انگلستان, کاری

روش های اخذ ویزای کار انگلیس [2019]

ویزای کار انگلستان

ویزای کار انگلیس

دریافت ویزای کار انگلیس یکی از بهترین روش های مهاجرت به انگلستان و اخذ اقامت در این کشور است. کشور انگلستان یکی از بزرگترین قطب های اقتصادی جهان است و همواره در زمینه ی فناوری و خدمات پزشکی پیشرو بوده است به همین خاطر این کشور سالانه مقصد بسیاری از تجار و سرمایه گذاران بوده است و بسیاری از افراد برای کار یا سرمایه گذاری به این کشور مهاجرت می کنند.

یکی دیگر از دلایلی که بسیاری از افراد به دنبال کار در انگلستان هستند این است که این کشور انگلیسی زبان است و به دلیل آشنایی اکثر افراد با این زبان، اغلب مایل به مهاجرت به این کشور و یافتن کار آنجا هستند.

بسیاری از افراد تصمیم دارند تا در کشور انگلستان کار کنند تا بتوانند اقامت این کشور را بدست آورند، ولی باید توجه داشت که تنها افرادی می توانند در این کشور مشغول به کار شوند که حتماً یک دوره ی تحصیلی را در انگلستان سپری کرده باشند. این فرایند به این صورت است که افراد باید ابتدا پذیرش تحصیلی دریافت کنند تا بتوانند در کشور انگلستان حضور یابند و بعد از فارغ التحصیلی بتوانند با یافتن کار، نوع ویزایشان را از تحصیلی به ویزای کار تغییر دهند و پس از مدتی اقامت دائم خود را دریافت دارند.

روش های اخذ ویزای کار انگلیس

مهاجرت کاری به انگلستان به دو روش صورت می گیرد:

روش اول: با اعطای یک ویزای محدود به متقاضی، وی باید در آن مدت معلوم به جستجوی کار در انگلستان پرداخته و یک قرارداد کاری با کارفرما منعقد کند. در صورت عدم موفقیت دریافت کار، متقاضی باید کشور انگلستان را ترک کند. این ویزا بر اساس امتیازبندی صورت می گیرد و متقاضی در صورت کسب امتیاز لازم موفق به کسب این نوع ویزای کار انگلستان خواهد شد.

روش دوم: نوع دیگر اخذ ویزای کار انگلستان از طریق پیشنهاد کاری صورت می گیرد. در این نوع ویزا یک کارفرما از کشور انگلستان برای متقاضی دعوت نامه ی کاری ارسال می کند. این نوع ویزا شرایط خاصی دارد.

کارفرما ابتدا باید در کشور خود به مدت 3 ماه کار مورد نظر خود را آگهی کند و پس از آن به مدت 3 ماه هم در اتحادیه ی اروپا آگهی شود، در صورت نبودن هیچ متقاضی ،کارفرما می تواند این کار را به فرد مورد نظر خود ارسال نماید.

این نوع ویزا، بهترین نوع ویزای کار انگلیس می باشد چون شخص با یک قرارداد کاری وارد این کشور می شود. مهاجرت کاری به انگلستان تنها از این طریق امکان پذیر است ولی به دلیل اینکه در انگلستان جذب نیروی کار بومی در اولویت قرار دارد، می توان گفت که این نوع ویزا از سخت ترین  نوع ویزاهاست.

اشخاصی که در انگلستان فارغ التحصیل می شوند نسبت به سایر تحصیل کرده های خارج از انگلستان، شانس بیشتری برای دریافت این نوع ویزا دارند.

اگر شخصی موفق به اخذ این نوع ویزا گردد، بعد از 4 سال اشتغال در این کشور و همچنین با پرداخت مالیات در طی این سالها می تواند اقامت دائم  انگلستان را دریافت کند و همین طور4 سال  بعد از اخذ اقامت دائم، می تواند درخواست پاسپورت انگلیسی دهد.

شرایط ویزای کار انگلیس

ویزای کار انگلیس که از آن به عنوان Tier 2 visa یاد می شود، دارای شرایط ویژه ای است. اولین شرط اخذ ویزای کار انگلستان، دریافت یک پیشنهاد کاری از طرف شرکت یا مؤسسه ی معتبر در انگلستان می باشد. از شرایط دیگر می توان به داشتن مدرک تحصیلی معتبر، داشتن یک اسپانسر که اقامت انگلستان دارد و همچنین داشتن مدرک زبان با نمره ی بالای 6 جنرال اشاره کرد.

شخص متقاضی این نوع ویزا باید، مبلغ معادل 80 هزار پوند در حساب شخصی اش داشته باشد و برای همراهان هم مبلغ 5300 پوند لازم است. بیشترین امتیاز ویزای کار انگلستان مربوط به پیشنهاد شغلی متقاضی در انگلستان است که تا 50 امتیاز برای متقاضی پوشش می دهد.

 

برای دریافت ویزای کار انگلستان داشتن سن 25 تا 40 سال مناسبترین سن می باشد و کارفرما می تواند بر اساس سن متقاضی و یا سابقه ی کار او، شخص مورد نظر خود را انتخاب کند.

حداقل ساعت کاری  برای دریافت ویزای کار انگلستان که باید در دعوت نامه ی شغلی ذکر شود،30 ساعت در هفته است.

مدارک لازم جهت دریافت ویزای کار انگلیس

ارائه ی ترجمه ی رسمی و اصل مدرک ملکی متقاضی که شامل سند ملکی و اجاره نامه می باشد.

ارائه ی ترجمه ی رسمی و اصل مدرک بانکی شخص متقاضی که شامل پرینت 6 ماهه ی حساب بانکی می باشد.

ارائه ی ترجمه ی رسمی و اصل مدارک شغلی شخص متقاضی که شامل گواهی اشتغال به کار،جواز کسب،روزنامه ی رسمی متقاضی و فیش حقوقی می باشد.

2 قطعه عکس جدید زمینه سفید در اندازه ی 6×5

پر کردن فرم اینترنتی درخواست ویزا و ارائه ی برگه ی تأییدیه از سوی سفارت

ترجمه ی شناسنامه ی متقاضی

ارائه ی مدارک مورد نیاز یک اسپانسر در انگلستان

ارائه ی مدارک شغلی اسپانسر

دعوت نامه ی کاری با کپی گذرنامه ی شخص دعوت کننده

گواهی اشتغال به کار و ارائه ی مقدار درآمد سالانه

اجاره نامه یا سند مالکیت محل سکونت اسپانسر در کشور انگلیس

آخرین برگ مالیات پرداختی اسپانسر به انگلستان

ارائه ی قبوض پرداختی اسپانسر شامل قبض برق،آب،گاز و …

هزینه های ویزای کار انگلستان

برای دریافت ویزای کار، فرد متقاضی متحمل پرداخت هزینه هایی می شود که بخشی از آن به عنوان هزینه ی ویزای کار انگلستان و بخشی هم مربوط به هزینه های مرتبط به بخش دولتی و سفارت می شود.

همچنین هزینه ی دیگری تحت عنوان هزینه های بیمه ی مسافرتی نیز باید پرداخت شود. پرداخت هزینه ی حق بیمه متناسب با طول اقامت و یا مدت ویزا است. در صورتی که ویزای متقاضی تا 3 سال اعتبار داشته باشد باید مبلغ 610 پوند پرداخت نماید و همچنین همین مبلغ را باید جداگانه برای همراهان خود پرداخت کند. در صورتی که اعتبار ویزای متقاضی بالای 3 سال باشد باید مبلغ 1220 پوند هم برای خود و هم برای همراهانش پرداخت نماید.

 

همانطور که ملاحظه نمودید دولت انگلستان برای اخذ ویزای کار انگلیس شرایط سختی را در نظر گرفته است و متقاضیان این نوع ویزا به راحتی نمی توانند این ویزا را دریافت کنند.  به طور کلی یافتن کار و اخذ دعوت نامه از سوی کارفرما به صورت مستقل امری بسیار دشوار است، به همین خاطر به افراد متقاضی کار در انگلستان پیشنهاد می شود که ابتدا یک دوره ی تحصیلی را در این کشور سپری کنند و سپس از طریق یافتن کار متناسب با رشته ی تحصیلی خود،  نظر کارفرما را جلب نمایند.

منبع: سفارت انگلستان

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *