مشاوره تلفنی

تماس از Whatsapp
+905340102540

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9 تا 18 پنجشنبه 9 تا 14

دانشگاه‌های برتر آلمان

فهرست مقاله
دانشگاه‌های برتر آلمان
دانشگاه‌های برتر آلمان

آلمان ازجمله کشورهای جزء اتحادیه اروپا است که می‌توان دانشگاه‌های برتر آلمان را به عنوان فرصتی مناسب جهت ادامه تحصیل با بهترین امکانات دانشگاهی دانست. دانشگاه‌های آلمان جزء استانداردترین و باکیفیت‌ترین دانشگاه‌ها در اروپا بوده و ازحیث منابع و امکانات دانشگاهی بهترین گزینه برای علاقمندان مشتاق به تحصیل در اروپا است. ادامه تحصیل در دانشگاه‌های آلمان به دو زبان انگلیسی و آلمانی است که با انتخاب هریک و ارائه مدارک زبان می‌توان به راحتی عضوی از دانشگاه‌های محبوب آلمان شد. گفتنی است اگر درصدد شروع تحصیلات آکادمیک خود از سطح کارشناسی هستید، می‌توانید در دانشگاه‌های دولتی آلمان ثبت نام کرده و تنها با پرداخت ماهیانه ۲۵۰ یورو از تحصیل رایگان برخوردار شوید.

اگر درصدد ادامه تحصیلات تکمیلی خود از سطح کارشناسی ارشد هستید با ثبت نام در دانشگاه‌های خصوصی و پرداخت مبلغی در حدود ۲۰،۰۰۰ الی ۳۰،۰۰۰ یورو بصورت سالیانه می‌توانید از امکانات دانشگاهی به راحتی استفاده نمایید. علاوه بر آن کشور آلمان دارای کلاس‌ها و دوره‌های متفاوتی جهت دریافت مدرک مرتبط با دوره‌های آموزشی برگزار می‌کند که عضویت در کلاس‌ها، امتیازات مختص به خود را همراه دارد. در این مقاله قصد بر آن است که به شرح خلاصه‌ای از دانشگاه‌های برتر آلمان در شهرهای مختلف آلمان بپردازیم و سپس در رابطه با سایر دانشگاه‌های کشور آلمان توضیحی مختصر دهیم

دانشگاه های شهر برلین

دانشگاه فریه برلین (Freie University of Berlin)

دانشگاه فریه، یکی‌از بزرگترین و باکیفیت‌ترین دانشگاه‌های برتر آلمان، دانشگاه علوم تحقیقاتی کشور آلمان به‌شمار می‌آید که تعداد کثیری از دانشجویان بین‌المللی را در خود جای داده است. دانشگاه فریه برلین رتبه ۸۷ دنیا را در رتبه‌بندی کیو اس به خود اختصاص داده است. همچنین این دانشگاه با کشورهای آمریکا، بلژیک، روسیه، مصر، چین، هندوستان از طریق دفاتر رسمی در کشورهای فوق جهت جذب دانشجویان با استعداد، ارتباطی مستمر و دائمی دارد.

دانشگاه هومبولت برلین (Humbolt University of Berlin)

یکی‌از قدیمی‌ترین و باسابقه‌ترین مراکز علمی برلین، دانشگاه هومبولت برلین است که ده درصد از دانشجویان بین‌المللی را در خود جای داده است. همچنین این دانشگاه با رتبه ۹۹ دنیا در رده‌بندی بهترین و درخشان‌ترین دانشگاه‌های آموزش عالی دنیا در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ شناخته شده است. این دانشگاه مشهور‌ترین و فرهیخته‌ترین اساتید را در حوزه‌های مختلف، اقتصاد، علوم تحقیقات، تاریخ، هواشناسی و حوزه‌های اینچنینی را شامل می‌شود. علاوه بر آن، این دانشگاه فرصت مناسبی برای علاقمندان تحقیقات علمی و پژوهشی است.

دانشگاه‌های شهر مونیخ

(Technical University Munich)

دانشگاه تکنیکال، به‌عنوان دانشگاه فنی مونیخ شناخته شده است. در رده‌بندی بهترین دانشگاه‌های جهان رتبه ۵۳ را به خود اختصاص داده است. گفتنی است که این دانشگاه دارای ۵۰۰۰ دانشجوی بین المللی بوده و شانزده درصد از دانشجویان خود را از میان دانشجویان بین‌المللی برمی‌گزیند. همچنین فعالیت این دانشگاه در حوزه‌های فنی، مهندسی و تکنیکال است. علاوه بر آن همکاری‌های علمی، تحقیقی و پژوهشی با دیگر دانشگاه‌های سراسر اروپا بسیار چشمگیر و فراگیر می‌باشد. این دانشگاه نیز ازجمله دانشگاه‌های برتر آلمان محسوب می‌شود.

دانشگاه لودویگ Ludwig Maximilian University of Munich

دانشگاه لودویگ مونیخ، ازجمله قدیمی‌ترین و باسابقه‌ترین دانشگاه‌های آلمان محسوب می‌شود. ناگفته نماند که این دانشگاه در رتبه‌بندی و رده‌بندی بین‌المللی کیو اس دارای رتبه ۶۰ دنیا است. همچنین دارنده رتبه سوم بعد از دانشگاه‌های مونیخ و هایدلبرگ به عنوان بهترین دانشگاه آلمان شناخته شده است. گفتنی است که فعالیت این دانشگاه در حوزه‌های مختلف بازرگانی، مدیریت، فیزیک، روانشناسی و سایر حوزه‌ها است که بطور کلی بالغ بر صد رشته را در خود گنجانده و اغلب در زمینه‌های علوم تحقیقاتی بسیار پویا عمل می‌کند. همچنین این دانشگاه دارای رشته‌هایی است که به زبان انگلیسی تدریس می‌شود که افراد می‌توانند با ارائه مدارک مربوطه آیلتس آکادمیک به راحتی در این دانشگاه در رشته‌های معتبر و مفید ادامه تحصیل دهند.

دانشگاه‌های شهرهای کوچک آلمان

دانشگاه هایدلبرگ (Heidelberg University)

دانشگاه هایدلبرگ، ازجمله قدیمی‌ترین و با سابقه‌ترین دانشگاه نه تنها به عنوان یکی از دانشگاه‌های برتر آلمان، بلکه به عنوان یکی از دانشگاه های برتر اروپای غربی با رتبه ۱۵۵ شناخته شده است. در این دانشگاه بالغ بر ۲۰ درصد جمعیتی که همه دانشجویان بین‌لمللی از ۱۳۰ کشور جهان هستند، در این دانشگاه مشغول به ادامه تحصیل‌اند. علاوه بر آن، این دانشگاه پذیرش دانشجویان بین المللی در سطح دکترا را نیز دارد که قبولی در سطح دکترا در دانشگاه هایدلبرگ، می‌تواند بهترین گزینه انتخابی برای این سطح تحصیلی باشد. نکته قابل توجه آن است که رشته‌های مورد نظر این دانشگاه تماما به زبان آلمانی تدریس شده و دانشجو بایستی تسلط کامل بر زبان آلمانی داشته باشد.

دانشگاه شیلر (Schiller International University)

دانشگاه شیلر ازجمله دانشگاه‌های برتر آلمان است. در اوایل تاسیس این دانشگاه، تنها به هدف ادامه تحصیل دانشجویان آمریکایی ساخته شد اما در حال حاضر ازجمله دانشگاه‌های بین المللی است که بیشترین آمار دانشجویان بین‌المللی را از صد کشور جهان به خود اختصاص داده است. ناگفته نماند که مدرک ارائه داده شده به دانشجو جهت فارغ التحصیلی زیر نظر ایالات متحده آمریکا بوده و حتی سیستم آموزشی نیز بر حسب ایالات متحده آمریکا تنظیم شده است. امتیازی که این دانشگاه برای دانشجویان بین‌المللی دارد، آن است که کلیه دروس در این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می‌شود.

دانشگاه فورت وانگن (Hochschule Furtwangen University)

این دانشگاه در ایالت بادر وورنمبرگ واقع شده است. این دانشگاه به عنوان یکی‌از دانشگاه‌های برتر آلمان بر علوم کاربردی فعالیت داشته و حوزه هایی مانند مدیریت بازرگانی، مهندسی علوم کامپیوتر و نظایر این‌ها را شامل می‌شود. گفتنی است که دانشگاه فورت وانگن، رضایت کثیری از دانشجویان را به خود جلب کرده است و از این نظر دارنده رتبه اول در میان دانشگاه‌های برتر آلمان می‌باشد. این دانشگاه همکاری‌های فراگیر و گسترده‌ای نیز با بیش از صد دانشگاه مطرح جهان را نیز دارد.

دانشگاه فرایبورگ (University of Freiburg)

این دانشگاه نیز در ایالت بادر وورنبرگ واقع شده است. یکی دیگر از دانشگاه‌های برتر آلمان با بیش از شانزده درصد دانشجوی بین‌المللی که تحت پوشش نظام تحصیلی این دانشگاه قرار دارد. در این دانشگاه می‌توان علاوه بر تحصیل در رشته‌ای خاص در دوره‌های زبان آلمانی نیز شرکت کرد. لازم به ذکر است که سطح کارشناسی ارشد در این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می‌شود.

مهاجرت به آلمان

 

 

سایر دانشگاه ها

دانشگاه Karlsruher
دانشگاه کارلسروهه از دیگر دانشگاه‌های برتر آلمان است. دانشگاهی بین‌المللی با رتبه ۴ در سطح دانشگاه‌های برتر آلمان را به خود اختصاص داده است. فعالیت این دانشگاه در حوزه‌های علوم تحقیقاتی و علوم مهندسی می‌باشد

دانشگاه فنی و تکنولوژی Rheinisch-Westfälische Technische
زمینه فعالیت این دانشگاه در حوزه‌های فناوری، تکنولوژی، علوم پایه ، علوم مهندسی و علوم تحقیقات است. این دانشگاه دارنده رتبه ۱۴۶ از میان دانشگاه‌های برتر جهان بوده و مورد توجه جمع کثیری از دانشجویان بین‌المللی از نظر کیفیت قرار گرفته است. همچنین یکی‌از بزرگترین و برترین دانشگاه‌های آلمان از نظر فناوری و علوم کامپیوتری به به‌شمار می‌آید

دانشگاه Eberhard Karls
یکی‌از قدیمی‌ترین و باسابقه‌ترین دانشگاه‌های برتر آلمان است که در رشته‌های پزشکی، علوم طبیعی و علوم انسانی دانشجویان کثیری را از کشورهای سراسرجهان دارا می باشد. این دانشگاه در رتبه‌بندی، برترین دانشگاه های دنیا، رتبه ۱۶۷ را به خود اختصاص داده است

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اقامت در آلمان همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

منبع: سفارت آلمان

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

در پرسش و پاسخ مرتبط با این مقاله شرکت کنید تا سوالات شما توسط کارشناسان آوات پاسخ داده شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *