مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

قوانین مختلف ثبت شرکت در روسیه

خلاصه مقاله : سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشورهای مختلف یکی از روش های مهاجرت و دریافت اقامت دائم کشور مورد نظر است که البته قوانین ثبت شرکت برای کشورهای مختلف متفاوت است و هزینه های مختلفی را نیز در بر می گیرد برای مثال کشور روسیه از لحاظ هزینه از بین کشورهای اروپایی برای سرمایه گذاری مناسب تر است. در این مقاله شرایط ثبت شرکت در روسیه را بررسی می کنیم.
قوانین مختلف ثبت شرکت در روسیه

قوانین مختلف ثبت شرکت در روسیه

فهرست مقاله
قوانین مختلف ثبت شرکت در روسیه
قوانین مختلف ثبت شرکت در روسیه

سرمایه گذاری و ثبت شرکت یکی از بهترین گزینه ها برای کسانی است که قصد مهاجرت به کشورهای خارجی را دارند اما قطعا این روش نیز مزیت ها و معایب مخصوص به خود را دارد برای مثال در این روش افراد هزینه های زیادی را متحمل می شوند با این وجود کشورهایی نیز وجود دارد که هزینه های کمتری را در بر می گیرد برای مثال از بین کشورهای اروپایی روسیه از کم هزینه ترین کشورهای اروپاست ثبت شرکت در روسیه نیز شامل این هزینه های پایین تر خواهد شد.
همچنین شرایط و قوانین مالیاتی این کشور باعث مهاجرت عده زیادی از سرمایه گذاران خارجی برای ثبت شرکت در روسیه شده است. یکی از مهم ترین مزیت های سرمایه گذاری در روسیه آن است که افراد بعد از ثبت شرکت در روسیه در صورت موفقیت آمیز بودن طرح اقتصادی خود می توانند اقامت دائم روسیه را نیز دریافت کنند.

روش های مختلف ثبت شرکت در روسیه

همه ی افرادی که قصد سرمایه گذاری در روسیه را دارند می توانند شرکت خود را از پنج طریق به ثبت برسانند:

 •  ثبت شرکت با مسئولیت محدود
 •  ثبت شرکت با سهامی خاص
 •  ثبت شرکت با سهامی عام
 •  ثبت نمایندگی یا ثبت شرکت مادر
 •  ثبت شرکت از طریف کارآفرینی فردی یا همان جواز کسب

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

مهاجران برای ثبت شرکت در روسیه از طریق مسئولیت محدود می توانند از 1 تا 50 نفر را در شرکت خود استخدام کنند.میزان مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری از طریق مسئولیت محدود 10000 روبل روسیه است همچنین مدت زمان لازم برای انجام مراحل کاری دو هفته می باشد.
از مزیت های ثبت شرکت با مسئولیت محدود این است که سرمایه گذارانی که قصد استفاده از این روش را دارند نیازی به سرمایه گذار روسی ندارند و به همین دلیل نیز این راه یکی از بهترین روش ها برای ایرانیانی است که با سرمایه گذاری در روسیه می خواهند اقامت آن کشور را دریافت کنند.

ثبت شرکت در روسیه از طریق سهامی خاص

حداقل سرمایه مورد نیاز افراد برای ثبت شرکت از طریق سهامی خاص 10000 روبل است در این روش سرمایه گذار می تواند از یک نفر تا هرتعداد که لازم بود نیرو جذب کند.
حدودا دوماه زمان برای ثبت شرکت در روسیه از طریق سهامی خاص لازم است.خوشبختانه در این روش نیز نیاز به سرمایه گذار خارجی نیست و سرمایه گذار می تواند به تنهایی برای ثبت شرکت خود از طریق سهامی خاص اقدام کند.

ثبت شرکت از طریق نمایندگی یا شعبه شرکت مادر

"قوانین

ثبت شرکت از این طریق نیاز به سرمایه اولیه ندارد. سرمایه گذاران تا حداکثر 5 نفر نیرو را می توانند جذب کنند.همچنین مدت زمان لازم برای به ثبت رساندن شرکت بین 2 هفته تا 2 ماه متفاوت خواهد بود این روش نیز مانند سه روش قبلی نیاز به سرمایه گذار روسی ندارد.

ثبت شرکت از طریق کارآفرینی فردی ( جواز کسب )

برای ثبت شرکت در روسیه از طریق کارآفرینی فردی نیازی به سرمایه اولیه نیست. حداکثر یک نفر می تواند در شرکت شما استخدام شود.
همچنین مدت زمان لازم برای به ثبت رساندن این نوع از شرکت ها یک هفته می باشد و نکته ای که بسیار حائز اهمیت است این است که فردی که قصد ثبت شرکت از طریق جواز کسب در روسیه را دارد باید صد در صد روسی باشد و یا فردی خارجی که دارای اقامت دائم روسیه است.

پیشنهاد می کنیم به مقاله ی 4 روش مهم برای سرمایه گذاری درکشور روسیه و مزیت های آن نگاهی بیندازید.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در روسیه

قطعا برای ثبت شرکت در هرکشوری نیاز به مدارکی است تا مراحل کار ثبت به درستی انجام شود در این قسمت مدارک لازم برای به ثبت رساندن شرکت در روسیه را نام می بریم:

 •  سرمایه گذار باید دارای پاسپورت معتبر باشد
 •  سرمایه گذار باید نام شرکتی که قصد دارد به ثبت برساند، نوع فعالیت و آدرس دقیق محلی که قرار است دفتر شرکت در روسیه در آن شروع به فعالیت کند را نیز ارائه نماید
 •  مبلغ اولیه 10000 روبل
 •  در این مرحله سرمایه گذار باید نوع پرداخت مالیات به دولت روسیه را نیز مشخص کند ( انتخاب نوع پرداخت مالیات بر عهده خود شخص است و حتی سالیانه نیز می تواند روش پرداخت آن تغییر کند)
 •  شناسنامه و ترجمه شده آن به زبان روسی
 •  ارائه گواهی سلامت و ترجمه شده آن به زبان روسی

مزایای ثبت شرکت در روسیه چیست؟

"قوانین

 •  شاید مهم ترین مزیت آن دسترسی راحت و آزادانه سرمایه گذاران در بازارهای جهانی باشد به خصوص در شرایط فعلی کشور ایران که اوضاع تحریم ها شرایط را برای فعالیت و واردات و صادرات سخت کرده است باعث شده است تا این مزیت ثبت شرکت در کشورهای خارجی به خصوص روسیه به خاطر قوانین ساده ترش سرمایه گذاران زیادی برای این کار اقدام کنند.
 •  افتتاح حساب بانکی در تمامی کشورهای اروپایی بعد از ثبت شرکت نیز یکی دیگر از مزیت های این روش است.
 •  یکی از جالبترین مزیت های ثبت شرکت در روسیه دریافت اقامت کشور مجارستان است.

 

نوع سیستم مالیاتی کشور روسیه چیست؟

به طور کلی روسیه دارای سه نوع سیستم مالیاتی است:

سیستم آسان

سیستم مالیاتی 6 درصد یا سیستم آسان سیستمی است که در آن سرمایه گذار 6 درصد از درآمد کل شرکت را به دولت روسیه می دهد البته در این سیستم نیازی به پرداخت ارزش افزوده نیست. در سیستم مالیاتی آسان هزینه حسابداری شرکت نسبتا کم است و اظهارنامه مالیاتی نیز هر سه ماه یکبار انجام می شود.

سیستم آسان 15 درصدی

در سیستم پانزده درصدی باید پانزده درصد از کل درآمد شرکت ثبت شده در روسیه به خزانه داری روسیه پرداخت شود و مانند سیستم شش درصدی نیاز به پرداخت ارزش افزوده نیست.
همچنین اظهارنامه مالیاتی نیز هر سه ماه یکبار انجام می شود.

سیستم مالیاتی قدیمی

در این نوع سیستم مالیاتی به دلیل نظارت مستقیم پلیس و اداره مالیات بر شرکت نیاز به حسابدار بسیار حرفه ای است و هزینه های حسابداری نیز در این شرکت ها زیاد است.
همچنین اظهار نامه مالیاتی عادی و ارزش افزوده نیز هر سه ماه یکبار باید ارائه شود.
ارزش افزوده: مالیات ارزش افزوده نیز بیست درصد است.

 

لازم به ذکر است اگر شما به عنوان یک فرد ایرانی قصد ثبت شرکت در روسیه را دارید باید از قبل جواز کار در روسیه را بگیرید در غیر این صورت شرکت شما نمی تواند به فعالیت در روسیه بپردازد.

مقاله ی پیشنهادی ؛ شرایط جدید سرمایه گذاری در روسیه

سوال های متداول

🙋‍♀️1.مالیات دریافتی از شرکت ها در روسیه چه میزان است؟

 • در کشور روسیه از شرکت ها مالیات 20 درصد دریافت میشود.

🙋‍♀️2.شرایط دریافت جواز کار در روسیه چیست؟

 • برای گرفتن جواز کار نیز نیازی به حضور شما نیست برای اخذ جواز کار یک ساله، باید 6 هفته پس از اولین سفرتان، دوباره به روسیه سفر کنید.تا آزمایش پزشکی و آزمون زبان را پشت سر بگذارید و موفق به اخذ جواز شوید. برای گزفتن جواز سه ساله، نیازی به حضور مجدد شما نخواهد بود.

🙋‍♀️3.برای دریافت جواز کار چه میزان هزینه باید کرد؟

 • هزینه ی دریافت جواز کار برای ثبت شرکت در حدود 2000 دلار است.

🙋‍♀️4.آیا نیاز به تمدید جواز کار است؟

 • جواز کار دریافتی باید سالی یکبار تمدید شود.

🙋‍♀️5.چه زمینه هایی برای سرمایه گذاری در روسیه مناسب و پر سود هستند؟

 • از جمله حوزه هایی که توصیه می کنیم برای سرمایه گذاری انتخاب کنید, سرمایه گذاری در حوزه ی کشاورزی, نفت و گاز و غذاهای دریایی است.

🙋‍♀️6.در چه صورت اقامت دائم افراد خارجی لغو میشود؟

 • اگر فردی، برای یک دورۀ شش ماهه روسیه را ترک کند، اقامت دائم روسیه برای او لغو خواهد شد.

🙋‍♀️7.آیا با سرمایه گذاری در روسیه میتوان شهروندی این کشور را به دست آورد؟

 • سه سال بعد از سرمایه گذاری در روسیه میتوان برای شهروندی این کشور اقدام کرد.
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!