مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

هزینه مهاجرت به استرالیا

خلاصه مقاله : برای مهاجرت به کشور استرالیا روش های متفاوتی وجود دارد که هر فرد متناسب با شرhیط خود یکی از این روش های را انتخاب خواهد کرد. اما مطلبی که در همه ی این روش ها مشترک است بحث هزینه می باشد. هر کدام از این روش ها هزینه هایی را برای فرد متقاضی به همراه خواهد داشت که در این مقاله به آن می پردازیم.
هزینه مهاجرت به استرالیا

هزینه مهاجرت به استرالیا

فهرست مقاله
هزینه مهاجرت به استرالیا
هزینه مهاجرت به استرالیا

متقاضیانی که به دنبال مهاجرت به استرالیا هستند باید از هزینه مهاجرت به استرالیا آگاهی داشته باشند. مهاجرت به استرالیا به هر صورتی که انجام شود نیازمند صرف هزینه خواهد بود. مشخص است که با رشد هرچه بیشتر دلار، هزینه مهاجرت به استرالیا نیز افزایش می‌یابد، بنابراین آگاهی از هزینه مهاجرت به استرالیا پیش از اقدام در این زمینه می‌تواند سودمند واقع شود.

دولت استرالیا سیاست مهاجرتی سخت گیرانه‌ای دارد که به شدت ورود و خروج افراد غیر استرالیایی را کنترل می‌کند، بنابراین هر متقاضی که شهروند استرالیا نباشد و قصد ورود به این کشور را داشته باشد باید ویزای ورودی استرالیا را داشته باشد. با این حال این تعداد که به منظور مهاجرت، به این کشور می‌روند به نسبت محدود هستند.

بدون شک ویزا یکی از موارد قانونی است که فرد متقاضی مهاجرت باید آن را اخذ کند. دریافت ویزا هزینه بر است. هزینه‌های اخذ ویزا متفاوت بوده و بستگی به نوع ویزای متقاضی دارد. این هزینه‌ها می‌توانند از ۲۰۰AU تا مبلغ۷۰۰۰۰AU  برای متقاضی مهاجرت باشد.

مهاجرت به استرالیا به نوع ویزای درخواستی فرد بستگی دارد با این حال متقاضیان مهاجرت به این کشور باید به طور کلی موارد زیر را در نظر داشته باشند.

هزینه ویزای مهاجرت به استرالیا

هزینه مهاجرت به استرالیا
هزینه مهاجرت به استرالیا

واضح است که اداره مهاجرت در استرالیا، برای بررسی ویزای متقاضیان، مبلغی را دریافت می‌کند. این مبلغ نسبت به نوع ویزا متغیر بوده و در صورت رد شدن درخواست ویزا، به متقاضی برگردانده نمی‌شود.

باید توجه داشت که در بیشتر ویزاهای استرالیا، هزینه ویزای خانواده، کمتر از هزینه ویزای متقاضی بوده و گاه حتی ممکن است نصف و یا یک چهارم هزینه‌ای باشد که متقاضی اصلی پرداخت می‌کند.

ویزاهای استرالیا متفاوت هستند. این نوع از ویزا به؛

 1. ویزاهای دائم مهارت
 2. ویزای توریستی
 3. ویزای دانشجویی
 4. ویزای سرمایه‌گذاری و کار آفرینی
 5. ویزای ازدواج
 6. و ویزای پناهندگی تقسیم می‌شوند.

این نوع ویزاها هر کدام هزینه‌های متفاوتی را برای فرد مهاجر به استرالیا بسته به نوع شرایط، ایجاد خواهند کرد.

پیش نیازهای مهاجرت به استرالیا

قوانین مهاجرت به استرالیا در سال 2020  دچار تغییر و تحول گردید و اخذ پذیرش مهاجرت به استرالیا با شرایط جدید تری امکان پذیر خواهد شد از جمله شرایطی که در سال 2020 به عنوان پیش نیازهای مهاجرت به استرالیا در نظر گرفته شده است در ادامه ذکر شده است:

 1. تمامی هزینه های اخذ ویزای استرالیا افزایش یافته است. که شامل حال ویزای گردشگری، ویزای تحصیلی و ویزای 189،190و489 نیز می شود.
 2. باید دانشجویان و یا سرپرستان وی مبلغی را در حساب خود مسدود نمایند. تا امکان مهاجرت وی وجود داشته باشد که این مبلغ 20290 دلاراسترالیا می باشد. همچنین جهت اقامت همسر مبلغ 7100 و هر یک از فرزندان زیر18 سال 3040 دلاراسترالیا پرداخت خواهد شد.

همچنین در سال 2020 خیل عظیمی از افراد با حرفه به این کشور مهاجرت نمودند. چرا که کسب و کار دراسترالیا رونق داشته و از طریق حرفه می توانند درآمد خوبی داشته باشند که داشتن حرفه خاص را می طلبد.

مهاجرت تحصیلی به استرالیا نیز به دلیل قدرت علمی دانشگاه های استرالیا بیش از پیش رونق یافته است. این مهاجرت نیز پیش نیازهای خاص خود را خواد داشت که از جمله پیش نیازهای مهاجرت تحصیلی بهاسترالیا می توان به داشتن مدرک تحصیلی معتبر. قبولی در دانشگاه هایاسترالیا، داشتن مدرک زبان انگلیسی، بزاعت مالی جهت زندگی دراسترالیا و … اشاره کرد.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی بهترین روش مهاجرت به استرالیا مراجعه کنید.

هزینه وکیل برای مهاجرت به استرالیا

هزینه مهاجرت به استرالیا
هزینه مهاجرت به استرالیا

اگر برای مهاجرت به استرالیا از وکیل مهاجرتی استفاده کنید، برای شما هزینه‌بر خواهد بود. استفاده از وکیل اجباری نیست اما بسیاری از متقاضیان مهاجرت از آن استفاده می‌کنند.

هزینه وکلای مهاجرت بر طبق نوع ویزا متفاوت است اما عزینه‌ها طبق تخمین سایت مارا که زیر مجموعه اداره مهاجرت بوده و بر عملکرد وکلا نظارت دارد، بر روی سایت مشخص بوده و دستمزد وکلای رسمی در زمینه مهاجرت مشخص است.

هزینه ارزیابی برای شغل و تحصیل

بر طبق شغل و یا مهارت فرد مهاجرت به استرالیا برای ارزشیابی مدارک کاری و تحصیلی متفاوت است. این فرایند اولین قدم برای مهاجرت به استرالیا محسوب می شود و بر طبق نوع سازمان مربوطه، هزینه‌ای در حدود ۵۰۰تا ۱۰۰۰دلار استرالیا برای فرد دارد.

ارزش‌یابی اموال برای مهاجرت به استرالیا

کسانی که قصد مهاجرت به استرالیا از راه سرمایه‌گذاری را دارند نیازمند تهیه مدارک حسابرسی توسط حسابدار رسمی بوده و مدارک دال بر ارزشیابی اموال آنها نیز باید توسط کارشناس رسمی دادگستری بررسی شود. هزینه حسابرسی حدود ۲۰۰۰دلار استرالیا و هزینه ارزش یابی اموال بسته به میزان اموال و ارزش آنها برای متقاضی، متفاوت است.

هزینه ی مهاجرت به استرالیا از طریق کار

هزینه مهاجرت استرالیا از طریق کار نیز برای فرد اصلی ۴۸۰۰ دلار ،  همسر و فرزندان بالای ۱۸ سال  ۲۴۰۰ دلار و همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال ۱۲۰۰ دلار استرالیا می باشد .

 

ویزای بررسی مهارت و تخصص بین ۲۹۰ تا ۱۱۰۰ دلار استرالیا
هزینه امتحان زبان ۳۱۵ دلار استرالیا
هزینه تست پزشکی ۳۱۰ دلار استرالیا
هزینه صدور گواهی نامه ۵۱۰ دلار استرالیا

هزینه ویزا

اداره مهاجرت استرالیا هزینه ای برای بررسی مدارک ویزا از متقاضیان تحت عنوان هزینه ویزا دریافت میکند که حتی در صورت عدم صدور ویزا، این هزینه به آنها عودت داده نخواهد شد. هزینه درخواست ویزا (Visa Application Fee) نسبت به نوع ویزا متغیر است.

 ترجمه مدارک مهاجرت به استرالیا

هزینه مهاجرت به استرالیا
هزینه مهاجرت به استرالیا

از نوع ویزای درخواستی که بگذریم، متقاضیان مهاجرت به استرالیا نیازمند ترجمه مدارک خود به زبان انگلیسی هستند زیرا مراجع استرالیایی مربوط به این مورد، فقط مدارک را به زبان انگلیسی بررسی می‌کنند. برای کسانی که قصد مهاجرت به استرالیا را دارند، امکان ارائه ترجمه به دو شکل رسمی با تایید دادگستری و ناتی امکان‌پذیر است.

هزینه ترجمه رسمی

نوع مدرکی که فرد متقاضی برای ترجمه رسمی ارائه می‌دهد در هزینه آن تاثیر مستقیم دارد. اما به طور کلی هزینه ترجمه مدارک ساده مثل شناسنامه یا کارت ملی با حساب هزینه تاییدات دادگستری در حدود ۱۰۰هزار تومان است. این نوع از ترجمه برای متقاضیان مقرون به صرفه نیست و چون ناتی هزینه کمتری دریافت می‌کند. معمولا متقاضیان، از خدمات ترجمه وی استفاده می‌برند. برای مثال، هزینه ترجمه ناتی کارت ملی در حدود ۶۰هزار تومان بوده که از هزینه ترجمه رسمی با تایید دادگستری کمتر است.

هزینه ترجمه ناتی

هزینه ترجمه ناتی در حدود ۳۰ الی ۴۰درصد کمتر از هزینه ترجمه رسمی است. به همین دلیل بیشتر متقاضیان مهاجرت به استرالیا از ترجمه ناتی استفاده می‌کنند. هزینه ترجمه ناتی این مدارک در یک لیست قابل طبقه‌بندی و اولویت‌بندی است. بر طبق این فهرست هزینه ترجمه شناسنامه حدود ۶۵۰۰۰تومان، هزینه دانشنامه در حدود ۸۵۰۰۰تومان، هزینه فیش حقوقی در حدود ۱۰۰۰۰۰تومان و هزینه ترجمه سند ازدواج و گواهی اشتغال به کار نیز در حدود ۱۰۰۰۰۰تومان در نظر گرفته شده است.

هزینه پرواز و اسکان در استرالیا

متقاضیان مهاجرت به استرالیا پیش از ورود به این کشور، باید تست پزشکی نیز بدهند و بدون شک هزینه این تست در حدود ۳۰۰دلار خواهد بود. در نهایت پس از گرفتن ویزا، باید به دنبال خرید بلیط هواپیما بود. هزینه بلیط هواپیما در حال حاضر به صورت دوطرفه از ایران به استرالیا در حدود ۱۲۰۰الی ۱۸۰۰دلار است. هزینه زندگی در این کشور که شامل هزینه‌های روزانه فرد می‌شود نیز در حدود ۲۰۰۰دلار استرالیا در ماه برای یک نفر است که به ازای هر نفر همراه، ماهانه حدود ۱۰۰۰دلار هزینه به زندگی فرد افزوده می‌شود.

با این توضیحات می‌توان دریافت که هزینه‌های مهاجرت می‌تواند به شکل متنوع و متفاوت باشند. عوامل و شرایط متنوعی بر روی این هزینه‌ها موثر است. برای مثال هزینه ویزای مهاجرتی بر طبق نوع ویزا و اینکه متقاضی یک نفر بوده و یا همراه خانواده خود قصد مهاجرت دارد بر این افراد موثر بوده و از فرد به فرد دیگر و از خانواده به خانواده  دیگر، متفاوت است.

شرایط و عوامل فردی در این زمینه می‌تواند بر هزینه‌های کلی  در این موارد نقش داشته باشند. بر این اساس هرمتقاضی  مهاجر استانداردها و شرایط خاص خود را دارد.

به این شکل، یک متقاضی مهاجر در سیدنی و دیگری در آدلاید ساکن می‌شود. پس باید آگاه بود که تمامی این موارد به شدت بر هزینه مهاجرت به استرالیا تاثیر گذاشته و فرد متقاضی باید دارای تمکن مالی باشد و شرایط خود را با میزان هزینه مهاجرت به استرالیا، سنجیده و با آگاهی در این مسیر قدم بردارد تا به راحتی بتواند به اهداف خود در این زمینه دست پیدا کند.

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید به صفحه ویژه استرالیا در موسسه آوات مراجعه کنید تا راهنمای جامعی از مهاجرت به استرالیا در دست داشته باشید

منبع:سفارت استرالیا

سوال های متداول

🙋‍♀️1.هزینه ی تحصیل مقاطع مختلف در دانشگاه های استرالیا چه میزان است؟

 • هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی سالانه به مبلغ 35000 دلار استرالیا.در مقطع کارشناسی ارشد سالانه به مبلغ 37000 دلار استرالیا و در مقطع دکتری نهایتا به 40000 دلار استرالیا در سال می رسد .

🙋‍♀️2.با ویزای تحصیلی در استرالیا میتوان اقامت دائم دریافت کرد؟

 • ویزای تحصیلی به تنهایی نمیتواند منجر به اخذ اقامت دائم شود. در صورتی که این ویزا به ویزای کاری تبدیل شود امکان این کار وجود دارد.

🙋‍♀️3.گران ترین شهر استرالیا چه شهری است؟

 • شهر داروین کشور استرالیا جزء گران ترین شهر های استرالیا از نظر هزینه اجاره خانه مستقل و یک واحد آپارتمان محسوب می شود. می توان گفت که هزینه اجاره خانه در شهر داروین استرالیا ۵۷۰ دلار استرالیا و اجاره یک واحد آپارتمان نیز در شهر داروین و سیدنی استرالیا ۵۲۰ دلار استرالیا می باشد .

🙋‍♀️4.هزینه ی زندگی یک دانشجو در استرالیا چه میزان است؟

 • هزینه تحصیل دانشگاه های استرالیا تقریبا تا 30000 دلار استرالیا در سال و هزینه زندگی یک فرد دانشجو نیز به مبلغ 20000 دلار استرالیا در سال می رسد .

🙋‍♀️5.هزینه ی اجاره ی یک خانه در استرالیا چه میزان است؟

 • به عنوان مثال در شهر ادلاید و هوبارت هزینه اجاره یک خانه مستقل بین ۳۲۰ تا ۳۵۰ دلار استرالیا و هزینه اجاره یک واحد آپارتمان نیز بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ دلار استرالیا می باشد

🙋‍♀️6.کم هزینه ترین روش مهاجرت به استرالیا چیست؟

 • مهاجرت کاری ارزان ترین روش مهاجرت به استرالیاست که متناسب با ویزای مورد پذیرش هزینه ها متفاوت است.

🙋‍♀️7.هزینه ویزای کار در استرالیا چه میزان است؟

 • هزینه درخواست پایه برای ویزای ساب کلاس 400 , ۲۸۰ دلار استرالیا می باشد. هزینه اضافی برای افراد متقاضی بالای سن ۱۸ سال تمام ۲۸۰ دلار استرالیا می باشد. هزینه اضافی برای متقاضی زیر ۱۸ سال تمام ۷۰ دلار می باشد.

🙋‍♀️8.امتیاز مورد نیاز برای دریافت ویزای کاری استرالیا چند است؟

 • برای دریافت ویزای کاری استرالیا از طریق امتیاز بندی نیاز است تا حداقل 65 امتیاز کسب کنید.

 

5 1 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
2 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
ملیسا
ملیسا
2019/04/20 09:40

با سلام خواستم بدونم هزینه مهاجرت تحصیلی چقدراست؟ من حدودا 4000 دلار دارم آیا میشه با این مقدار مهاجرت کرد؟