مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

نکاتی در مورد هزینه ی تحصیل و زندگی در روسیه

خلاصه مقاله : شما برای اینکه در کشور روسیه اقامت داشته باشید باید در مورد هزینه ی تحصیل و زندگی در روسیه اطلاعات خود را افزایش دهید. یکی از مهمترین و اصلی ترین نکاتی که شما باید در مورد مخارج خود در کشور روسیه بدانید این است که هزینه هایتان نسبت به شهر، دانشگاه و مقطع تحصیلی تان متفاوت می باشد.
نکاتی در مورد هزینه ی تحصیل و زندگی در روسیه

نکاتی در مورد هزینه ی تحصیل و زندگی در روسیه

فهرست مقاله
نکاتی در مورد هزینه ی تحصیل و زندگی در روسیه
نکاتی در مورد هزینه ی تحصیل و زندگی در روسیه

شما برای اینکه در کشور روسیه اقامت داشته باشید باید در مورد هزینه ی تحصیل و زندگی در روسیه اطلاعات خود را افزایش دهید. یکی از مهمترین و اصلی ترین نکاتی که شما باید در مورد مخارج خود در کشور روسیه بدانید این است که هزینه هایتان نسبت به شهر، دانشگاه و مقطع تحصیلی تان متفاوت می باشد.

دولت روسیه برای دانشجویانی که در این کشور مشغول تحصیل می باشند شرایطی را به وجود آورده است که از مزیت هایی همراه با کارت دانشجویی خود بهره مند شوند.

یکی از مهمترین این موارد سیستم حمل و نقل رایگان است که از آن بهره مند می شوند. همچنین در خوابگاه هم آنها اینترنت رایگان، غذا با کیفت بالا و قیمت پایین خواهند داشت که از آنها می توانند استفاده کنند.

بنابراین باید بدانید هزینه ی تحصیل و زندگی در روسیه به نسبت بسیاری از کشورهای دیگر مقرون به صرفه تر می باشد. به همین دلیل است که بسیاری از دانشجویان این کشور را برای تحصیل و زندگی انتخاب می کنند.

 

بررسی هزینه ها در روسیه

واحد پول در کشور روسی روبل می باشد، به همین دلیل شما باید هزینه ی تحصیل و زندگی در روسیه خود را با واحد پولی آنها پرداخت کنید. به طور کلی بر اساس تخمین هایی که در مورد هزینه زندگی و تحصیل در این کشور زده شده است، به این نتیجه رسیده اند که با ماهی 300 الی 400 دلار افراد به خوبی می توانند زندگی کنند.

در شهرهایی که بزرگ تر هستند بدون شک این هزینه ها بالاتر می باشد و البته به خود فرد هم بستگی دارد که تا چه اندازه می خواهد هزینه زندگی بدهد. برخی از مهمترین عواملی که در کشور روسیه موجب می شود شما پول خرج کنید را بیان می کنیم تا اطلاعات بیشتری در این زمینه داشته باشید.

هزینه ی تحصیل و زندگی در روسیه;  هزینه سرگرمی و اوقات فراغت

به طور مثال باید بدانید برای خرید یک بلیط سینمایی که زبان آن انگلیسی باشد شما باید 10 دلار پرداخت نمایید. ولی باید بدانید که همان فیلم در یک سینمایی روسی هزینه اش کمتر از 5 دلار است. همچنین باید بدانید تئاتر و اپرا هم تا 20 دلار را باید پرداخت نمایید. برای اینکه وارد موزه ها و گالری ها هم شوید بسته به جای آن باید هزینه های متفاوتی را پرداخت کنید. دقت داشته باشید که این هزینه ها از 50 سنت تا 10 دلار هم متغیر می باشد و شما باید آن را پرداخت کنید.

  هزینه های حمل و نقل

"نکاتی

 

از دیگر هزینه ی تحصیل و زندگی در روسیه که باید از آن اطلاع کافی داشته باشید، هزینه های مربوط به حمل و نقل است. در واقع شما بهتر است به خوبی بدانید که هزینه های حمل و نقل از جمله مهمترین هزینه هایی می باشد که باید خرج کنید.

هزینه ای که به صورت ماهیانه باید برای سوار شدن به مترو پرداخت نمایید 8 الی 166 دلار می باشد. برای سوار شدن به اتوبوس و تریل برقی هم از 10 سنت تا 50 سنت باید ماهانه پرداخت نمایید. تمامی این هزینه ها که بیان نمودیم بدون در نظر گرفتن مسافت یک سفر می باشد.

 

هزینه گشت و گذار و مسافرت

برای اینکه یک سفر عادی  را هماهنگی کنید باید حدود 20 دلار کنار بگذارید. این هزینه به صورت شخصی می باشد و در صورتی که تعداد بالاتر برود باید هزینه بیشتری را پرداخت کنید. دقت داشته باشید که اگر شما قطار را برای سفر خود انتخاب کنید در هزینه های خود تا حد بسیار زیادی صرفه جویی کرده اید.

سیستم حمل و نقل ریلی که در این کشور وجود دارد بسیار به صرفه می باشد.

به همین دلیل بسیاری از افراد این سیستم حمل و نقل را انتخاب می کنند. به عنوان مثال باید بدانید که برای یک سفر از مسکو به سنت پترزبورگ ستنها 3 الی 12 دلار نیاز است پرداخت نمایید.

هزینه ی تحصیل و زندگی در روسیه; خرید لباس

یکی از دیگر نکاتی که در مورد هزینه ی تحصیل و زندگی در روسیه واجب است. بدانید هزینه خرید لباس می باشد. شما باید به خوبی بدانید که این کشور یکی از کشورهای سردسیر می باشد. به همین دلیل بیشتر از اینکه به لباس های خنک نیاز داشته باشید. باید لباس های گرم تهیه کنید. هزینه خریداری آنها در کشور روسیه بسیار بالا می باشد.

بنابراین اگر شما نمی خواهید هزینه بالایی را برای خرید لباس های گرم در این کشور پرداخت کنید. باید با خودتان لباس های گرمی ببرید. برخی از افراد شاید بخواهند از آن کشور لباس های گرم خود را خریداری کنند. که بدون شک با هزینه های بسیار بالایی مواجه خواهند شد.

هزینه ی تحصیل و زندگی در روسیه; نرخ تماس تلفنی

اگر شما می خواهید با کشورهای دیگر تماس تلفنی برقرار نمایید. باید کارت تلفنی بین المللی را تهیه کنید. تعرفه های خرید این کارت ها بسیار مناسب و به صرفه تر می باشد.

در واقع شما تنها با استفاده از یک کارت 20 دلاری می توانید. ساعت های زیادی با ایران صحبت کنید. همچنین بهتر است بدانید هزینه های تلفن درون شهری هم رایگان است و نیازی نمی باشد هزینه ای را پرداخت کنید.

پیبشنهاد میکینم به مقاله ی  هزینه زندگی و تحصیل در روسیه چقدر است؟ هم نگاهی بیندازید.

هزینه های دانشگاه

همانطور که در ابتدای متن بیان نمودیم هزینه ی تحصیل و زندگی در روسیه. بسته به نوع دانشگاهی که شما انتخاب می کنید بسیار متفاوت می باشد. برخی از افراد امکان دارد دانشگاه های مهم و مشهوری را انتخاب کنند که آنها باید هزینه های بیشتری را پرداخت نمایند. شما هر یک از مقاطع تحصیلی را که انتخاب کنید را هم باید هزینه متفاوتی برای آن پرداخت نمایید.

"نکاتی

 

به عنوان مثال بهتر است بدانید برای تحصیل در دوره های تخصصی و یا فوق لیسانس. بدون شک هزینه های بیشتری را نسبت به دوره لیسانس باید پرداخت نمایید. مدت تحصیل در هر یک از مقاطع بسته به نوع رشته تان متفاوت است.

البته که به طور کلی این مدت 3 الی 4 سال می باشد. شما باید در این مدت هزینه دانشگاه را بر اساس رشته و مقطعی که دارید پرداخت نمایید. به طور کلی بهتر است بدانید هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور بسیار به صرفه است.

 

5 1 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات