مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

اقامت آلمان [راحت ترین و ارزان ترین راه]

خلاصه مقاله : راحت ترین راه اقامت در آلمان چیست؟ اقامت از طریق کار و تحصیل از جمله ی راحت ترین راه اقامت آلمان به شمار می روند . آلمان یکی از برترین کشورها در زمینه ی تحصیل ، اقتصاد و رفاه است. بر همین اساس تقاضا برای اقامت در این کشور پیشرفته ی اروپایی بسیار بالا است .
اقامت آلمان [راحت ترین و ارزان ترین راه]

اقامت آلمان [راحت ترین و ارزان ترین راه]

فهرست مقاله
اقامت آلمان [راحت ترین و ارزان ترین راه]
اقامت آلمان [راحت ترین و ارزان ترین راه]

راحت ترین راه اقامت در آلمان چیست؟ اقامت از طریق کار و تحصیل از جمله ی راحت ترین راه اقامت آلمان به شمار می روند . آلمان یکی از برترین کشورها در زمینه ی تحصیل ، اقتصاد و رفاه است. بر همین اساس تقاضا برای اقامت در این کشور پیشرفته ی اروپایی بسیار بالا است .

از جمله راه های دریافت اقامت آلمان می توان به اقامت از طریق تحصیل ، اقامت از طریق کار ، اقامت از طریق سرمایه گذاری ، اقامت از طریق ازدواج ، اقامت از طریق تولد و اقامت از طریق پناهندگی اشاره کرد ؛ که برخی از آنها راحت ترین راه اقامت در این کشور محسوب می شوند و در این مطلب به آن ها توصیه شده  است .

 

اقامت از راه تحصیل

فرد پس از گذراندن دوره ی تحصیلی دانشگاه خود ۱۸ ماه زمان برای پیدا کردن کار مربوط به رشته ی تحصیلی خود دارد و با وارد شدن به بازار کار در آلمان از طریق کار خود می تواند اقامت کاری بگیرد که راحت ترین راه اقامت در این کشور است .

اقامت از طریق ازدواج

متقاضی باید با فردی که تابعیت آلمان را دارد ازدواج کند و فرد آلمانی باید ثابت کند که میتوانند از پس هزینه های زندگیشان بر بیایند . فرد متقاضی باید دارای سطح  A1 باشد ینی حداقل سطح زبان و مدارک مورد نیاز ازدواج را به سفارت آلمان در کشور خود برده و پس از تایید مدارک ویزای ازدواج فرد صادر خواهد شد .
و در این مدت زمان فرد اجازه ی کار و تحصیل را دارد . این نوع اقامت نیز می تواند از راه های اقامت در این کشور باشد . در اقامت از طریق تولد : به فردی تعلق می گیرد که یکی از والدین تابعیت یا اقامت دائم آلمان را دارا باشد .
فرزندان افراد خارجی پس از ۸ سال زندگی در آلمان یا ۶ سال تحصیل در آلمان صرف نظر از اینکه والدین آن ها تابعیت آلمان را دارند یا خیر ، تابعیت آلمان را دریافت خواهند کرد . این گزینه هم می تواند در رده ی راحت ترین  راه اقامت به این کشور البته برای کودکان قرار گیرد .

 

 

اقامت آلمان [راحت ترین و ارزان ترین راه]
اقامت آلمان [راحت ترین و ارزان ترین راه]

برای مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج شرط جنسیت وجود دارد؟

یکی از سوالات ذهنی افراد متقاضی در خصوص اقامت آلمان از طریق ازدواج همین امر میباشد که آیا جنسیت مهم است یا خیر و یا به عبارتی اگر زنی با مردی آلمانی ازدواج کرد و یا بلعکس کدام را برای اخذ اقامت آلمان قبول دارند.

در سیستم نظامی آلمان به هیچ عنوان جنسیت مطرح نمیباشد. و اگر مردی با زنی آلمانی نیز ازدواج نماید میتواند از امتیاز گرفتن اقامت آلمان برخوردار گردد.

و همینطور اگر زنی با مرد آلمانی ازدواج کند هم میتواند به اقامت آلمان دست پیدا کند.

برای ویزای ازدواج آلمان باید زبان آلمانی بدانیم؟

بله . یکی از سوالات ذهنی متقاضیان این امر این است که آیا برای ازدواج با تبعه آلمانی نیاز به داشتن مدرک زبان است؟ نیازی به داشتن مدرک زبان ندارید اما در مصاحبه سفارت باید یتوانید به المانی توضیح دهید که شریک زندگی شما فردی است آلمانی تبار که با شما ازدواج نموده است.

برای تمدید ویزای ازدواج آلمان هم باید بگوییم اگر شما ازدواجتان با شریک آلمانی پابرحا بماند هر ساله میتوانید ان را تمدید کنید و پس از گذشت 3 سال متوالی از تمدید و ازدواج خود میتوانید برای تابعیت و پاسپورت آلمانی خود اقدام نمایید.

فرزند متولد شده حاصل از ازدواج شما نیز میتواند شهروندی آلمان را داشته باشد و از اقامت دائم آلمان برخوردار است که میتوانید اطلاعات مربوز به این موضوع را در آرشیو مقالات آوات مطالعه نمایید.

برای  مطالعه ی بیشتر به مقاله ی  مهاجرت به آلمان از طریق ویزای ازدواج مراجعه کنید.

اقامت از طریق پناهندگی

افرادی اقدام می کنند که جانشان به دلیل مسائل سیاسی اجتماعی و … در کشور خود در خطر است و طی مواردی خاص و ضروری نیاز به این اقامت پیدا می شود . و نه تنها جزو راحت ترین راه محسوب نمی شود ؛ بلکه جزو سخت ترین نوع اقامت است و این نوع اخذ اقامت پیشنهاد نمی شود .

راحت ترین راه اقامت در آلمان

در اقامت از طریق سرمایه گذاری : اگر فرد جوان تر باشد امکان پذیرش او آسان تر خواهد بود . سرمایه گذاری در این کشور می تواند راه اندازی یک رستوران ، یک انبار داری کالایی خاص ، دفتر نمایندگی یا شرکت های خصوصی و … باشد .

برای قبول شدن در اتاق بازرگانی آلمان باید به این موضوع توجه داشت که آیا سرمایه گذاری مورد نظر تغییر مثبت در رشد اقتصادی کشور خواهد داشت ؟ یا اینکه فرد برای شروع سرمایه گذاری خود مبلغ ۲۵۰۰۰ یورو که به عنوان پشتوانه ی مالی سرمایه گذاری است دارا می باشد ؟

یا اینکه اصلا این فعالیت مورد نظر در آلمان متقاضی دارد یا خیر ؟ به همین جهت این نوع اقامت ، در رده ی راحت ترین راه اقامت قرار نمی گیرد زیرا هر ساله تعداد بسیار کمی از متقاضیان  درخواستشان پذیرفته می شود .

اما اگر مدارک مورد تایید قرار گیرد مراحل دریافت ویزای شما طی مدت زمان بسیار کمتری اتفاق می افتد . و در این صورت  این نوع از اقامت برای افراد ثروتمند و با دانش بالای بازاریابی  و بورس بسیار موثر بوده و جزو راحت ترین راه اقامت در این کشور رای این افراد خواهد بود .

مقاله پیشنهادی:شرایط دریافت اقامت آلمان برای ایرانیان چیست؟

راحت ترین راه اقامت در آلمان چیست؟

اقامت آلمان [راحت ترین و ارزان ترین راه]
اقامت آلمان [راحت ترین و ارزان ترین راه]

و اما راحت ترین راه اقامت یعنی اقامت از طریق کار .در این نوع از اقامت ، کشور آلمان به دلیل پیر شدن جمعیت خود و کمبود نیروی متخصص اقدام به جذب نیروی کار قوی و متخصص با ارائه ی بهترین. راه حل ها در جهت پیدا کردن کارها می کند .

یکی از بهترین نوع این راه حل ها ویزای اعتباریه ۶ ماهه است . در طی این مدت زمان مشخص شده فرد خود می تواند به دنبال کار بگردد. و در صورت استخدام ، ویزای کاری این کشور را دارا می شود. و همین موضوع این نوع اقامت را در طبقه ی راحت ترین راه اقامت در این کشور  قرار می دهد .

اما در روش قدیمی تر آن آگهی کار شما در آلمان ثبت می شود. و در صورت پذیرفته نشدن و پیدا نکردن فرد آلمانی در همان رشته ، آگهی کار شما را می پذیرند. چرا که اشتغال یک فرد آلمانی  به اتباع خارجی ارجعیت دارد.

که در این صورت اخذ اقامت به سادگی نبود .و ممکن نبود بتوان آن را در رده ی راحت ترین راه اقامت در این کشور قرارداد .به دلیل ارجعیت آلمانی ها به دیگر افراد . در این نوع اقامت باید به مواردی توجه کرد.از قبیل : داشتن حداقل لیسانس ، داشتن ۳ سال سابقه ی کاری ، داشتن سطح B1 .

تامین هزینه ها

در این مدت زمان فرد باید بتواند هزینه های خود را تامین کند. و پس از ۵ سال زندگی در آلمان ، اقامت آلمان را می تواند اخذ کند . اما در صورت پیدا نکردن کار در طی این ۶ ماه مجبور به ترک کشور خواهد شد .

فرقی نمی کند از طریق راحت ترین راه اقامت در این کشور اقدام کرده باشید یا خیر. چون در هر صورت برای دریافت اقامت خود در آلمان باید این مدت زمان را پشت سر بگذراند. رای مهاجرت به آلمان موارد دیگری نیز که شامل گردش مالی فرد ، بیمه ی سلامت مورد تایید کشور آلمان مورد توجه قرار گیرد

بو در صورت گرفتن اقامت دائم از طریق راحت ترین راه اقامت.در این کشور نیاز به سطح c1 و c2 خواهد بود. اما پر درخواست ترین نوع از راحت ترین راه اقامت در این کشور . اقامت از طریق کار و اقامت از طریق تحصیل می باشد .

سوال های متداول راحت ترین راه اقامت در آلمان

🙋‍♀️1.برای اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج به چه سطحی از زبان آلمانی نیاز است؟

  • برای این روش نیازی به ارائه ی مدرک زبان آلمانی نیست.اما باید بتوانید سوالهای روز مصاحبه را پاسخ دهید.

🙋‍♀️2.راحت ترین راه مهاجرت به آلمان چه راهی است؟

  • یکی از راحت ترین و ساده ترین راه های اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج می باشد که بیشتر متقاضیان این راه و روش را برای مهاجرت خود انتخاب می کنند.

🙋‍♀️3.اقامت از طریق ویزای جاب آفر به چه صورت است؟

  • در این روش ا با داشتن یک پیشهاد شغلی ویزای این کشور را دریافت می کید و وارد  این کشور می شوید

🙋‍♀️4.ویزای تحصیلی چه مدت اعتبار دارد؟

  • اعتبار اولیه ی این ویزا سه ماهه است که پس از مشغول شدن به تحصیل قابل تمدید است.

🙋‍♀️5.با مدرک زبان انگلیسی میتوان در آلمان مشغول به تحصیل شد؟

  • پذیرش در بعضی رشته ها و بعضی دانشگاههای المان با مدرک زبان انگلیسی اماکن پذیر است.اما پیشنهاد ما به شما فراگیری زبان آلمانی برای کسب فرصتهای بیشتر است.

🙋‍♀️6.پس از چند سال کار در کشور آلمان میتوان اقامت این کشور را دریافت کرد؟

  • پس از سه تا پنج سال کار و پرداخت مالیات در این کشور میتوانید درخواست اقامت این کشور را داشته باشید.

🙋‍♀️7.چگونه میتوان در رشته ی پزشکی در کشور آلمان تحصیل کرد؟

  • برای ورود به دانشگاههای پزشکی باید آزمون ورودی بدهید.

 

 

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
2 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
امیر
امیر
2020/02/28 15:12

سلام و تشکر بابت مقاله خوبتون؛
من قصد مهاجرت تحصیلی به اروپا رو دارم و بیشتر دوست دارم برای دو کشور اسپانیا و قبرس اروپایی اقدام کنم. طی سوال‌هایی که میکردم موسسه هایی مثل آتیس و … میگفتن که اسپانیا هزینه کمتری نسبت به قبرس داره! درسته؟!

مدیر سایت
مدیر سایت
پاسخ دادن به  امیر
2020/03/01 08:54

سلام و درود
ما در مورد مشاوره موسسات دیگه نمیتونیم نظری بدیم
اما میتونید با مشاورین موسسه تماس بگیرید تا راهنماییتون کنند

شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!