انگلستان, انگلیس, هزینه زندگی

هزینه زندگی در انگلستان چقدر است؟

هزینه زندگی در انگلستان

هزینه زندگی در انگلستان چقدر است؟

پیش از اقدام به مهاجرت به انگلستان ابتدا باید در مورد هزینه زندگی در انگلستان اطلاع کسب کنیم. کشور انگلستان یکی از بهترین کشورها برای زندگی، تحصیل،کار و سرمایه گذاری است ولی در عین حال به لحاظ هزینه از گران ترین کشورهای جهان می باشد. هزینه زندگی در انگلستان در نقاط مختلف این کشور متفاوت می باشد. هزینه زندگی در لندن نسبت به سایر شهرهای این کشور بسیار بالاتر است و به طور کلی این شهر از گران ترین شهرهای جهان به حساب می آید.

با مقایسه ی هزینه های زندگی در انگلستان و ایران در می یابیم که هزینه زندگی در انگلستان تقریباً حدود 121 درصد نسبت به ایران گران تر است بنابراین متقاضیان ایرانی باید پیش از مهاجرت به انگلستان در مورد هزینه های زندگی در این کشور اطلاع کسب کنند و در صورت داشتن توان مالی اقدام به مهاجرت به این کشور نمایند. در ادامه لیستی از انواع مختلف هزینه اقامت در انگلستان ارائه می دهیم تا افرادی که خواهان مهاجرت به انگلستان هستند تا حدودی با این قیمت ها آشنا شوند.

هزینه مواد غذایی در انگلستان

بخش بزرگی از هزینه زندگی در انگلیس صرف خوراک و مواد غذایی می گردد . در اینجا به برخی از اقلام مهم و ضروری می پردازیم:

قیمت یک بطری آب معدنی: حدوداً 94/0 پوند

قیمت یک لیتر شیر: حدوداً 92/0 پوند

قیمت یک قرص نان: حدوداً 96/0 پوند

قیمت یک کیلو برنج: حدوداً 53/1 پوند

قیمت یک شانه تخم مرغ: حدوداً 24/2 پوند

قیمت یک کیلو پنیر: حدوداً 49/6 پوند

قیمت یک کیلو گوشت سینه ی مرغ: حدوداً 03/7 پوند

قیمت یک کیلو سیب زمینی: حدوداً 17/1 پوند

قیمت یک کیلو پیاز : حدوداً 02/1 پوند

قیمت یک کیلو گوجه فرنگی: حدوداً 82/1 پوند

البته باید خاطر نشان کرد که قیمت انواع مواد غذایی در شهرهای مختلف انگلستان با هم تفاوت دارد و در شهر لندن قیمت ها به نسبت بیشتر از سایر شهرهای انگلستان است. برای مثال هزینه ی یک وعده ی غذایی در یکی از رستورانهای معمولی شهر لندن حدود 15 پوند می باشد در صورتی که همین وعده ی غذایی در یکی از رستورانهای شهر نیوکاسل به مبلغ 11 پوند می باشد. البته باید این را هم در نظر داشت که در شهرهایی مانند لندن که هزینه های زندگی بالاتر است، درآمدها و دستمزدها هم بیشتر است.

هزینه های مربوط به حمل و نقل و پوشاک در انگلستان

قیمت بلیط مترو: حدوداً 5/2 پوند

کرایه تاکسی تا یک کیلومتر: حدوداً 30/2 پوند

قیمت یک جفت کفش نایک: حدوداً 74/61 پوند

قیمت یک ست لباس تابستانی: 51/32 پوند

قیمت یک شلوار جین: حدوداً 83/61 پوند

هزینه های مربوط به مسکن در انگلستان

هزینه های مربوط به مسکن یکی از مهمترین بخشهای هزینه زندگی در انگلستان می باشد. در اینجا چند نمونه از هزینه های مربوط به مسکن در انگلستان را ذکر می کنیم:

اجاره بهای یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر: حدود 15/730 پوند

اجاره بهای یک آپارتمان یک خوابه خارج از شهر: حدود 46/602

قیمت هر متر مربع زمین برای خرید منزل در مرکز شهر: 581/3 پوند

قیمت هر متر مربع زمین برای خرید منزل در خارج شهر: 855/2 پوند

هزینه های مربوط به صرف انرژی در انگلستان

هزینه های مربوط به انرژی با توجه به اندازه ی خانه متفاوت می باشد ولی بطور میانگین هزینه های آب و برق تقریباً 140 پوند در ماه می باشد. هزینه های مربوط به گرمایش خانه تقریباً 80 پوند در ماه می باشد که البته این مقدار در فصل زمستان در خانه های قدیمی تر و بدون عایق، بیشتر می شود.

بخشی از هزینه زندگی در انگلیس مربوط به اینترنت و تلفن می باشد البته این هزینه ها  جزو هزینه های ضروری نمی باشد ولی برای افرادی که از طریق مهاجرت در این کشور زندگی می کنند تماس تلفنی و استفاده از اینترنت برای برقراری ارتباط با بستگان خود در کشورشان یکی از هزینه های ضروری می باشد.

به طور میانگین هزینه ی ماهانه ی استفاده از اینترنت حدود 61/22 پوند می باشد. البته هزینه ی اینترنت علاوه بر اینکه به سرعت آن بستگی دارد در شهرهای مختلف انگلستان هم متفاوت می باشد به طور مثال هزینه ی اینترنت با سرعت 60 مگابیت بر ثانیه در شهر لندن حدود 50/30 پوند می باشد درصورتیکه همین هزینه در شهر منچستر معادل 54/27 پوند می باشد.

مانند هزینه ی اینترنت ، هزینه ی هر دقیقه تماس هم در شهرهای مختلف انگلستان متفاوت می باشد به طور مثال هزینه ی هر دقیقه تماس تلفنی در لندن حدود 09/0 پوند، در نیوکاسل حدود 05/0 پوند و در منچستر حدود 14/0 پوند می باشد.

هزینه های زندگی در انگلستان برای دانشجویان

سالانه بسیاری از دانشجویان برای ادامه ی تحصیل به کشور انگلستان مهاجرت می کنند این دانشجویان علاوه بر هزینه های مربوط به تحصیل باید هزینه هایی را هم صرف زندگی در انگلستان بکنند. به طور میانگین هزینه ی زندگی در شهر لندن برای دانشجویان حدود 11200 پوند در سال است ولی در شهرهای دیگر انگلستان همین هزینه، حدود 10000 پوند در سال است. این هزینه ها شامل مسکن، خوراک،پوشاک،رفت و آمد و … می باشد.

شهریه ی دانشگاه های مختلف بسته به نوع رشته و شهر محل تحصیل با یکدیگر متفاوت می باشد ولی به طور میانگین هر دانشجو در دوره ی کارشناسی باید مبلغ حدود 9000 تا 18000 پوند در سال هزینه کند.

هزینه ی تحصیل در رشته ی پزشکی در کشور انگلستان به طور متوسط حدود 28 الی 36 هزار پوند در سال است و در رشته ی دندانپزشکی حدود 20 الی 30 هزار پوند در سال می باشد.

همانطور که ملاحظه می فرمایید هزینه زندگی و هزینه ی تحصیل برای دانشجویان در کشور انگلستان بسیار بالا می باشد و در صورتیکه شخص استطاعت مالی نداشته باشد برای زندگی در این کشور با مشکل مواجه خواهد شد. البته کشور انگلستان برای دانشجویان، همزمان با تحصیل اجازه ی کار نیمه وقت در این کشور  را داده است و دانشجویان با کار کردن می توانند بخشی از هزینه های خود را بدست بیاورند.

هزینه زندگی در انگلستان برای دانش آموزان

دانش آموزان غیر از هزینه های تحصیل باید هزینه های دیگر را هم برای زندگی در انگلستان تقبل کنند که این هزینه ها با توجه به نوع مدرسه و رتبه ی آن، سطح آموزشی و کیفیت خوابگاههای آن متفاوت است اما به طور میانگین هر دانش آموز در مقطع دبیرستان باید مبلغی بین 17 الی 29 هزار پوند در سال را پرداخت نماید. دانش آموزان باید پیش از ورود به مدرسه یک سوم شهریه ی خود را پرداخت نمایند. برخی از این هزینه ها مانند هزینه ی غذا  اجباری می باشد ولی برخی دیگر مانند هزینه ی کلاس های فوق برنامه اختیاری می باشد.

هزینه زندگی در انگلیس نسبت به کشورهای دیگر به خصوص ایران بسیار بالاتر است. افرادی که تمایل دارند به این کشور مهاجرت کنند، ابتدا باید از تمامی قیمت ها و هزینه های مربوط به زندگی در این کشور اطلاع یابند و در صورت داشتن توانایی مالی در پرداخت این هزینه ها اقدام به مهاجرت به این کشور نمایند.

منبع: سفارت انگلستان

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *