شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

تحصیل در آمریکا در مقطع لیسانس 

تحصیل در آمریکا در مقطع لیسانس 
از جمله عواملی که فرد را برای تحصیل در آمریکا در مقطع لیسانس  ترغیب میکند دستیابی به کیفیت آموزشی بالا، تحصیل در برترین دانشگاه های دنیا و امکانات رفاهی کامل آن است.  فرد با دریافت ویزای تحصیلی آمریکا با مدرک دیپلم آینده شغلی خود را تضمین کند.
در این میان افراد زیادی به ماندن در این مرحله اکتفا نمی کنند ودر پی آن هستند که با ورود به مقطع لیسانس در آمریکا، تحصیلات خور را به مرتبه ای بالاتر برسانند. ما در این مقاله تمامی مراحلی که برای تحصیل در لیسانس در امریکا را باید طی کنید را برایتان توضیح خواهیم داد با ما همراه باشید.پیشنهاد می شود مقاله ای با نام مقایسه مدارس  آمریکا با ایران مطالعه بفرمایید

تحصیل در آمریکا در مقطع لیسانس 

شرایط تحصیل در آمریکا در مقطع لیسانس

شرایط تحصیل در این مقطع به گونه ای می باشد؛که می بایست دارای مدرک دیپلم ۱۲ ساله بوده و شرایط تحصیل را به صورت تمام  وقت انتخاب نمایید. به گونه ای که برای هر ترم حداقل ۱۲ واحد را انتخاب نمایید. این موضوع در صورتی است که حق ۲۰ ساعت کار در طول هفته را دارید. شرایط دیگر تحصیل در آمریکا: اول اینکه شما باید دارای مدرک زبان استاندار باشید. شرط دوم شرکت در  آزمون ورودی می باشد که این شرط برای شرکت در بعضی از دانشگاه ها مورد نیاز است و همچنین شرط سوم دارا بودن مدرکی مبنی بر تمکن مالی برای تحصیل در کشور آمریکا می باشد. مقاله پیشنهادی:  مقطع لیسانس در آمریکا

برخی از محبوب ترین رشته های مقطع کارشناسی در دانشگا های آمریکا عبارتند از:

• کشاورزی
• مدیریت بازرگانی
• مزرعه داری
• باغداری
• دامپزشکی
• علوم کاربردی و محض
• معماری
• عمران
• علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات
• هنرهای نمایشی
• طراحی
• آموزش
• مهندسی
• سلامت و پزشکی
• حقوق
• گردشگری

شهریه دانشگاههای آمریکا

شهریه دانشگاه های امریکا با دانشگاهی که در آن درس می خوانیدارتباط مستقیم دارد. اینکه دولتی و یا خصوصی است بسیار مهم می باشد. همینطور رشته ی تحصیلی و مقطع تحصیلی تان ارتباط مستقیم با شهریه شما دارد. مثلا در موسسه فنی کالیفرنیا برای مقطع کارشناسی باید حدود ۲۴۰۰ دلار پرداخت شود. که البته حدود ۱۶۸۰دلار آن به صورت اجباری و برای هزینه های بیمه است. این هزینه شامل متقاضیان داخلی و بین المللی خواهد شد.
هزینه ی شهریه دانشگاه هاروارد آمریکا در مقطع کارشناسی ۴۵٫۲۷۸ دلار است که شامل همه ی متقاضیان داخلی و بین المللی خواهد شد. هزینه ی شهریه در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه هاروارد امریکا، حدود 42000 دلار برای ۲ تا ۴ سال تحصیلی و حدود ۱۰٫۸۷۶ دلار برای ۳ تا ۴ سال تحصیلی است.

انتخاب چند رشته در مقطع لیسانس

کالج های ایالات متحده معمولاً شما را قادر می سازند تا علاوه بر رشته اصلی تان، یک رشته فرعی را نیز انتخاب کنید. شما می توانید موضوع یا موضوعاتی که دوست دارید تحصیلاتتان روی آنها متمرکز باشد را انتخاب کنید؛ که به آن رشته ی اصلی گفته می شود.
ممکن است دوست  داشته  باشید با گذراندن کلاس های مکمل در یک حوزه ی دیگر، در کنار رشته اصلی خود  یک رشته فرعی هم داشته  باشید.این حوزه ی دوم معمولاً در تکمیل حوزه ی اول انتخاب می شود. برای مثال، کسانی که رشته اصلیشان در زمینه کسب و کار است رشته فرعیشان را اقتصاد انتخاب می کنند.

بورس جهت تحصیل لیسانس در آمریکا

 بورسیه های تحصیلی با توجه به درآمد خانوادگی متقاضی به فرد ارائه می شود. برآورد هزینه های خانوادگی افراد خارجی کار دشواری می باشد. به همین دلیل کمک هزینه های تحصیلی برای این دانشجویان در نظر گرفته شده است.
برای دریافت این کمک هزینه ها باید نمرات و امتیازات بالایی در طول تحصیل به دست بیاورید. اگردر زمینه هنرهای تجسمی و نمایشی توانایی دارید. می توانید از بورسیه های استعداد استفاده نمایند. ممکن است از شما  خواسته شود نمونه ای از کارهایتان را ارائه دهید، بهتر است برای کسب اطلاعات بیشتر با دانشگاه مد نظر در ارتباط باشید.

دانشگاههای معروف و برتر آمریکا

دانشگاه استنفورد. این دانشگاه در ایالت کالیفرنیای امریکا واقع است. شهریه ی این دانشگاه حدود ۲۰ هزار دلار در سال است.
دانشگاه هاروارد: این دانشگاه در شهر کمبریج کشور ایالات متحده امریکاست. شهریه این دانشگاه در سال به طور میانگین بین ۳۵ تا ۵۵ هزار دلار می باشد.
دانشگاه کلمبیا: این دانشگاه حدود ۱۴ دانشکده دارد که از جمله ی آن: مهندسی، حقوق، هنر، پزشکی و بسیاری رشته های تحصیلی دیگر است. این دانشگاه در نیویورک سیتی واقع است و سیستم تحقیقاتی قوی دارد.
در بالا شرایط تحصیل در مقطع لیسانس را برای شما ارائه دادیم که بهتر است پیش از هر اقدامی برای تحصیل کارشناسی در آمریکا به سایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه نمایید. و اطلاعات لازم را جهت مدت زمان دوره و مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش و دریافت تحصیل کارشناسی در آمریکا کسب نمایید و سپس نسبت به تکمیل فرم پذیرش دانشگاه اقدام نمایید.

تحصیل در آمریکا چه مزایایی دارد؟

✅ می توانید به داخل و خارج از آمریکا سفر کنید و یا تا پایان تحصیلات خود در آمریکا بمانید.
✅ می توانید وابستگان خود (همسر و فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال) را برای زندگی با خود به آمریکا بیاورید.
✅  ویزای تحصیل در آمریکا به سرعت صادر می شود. شما می توانید با آن از خدمات حمل و نقل رایگان و تخفیف های ویژه استفاده کنید. تحصیل در آمریکا یکی از قدرتمندترین کشورهای جهان می تواند آرزوی خیلی از افراد باشد. پس از ویزای تحصیلی می توانید به راحتی وارد کار شوید.
✅ می توانید به عنوان یک دانشجوی تمام وقت دانشگاهی یادانشجوی زبان وارد آمریکا شوید.
✅ می توانید به طور قانونی در دانشگاه کار پاره وقت انجام دهید. همچنین اگر شرایط پس از ورود تغییر کندو لازم شود، می توانید خارج از دانشگاه کار کنید.
✅ شما واجد شرایط اشتغال به عنوان بخشی از آموزش عملی اختیاری خود خواهید بود.

هزینه زندگی در آمریکا

از جمله هزینه هایی که معمولا برای هر فرد می تواند مساله ساز و دغدغه برانگیز باشد. هزینه ها  اقامت و مسکن است. هزینه ی اپارتمان و اقامت در امریکا بسته به جایی که برای زندگی برمی گزینید، نوع آپارتمان اینکه چند خوابه باشد و بحث متراژ و این ها متفاوت است.
به طور کلی بیشتر هزینه ها در شهر نیویورک گرانتر بوده و شهر های دیگر مثل تگزاس و ایالت لس
آنجلس به نسبت ارزانتر از نیویورک می باشند.

نکاتی مربوط به گرفتن ویزای دانشجویی آمریکا

کشور آمریکا دارای معتبرترین مراکز آموزشی علمی و دانشگاهی در دنیا می باشد. هرساله بیش از هفتصد هزار دانشجو از سرتاسر دنیا برای تحصیل به آمریکا می روند .
آمریکا دارای قوانین مهاجرتی می باشد که امکان اقامت و کار را برای دانشجویان در هنگام تحصیل و یا بعد از اتمام تحصیل فراهم می آورد.
به دلیل محدودیت ظرفیت مراکز تحصیلی، همه ساله تعداد زیادی از پرونده های دانشجویی موفق به اخذ پذیرش از آمریکا نمی گردند.
از مهمترین دلایل رد پرونده های دانشجویی، عدم آشنایی متقاضی با سیستم اخذ پذیرش، اشتباه در انتخاب دانشگاه محل تحصیل و عدم دقت در نحوه تکمیل و ارسال پرونده می باشد. به همین منظور نیز بسیاری از مراکز آموزشی در آمریکا دارای نماینده برای جذب دانشجوی بین المللی هستند که این نمایندگان با تسلط به سیستم پذیرش دانشجوی بین المللی، خدمات متنوعی را به متقاضیان خود ارایه میدهند.

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر  همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید.  همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

پیشنهاد مطالعه »
تحصیل رایگان در فرانسه

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ