مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

شرایط اقامت ترکیه با اجاره خانه

خلاصه مقاله : اگر مایل به اقامت ترکیه با اجاره خانه هستید،باید بدانید که قوانین اجاره سخت است.یا باید شخصی شما را گارانتی کند و یا اینکه باید دپوزیت بپردازید به خصوص اگر آپارتمانی که اجاره میکنید مبله باشد.بعد از توافق برای اجاره آپارتمان با صاحب آن، میبایست نسبت به عقد قرارداد اقدام کنید و قرارداد را باید در محضر رسمی کنید و قراردادهایی که رسمی نباشند برای اخذ اقامت مورد تایید قرار نمی گیرند. این اقامت اقامت با اجاره ملک نام دارد

شرایط اقامت ترکیه با اجاره خانه

فهرست مقاله

اگر مایل به اقامت ترکیه با اجاره خانه هستید،باید بدانید که قوانین اجاره سخت است.یا باید شخصی شما را گارانتی کند و یا اینکه باید دپوزیت بپردازید به خصوص اگر آپارتمانی که اجاره میکنید مبله باشد.

بعد از توافق برای اجاره آپارتمان با صاحب آن، میبایست نسبت به عقد قرارداد اقدام کنید و قرارداد را باید در محضر رسمی کنید و قراردادهایی که رسمی نباشند برای اخذ اقامت مورد تایید قرار نمی گیرند. این اقامت اقامت با اجاره ملک نام دارد که این روش بیشتر مخصوص افراد گردشگری است که می خواهند در مدت زمان کم از حق شهروندی این کشور بهره ببرند.

این اقامت،اقامت توریستی نیز تلقی می شود مدت این اقامت بیش از ۹۰ روز است و شما می توانید تقریبا به مدت یکسال از حق شهروندی ترکیه استفاده کنید.

این اقامت، اقامت یکساله نیز نام دارد و اقامت در تمامی شهر های ترکیه صورت می گیرد ولی دریافت این اقامت در همه ی شهر ها متفاوت است و هر کدام قانون مخصوص به خود را دارد. پس برای دانستن شرایط اجاره ملک برای گرفتن اقامت با ما همراه باشید.

 

اقامت ترکیه با اجاره خانه

 

مزایای اقامت ترکیه با اجاره ملک

 

 • اخذ وقت سفارت سایر کشورها (آلمان، اتریش و…) از ترکیه (به علت آنکه شما یک مقیم ترک محسوب می‌شوید.
 • آسان‌ترین روش اخذ اقامت ترکیه (به این دلیل که اقامت توریستی ترکیه برای این کشور ارز آوری و درآمدزایی دارد.امکان درخواست
 • اقامت کاری ترکیه با داشتن کارت اقامت

شاید شما مایل باشید در شهرهای دیگر ترکیه نیز سرمایه گذاری کنید و یا قصد اقامت داشته باشید در این حوزه توصیه می کنیم به مقاله ای با نام شرایط اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک مراجعه کنید چرا که ما در این مطلب درباره تمام شهر های مهم ترکیه و نحوه اقامت در این کشور توضیحات جامعی را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم.

 

اقامت ترکیه با اجاره خانه اقامت توریستی ترکیه

 

اگر قصد اقامت کوتاه مدت در ترکیه را دارید می توانید از طریق اقامت توریستی ترکیه اقدام نمایید. این نوع اقامت به اقامت با اجاره ملک نیز معروف است.

 

اقامت ترکیه با اجاره خانه اقامت توریستی بدون داشتن ویزا

 

این نوع اقامت به مدت ۹۰ روز یعنی ۳ ماه می باشد.برای گرفتن این نوع اقامت نیازی به اخذ ویزا نمی باشد.البته برای هموطنان ایرانی) و افراد متقاضی اقامت ترکیه می توانند.

در کشور ترکیه هر ۱۸۰ روز ۹۰ روز بدون نیاز به داشتن ویزا یا اجازه اقامت ترکیه بدون مواجهه با هیچ مشکلی ساکن شوند.البته باید توجه داشت با این نوع ویزا اجازه هیچ نوع کاری مثل دادوستد و کار یا تحصیل برای شما در ترکیه وجود ندارد.

 

اقامت ترکیه با اجاره خانه اقامت توریستی

 

این نوع از اقامت در عین کم هزینه و رایج بودن،کم ثبات ترین و پر ریسک ترین اقامت ترکیه قلمداد میشود .علت اینکه میگوییم پرریسک ترین اقامت ترکیه ، اقامت توریستی است.

این است که حتی با ارائه کلیه مدارک خواسته شده ، ممکن است اداره مهاجرت درخواست شما را قبول نکند و  یا شما را به اصطلاح ریجکت کند .

درصورت ریجکت شدن ، شما باید ظرف مدت ۱۰ روز خاک ترکیه را ترک کرده و تا ۶ ماه بعد از آن هم نمیتوانید درخواست مجدد برای اقامت توریستی بدهید .

قانون پشتوانه محکمی برای این اقامت ندارد و حتی در صورت صدور این اقامت برای شما، هیچ سابقه ای برای دریافت شهروندی ترکیه به شمار نمیرود.

 

 

 

مراحل اجاره‌ ملک در ترکیه

 

اقامت ترکیه با اجاره خانه

 

اگر می‌خواهید در ترکیه خانه‌ای را اجاره کنید و در آن زندگی کنید،باید پس از بازدید ملک مورد نظر در نظر داشته باشید قیمت اجاره‌ی خانه در ترکیه بستگی به شهری دارد که قصد زندگی در آن را دارید.

مثلاً اجاره‌ی سالیانه‌ی خانه در استانبول حدودا بین ۷۰۰ تا ۲۰۰۰ لیر می‌باشد. اگر صرفاً برای اخذ اقامت توریستی ترکیه می‌خواهید اقدام به اجاره‌ی ملک کنید.

بهتر است این کار را با احتیاط انجام دهید. یعنی باید ملکی را اجاره کنید که تأییدیه‌ی اداره‌ی نفوس را داشته باشد.

 

هزینه‌های اقامت ترکیه با اجاره خانه

 • هزینه‌ی اجاره خانه (از ۸۰۰ لیر تا ۳۰۰۰ لیر)
 • هزینه‌ی دفترخانه‌ی رسمی (جهت تأیید اجاره‌نامه در دفترخانه‌ی رسمی ترکیه. این مورد ملزم به حضور صاحب ملک و همراه داشتن اصل سند
 • خانه می‌باشد).
 • هزینه‌ی گرفتن بیمه‌ی یک ساله
 • هزینه‌ی تست پزشکی
 • هزینه‌ی ترجمه‌ی رسمی بابت ترجمه‌ی سند تأییدیه‌ی اجاره
 • مالیات اتباع خارجی (پول خاک)
 • هزینه‌ی تأییدیه‌ی مدارک متقاضی در سفارت تهران

 

قوانین جدید اخذ اقامت ترکیه با اجاره خانه برای خارجیان

 

 1. قوانین جدید اخذ اقامت با اجاره ملک برای خارجیان عبارتند از:
 2.  لازم است که اجاره نامه شما از نوع محضری باشد.اگر قصد اجاره ملک در ترکیه را دارید حتماٌ لازم است نسبت به اجاره ملکی اقدام کنید.
 3. که صاحب ملک به شما اجاره نامه محضری بدهد. لازم به ذکراست که تمام املاک و آپارتمان های موجود دارای شرایط داشتن اجاره نامه محضری نمی باشند .
 4.  در هنگام پر کردن فرم اقامت حتماٌ توجه داشته باشید که آدرس را به درستی و به شکلی که در شهرداری منطقه ثبت شده است پر کنید و همان آدرس را نیز در برگه اجاره نامه محضری ذکر کنید.
 5.  با اخذ اقامت،کار شما با اداره اقامت و پلیس اداره مهاجرت تمام نمی شود و شما میبایست در آدرسی که برای اقامت ذکر کرده اید حضور داشته باشید.
 6.  پلیس با مراجعه به آدرس محل اقامت شما ، اقامت شما در آن آدرس را تایید میکند و در صورتیکه که شما  در آن آدرس زندگی نکنید.
 7. یا شخص دیگری به جای شما در ان آدرس زندگی کند و پلیس این موضوع را تثبیت نماید موجب باطل شدن اقامت شما میشود .
  پس از دریافت اقامت میبایست آدرس خود را در اداره مهاجرت ترکیه نیز ثبت کنید .
 8.  اگر پس از دریافت اقامت،آدرس خود را تغییر دادید حتماٌ به اداره مهاجرت و پلیس بخش اداره مهاجرت این تغییر آدرس را اطلاع دهید تا  محل اقامت و آدرس جدید شما را ثبت کنند .

 

 

اقامت ترکیه با اجاره خانه

 

مدارک مورد نیاز برای اقامت ترکیه با اجاره خانه

 • فرم راندوو (درخواست ملاقات)
 • نسخه‌ی اصلی و فتوکپی گذرنامه
 • چهار قطعه عکس بیومتریک (احراز هویت)
 • بیمه‌ی درمانی معتبر (افراد زیر ۱۸ سال و بالای ۶۵ سال از ارائه‌ی این مدرک معاف هستند).
 • ارائه‌ی مدارک درخواستی به سازمان تأمین اجتماعی ترکیه برای دریافت بیمه‌ی درمانی عمومی.
 • پرداخت هزینه‌های اداری صدور کارت اقامت.
 • پرداخت هزینه‌های واریزی اداره‌ی مهاجرت (پول خاک و…).
 • در مواردی که فرد زیر ۱۸ سال باشد، ارائه‌ی رضایت‌نامه توسط پدر یا مادر الزامیست.
 • توجه داشته باشید که علاوه بر موارد فوق، ممکن است مستندات اضافی (مانند گواهی سوء پیشینه، قباله‌ی ازدواج و…) توسط مقامات ترکیه از شما خواسته شود.

 

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!