مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

دانشگاه مرمره

خلاصه مقاله : دانشگاه مرمره یک دانشگاه دولتي در تركيه است كه در شهر استانبول قرار دارد.دانشگاه مرمره دومين دانشگاه بزرگ درتركيه است.هدف این دانشگاه ارتقاي ارزش ها و كيفيت آموزش با استانداردهاي بين المللي است. دانشگاه مرمره داراي 13 دانشكده، 9 مدرسه فني و حرفه اي (كه مدرك كارداني و دربعضي رشته ها كارشناسي تحويل مي دهند) 11 انستيتو فوق ليسانس و 32 مركز تحقيقاتي است.
دانشگاه مرمره

دانشگاه مرمره

فهرست مقاله
دانشگاه مرمره
دانشگاه مرمره

دانشگاه مرمره یک دانشگاه دولتی در ترکیه است که در شهر استانبول قرار دارد.دانشگاه مرمره دومین دانشگاه بزرگ درترکیه است.هدف این دانشگاه ارتقای ارزش ها و کیفیت آموزش با استانداردهای بین المللی است.

دانشگاه مرمره دارای 13 دانشکده، 9 مدرسه فنی و حرفه ای (که مدرک کاردانی و دربعضی رشته ها کارشناسی تحویل می دهند) 11 انستیتو فوق لیسانس و 32 مرکز تحقیقاتی است.

 

معرفی دانشگاه مرمره

دانشگاه مرمره در حال حاضر دارای 136 رشته کاردانی و کارشناسی است.علاوه بر این ها 20 دوره تخصصی مختلف در زمیه زبانهای خارجی،آموزش کامپیوتر وتربیت معلم را همراه با گواهینامه های مربوطه ارائه می کند.

دانشگاه مرمره تنها دانشگاهی است که آموزش های در چهار زبان ترکی استانبولی ،انگلیسی، فرانسه و آلمانی در تمام مقاطع فوق دیپلم، لیسانس و تحصیلات تکمیلی ارائه می کند.

همچنین این دانشگاه میزبان بسیاری از همایش های علمی، فعالیت های فرهنگی و نمایشگاه های هنری است.

دانشگاه مرمره از معدود دانشگاه های ترکیه است که عضو سازمان دانشگاه های اروپا EUAاست. دانشگاه مرمره با پذیرش دانشجو از 73 کشور مختلف دنیا همواره در حال گسترش روابط بین المللی خود بوده است.

بسیاری از واحد های دانشگاه مرمره فعالیت زیادی در زمینه انتقال دانشجو تحت بورس های اراسموس/سقراط کمیسیون اروپا دارند.این دانشگاه از دانشگاههای معتبر ترکیه می باشد.

 

پردیس های دانشگاه مرمره

 

دانشگاه مرمره ۸ پردیس در سواحل آسیایی و۶ پردیس بخش اروپایی استانبول ساخته است. مجموع مساحت این پردیس ها به 617.782.9 متر مربع می رسد. بزرگترین پردیس این دانشگاه Başıbüyük و کوچکترین پردیس این دانشگاه Şişli می باشد؛ که اولی دارای مساحت 181 754 و دومی دارای مساحت170 متر مربعی است.

 

اگر می خواهید در ترکیه به تحصیل بپردازید حتما مقاله های تحصیل در ترکیه و دانشگاه های ترکیه را مطالعه بفرمایید چرا که هر چه اطلاعات شما در زمینه تحصیل در این کشور بالا باشد شما می توانید در انتخاب رشته و شهر خود و حتی دانشگاه خود کمتر دچار اشتباه شوید.

 

دانشکده های مرمره

 

 • دانشکده آموزش آتاتورک
 • دانشکده هنر و علوم
 • دانشکده ارتباطات
 • دانشکده دندان پزشکی
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده هنرهای زیبا
 • دانشکده علوم بهداشت
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده داروسازی
 • دانشکده آموزش های تخصصی
 • دانشکده تکنولوژی
 • دانشکده الاهیات

دانشگاه مرمره

رتبه ی بین المللی دانشگاه مرمره

دانشگاه مرمره دارای مشخصات بین المللی است و چندین دانشکده با سایر دانشگاه های بین المللی در مسابقات مختلف رقابت می کنند. اراسموس به دانشگاه کمک کرده است تا ارتباطات بین المللی بیشتری برقرار کند و توافق نامه های همکاری با دانشگاه های سراسر اروپا در دست انجام است.

 

کادر علمی و دانشجویان مرمره

 

کادر علمی دانشگاه به ۳ هزار نفر می رسد و بیش از ۵۷ هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. از این تعداد دانشجوی مشغول تحصیل ۴۴هزار و ۶۶۱ نفر در مقطع کارشناسی، ۷هزار و ۴۰۶ نفر در مقاطع تحصیلات عالی و یک هزار و۳۵۴ نفر دانشجو خارجی از ۷۳ کشور مختلف می باشند.

 

دانشجویان مرمره به چه زبان هایی درس می خوانند؟

 

بان این دانشگاه ترکی است و همچنین دانشجویان در دانشکده های پزشکی، دندان پزشکی و مهندسی به زبان های ترکی و انگلیسی و در دانشکده های اقتصاد و علوم اداری به چهار زبان ترکی، انگلیسی، آلمانی و فرانسوی درس می خوانند.

 

دانشگاه مرمره چه سطح علمی دارد ؟

 

در این دانشگاه دانشجویان و اساتید رقابت زیادی در زمینه های مختلف مانند هنرهای زیبا، حقوق و پزشکی با یکدیگر دارند و این امر موجب افزایش سطح علمی دانشگاه شده است.

علاوه بر آن مرمره جزء اولین دانشگاه هایی بود که عضو انجمن دانشگاه های اروپا (EUA) شد. همچنین این دانشگاه با دیگر دانشگاه های سراسرجهان همکاری های زیادی دارد،این همکاری ها در افزایش سطح علمی نیز بی تاثیر نیست.

 

شیوه آموزش در دانشگاه مرمره؟

 

دانشگاه مارمارا بروز ترین شیوه های آموزشی را دارد.همچنین دانشجویان دانشکده فنی و مهندسی آن از طریق ABET مطالعات و پژوهش های خود را نیز انجام می دهند.

 

سطح دانشگاه مرمره

 

بعضی از معروف ترین افراد از جمله رئیس جمهور ترکیه، رجب طیب اردوغان، بنیانگذار انجمن انرژی ترکیه و برخی هنرپیشه های معروف از شرایط تحصیل در ترکیه در این دانشگاه استفاده کرده و فارغ التحصیل شده اند.

این دانشگاه در سال 2018 در رتبه 201 ازمیان 250 دانشگاه برتر آسیایی قرار گرفته است و رتبه جهانی آن، 801 از میان 1000 دانشگاه برتر دنیا است.تحصیل در این دانشگاه در رتبه متوسط وزارت علوم ایران قرار گرفته است.

 

 

خوابگاه دانشگاه مرمره استانبول

 

در این دانشگاه خوابگاه Özmen Aktar برای دانشجویان زن می باشد،این خوابگاه 478 دانشجو دارد.حمام و توالت در اتاق با آب گرم 24 ساعت شبانه روز در دسترس است.

ه اتاق مطالعه، یک اتاق استراحت، یک لباس شویی، یک آرایشگر و یک مرکز کامپیوتر با اینترنت وجود دارد.یک اتاق انتظار برای مهمانان وجود دارد و در هر طبقه از تلفن وجود دارد که دانشجویان می توانند تماس تلفنی برقرار کنند.

 

امکانات دانشگاه مرمره

 

این دانشگاه خدمات و امکانات رفاهی، رستوران ، اغذیه فروشی و امکانات ورزشی که شامل زمین های والیبال، بسکتبال، تنیس روی میز، سالن های رقص و تناسب اندام، استخر های سرباز و سرپوشیده می باشد؛ را در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

 

پذیرش دانشجویان خارجی

 

 

دانشگاه مرمره

پذیرش دانشجویان خارجی از طریق آزمون ورودی دانشگاه Yos می باشد.شما با شرکت در این آزمون و کسب نمره قبولی می توانید در این دانشگاه درس بخوانید. همچنین برای ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری باید مدارک آیلتس یا تافل و یا سایر مدارک مشابه را داشته باشید.

 

امکانات ورزشی در دانشگاه مرمره

 

در این دانشگاه سالن ورزشی چند منظوره بزرگ وجود دارد.در سالن ورزش که به بخش بهداشت، فرهنگ و ورزش دانشگاه متصل است. ظرفیت صندلی برای 850 نفر با ظرفیت بالغ بر 2000 نفر در سالن بزرگ و همچنین سه سالن دیگر برای ژیمناستیک، بسکتبال و چند ورزش دیگر وجود دارد.

همچنین 3 کلاس درس و سالن تناسب اندام، سالن بیلیارد، اتاق تاریک برای دوره های عکاسی و باشگاه عکاسی نیز وجود دارد. علاوه بر این، یک زمین تنیس، بسکتبال و والیبال در فضای باز برای استفاده دانشجویان  موجود است.

 

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *