصیل در مقطع دکتری در اسپانیا

دوره های فنی و حرفه ای در استرالیا کجا برگزار می شود؟

دروه های فنی و حرفه ای استرالیا که به اختصار VET نامیده می شوند، در مراکز مختلفی مانند دانشگاه چارلز استارت، دانشگاه فناوری سوئین برن، کالج های خصوصی، مدارس عمومی و موسسه های تیف (TAFE) ارائه می شوند.

متاسفانه همانند دیگر ویزاهای آموزشی استرالیا گرفتن این ویزا برای ساکنان کشور ایران کمی سخت است. کشور استرالیا سیستم آموزشی ایران را استاندارد نمی داند و به همین دلیل، به جز چند دانشگاه معتبر، مدارک دیگر دانشگاه ها و موسسات ایران در استرالیا پذیرفته شده نیست.

به همین سبب افرادی که برای شرکت از ایران تقاضا می دهند، بسیار کمتر از سایر کشورهای دنیا است. کشور استرالیا در مورد ایرانیان متقاضی ادامه تحصیل با شدت بیشتری برخورد می کند و به همین علت، بررسی مدارک ارائه شده توسط ایرانیان زمان بیشتری می برد.

اما این به این معنی نیست که گرفتن ویزا از این طریق غیر ممکن است. در حال حاضر افراد زیادی در داخل و خارج از ایران وجود دارند که در این دوره های فنی و حرفه ای شرکت کرده اند و با مدارک ارائه شده در این موسسات، مشغول به کار و یا تحصیل شده اند.

 

مقالات مرتبط درباره کار در استرالیا:

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

سایت استرالیا

دیگران این مطالب را نیز مطالعه کرده اند

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره