مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

دوره های فنی و حرفه ای در استرالیا

خلاصه مقاله : دوره های فنی و حرفه ای در استرالیا طیف وسیعی از رشته ها را پوشش می دهد. دانش آموزان پس از سن 18 سالگی وارد کالج هایی میشوند که ارائه دهنده ی رشته های فنی و حرفه ای می باشد. از آنجایی که دوره های فنی و حرفه ای به آموزش متکی بر کار عملی تکیه دارد لذا افراد فارغ التحصیل در این رشته ها میتوانند بلافاصله وارد بازار کار این کشور شوند.
دوره های فنی و حرفه ای در استرالیا

دوره های فنی و حرفه ای در استرالیا

فهرست مقاله
دوره های فنی و حرفه ای در استرالیا
دوره های فنی و حرفه ای در استرالیا

دوره های فنی و حرفه ای در استرالیا از گزینه های پرتقاضاست.کشور استرالیا با سیستم آموزشی قوی و اقتصاد پویا، همواره یکی از مقاصد مورد علاقه مهاجران بوده است. استرالیا نیز شرایط مختلفی را به وجود آورده است تا بتواند افراد دارای تخصص و یا مستعد برای تحصیل را جذب کند. افرادی که به چرخه اقتصاد استرالیا می پیوندند و به پویایی آن کمک می کنند.تحصیل در دوره های فنی و حرفه ای در استرالیا یکی از انواع ویزاهای استرالیا است که به شرح آن میپردازیم.

در واقع تمام شرایطی که برای دریافت ویزاهای مختلف تعیین شده است. برای اثبات شما به عنوان یک شهروند خوب و مفید برای جامعه استرالیا می باشد.

به همین دلیل استرالیا از تمام کسانی که انگیزه کافی برای یادگیری مهارت و ورود به بازار کار را دارند، حمایت می کند. دوره های فنی و حرفه ای در استرالیا اهمیت ویژه ای دارند. چرا که فارغ التحصیلان موسسات فنی و حرفه ای، می توانند بلافاصله بعد از اتمام تحصیل به بازار کار بپیوندند و از مهارت های خود استفاده کنند.

ویزای تحصیل دراسترالیا برای چه کسانی مناسب است؟

افرادی که امتیاز لازم برای گرفتن ویزای کار را کسب نکرده اند و یا سرمایه لازم برای دریافت ویزای سرمایه گذاری در استرالیا را ندارند. می توانند از این طریق اقدام کنند. با دریافت ویزای تحصیل در دوره های فنی و حرفه ای، می توانید پس از دریافت مدرک در استرالیا مشغول به کار شده و حتی پس از مدتی تقاضای تابعیت بدهید.

شرایط دریافت ویزا برای دوره های فنی و حرفه ای استرالیا

دوره های فنی و حرفه ای در استرالیا
دوره های فنی و حرفه ای در استرالیا

برای شرکت در دوره های فنی و حرفه ای که هرساله و در زمینه های گوناگون برگزار می شوند. نیاز به داشتن حداقل مدرک دیپلم در یکی از رشته های نظری و فنی است دارید.

همچنین برای شرکت در دوره ها داشتن نمره آیلتس حداقل 6.5 الزامی است. مدارک تحصیلی بالاتر و همچنین داشتن سوابق کاری مرتبط با مدرک تحصیلی نیز می تواند در این زمینه به شما کمک بکند. پس از درخواست شما اداره مهاجرت استرالیا مدارک فرستاده شده را بررسی می کند و در صورت تایید، بسته به طول دوره فنی و حرفه ای (معمولا بین شش ماه تا دو سال طول می کشد) برای شما یک ویزای موقت صادر می شود.

در طول این مدت شما ضمن شرکت مداوم در کلاس ها به شما اجازه حداکثر 20 ساعت کار در هفته داده می شود تا از پس هزینه های خود برآیید.

در ضمن شما باید بتوانید هزینه های زندگی خود را تامین کنید که به طور میانگین برای هر ماه، بین 1300 تا 1400 دلار در ماه است. بنابراین داشتن سرمایه کافی برای مسافرت به استرالیا و شرکت در دوره های فنی و حرفه ایضروری است. همچنین باید در تمام آزمایش های سلامت شرکت کنید تا از سالم بودنتان مطمئن شوید. نداشتن سوء پیشینه نیز دیگر شرط درخواست ویزا برای شرکت در دوره های فنی و حرفه ایاست.

مدارک دوره های فنی و حرفه ای در استرالیا

پس از اتمام دوره های فنی و حرفه ای، بسته به دوره ای که در آن شرکت کردید، به شما یکی از مدارک Certificate II-IV، Diploma و یا Advanced Diploma & Associate Degrees داده می شود.

پس از گذراندن دوره های مقدماتی، شما مدرک Certificate II را دریافت می کند و با رفتن به رده های بالاتر، Certificate III و Certificate IV را دریافت خواهید کرد. مدارک Diploma و Advanced Diploma & Associate Degrees در دوره های بعدی و به کسانی که با موفقیت دوره های قبلی را سپری کرده اند، اعطاء می شود.

مدرک Advanced Diploma & Associate Degrees برابر با سال اول و دوم دوره های کارشناسی است و شخص متقاضی پس از گذرندان این دورها با موفقیت، اجازه دارد درخواست ادامه تحصیل در همان رشته و در یک آموزشگاه آموزش عالی را بکند. در صورتی که با درخواست وی موافقت شود، مدت ویزای او تا پایان تحصیلش تمدید می شود.

سطح علمی دوره های فنی و حرفه ای

دوره های فنی و حرفه ای در استرالیا دارای استانداردهای بالایی است و  ارزش مدارک ارائه شده در این دوره ها زیاد بوده و در اکثر کشورهای دنیا، این مدارک را به عنوان مدارک تحصیلی معتبر از شما قبول می کنند. به همین دلیل گذرندان این دوره ها کمی دشوارتر از آموزش های فنی و حرفه ای در کشور خودمان است. با خیال ساده بودن دوره های فنی و حرفه ای در استرالیا برای این ویزا اقدام نکنید چرا که در صورت رد شدن در آزمون های دوره ای و عدم کسب نمرات کافی، ویزای شما باطل شده و باید خاک استرالیا را ترک کنید.

همانطور که گفتیم استرالیا تنها به دنبال نیروهای کار مستعد و متخصص است و به همین دلیل، استاندارد شرکت در این دوره ها را بسیار بالا تعیین کرده است.

دوره های فنی و حرفه ای در استرالیا کجا برگزار می شود؟

دروه های فنی و حرفه ای استرالیا که به اختصار VET نامیده می شوند، در مراکز مختلفی مانند دانشگاه چارلز استارت، دانشگاه فناوری سوئین برن، کالج های خصوصی، مدارس عمومی و موسسه های تیف (TAFE) ارائه می شوند.

دوره های فنی و حرفه ای در استرالیا
دوره های فنی و حرفه ای در استرالیا

متاسفانه همانند دیگر ویزاهای آموزشی استرالیا گرفتن این ویزا برای ساکنان کشور ایران کمی سخت است. کشور استرالیا سیستم آموزشی ایران را استاندارد نمی داند و به همین دلیل، به جز چند دانشگاه معتبر، مدارک دیگر دانشگاه ها و موسسات ایران در استرالیا پذیرفته شده نیست.

به همین سبب افرادی که برای شرکت از ایران تقاضا می دهند، بسیار کمتر از سایر کشورهای دنیا است. کشور استرالیا در مورد ایرانیان متقاضی ادامه تحصیل با شدت بیشتری برخورد می کند و به همین علت، بررسی مدارک ارائه شده توسط ایرانیان زمان بیشتری می برد.

اما این به این معنی نیست که گرفتن ویزا از این طریق غیر ممکن است. در حال حاضر افراد زیادی در داخل و خارج از ایران وجود دارند که در این دوره های فنی و حرفه ای شرکت کرده اند و با مدارک ارائه شده در این موسسات، مشغول به کار و یا تحصیل شده اند.

انواع ویزای کاری  استرالیا

ویزای کاری زیرگروه ۴۵۷

ویزای کاری زیرگروه ۴۵۷، نوعی ویزای کاری  استرالیا به صورت موقت است که به موجب آن فرد میتواند به مدت چهار سال در  استرالیا کار و زندگی کند. خانواده دارنده این ویزای کاری  استرالیا نیز حق ورود، اقامت و کار کردن در  استرالیا را دارد. اما شرط اولیه برای اخذ ویزای کاری  استرالیا که زیرگروه ۴۵۷ است این است که یک کارفرما از متقاضی حمایت کند. البته صلاحیت شرکت حامی باید از طرف اداره مهاجرت  استرالیا تایید شده باشد. در واقع هر شرکتی نمیتواند از فرد خارجی حمایت کند. در گذشته تایید صلاحیت حامی الزامی نبود اما به خاطر سواستفاده­هایی که از این سهل­انگاری می­شد؛ اداره مهاجرت به تدوین یک سری قانون نسبتاً سخت برای تایید کارفرماها پرداخت.

علاوه بر حمایت کارفرما، دریافت این ویزا، شرایط زیر را نیز می­ طلبد:

1

متقاضی  ویزای کاری  استرالیا باید در زمینه یکی از مشاغل موجود در لیست نیازمندیهای دولت  استرالیا مهارت داشته باشد.

2

متقاضی موفق به دریافت نمره موردتایید دولت  استرالیا در یکی از آزمونهای زبان آیلتس با تافل شود.

3

متقاضی باید ثابت کند که یک حداقل درآمد ماهیانه معین خواهد داشت.

 

ویزای کاری زیرگروه ۴۱۷

ویزای کاری استرالیا که  زیرگروه ۴۱۷ است یکی از متداولترین ویزاهای کاری  استرالیا محسوب میشود که مختص متقاضیان بین ۱۸ تا ۳۰ سالی است که میخواهند در تعطیلات به  استرالیا رفته و کار کنند. اعتبار ویزای زیرگروه ۴۱۷ شش ماه است و به متقاضیانی تعلق میگیرد که دارای موافقت نامه با  استرالیا هستند.

برای اطلاع از سایر ویزاهای کاری به مقاله ی شرایط دریافت ویزای کاری استرالیا برای ایرانیان مراجعه کنید.

مقالات مرتبط درباره کار در استرالیا:

اقامت بعد از تحصیل در استرالیا

دوره های فنی و حرفه ای در استرالیا
دوره های فنی و حرفه ای در استرالیا

بعد از اتمام دوره تحصیلی دانشجویان با گزینه­ های زیادی برای انتخاب مواجه هستند. ممکن است بخواهند در مقاطع بالاتر به تحصیلاتشان ادامه بدهند یا قصد بازگشت به کشورشان را داشته باشند. یا این که مایل باشند در استرالیا بمانند و اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند.

برخی از دانشجویانی که از طریق ویزای تحصیلی وارد کشور استرالیا شده ­اند. تمایل دارند از اتمام تحصیلاتشان در این کشور بمانند و به زندگی و کار خود در این کشور ادامه دهند.

اخذ ویزای کار بعد از تحصیل از جمله­ راهکارهایی است که در این زمینه می­تواند به دانشجویان کمک کند. این دانشجویان می­توانند از طریق اخذ این ویزا به طور موقت اجازه­ی کار کردن در استرالیا را کسب نمایند.

البته این ویزا مختص افرادی است که از یکی از دانشگاه­های استرالیا فارغ التحصیل و موفق به اخذ مدرک شده باشند.

شرایط دریافت ویزای کاری استرالیا

کسانی که خواهان دریافت ویزای کاری استرالیا هستند باید دارای شرایط زیر باشند:

 • شش ماه قبل از اقدام برای اخذ این ویزا، متقاضی تحصیلات خود را به پایان رسانده باشد.
 • در یک دوره ی تحصیلی دوساله­، متقاضی حداقل 16 ماه آن را به تحصیل مشغول بوده باشد.
 • متقاضی شغلی را انتخاب نماید که با رشته ­ی تحصیلی­ اش مرتبط است.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی اقامت بعد از تحصیل در استرالیا نگاهی بیندازید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

سایت استرالیا

سوال های متداول

🙋‍♀️1.بهترین رشته های فنی و حرفه ای در استرالیا کدامند؟

 • مدیریت و بیزینس، خدمات اجتماعی،  اطلاعات و ارتباطات،  طراحی، ساخت و ساز، سلامت و تربیت بدنی.

🙋‍♀️2.مدرک فوق دیپلم پیشرفته چه مزایایی دارد؟

 • این مدرک اعتبار بالایی برای بازار کار و ادامه تحصیل فرد متقاضی دارد. زیرا در حین تحصیل این مقطع دانشجو با پیچیدگی هایی روبه رو خواهد بود که او را به یک متخصص تمام عیار تبدیل کرده است.

🙋‍♀️3.هزینه ی دوره های فنی و حرفه ای در استرالیا چه میزان است؟

 • هزینه هر دوره فنی و حرفه ای حداکثر 20 هزار دلار استرالیا است. که این مبلغ باید به حساب سازمان فنی و حرفه ای و یا اداره مهاجرت واریز شود.

🙋‍♀️4.امکان تطبیق واحد مدرک کاردانی ایران در استرالیا وجود دارد؟

 • در صورتی که شما دوره کاردانی را در ایران گذرانده اید و حالا قصد دارید این دوره را در استرالیا هم سپری کنید. می توانید دروسی که در آنها نمره بالای 18 کسب کرده اید را تطبیق بزنید.

🙋‍♀️5.بدون حرفه ای خاص میتوان در استرالیا به جستجوی کار پرداخت؟

 • از مهمترین شرایط کار در استرالیا داشتن حرفه ی مورد نیاز این کشور می باشد. که در صورت نبود حرفه در رابطه با مشاغل مورد نیاز استرالیا باید از طریق یافتن اسپانسر شیپ اقدام نمایید. که طبیعتا کار سختی خواهد بود.

🙋‍♀️6.مزیت شرکت در دوره های فنی وحرفه ای استرالیا چیست؟

 • این دوره ها سبب میشود تا فرد به صورت تئوری و عملی آموزش ببیند و اینکه کارفرمایان به افراد دارای این مدارک پیشنهاد کاری خواهند داد.

🙋‍♀️7.آیا هزینه های زندگی در استزالیا بالاست؟

 • استرالیا کشور گرانی است ضمن اینکه دانشگاه های این کشور برای خارجی ها رایگان نخواهد بود. اما متناسب با هزینه های بالای زندگی دستمزدها و حقوق ها نیز بالاست.

🙋‍♀️8.ساعات کاری دانشجویی در استرالیا به چه صورت است؟

 • دانشجویان در هر هفته میتوانند 20 ساعت کاری داشته باشند. ضمن اینکه این ساعات میتواند با توجه به رشته ی تحصیلی آنها متفاوت باشد.

 

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!