رد کردن لینک ها

هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان

هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان

در این مقاله قصد داریم هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان و اقامت در انگلستان را مورد بررسی قرار دهیم و امیدواریم که بتوانیم در این مقاله کمک شایانی برای آگاهی از هزینه های لازم برای تحصیل و زندگی در کشور انگلستان را برای شما داشته باشیم .

در ابتدا بحث در مورد این مبحث را با طرح سوالی آغاز می کنیم که شاید سوال بیشتر افرادی است که در حال تحقیق در مورد انتخاب کشور مناسب برای کار و زندگی می باشند.چرا در سال های گذشته بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به کشور دیگر را داشتند و یا می خواستند در کشوری دیگری ادامه تحصیل دهند انگلستان را بعنوان مقصد خود انتخاب می کردند؟

جالب است بدانید که هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان در چند دهه گذشته  بسیار پایین و درآمد ساکنین این کشور زیاد بوده است . بدیهی است که این مورد مزیت بسیار خوبی برای زندگی و سرمایه گذاری در یک کشور محسوب می شود.

زندگی در کشور انگلستان

البته زندگی در کشور انگلستان مزیت دیگری هم داشت که با توجه به این که کشور انگلستان از گذشته اقتصاد خوبی داشته است و بازار کار خوبی برای جوانان دارد و از همه مهم تر با توجه به اینکه گفته شد ، مخارج تحصیل و زندگی در انگلستان پایین بود انتخاب این کشور برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در کشور دیگری را داشتند و می توانستند پس از تحصیل و یا حین تحصیل وارد دنیای کار و فعالیت شوند ، در اولویت اول قرار می گرفت.

شاید به جرات بتوان گفت که این دو مزیت مهم کشور انگلستان باعث شده بود که همه ساله از سر تا سر دنیا مهندسان خلاق و مبتکر برای کار و ادامه زندگی از کشور های دیگر به کشور انگلیس مهاجرت کنند و کسب و کار و فعالیت خود را در این کشور ادامه دهند.

اما اوضاع بدین شکل نماند و در سال های اخیر این هزینه ها دچار تغییراتی شد و هم اکنون کشور انگلستان یکی از گرانترین کشور ها برای تحصیل و زندگی محسوب می شود و هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان نسبت به کشور های دیگر بیشتر شده است با این وجود که هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان افزایش چشم گیری داشته است اما هنوز هم افراد زیادی برای تحصیل و یا زندگی از سر تا سر دنیا به این کشور مهاجرت می کنند.

آیا شما هم از کسانی هستید که قصد مهاجرت به کشور انگلستان و یا ادامه تحصیل در این کشور را دارید؟

پس بهتر است قبل از اقدام به هر کاری اطلاعات لازم در مورد هزینه هایی که در این کشور باید پرداخت کنید به دست آورید.

همانطور که می دانید کشور انگلستان تشکیل شده از شهر های زیادی می باشد که شهر لندن ، بعنوان پایتخت این کشور در راس رشد اقتصادی این کشور قرار دارد و همچنین هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان در هر کدام از این شهر ها تفاوت هایی با هم دارند.

در همه ی کشور ها زندگی در پایتخت آن کشور هزینه های زیادی را به دنبال دارد ، در کشور انگلستان نیز با زندگی در پایتخت این کشور یعنی شهر لندن باید هزینه های نسبتا بالایی نسبت به دیگر شهر های این کشور پرداخت شود و این هزینه ها به طور تقریبی سه برابر بیشتر از سایر شهر ها می باشد.

هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان

هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان برای هر فردی در زندگی شخصی روزانه شامل هزینه هایی برای غذا ، کتاب ، پوشاک ، اینترنت، حمل و نقل و یا حتی هزینه اقامت در یک مکان و … می باشد و این هزینه ها طبق قانون UKBA در حدود  1265پوند در ماه  می باشد و باز هم ماجرا به اینجا ختم نمی شود ، شهر بزرگ و توسعه یافته لندن از مناطق زیادی تشکیل شده است که هزینه زندگی و اقامت در هر کدام از این مناطق از ارزان ترین منطقه تا گران ترین آن فرق دارد و این هزینه ها هر ساله در حال تغییر می باشد.

بر اساس قانونی که توسط UKBA وضع شده است برای هر فرد مخارج تحصیل و زندگی در انگلستان در شهر های بزرگ و کوچک این کشور  بدین شرح می باشد که این هزینه ها در شهر های بزرگ کشور انگلستان بطور کلی 1020  تا  1300  در ماه می باشد و در شهر های کوچک این کشور هزینه ها از 600 تا 1100 پوند در ماه می باشد، البته هزینه رفت و آمد که فرد به کشور های دیگر دارد جدا از این هزینه ها می باشد.

اطلاع داشتن از اینکه مخارج زندگی در انگلستان به طور حدودی در چه صورت و چه میزان می باشد می تواند کمک زیادی برای افراد در زمینه های ادامه تحصیل ،کاری و یا حتی مهاجرت داشته باشد .

علاوه بر همه ی این مواردی که در بالا ذکر شد فردی که بعنوان دانشجو و برای ادامه تحصیل به کشور انگلستان سفر می کند ، با توجه به رشته ای که قصد ادامه تحصیل در آن زمینه را دارد تحصیل و زندگی در انگلستان برای هر شاخه از جمله پزشکی ، مهندسی و  فناوری وسایر رشته ها نیز فرق دارد و شهریه هر رشته هرساله درحال افزایش می باشد.

همچنین هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان در مقاطع مختلف تحصیلی  لیسانس ، فوق لیسانس و دکترا نیز با یکدیگر فرق دارد.

هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان در سال 2018 دچار چه تغییراتی شده است ؟

شهریه مراکز آموزشی در انگلستان در سال 2018 با توجه به عوامل مختلف تغییراتی را داشته است که تا حدودی این تغییرات باعث افزایش چشم گیر هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان شده است و کشور انگلستان را به یکی از پر هزینه ترین کشور ها از لحاظ تحصیل و زندگی تبدیل کرده است ، هزینه متوسط سالانه دانشجوی بین الملل 11987 پوند و این مبلغ برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد 12056 پوند در سال اعلام شده است .

شایان ذکر است که هر کدام از این مخارج تحصیل و زندگی در انگلستان که به طور تقریبی اعلام شده ، ممکن است تغییراتی داشته باشند که برای اطلاع دقیق از مخارج  تحصیل و زندگی در انگلستان بهتر است به دفاتر و موسسات قانونی که  بطور روزانه اطلاعات آنها در این زمینه به روز رسانی می شود برای گرفتن مشاور دقیق در مورد مخارج تحصیل و زندگی در انگلستان ، مراجعه کنید.

منبع: سفارت انگلستان

هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان
1 رتبه میانگین رای 5

دیگران این مطالب را نیز مطالعه کرده اند

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره