آمریکا

مقطع فوق لیسانس در آمریکا

مقطع فوق لیسانس در آمریکا

دانشجویان مراکز معتبر آموزش عالی ایالات متحده آمریکا از مزایا متعددی مانند امکانات آزمایشگاهی و تحقیقاتی مدرن و بروز، کتابخانه های مجهز و… برخوردار هستند. این امکانات تنها مختص دانشجویان آمریکایی نیستند؛ دانشجویانی هم که موفق به اخذ پذیرش تحصیل در یکی از مراکز آموزشی آمریکا می شوند هم از این مزایا سود خواهند برد.

همین امر سبب شده است که افراد زیادی مایل باشند در مقطع فوق لیسانس در آمریکا ادامه تحصیل کنند. در ادامه توضیحات بیشتری را دراین زمینه برای شما عزیزان بیان خواهیم کرد با ما همراه باشید.

مقطع فوق لیسانس در آمریکا

مقطع فوق لیسانس در آمریکا

 

دانشجویان فوق لیسانس در آمریکا بین دو تا سه سال آموزش می بینند و علاوه بر واحدهای تئوری موظف به نگارش پایان نامه نیز هستند.اگر شما بتوانید برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس در آمریکا پذیرش بگیرید؛ بعد فارغ التحصیلی از شانس زیادی برای کار کردن در آمریکا و اخذ اقامت در این کشور برخوردار خواهید بود. اما برای رسیدن به این مهم باید شرایط معینی داشته باشید که آن ها را ذکرمی کنیم.

انواع مقطع فوق لیسانس در آمریکا

مقطع فوق لیسانس در آمریکا

در مجموع دو نوع مدرک فوق لیسانس در آمریکا وجود دارد مدارک حرفه ای و مدارک تحقیقی .

مدرک فوق لیسانس حرفه ای: در این مدرک دانشجو باید 30واحد درسی را طی کنند. و یک یا دو پروژه را تحویل دانشگاه دهند. نیاز به نوشتن مقاله پژوهشی نیز ندارند. مدت تحصیل در این مدرک یک ساله است. هزینه ها توسط داشجو پرداخت می شود به همین دلیل پذیرش آن راحتتر است. دانشجویان حرفه ای سریع تر وارد بازار کار می شوند.

مدرک فوق لیسانس تحقیقی: گرفتن این مدرک تحصیلی دوسال طول می کشد. در این نوع مدرک دانشجویان سال اول را بیشتر با کلاسها و سال دوم را با تحقیق می گذرانند. دانشجویان عموما از بودجه تحقیقاتی استفاده می کنند. دانشجویان باید روی یک موضوعی که توسط استاد تعیین می شود تحقیق کند. دانشجویان تحقیقاتی بیشتر علاقه به ادامه تحصیل در مقطع دکترا هستند. بازار کار کمتری را دارد.

 

شرایط لازم برای اخذ پذیرش تحصیل در مقطع فوق لیسانس در آمریکا

 

-مدرک کارشناسی با ۴ سال تحصیل و با معدل حداقل ۱۵مهمترین شرط لازم برای اخذ پذیرش است.
-شرط دیگر در مقطع فوق لیسانس در آمریکا، داشتن مدرک زبان انگلیسی است. در حقیقت بدون مدرک زبان،
احتمال پذیرش شما در دانشگاه های آمریکایی صفر است.
-برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس در آمریکا حتماً باید از اساتید دوره لیسانس هم سه توصیه نامه دریافت
کنید. ضمناً باید با نگارش یک انگیزه نامه تحصیلی، اهداف و انگیزه خود برای تحصیل در آمریکا را توضیح دهید.

آیا برای تحصیل مقطع فوق لیسانس در آمریکا نیاز به ویزا دارید؟

 

اگر شما دانشجو کارشناسی در آمریکا هستید، نباید هیچ مشکلی با گرفتن ویزا برای تحصیلات تکمیلی در آمریکا داشته باشید. وزارت امور خارجه ایالات متحده دو نوع ویزای دانشجویی را ارائه می دهد. که ما در این حوزه مقاله ای را بای شما عزیزان نگارش کرده ایم. شما می توانید به مقاله ای با نام انواع ویزای دانشجویی آمریکا مراجعه کنید.

 

هزینه تحصیل مقطع فوق لیسانس در آمریکا چقدر است؟

هزینه تحصیل مقطع فوق لیسانس در آمریکا به طور قابل توجهی بین دوره ها و موسسات متفاوت می باشد. دانشجویان بین المللی معمولا بیشتر از سایر دانشجویان در داخل کشور شهریه پرداخت می کنند. هزینه تقریبی برای دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه دولتی آمریکا بین ۲۰۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ دلار در سال تخمین زده شده است.

 

شهریه دانشگاههای آمریکا چقدر است؟

مقطع فوق لیسانس در آمریکا

دانشگاه استنفورد

دانشگاه استنفورد از جمله ی دانشگاه های برتر کشور ایالات متحده ی امریکا است. و در زمره ی دانشگاه های ثروتمند جهان قرار دارد. که به وسیله ی خانواده ی استنفورد در زمین های کشاورزی خانوادگی شان ساخته شد. این دانشگاه در ایالت کالیفرنیای امریکا واقع است. شهریه ی این دانشگاه حدود ۲۰ هزار دلار در سال است.

 

دانشگاه هاروارد

سال تاسیس این دانشگاه سال ۱۶۳۶ بوده و واقع در شهر کمبریج کشور ایالات متحده امریکاست. شهریه این دانشگاه در سال به طور میانگین بین ۳۵ تا ۵۵ هزار دلار می باشد.

 

دانشگاه کلمبیا

دانشگاه ۳۹ نوبلی کلمبیا در حدود ۱۴ دانشکده دارد که از جمله ی آن: مهندسی، حقوق، هنر، پزشکی و بسیاری رشته های تحصیلی دیگر است. این دانشگاه در نیویورک سیتی واقع است و سیستم تحقیقاتی قوی دارد.

 

بورس تحصیلی آمریکا مقطع فوق لیسانس

دوره های کارشناسی ارشد برای دانشگاه ها و کالج ها از اهمیت فراوانی برخوردارست. به همین دلیل بورسیه های تحصیلی گوناگونی برای این مقطع در نظر گرفته اند. کمک هزینه تحصیلی شعب کالج ها و دانشگاه ها شامل هزینه های تحصیل و همینطور هزینه های زندگی فرد می باشد.

بورسیه ها در دوره کارشناسی ارشد به سه دسته تقسیم می شوند مرتبط با دانشگاه، مرتبط با دانشجو و مرتبط با موضوع مقاله نوع بورسیه تعیین می شود.

از دیگر شروط و معیار های اصلی جهت اخذ بورسیه تحصیلی آمریکا

• داشتن معدل بالا،
• مدرک زبان معتبر با نمره بالا
• داشتن استعداد های فردی، نیاز مالی و یا مجموعه ای از کل این موارد می باشد.

 

برای صرفه جویی در زمان و هزینه هایتان می توانید در سمینارهای گروهی آوات شرکت کنید. شرکت در سمینار فواید زیادی را برای شما خواهد داشت؛ می توانید اطلاعات بیشتر و دوستان مشترک زیادی را پیدا کنید.

هزینه مسکن در آمریکا چه مقدار است؟

هزینه هایی که معمولا برای هر فرد مهاجری می تواند مساله ساز و دغدغه برانگیز باشد هزینه های اقامت و مسکن است.
هزینه ی یک آپارتمان یک خوابه در آمریکا در مرکز شهر ۸۹۶ دلار / اجاره ی آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر ۱۵۵۰ دلار / هزینه ی یک آپارتمان یک خوابه در خارج از شهر ۷۰۰ دلار / هزینه ی یک آپارتمان سه خوابه در حومه شهر ۱۲۰۰ دلار می باشد .هزینه ی زندگی در همه جای آمریکا یکسان نیست.

 

مقالات دیگر 

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *