تحصیلی, روسیه

شرایط تحصیل در دانشگاه لومونوسوف

دانشگاه لومونوسوف

مقدمه:دانشگاه لومونوسوف مسکو در سال 1755 و توسط Maikhal Lomonosoy تاسیس شد فردی که به عنوان دانشمند و نویسنده معروف در نظر گرفته می شود.

و این موسسه آموزش عالی نام خود را از این موسسه برگرفته است.در 25 ژانویه همان سال علاقه مندان به تحصیل روز دانش آموز را جشن گرفتند.

امروزه موسسه آموزشی و تحقیقات عالی دانشگاه لومونوسوف مسکو یا MSU حدود 38000 دانشجو را در خود جای داده است.بسیاری از این دانشجویان به صورت تمام وقت تحصیل می نمایند.

که تعداد آنان به 3500 دانشجو و دانشجویان پاره وقت به 4000 نفر می رسد.این درحالیست که حدود 10000 اعضای دانشکده به عنوان کارمندان دانشگاه در نظر گرفته می شوند

که اغلب آنان به صورت تمام وقت مشغول به کار می باشند.اخیراً این دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت واقع شده است در ادامه بیشتر با شرایط تحصیل در این دانشگاه آشنا می شوید.

مقاله پیشنهادی:بهترین دانشگاه­ های روسیه

چگونه می توان از دانشگاه های روسیه پذیرش گرفت؟

 

شرایط ورود و پذیرش  دانشگاه لومونوسوف:

دانشگاه لومونوسوف

شرایط ورود به این دانشگاه بسیار خاص می باشد که گزینه های انتخابی متعددی را در اختیار شما قرار می دهد.شما باید فرم درخواست خود را ارسال نمایید؛علاوه بر این ارائه عکسی در سایز گذرنامه و ارائه مدرک ترک مدرسه نیز نیاز می باشد.

 

تمامی دوره های این دانشگاه به زبان روسی می باشد.علاوه بر این شرکت در دوره های زبان روسی برای تمامی دانشجویان بین المللی و در مرکز MSU امکان پذیر است.

بیش از 40000 دانشجو (در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد) و حدود 7000 دانشجو در مقاطع بالاتر در این دانشگاه تحصیل می نمایند.

بیش از 6000 اساتید؛ سخنران و حدود 5000 محقق در این دانشگاه تحصیل می نمایند. سال تحصیلی این دانشگاه در MSU از سپتامبر شروع می شود و تا ماه ژوئن پایان می یابد.

این در حالیست که اخذ مدرک کارشناسی حدود 4 سال به طول می انجامد. امکان اخذ انتقالی برای دانشجو به مدت 2 ترم (فوریه-مه) امکان پذیر است.

درون این دانشگاه دانشگاه های بسیار عالی علوم طبیعی و ریاضیات تدریس می شود.و بیش از 39 دانشکده به انجام امور تحقیقاتی و مهندسی اختصاص داده شده است.

MSU حدود 15 موسسه و مرکز تحقیقاتی را در خود جای داده است که مواردی نظیر: موسسه فیزیک هسته ای Skobeltsyn؛ موسسه مکانیک؛ موسسه Sternberg؛ مرکز محاسبات تحقیقی؛

ایستگاه دریای سفید زیست شناسی؛ موسسه   Belozersk، موسسه فیزیک؛زیست شیمیایی A.N. Belozersky؛ موسسه زیست شناسی M.N، موسسه نظری میکروفیزیک و دانشگاه Herbarium مسکو را در برمی گیرد.

شرایط تحصیلی دانشگاه لومونوسوف مسکو:

 

دانشگاه لومونوسوف

به طور متوسط حدود 39 دانشکده در MSU و جهت تحصیل مقطع کارشناسی وجود دارد که حدود 128 برنامه آموزشی در اختیار آنان قرار خواهد گرفت.

برنامه های مرتبط با کارشناسی ارشد در 18 شاخه علمی و علوم انسانی و در 168 منطقه مختلف گسترش یافته است. بیش از 140 برنامه در دسترس برای یادگیری نیز وجود دارد.

این دانشگاه حدود 1000 ساختمان و بنا؛ 8 خوابگاه را در خود جای داده است.محوطه دانشگاهی MSU بیش از یک میلیون متر مربع مسافت را به خود اختصاص داده است.

سیستم کتابخانه ای آن به عنوان یکی از بزرگترین کتابخانه ها در نظر گرفته می شود چرا که حدود 9 میلیون کتاب را در خود جای داده است.

شرایط دانشگاه لومونوسوف:

MSU به عنوان یکی از آکادمی های بسیار بزرگ در نظر گرفته می شود که 15 موسسه تحقیقاتی؛ 8 موزه؛ 380 ساختمان؛ یک پارک علم و فناوری؛ باغچه گیاه شناسی؛ خانه انتشار؛ مرکز تفریح و سرگرمی و خانه افراد بااستعدادهای مختلف را در خود جای داده است.

دانشگاه لومونوسوف مسکو حدود 6 شعبه بومی در روسیه دارد که عملکرد آن همانند 5 محوطه دانشگاهی قبلی در جمهوری شوروی می باشد.

این دانشگاه همکاری هایی نیز با Eurasion داشته است.علاوه بر این MSU به عنوان شریک 60 موسسه آموزش عالی در جهان در نظر گرفته می شود.

این دانشگاه حدود 11 جایزه نوبل ادبیات و 7 مدال را در گرایش های مختلف به خود اختصاص داده است.
این در حالیست که شمایل معروفی نظیر: نویسنده Anton Chekhov و Ivan Turgenev در MSU در آن تحصیل داشته اند.

رنکینگ جهانی دانشگاه لومونوسوف مسکو:

· رنکینگ جهانی دانشگاه در QS سال 2015-16 (108)
· رنکینگ دانشگاه های جهانی (2015-16) (161)

امکانات دانشجویی دانشگاه لومونوسوف:

سیستم کتابخانه ای این دانشگاه یکی از بزرگترین سیستم ها در کشور روسیه می باشد که حدود 9 میلیون کتاب را در خود جای داده است که 2 میلیون از آنان به زبان های خارجی می باشد.

 

ساختمان اصلی آن از مواردی نظیر: سالن؛ تئاتر؛ موزه؛ سرویس های امنیتی؛ کتابخانه؛ استخر؛ ایستگاه پلیس؛ اداره پست؛ اتاق میهمان؛ آرایشگاه؛ رستوران های سرباز متعدد؛ بانک و ATMs، مغازه؛ کافه تریا و دیگر قفسه ها تشکیل شده است.

علاوه بر تمامی موارد فوق؛ موزه ها؛ باغچه ها؛ پارک های علم و فناوری و دو محوطه دانشگاهی در مرکز شهر از دیگر مزیت های تحصیل آن خواهند بود.

کار پاره وقت در دانشگاه:

اگر قصد تحصیل در این کشور را دارید بهتر است بدانید قادر به اخذ کاره وقت نیز می باشید امکان اخذ کار دانشجویی پاره وقت نیز برای شما وجود دارد. متوسط دستمزد در نظر گرفته شده برای شما در مسکو حدود 4-6 دلار برای هر ساعت می باشد.

مقاله پیشنهادی:هزینه زندگی و تحصیل در روسیه چقدر است؟

موقعیت و وضعیت حمل و نقل دانشگاه:

از سال 1953 اغلب دانشکده های این کشور در Sparrow Hills و در جنوب غربی مسکو و در 5 کیلیومتری مرکز شهر واقع شدند.
محوطه دانشگاهی MSU کاملا گسترده می باشد و بیش از 1000 ساختمان را در خود جای داده است.

یکی از سریع ترین راه ها برای رسیدن به مرکز شهر با مترو می باشد و حدود 10 دقیقه راه رفتن تا دانشگاه را می طلبد.این درحالیست که برای رفتن به مرکز شهر شما باید به مدت 15 دقیقه وقت خود را صرف نمایید.

 

دانشگاه لومونوسوف

وضعیت اقامت و خوابگاه دانشگاه:

به طور کلی این دانشگاه خوابگاه های زیادی را در خود جای داده است؛ خوابگاه هایی که تا کلاس درس حدود 5 دقیقه فاصله دارند.
این خوابگاه های دانشگاهی حدود 12000 دانشجو را در خود جای داده اند. اتاق های اشتراکی (2 نفره) حدود 7000 RU برای هر ماه.

اتاق های تک خوابه 14000 RU برای هر ماه.بیاد داشته باشید که امکان اجاره خانه نیز برای شما وجود دارد.
امکان استفاده از Wi-Fi به صورت رایگان نیز برای شما وجود دارد.خانه هایی برای اقامت دانشجویان بین المللی نیز وجود دارد که هزینه هایی بیشتر را در بر دارد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *