شماره تماس در واتس اپ : 905340102540+ - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

انواع راههای مهاجرت به آلمان

انواع راههای مهاجرت به آلمان

انواع راههای مهاجرت به آلمان

فهرست مقاله
انواع راههای مهاجرت به آلمان
Fotograf Steffen Giersch Tharandter Str. 19 01159 Dresden Veröffentlichung honorarpflichtig LKG Sachsen Konto 76821 BLZ 850 951 64 mobilL 0172 - 351 41 61 Steuernummer 203-224-02504

انواع راههای مهاجرت به آلمان

با توجه به علاقه زیاد در سالیان اخیر برای مهاجرت قانونی به کشور آلمان ،ما داریم تا آخرین ضوابط مربوط به انواع راههای مهاجرت به آلمان را برای شما شرح دهیم .
دریافت ویزای برای انواع راههای مهاجرت به آلمان ضروریست.قبل از هرچیز باید بدانید که شما بنا بر قوانین دولت آلمان چون ساکن خارج از اتحادیه اروپا می باشید نیاز به تهیه ویزا برای ورود به آلمان دارید .

برای دریافت ویزای آلمان شما از طریق سفارت یا کنسولگری آلمان در کشور خود اقدام کرده و بر طبق ضوابط جاری نسبت به تهیه ویزا اقدام می کنید .قبل از تهیه مدارک و اسناد برای درخواست ویزا می توانید از آدرس سایت سفارت یا کنسولگری برای اطلاع از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا آگاهی پیدا کنید .در سایت سایر اطلاعات راجب نوع ماموریت سفارت و همچنین آدرس و شماره تلفن نیز وجود دارد .

هزینه و زمان بررسی ویزا برای همه انواع راههای مهاجرت به آلمان

هزینه ویزا معمولا برای هر نفر 60 یورو می باشد .بررسی روند درخواست شما برای ویزای 3 ماهه برای انواع راههای مهاجرت به آلمان معمولا بین 2 تا 10 روز بسته به حجم درخواست ها از سفارت طول خواهد کشید . همچنین اگر شما برای مدت طولانی تر از 3 ماه درخواست ویزا دارید باید بدانید که زمان بررسی آن بیشتر از چند ماه خواهد بود .

انواع راههای مهاجرت به آلمان

1. مهاجرت از طریق ازدواج
2. مهاجرت برای کار
3. مهاجرت برای آموزش و تحصیل
4. بازگشت مجدد به وطن
5. مهاجران یهودی

با توجه به موارد فوق ما برای هر کدام شرح کوتاه از ضوابط را بیان و راهکار مناسب برای مهاجرت از آن طریق را شرح می دهیم .

1. مهاجرت از طریق ازدواج

یکی از انواع راههای مهاجرت به آلمان اخذ اقامت از طریق ازدواج باید یک همسر آلمانی یا همسری با تابعیت آلمانی می باشد .قبل از هرچیز این نکته حائز اهمیت می باشد که شما برای پذیرش و ادغام بهتر با جامعه آلمانی نیاز به تسلط کافی به زبان آلمانی دارید .
بنابراین اگر شما برای مهاجرت به آلمان قصد پیوستن به همسر خود را دارید باید به دولت فدرال آلمان ثابت کنید که توانایی زبان لازم را دارید تا آنها اطمینان حاصل کنند شما از بدو ورود می توانید وارد اجتماع آلمانی شده و در زندگی شخصی خود موفق باشید .
استثنائات در این مورد شامل حال افرادی می شود که زوجین مهاجرین کارفرما و یا کارمند مستقل باشند و یا پناهجویان و پناهندگان شناخته شده و همچنین افرادی که درخواست اقامت دائم دارند .در ضمن با توجه به ازدواج با فردی آلمانی شما نیاز دارید که حداقل بصورت جزئی با زبان آلمانی آشنا باشید تا بتوانید با او ارتباط برقرار کنید .

نکته مهم شما باید قبل از ورود به آلمان گواهی نامه زبان خود را ارائه کنید .سایر شرایط استثنائات در مورد زبان آلمانی :

• ممکن است همسر شما آلمانی باشد اما با توجه به حقوق شرایط زندگی آزاد در اتحادیه اروپا مدت طولانی در سایر کشورهای اتحادیه اروپا زندگی کرده است.

• یا همسر شما آلمانی می باشد ولی استفاده از این زبان در خارج از آلمان مقدور نبوده و با توجه به تلاش های شما در یک ساله گذشته به نتیجه نرسیده اید .

• شما یا همسرتان یک شهروند سایر کشورهای اتحادیه اروپا و یا نروژ و لیختن اشتاین و یا سوئیس و یا ایسلند باشید .

تمامی موارد فوق می تواند دلایلی برای عدم تسلط شما بر زبان آلمانی باشد ولی احتمال پذیرش آن از سوی اداره مهاجرت فدرال آلمان بسختی می باشد .

تحصیل در آلمان

مهاجرت به آلمان

2. مهاجرت برای کار

یکی دیگر از انواع راههای مهاجرت به آلمان ، اقدام برای مهاجرت برای کار می باشد .شما برای پیدا کردن راه مناسب برای درخواست برای مهاجرت کاری نیاز به اطلاعات کافی برای اسناد و برنامه های لازم و اطلاعات کافی دارید که می توانید برای جزئیات بیشتر سایر مقالات ما بصورت تخصصی درباره مهاجرت برای کار به آلمان را مطالعه کنید .در اینجا بصورت اجمالی شرایط را توضیح می دهیم .

پیش نیازهای مهاجرت برای کار در آلمان ،ابتدا به این بستگی دارد که آیا شما شهروند یک کشور عضو اتحادیه اروپا هستید و یا سایر کشورهای خارج از اتحادیه که شامل نروژ و لیختن اشتاین و یا سوئیس و یا ایسلند و یا یک شهروند سوم هستید .یعنی شهروندی خارج از دو مورد اول را شامل می شود.

 شهروندان اتحادیه اروپا / شهروندان اروپایی / شهروندان سوئیس و..

شما به عنوان یک شهروند مجاز از اتحادیه اروپا (که همچنین به عنوان شهروند اتحادیه اروپا شناخته می شود) شما دسترسی نامحدود به بازار کار آلمان دارید.

 شهروند یک کشور سوم

اگر شما یک شهروند یک کشور به اصطلاح سوم هستید و میخواهید به طور دائم در آلمان باقی بمانید، به مجوز، اجازه اقامت نیاز دارید.

3. مهاجرت برای آموزش و تحصیل

یکی از انواع راههای مهاجرت به آلمان در طی سالیان اخیر مهاجرت برای تحصیل و یا آموزش است .روشهای مختلفی برای اخذ اقامت تحصیلی وجود دارد بصورت مختصر هر کدام را شرح می دهیم .

دانش آموز

مجوز اقامت برای تحصیل در مدرسه تنها می تواند در چهارچوب تبادل دانش آموز بصورت دوره های موقت یا برای شرکت در یک دوره زبان فشرده با محدودیت زمانی، تا زمانی که شرایط مالی در طول دوره اقامت تحت پوشش باشد، صورت بگیرد .

کارآموز

یکی از انواع راههای مهاجرت به آلمان برای شهروندان یک کشور سوم (خارج از اتحادیه اروپا) می توانند اجازه اقامت برای پذیرش یک دوره آموزش حرفه ای مدارس و همچنین برای مشارکت در آموزش عملی یا تحصیلات تکمیلی، به اصطلاح آموزش دوگانه را برای ارتقا سطح علمی یا عملی خود از دولت آلمان کسب کنند .

دانشجو

قانون اقامت برای دانشجویان مقیم کشورهای غیر اتحادیه اروپا دو گزینه برای اقامت قانونی در آلمان در طول تحصیلات خود ارائه می دهد.اگر فقط بعنوان دانشجو در یک دانشگاه آلمانی بخواهید تحصیل کنید، مجوز اقامت برای تحصیل در نظر گرفته شده است .در حالت دوم اگر شما بعنوان دانشجو در یک دانشگاه آلمانی تحصیل کنید اما برای مطالعات بخشی از دوره تحصیل خود به سایر کشورههای عضو اتحادیه اروپا بروید .
در هر دو حالت شرایط خاص وجود دارد که می توانید در مقالات جداگانه مطالعه کنید.

4. مهاجرت با شرایط بازگشت مجدد به وطن

یکی دیگر از انواع راههای مهاجرت به آلمان برای اتباع آلمانی از کشورهای متعلق به اتحاد جماهیر شوروی سابق و دیگر کشورهای اروپای شرقی می توانند درخواست اقامت خود را در آلمان با استفاده از یک روش پذیرش خاص ارائه کنند . از آنجایکه برای ما این شرایط اهمیت کاربردی ندارد تنها به اشاره در همین اندازه اکتفا می کنیم.

5. مهاجران یهودی

یکی دیگر از انواع راههای مهاجرت به آلمان مهاجرت ، برای یهودیان می باشد .این قانون شامل افراد یهودی با شرایط خاص می باشد که برای آنها تحت شرایط اجازه اقامت صادر می شود .

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید  و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

 

منبع:www.bamf.de

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
+905340102540 مشاوره تلفنی در واتس اپ