Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

هزینه تحصیل در نروژ

هزینه تحصیل در نروژ

قبل از هر اقدام مهاجرتی اولین و مهم ترین مقوله برای اخذ هر نوع از انواع ویزای یک کشور هزینه ها و مسائل مالی آن پروسه مهاجرتی است. آیا کشور نروژ در میان کشورهای ارزان اروپایی قرار دارد؟ هزینه تحصیل در نروژ چگونه است؟ هزینه زندگی برای یک دانشجو در این کشور سالیانه چه مقدار است؟ پاسخ این سوالات را در ادامه برای شما عزیزان بیان خواهیم کرد پس با ما همراه باشید.

هزینه تحصیل در نروژ

 

شرایط اخذ ویزای تحصیلی و دانشجویی نروژ

هزینه تحصیل در نروژ

اگر قصد تحصیل بیشتر از 3 ماه را در کشور نروژ دارید. می بایست برای دریافت مجوز ویزای تحصیلی درخواست دهید. اگر به شما مجوز تحصیل داده شود می توانید. تا 20 ساعت در هفته در طول مدت تحصیلتان و به صورت تمام وقت در طول تعطیلات ترم کار کنید.

شما باید هزینه ای را بابت درخواست خود بپردازید. باید در یک دانشگاه و یا یک کالج پذیرش گرفته باشید. باید به مقدار کافی پول داشته باشید تا بتوانید از پس مخارج خود بر بیایید. حداقل 120000 کرون نروژ در سال نیاز خواهید داشت.

 

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی در نروژ

برای ثبت نام در دانشگاه های این کشور می بایست مدارک مورد نیاز را مبتنی بر قوانین پذیرش ارائه نمائید. دانشجویان برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیاز به یک مدرک کارشناسی معتبر در ابتدای امر خواهند داشت. همچنین ارائه مدارک زبان آیلتس با نمره حداقل 6 یا 6.5 از نیازمندیهای اصلی برنامه می باشد.

هزینه تحصیل در نروژ

• ارائه انگیزه نامه قوی.
• ارائه تمکن مالی مکفی و در بازه زمانی مشخص.
• مدارک هویتی و تائید گواهی سلامت.
• گواهی سوپیشینه

 

هزینه های تحصیل در نروژ

 

تحصیل در دانشگاه های عمومی نروژ برای دانشجویان نروژی و بین المللی رایگان است. بودجه اکثر دانشگاه ها و کالج های دانشگاهی دولتی نروژ توسط دولت تامین می شود. تا تمام افراد بتوانند به مقاطع عالی دسترسی پیدا کنند.

پیشنهاد مطالعه »
تحصیل در نروژ بدون مدرک زبان

بنابراین با توجه به قانون، در موسسات عمومی تحصیل رایگان در نروژ می باشد این قانون برای تمام دانشجویان بین المللی نیز، صرف نظر از ملیت آنها، اعمال می شود. هزینه کمی برای عضویت دانشجویان در انجمن دانشجویی و هزینه ای برای شرکت در آزمون های پایان ترم باید پرداخت شود.

حداکثر این هزینه حدود 60 یورو می باشد. برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی باید شهریه پرداخت کنید. اما شهریه آنها بسیار کمتر از سایر کشورهای دیگر است . همچنین هزینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی با دانشجویان نروژی برابر است.

 

متوسط هزینه زندگی برای یک ترم تحصیلی

 

هزینه زندگی و تحصیل در نروژ را می توان بر اساس شهر محل سکونت، تعداد افراد خانواده و سایر موارد که در این نوشتار می خوانید برآورد نمود. باید توجه داشته باشید که زندگی در نروژ پر هزینه است. دانشجویان غیر اروپایی باید تمکن مالی برای اخذ مجوز اقامت تحصیلی و زندگی در نروژ داشته باشند.

نروژ کشوری گران است و هزینه زندگی در این کشور بالاست .به عنوان یک دانشجو باید حداقل 925 یورو در ماه برای تامین هزینه های زندگی داشته باشید. متوسط هزینه زندگی برای یک ترم تحصیلی از این قرار است.

• مسکن : 1540 یورو
• مواد غذایی : 1275 یورو
• کتاب : 485 یورو
• حمل و نقل : 174 یورو (دانشجویان زیر 30 سال)
• سایر هزینه ها: 1105 یورو
• جمع کل برای 5 ماه : 4570 یورو

در ترم نخست تحصیلی باید هزینه زیادی صرف لوازم منزل و خرید لباس مناسب برای آب و هوای نروژ کنید. سازمان رفاه دانشجویی ، مسکن های دانشجویی را برای دانشجویان بین المللی تامین می کند.

دانشجویان زیر 30 سال با کارت ترم دانشجویی معتبر می توانند از تخفیفات حمل و نقل عمومی از جمله هواپیما و قطار بهره مند شوند. همچنین با کارت دانشجویی می توانید بلیط اپرا، تئاتر و موزه ها را با تخفیف خریداری کنید.

پیشنهاد مطالعه »
مشاوره تحصیلی در نروژ

 

هزینه تحصیلات دانشگاهی در نروژ

در نروژ برخی از دانشگاه های دولتی هزینه ای برای تحصیل دریافت نمی کنند. این برای دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا و برای دانش آموزان از همه کشورها، صرف نظر از اینکه شهروندان اروپایی هستند یا خیر. با این وجود باید هزینه اتحادیه دانشجویان پرداخت شود که حدود 32 تا 64 یورو است.

هزینه زندگی دانشجویی در نروژ

 

هزینه های زندگی شامل اقامت، کتاب و سایر لوازم آموزشی، مواد غذایی و خدمات آب و برق است. گرچه هزینه زندگی در نروژ ممکن است بالاتر از متوسط کشورهای اروپایی باشد، اما آنها هنوز هم برای یک کشور شمال اروپا بهترین هستند. برخی از کل هزینه های زندگی دانشجویان بین المللی در یک ماه در برخی از شهرهای اصلی نروژ عبارتند از.

 1. اسلو
  1200-2000 €
 2. برگن
  1100-1800 €
 3. ترومسو و تروندهایم
  1000-1600 €
 4. دیگر شهرهای نروژ
  800-1000 €

برای صرفه جویی در زمان و هزینه هایتان می توانید در سمینارهای گروهی آوات شرکت کنید. شرکت در سمینار فواید زیادی را برای شما خواهد داشت؛ می توانید اطلاعات بیشتر و دوستان مشترک زیادی را پیدا کنید.

خوابگاه های دانشجویی ارزان قیمت

هزینه های مسکن بخش زیادی از بودجه یک دانشجو را در بر می گیرد، ولی نگران نباشید، شما به عنوان ، حقی که توسط سازمان رفاه دانشجویی هزینه های اسکان یک دانشجوی بین المللی حق اسکان دارید.معمولاً است.که از هزینه های اسکان معمولی در نروژ ارزان تر است. در واقع، دانشگاه برگن برای تمام دانشجوبان این دانشگاه اسکان را تضمین می کند.

 

هزینه های اقامت

 

دانشجویان حدود 36% از کل هزینه های زندگی را برای محل اقامت پرداخت می کنند. به طور کلی شما برای اجاره یک آپارتمان خصوصی با امکانات عمومی، به طور متوسط ماهانه باید. مبلغی حدود 1500 یورو پرداخت کنید.

پیشنهاد مطالعه »
ثبت شرکت در نروژ

قیمت اقامت در اسلو می تواند تا 1700 یورو نیز برسد. دانشجویانی که تنها زندگی می کنند:700 یورو. دانشجویانی که با شریک زندگی خود زندگی می کنند: 800 یورو.دانشجویانی که در محل اقامت زندگی می کنند: 570 یورو.

 

کار ضمن تحصیل در نروژ به چه صورتی است؟

 

به صورت قانونی دانشجویان در نروژ به صورت هفتگی 20 ساعت حق کار دارند. و معمولا چنانچه کار پیدا کنند ساعت 10 تا 13 € درآمد خواهند داشت. شرایط کار در نروژ برای دانشجویان کار سختی نیست.

افراد میتوانند با توجه به تخصص و توانایی خود به کارهای پاره وقت بپردازند. تعداد سالهای تحصیل متقاضی در حال تحصیل در نروژ جزو زمان اقامت فرد محسوب میشود اما به صورت نمیه وقت. یعنی هر یک سال حضور 6 ماه سابقه جهت رسیدن به اقامت محاسبه میشود.

تاریخ های اخذ پذیرش از دانشگاه های نروژ

 

دانشگاه های نروژ دانشجویان خارجی را برای ترم سپتامبر پذیرش می کنند که باید از پیش نسبت به تاریخ ثبت نام آگاه بود. اگر شما برای تحصیل در نروژ اقدام می نمائید. اکثر دانشگاه های این کشور از ژانویه تا فوریه برای ثبت نام باز هستند.

شما می بایست برای اقدام در این برنامه ها از نیازمندیهای هر برنامه کامل آگاه باشید. و با یک مشاور، مشورت نمائید. از مدارک مهم برای مرحله ویزا نیز ترجمه مدارک هویتی و همچنین دارایی و ارائه تمکن مالی مناسب می باشد.

نحوه ارائه مدرک تمکن مالی در این کشور متفاوت با سایر کشورهای اروپایی است، طبق آمار منتشره اداره مهاجرت نروژ در طی سه سال اخیر درصد موفقیت ایرانیان جهت موفقیت 75% بوده است.

هر آنچه که درباره تحصیل در نروژ باید بدانید می توانید با تماشای فیلم آقای جهانیان مدیر عامل آوات کسب نمایید. 

 

 

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ