شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

هزینه تحصیل و زندگی در سوئیس

هزینه تحصیل و زندگی در سوئیس

هزینه تحصیل و زندگی در سوئیس

هزینه تحصیل و زندگی در سوئیس با توجه به هزینه­ های بالای زندگی در سوئیس قابل توجه میباشد. از آنجایی که سوئیس یکی از امن ­ترین کشورهای جهان محسوب می­شود. در کشور سوئیس قوانینی مبنی بر ایجاد یک پناهگاه اتمی برای هر خانه مسکونی می­باشد. این کشور برای ایجاد امنیت در سرتاسر شهرها قوانین برای حفاظت از فرزندان، حفاظت از حیوانات و احترام به حقوق شهروندی می­باشد.

اگر قصد زندگی یا تحصیل در سوئیس را دارید باید بتوانید به آن قوانین شاید عجیب و غریب احترام بگذارید. بنابراین سوئیس یک کشور مرفه محسوب می­شود و باید بتوانید از پس هزینه­ های زندگی در آن کشور بربیایید تا زندگی مطلوبی داشته باشید. البته دولت سوئیس  هم اجازه ­ی زندگی افراد خارجی در سوئیس را بدون پشتوانه مالی را نمی­دهد.

افراد مهاجر باید یا شغل داشته باشند یا حساب بانکی مطلوبی را ارائه دهند در غیر اینصورت آنها تأییدیه ورود به این کشور را امضا نمی­کنند. برای مهاجرت به سوئیس می­توان از طرق مختلف اقدام کرد. تحصیل در سوئیس یا کار می­تواند یک کمک بزرگ برای افرادی باشد که قصد مهاجرت به سوئیس را دارند. اما هزینه ­ی تحصیل و زندگی در سوئیسبسیار بالا می­باشد. باید قبل از مهاجرت به این کشور برای تحصیل یا زندگی هزینه­ ها را در نظر گرفت.

هزینه تحصیل و زندگی در سوئیس در دانشگاه­ ها و شهرهای مختلف سوئیس متفاوت است. شهر زوریخ یکی از گران­ترین شهرهای سوئیس محسوب می­شود البته به تناسب گران بودن هزینه­ ها، کیفیت زندگی نیز بالا می­رود.

بنابراین اگر نمی­توان از پس هزینه ­های سنگین این شهریه بربیایید بهتر است شهرهای دیگری را برای زندگی انتخاب کرد. بزرگترین شهرهای سوئیس، شهرهای زوریخ، لوزان و ژنو می­باشد. افراد زیادی به دلیل سطح بالای علمی دانشگاه­ های سوئیس قصد تحصیل یا ادامه تحصیل در این کشور را دارند. یکی از نکات قابل توجه برای افراد متقاضی تحصیل در این کشور هزینه ­های تحصیل و زندگی در سوئیس می­باشد.

پیشنهاد مطالعه »
شرایط دریافت بورس تحصیلی نروژ (2019)

هزینه­ ی تحصیل در سوئیس

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی دارند باید به مدت 4 سال این دوره را بگذرانند. دولت سوئیس این اجازه را به افراد دانشجوی مهاجر می­دهد که بتوانند در یک شغل پاره وقت استخدام شوند تا بتوانند از پس هزینه­ های تحصیل و زندگی­شان بربیایند. دانشجویان مقطع کارشناسی می­توانند 10 ساعت در هفته کار کنند که حقوق آنها مبلغی در حدود 120 تا 150 فرانک سوئیسی می­باشد.

هزینه تحصیل و زندگی در سوئیس مبلغی در حدود 1000 فرانک سوئیس می­باشد. البته بخش قابل توجهی از این مبلغ صرف هزینه ­های مسکن می­شود. هزینه تحصیل در سوئیس در هر مقطع مبلغی در حدود 600 تا 700 فرانک سوئیسی می­باشد.

این میزان از مبلغ اختصاص به دانشجویان بدون هزینه خوابگاه یا مسکن مستقل و اجاره­ ای می­باشد. دانشجویانی که درخواست خوابگاه نیز دارند ماهیانه مبلغی در حدود 1000 فرانک سوئیسی باید هزینه کنند و دانشجویانی که منزلی مستقل را اجاره کنند باید مبلغ 1200 فرانک سوئیسی را پرداخت کنند.

البته دانشجویان موظف هستند مدارک لازم جهت بیمه تحصیلی و درمانی را آماده کنند و ماهیانه مبلغ حدود 80 تا 100 فرانک را نیز به آن اختصاص دهند. بنابراین هزینه تحصیل و زندگی در سوئیس بعد از دیگر کشورهای اروپایی بالا بوده و باید بتوان این هزینه ­ها را به راحتی پرداخت تا دولت سوئیس اجازه ادامه تحصیل و زندگی را در این کشور بدهد.

در کشور سوئیس 11 دانشگاه دولتی وجود دارد که زبان تحصیلی در این دانشگاه­ها بیشتر به زبان­های آلمانی، فرانسوی یا انگلیسی می­باشد.

روند دانشگاه ­های سوئیس

سال تحصیلی در کشور سوئیس جهت اعزام دانشجو به سوئیس متشکل از دو نیم سال تحصیلی تابستان و زمستان است که هر کدام تقریبا 5 ماه به طول می­انجامد.

پیشنهاد مطالعه »
تحصیل پزشکی در کانادا

دانشگاه­ های سوئیس بعد از اتمام هر سال تحصیلی بمدت 2 ماه تعطیل است و دانشجویان میتوانند در این زمان در هفته 2 ساعت مشغول به کار شوند. دانشجویانی که تمایل به یادگیری زبان دارند میتوانند به طور رایگان در دانشگاه­ اقدام کنند یا در مؤسسات خصوصی ثبت نام کنند که هزینه یادگیری زمان در هر 4 ماه چیزی حدود 3400 فرانک سوئیسی می­باشد.

هزینه ­ی تحصیل و زندگی در سوئیس شاید به نظر زیاد بیاید اما به دلیل کیفیت بالای زندگی در این کشور این هزینه­ها زیاد به چشم نمی­آید و به نوعی احترام به حقوق انسانی می­باشد. چرا که انسان­ها حق زندگی و تحصیل با بالاترین کیفیت را دارند.

هزینه ­ی تحصیل و زندگی در سوئیس برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد:

دانشجویان در مقطع فوق لیسانس محصل در دانشگاه­ های دولتی در هر ترم تحصیلی باید مبلغی حدود 700 فرانک و در دانشگاه­ های خصوصی حدود 4000 فرانک پرداخت نماید. البته این دانشجوها در صورت شاغل بودن می­توانند در هفته 20 ساعت کار کنند و مبلغی در حدود 400 تا 600 فرانک سوئیس در هفته حقوق داشته باشند. خوشبختانه این مبلغ می­تواند به راحتی هزینه ­های مربوط به تحصیل و زندگی دانشجو را تأمین کند.

دانشجویان مقطع دکترا که بورسیه تحصیلی می­شوند با مبلغی حدود 2000 فرانک که از دولت سوئیس دریافت می­کنند زندگی آسوده­ای خواهند داشت. به همین دلیل متقاضیان تحصیل در مقطع دکترا به صورت بورس تحصیلی بسیار زیاد می­باشند.

هزینه زندگی در سوئیس

هزینه­ ی تحصیل و زندگی در سوئیس نسبت به دیگر کشورهای اروپایی بسیار بالا است و این سطح زندگی افراد را بالا می­برد.

این هزینه­ های بالا به دلیل ثبات اقتصادی در این منطقه می­باشد. اقتصاد سوئیسیکی از با ثبات­ترین اقتصادهای جهان می­باشد. دولت سوئیس یک محیط امن و پایدار اقتصادی برای سرمایه ­گذاران ایجاد کرده است و براحتی می­توان گفت سوئیس یک بهشت برای سرمایه گذاران و سپرده ­گذاران خارجی می­باشد.

پیشنهاد مطالعه »
مشاوره تحصیل در روسیه برای اخذ ویزا

در حقیقت اقتصاد سوئیس وابسته به سرمایه ­گذاری خارجی می­باشد. اما افراد مهاجر زیادی موفق به دریافت ویزای این کشور نمی­شوند. دلیل آن هم بالا بردن هزینه­های تحصیل و زندگی در سوئیس می­باشد.

هزینه­ های زندگی یک دانشجو به طور معمولی مبلغی در حدود 1500 فرانک در ماه می­باشد. درآمد سالانه هر شهروند سوئیسی مبلغی در حدود 40 هزار فرانک می­باشد. حال این 1500 فرانک را اگر بخواهیم تجزیه و تحلیل کنیم:

مبلغی در حدود 750 فرانک سوئیسی هزینه یک سوئیت یک نفره نقلی به صورت ماهیانه می­باشد. اجاره بهای آپارتمان یک خوابه 50-40 متری مبلغی در حدود 1300 فرانک می­باشد.

البته این آپارتمان با تمام وسایل خانه و یا به اصطلاح مبله مبلغی حدود 100-150 فرانک گران­تر می­باشد. حالا به این مبالغ مسکن، 100 فرانک هم برای پرداخت هزینه ­های جانبی مسکن چون پرداخت قبوض، اضافه می­شود. حدود 200 فرانک نیز می­تواند هزینه­ خوراک یک دانشجو در یک ماه کافی باشد.

البته که این هزینه برای ایرانیان که باید گوشت حلال استفاده کنند بیشتر می­شود. یکی دیگر از موارد زندگی در سوئیس حق بیمه به صورت ماهیانه می­باشد. هزینه بیمه برای دانشجویان مبلغی در حدود 80 تا 100 فرانک سوئیسی در ماه می­باشد و به ازای هر همراه مبلغی در حدود 250 تا 300 فرانک می­شود. هزینه حمل و نقل عمومی مبلغی حدود 50 فرانک در ماه تخمین زده می­شود.

این هزینه به صورت متوسط و یک زندگی معمولی میباشد. بنابراین باید در نظر داشت هزینه تحصیل و زندگی در سوئیس بالاست و علت آمار کم مهاجرت به این کشور نیز همین گران بودن هزینه­ها میباشد.

منبع: سفارت سوئیس

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ