مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

هزینه رشته ی پزشکی دراسترالیا

هزینه رشته ی پزشکی دراسترالیا

فهرست مقاله

هزینه رشته ی پزشکی دراسترالیا به عواملی مانند موسسه و سطح تحصیلات بستگی دارد.هزینه دانشگاه های استرالیا براساس واحد اعتبار (UOC) محاسبه می شود.

شهریه پرداختی دانشجویان آن براساس وضعیت دانشجویی (داخلی یا بین المللی) و طبقه بندی دوره (دوره کارشناسی ، تحصیلات تکمیلی یا تحقیقی ) مشخص می شود.

شهریه های پزشکی استرالیا بالاتر از انگلستان و ایالات متحده است.و با توجه به این که هزینه های زندگی در این کشور معقول است،دانشگاه های پزشکی استرالیا در میان دانشجویان بین المللی بسیار پرطرفدار است.

مزایای تحصیل در دانشگاه های استرالیا

درکشور استرالیا هرسال حدود ۳۰۰۰ دانشجو در مقاطع مختلف در دانشگاه‌ها مشغول به تحصیل هستند.کیفیت تدریس و محتوای مطالب آموزشی تمام دانشگاه‌ها، مؤسسات و مدارس استرالیا تحت نظارت دولت قرار دارد.

شما برای ادامه تحصیل در دانشگاه‎های استرالیا و همچنین والدین شما از بهترین خدمات و حمایت‌های مالی بهره‌مند می شوید.

دانشگاه‌های معتبر استرالیا جزو ۲۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارد.
سال تحصیلی دانشگاه های استرالیا از اواخر فوریه شروع و تا آخر نوامبر ادامه دارد.

زبان رسمی کشور استرالیا انگلیسی است که با گویش استرالیایی همراه است.همچنین تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی است.
کشور استرالیا بعد از آمریکا و انگلیس بهترین مقصد برای دانشجویان برای تحصیل است.

استرالیا کشوری با طبیعت زیبا و مهاجرپذیر است به همین دلیل یکی از عوامل جذب دانشجویان است.
دانشجویانی که از دانشگاه‌های استرالیا فارغ‌التحصیل شوند بسیار راحت می‌توانند وارد بازار کار شوند.

استرالیا به کسانی که با ویزای دانشجویی واردشده‌اند اجازه کار در طول تحصیل و همین‌طور کار تمام‌وقت در تعطیلات را می‌دهد.

مقاله پیشنهادی:تحصیل پزشکی استرالیا

شرایط و هزینه تحصیل پزشکی در استرالیا

رشته ی پزشکی دراسترالیا
رشته ی پزشکی دراسترالیا

برای تحصیل در مدارس استرالیا که شامل موسسات خصوصی و دولتی باید حداقل ۷۸۰۰ تا ۳۰۰۰۰ دلار هزینه کنید.باید برای گذراندن دوره های زبان انگلیسی در کشور استرالیا با توجه به طول دوره و تخصصی بودن آن باید هفته ای ۳۰۰ دلار بپردازید .

شهریه و هزینه ی گرفتن گواهینامه های معتبر از مراکز آموزشی استرالیا حدودا ۴۰۰۰ تا ۲۲۰۰۰ دلار است برای گذراندن دوره ی چهار ساله ی مقطع لیسانس در استرالیا باید ۱۵۰۰۰تا ۳۳۰۰۰ دلار شهریه پرداخت کنید که این هزینه ها با توجه به نوع رشته و دانشگاه مورد نظر شما متغیر است .

هزینه تحصیل پزشکی در استرالیا

متوسط هزینه تحصیل پزشکی در استرالیا به صورت سالانه حدود ۷۰۰۰۰ دلار استرالیا است.از آنجا که دولت و یا دانشگاه های استرالیا هیچ گونه بورسیه ای به دانشجویان بین المللی رشته پزشکی نمی دهند دانشجویان باید از طرف دولت کشور خود و یا خانواده خود حمایت مالی کافی را داشته باشند.

در حال حاضر دانشجویان برای پرداخت هزینه های تحصیل پزشکی به ۹۷۹۲ دلار در سال هزینه می کنند.این مقدار بدان معنی است که فارغ التحصیلان پزشکی پس از فارغ التحصیل شدن ، دارای بدهی HECS می باشند .

به تازگی ، دولت استرالیا اعلام کرد که سهم خود را در پرداخت هزینه های تحصیل رشته ی پزشکی به میزان ۲۰ درصد کاهش می دهد ، در حالی که نرخ بهره برای وام های دانشجویی افزایش خواهد یافت.

برای دوره هایی مانند پزشکی ، تقاضای بالا و کمبود مکان ، به این معناست که هزینه های این دوره به شدت پتانسیل افزایش را خواهد داشت.

هزینه های دوره های پزشکی می تواند تا ۲۷۰ درصد افزایش یابد و سالانه تا ۳۷،۰۰۰ دلار افزایش یابد و مبلغ کلی هزینه ی پزشکی را به مبلغ ۱۸۰،۰۰۰ دلار برساند .

هزینه های تحصیل پزشکی ، سالانه بررسی می شود و ممکن است هر ساله افزایش یابد.دانشجویان هزینه تحصیل را با نرخ مربوط به سال تاریخ سرشماری که برای ثبت نام آنها در دوره می باشد ، پرداخت می کنند .

هزینه رشته ی پزشکی دراسترالیا در کارشناسی و دکتری

رشته ی پزشکی دراسترالیارشته ی پزشکی دراسترالیا

 

 

تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه های استرالیا

تحصیل در دوره ی کارشناسی در استرالیا ۴ ساله به طول می‌انجامد.در مقطع کارشناسی رشته‌های علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی به زبان انگلیسی برای شما ارائه می شود.

اگر مدرک تحصیلی دیپلم و پیش‌دانشگاهی خود را گرفته باشید می‌توانید در مقطع کارشناسی دانشگاه‌های استرالیا پذیرش بگیرید.

اما چنانچه در مقطع دیپلم نمرات قابل قبولی کسب نکرده‌ باشید باید دوره‌ای بنام foundation را برای ورود به دوره کارشناسی را بگذرانید.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در استرالیا حدود ۳۰۰۰۰ دلار سالیانه است و هزینه زندگی دانشجویی سالانه حدود ۲۰۰۰۰ دلار است.

هزینه تحصیل پزشکی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های استرالیا

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در بازه زمانی ۱ تا ۳ سال به دانشجویان ارائه داده می‌شود.برای تحصیل در این مقطع باید مدرک آیلتس (۵/۶ -۷) را داشته باشید.هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا حدود ۳۷۰۰۰ دلار است.

 

بااینکه هزینه تحصیل در دوره فوق‌لیسانس در کشور استرالیا بالاست ولی هزینه زندگی در این کشور مناسب است به همین علت دانشجویان زیادی این کشور را برای دوره فوق‌لیسانس انتخاب می کنند.

هزینه تحصیل پزشکی در مقطع دکترا در دانشگاه های استرالیا

تحصیل در مقطع دکترا نسبت به سایر مقاطع تحصیل در استرالیا کم‌هزینه‌تر است. پذیرش در این مقطع ملزم به همراه داشتن مدارک آیلتس ۷، ریزنمرات و ترجمه کامل مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد است.

دوره تحصیل در مقطع دکترا ۴ ساله است و در آخر ترم باید پایان‌نامه ارائه داده شود. هزینه این دوره تحصیلی تقریباً ۳۰۰۰۰ دلار است. بیشترین مقدار بورسیه تحصیلی در این مقطع ارائه داده می‌شود.

دانشجویانی که متأهل هستند و یا فرزند دارند نیز می‌توانند خانواده خود را با ویزا همراه خود به این کشور ببرد.

 

مقاله پیشنهادی:شرایط دوره رزیدنتی پزشکی در انگلستان

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *