آفریقای جنوبی, تحصیلی

معرفی دانشگاه کیپ تاون

دانشگاه کیپ تاون
آفریقای جنوبی از دانشگاه های معتبر زیادی برخوردار است که ما در این مطلب به معرفی دانشگاه کیپ تاون می پردازیم. دانشگاه کیپ تاون از بهترین دانشگاه های کشور آفریقای جنوبی می باشد که در سال 1829 میلادی در شهر کیپ تاون تاسیس شد.
این دانشگاه که از اعتبارات دانشگاه های کشور آفریقای جنوبی است در رتبه بندی جهانی بین 171دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته است. البته این رتبه بندی کلی می باشد و در برخی از رشته ها مثلا علوم جامعه رتبه نهم در دنیا را دارد. دانشگاه کیپ تاون از امکانات پیشرفته و روز دنیا بهره می برد.
از بهترین روش ها برای مهاجرت به کشورهای دیگر، مهاجرت تحصیلی است. مهاجران از این طریق هم می توانند مشغول به تحصیل در کشور مورد نظر شوند و هم در حین تحصیل مشغول به کار شوند و با شرایط کشور مقصد بیشتر ﺁشنا شوند و همچنین در نهایت اقامت دائم این کشور را به دست آورند.

 دانشگاه کیپ تاون

دانشگاه کیپ تاون
دانشگاه کیپ تاون معتبرترین دانشگاه کشور آفریقای جنوبی و اولین دانشگاه قاره آفریقا بشمار می رود. رشته های حقوق، علوم جامعه و بازرگانی از رشته های برجسته و اول این دانشگاه محسوب می شوند.
زبان انگلیسی زبان تدریس دانشگاه کیپ تاون می باشد. مدرک این دانشگاه بسیار معتبر است و مورد تایید وزارت علوم کشور ایران نیز می باشد. هم اکنون 19 هزار دانشجو در دانشگاه کیپ تاون مشغول به تحصیل هستند.
که از این جمعیت 86 درصد آن در مقطع کارشناسی و سایر دانشجویان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل هستند.از این 19 هزار نفر حدود 3 هزار نفر دانشجویان بین المللی هستند که آمار نسبتا بالایی می باشد.
شروع ترم های تحصیلی در دانشگاه کیپ تاون این گونه است که ترم اول از اول ژانویه تا 16 جولای و ترم دوم از 17 جولای تا 31 دسامبر می باشد. این دانشگاه 1980 عضو هیئت علمی دارد همچنین این دانشگاه چهار دانشکده در اطراف شهر و دو دانشکده در داخل شهر دارد.
دانشکده های گوناگونی دانشگاه کیپ تاون را تشکیل داده اند که به همین علت اکثر رشته های دانشگاهی در این دانشگاه تدریس می شود. از رشته های مطرح این دانشکده ها می توان:
به رشته های جامعه شناسی، پزشکی، جغرافیا، نجوم، کشاورزی، باستان شناسی، معماری، انسان شناسی، علوم تربیتی، ادبیات زبان انگلیسی، روانشناسی، حقوق، تاریخ، مهندسی معدن، آمار، علوم جامعه، علوم زمین و دریا، فیزیک و شیمی اشاره نمود.

دانشکده های تشکیل دهنده این دانشگاه نیز عبارتند از:

· دانشکده علوم بهداشتی و درمانی که زیر شاخه های این دانشکده رشته هایی همچون بیهوشی، پزشکی، تحقیقات سلامت و طب سالمندان می باشد.
· دانشکده بازرگانی که شامل رشته هایی چون واحد تحقیقات ایدز و جامعه، حسابداری و علوم آماری می باشد.
· دانشکده حقوق و علوم پایه و رشته نجون در این دانشکده می باشد.
· دانشکده مهندسی که شامل رشته هایی نظیر معماری و هوافضا است.
· دانشکده علوم انسانی که رشته هایی که در این دانشکده موجود می باشند رشته هایی اعم از مطالعات آفریقایی باستان شناسی و فرهنگ زبان آفریقایی می باشد.

پذیرش مقطع کارشناسی در دانشگاه کیپ تاون

دانشگاه کیپ تاون
متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی این دانشگاه  را دارند ابتدا باید صلاحیت و شرایط لازم برای ورود به این مقطع را داشته باشند. از جمله مهم ترین شرایط و صلاحیت های لازم این است.
که دانشجو باید در درس های عمومی شامل جغرافیا، ریاضیات، علوم زیستی و انگلیسی نمره قبولی مد نظر دانشگاه را داشته باشد. البته این دروس عمومی برای هر دانشکده اعم از دانشکده پزشکی، حقوق و یا دانشکده مهندسی متفاوت است.
متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه کیپ تاون توجه داشته باشند که تحصیل در هرکدام از دانشکده های این دانشگاه مقررات و قوانین متفاوتی دارد.
مثلا مدت زمان تحصیل در دانشکده حقوق این دانشگاه امکان دارد 3 تا 5 سال طول بکشد. همچنین در این دانشکده اصول و قوانین آفریقای جنوبی تدریس می شود. متقاضیان بعد از ارائه مدارک عمومی می توانند در این مقطع مشغول به تحصیل شوند.

پذیرش مقطع کارشناسی ارشد در  کیپ تاون

برای مقطع کارشناسی ارشد در دانشکده های مختلف دانشگاه کیپ تاون دپارتمان های تخصصی وجود دارد. که هر دپارتمان قوانی و مقررات خاص خود را دارد. مثلا دانشکده حقوق دارای دپارتمان تخصصی حقوق تخصصی، حقوق اقتصادی و حقوق عمومی می باشد.
در این مقطع بین دو ترم تحصیلی 5 هفته استراحت در ماه جولای در نظر گرفته شده است. برای پذیرش این مقطع از دانشجویان ﺁزمون زبان گرفته می شود. همچنین دانشجویان برای پذیرش در این مقطع حتما باید مدرک کارشناسی خود را داشته باشند.

پذیرش مقطع دکترا در کیپ تاون

مدت زمان تحصیل این مقطع در این دانشگاه 3 تا 4 سال طول می کشد. از مدارک مورد نیاز برای این مقطع مدرک کارشناسی ارشد یا مدرک کارشناسی 4 ساله با یک سال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و یا مدرک کارشناسی 3 ساله با دو سال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می باشد.
رشته هایی که در مقطع دکترا دانشجو می پذیرند شامل رشته های علوم انسانی، علوم پایه، علوم تجاری، علوم بهداشتی، مهندسی و حقوق می باشد.

هزینه تحصیل در دانشگاه کیپ تاون

از جمله مواردی که برای متقاضیان تحصیل در این دانشگاه بسیار مهم است هزینه تحصیل در این دانشگاه است. عوامل و معیارهای مختلفی تعیین کننده هزینه تحصیل در این دانشگاه می باشند.
از جمله این معیارها می توان به هزینه درخواست پذیرش، هزینه پذیرش در مقاطع مختلف چرا که شهریه در هر مقطع با هم فرق می کند، شهریه رشته مورد نظر که این مورد برای هر رشته متفاوت است.
و هزینه اسکان دانشجو که می تواند خوابگاه یا اجاره خانه باشد اشاره نمود. معمولا هزینه درخواست پذیرش مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به یک میزان است.

دانشگاه کیپ تاون

شهریه دانشگاه کیپ تاون

شهریه تحصیلی در این دانشگاه بسته به مقطع و رشته انتخاب متفاوت است. همچنین شهریه این دانشگاه هزینه های دیگری چون ثبت نام، بیمه حوادث، امتحانات دانشگاه، هزینه های مربوط :
به آموزشگاه ها، کلاس ها و ﺁزمایشگاه ها،  هزینه های بیمارستانی برای آموزش های بالینی مخصوص دانشجویان پزشکی، امکانات رفاهی و استفاده از امکانات ورزشی و کتابخانه می باشد.
لازم به ذکر است که بدانید بورسیه تحصیلی دانشگاه کیپ تاون فقط دانشجویانی که تبعه کشور آفریقای جنوبی یا دارای مجوز اقامت دائم این کشور هستند تعلق می گیرد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *