مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

همه چیز درباره ی ویزای گردشگری

همه چیز درباره ی ویزای گردشگری

فهرست مقاله

گردشگری امروزه به یک قطب اقتصادی که به تقویت اقتصاد بسیاری از کشور ها کمک می کند تبدیل شده است.مردم به سفر و تعطیلات به عنوان یک نیاز ضروری نگاه می کنند.گردشگری دارای چند عنصر اصلی می باشد که شامل :مقصد، جاذبه ها، مکان ها، محل های اقامتی و تمام خدمات جانبی می باشد.گردشگری شامل فعالیت هایی است برای افرادی که در حال سفر هستند و قصد اقامت در یک محلی به دور از خانه خود را دارند ،چه برای اوقات فراغت چه برای کسب و کار و یا اهداف دیگر.در این مقاله با شرایط ویزای گردشگری آشنا خواهید شد با ما همراه باشید.

 

ویزای گردشگری

 

اولین کاری که برای گردشگری باید انجام دهید دانستن شرایط گردشگری کشور مورد نظر و دریافت ویزای آن می باشد که فراهم آوردن این شرایط گردشگری را برای شما لذت بخش تر می کند.سالانه افراد بسیاری برای بازدید از جاذبه های گردشگری به نقاط مختلف جهان سفر می کنند. گردشگران برای سفر به برخی از کشور ها به ویزا نیاز دارند.مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای گردشگری شامل: شناسنامه، کارت ملی، پاسپورت، گواهی تمکن مالی و … می باشد.

انواع ویزای گردشگری

 

ویزای گردشگری
ویزای گردشگری

ویزای گردشگری یا توریستی به دو دسته یکبار ورود (Single) و چند بار ورود (Multiple) تقسیم می شود.که شامل موارد زیر است:

 

ویزای یکبار ورود

ویزای توریستی یک بار ورود یا سینگل، معمولا با اهداف گردشگری، بازدید از خانواده و مواردی از این قبیل صادر می شود.با داشتن  ویزای یک بار ورود تنها اجازه یکبار ورود به کشور مقصد را دارید و مدت اعتبار آن نیز، تا ۳ ماه از تاریخ صدور آن می باشد.

 

ویزای چند بار ورود

ویزای توریستی چند با ورود یا مالتیپل، به ندرت صادر می شود. ویزای توریستی چند بار ورود، به شما اجازه می دهد در طول دوره اعتبار این ویزا، به کشور مقصد بدون محدودیت ورود داشته باشید. اعتبار این ویزا حدود ۹۰ روز و یا ۳ ماه می باشد.

 

مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی

1.فرم تکمیل شده درخواست ویزا

که می توانید توسط موسسه مهاجرتی آوات آن را تهیه کنید.

2.شناسنامه و کارت ملی

کپی از تمامی صفحات شناسنامه و کارت ملی به صورت پشت و رو
شناسنامه شما باید توسط دارالترجمه رسمی، به زبان مورد درخواست سفارت ترجمه شود.

3.گذرنامه

اعتبار گذرنامه شما باید حداقل ۶ ماه بعد از تاریخ درخواست ویزا باشد.کپی از صفحه اول گذرنامه و صفحات ویزاهای قبلی الزامی است.

4.دو قطعه عکس رنگی

سایز عکس ها بسته به درخواست سفارت کشورها متفاوت است اما اکثر سفارت ها، عکسی با سایز ۵✘۴ – ۵✘۳ از شما درخواست می کنند.عکس باید:
عکس رنگی باشد.
زمینه سفید داشته باشد.
تمام رخ باشد.
عکس باید جدید باشد و با ظاهر شما  هم خوانی داشته باشد.

5.اسناد ملکی، مدارک شغلی، منابع مالی

ویزای گردشگری
ویزای گردشگری

مدارک شغلی مانند روزنامه رسمی، گواهی اشتغال به تحصیل و گواهی اشتغال به کار
گواهی اشتغال به کار باید روی سربرگ رسمی محل کار، به همراه مهر و امضاء مدیر عامل، ذکر سمت شغلی، حقوق ماهیانه و مدت زمان اشتغال به کارتان باشد.
مدارک مالی باید شامل پرینت ۳ ماه حساب بانکی و نامه تمکن مالی (برای هر نفر ۴۰ میلیون تومان) باشد و این مدارک باید از سوی بانک به زبان انگلیسی صادر شود.این دو نامه باید دارای مهر و امضاء شعبه نیز باشد.
همراه داشتن اصل و ترجمه رسمی سابقه بیمه تامین اجتماعی
سند ملکی که به نام درخواست کننده ویزا باشد. اصل سند ملکی به همراه ترجمه رسمی باید به سفارت ارائه شود که در پایان کار، اصل سند عودت داده خواهد شد.

6.بلیط پرواز رفت و برگشت

حتما باید بلیط رفت و برگشت به کشور مورد نظرتان را تهیه کنید که نشان دهید قصد ماندن در کشور مقصد را ندارید که می توانید این بلیط را از موسسه مهاجرت آوات تهیه کنید.

7.بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی برای کل مدت سفر، باید حداقل هزینه ۳۰ هزار یورو را پوشش دهد.

8.برگه رزرواسیون هتل

 

برگه رزرواسیون هتل باید کل مدت اقامت در کشور مقصد را پوشش دهد.
برگه رزرواسیون هتل باید با تاریخ بلیط رفت و برگشت شما مطابقت داشته باشد.

9.دعوت نامه

که شامل اصل دعوت نامه است که توسط یکی از نزدیکان یا بستگان شما ارسال می شود.

شرایط دریافت ویزای گردشگری

 

اولین کاری که برای دریافت ویزای گردشگری باید انجام دهید مراجعه به سفارت مورد نظر در کشور تان است. در حالت کلی سفارت‌خانه‌ها پس از دریافت درخواست ویزای افراد برای آن‌ها وقتی را تعیین می‌کنند تا با مراجعه به سفارت و تحویل مدارک موردنیاز نسبت به صدور یا عدم صدور ویزا مطلع شوند.

اکثرا این ویزا به صورت یک بار ورود صادر می شود و شما تا پایان زمان اعتبار ویزا اجازه یک‌بار ورود و خروج به کشور مقصد را دارید. اعتبار ویزای توریستی بنا به قانون هر کشور متفاوت است و شما موظفید با پایان اعتبار این ویزا کشور موردنظر را ترک کنید و در صورت عدم این کار مجرم شناخته می‌شوید.هزینه این ویزا نیز در کشور های مختلف متفاوت است.

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات