مشاوره تلفنی

تماس از Whatsapp
+905340102540

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9 تا 18 پنجشنبه 9 تا 14

هزینه تحصیل دندان پزشکی در استرالیا

هزینه تحصیل دندان پزشکی در استرالیا

فهرست مقاله

هزینه دندان پزشکی در استرالیا با توجه به سطح دانشگاه ها و آموزش های آن در کشور های مختلف متغیر است. رشته ی دندانپزشکی در استرالیا نیز یک حرفه کوچک، شناخته شده و با درجه بالاست.به طور کلی ،دندانپزشکان وظایف مربوط به تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری و ناهنجاری های دندان، لثه‌ها و دهان را انجام میدهند.

همچنین دندان پزشکان می توانند در زمینه عناوین بسیاری مانند آشنا( مانند جراح ارتودنتیست و دهان)به غیر معمول(پریودنت و دندانساز)و پیشرفته(متخصص دندانپزشکی) تخصص خاصی کسب کنند.

دندانپزشکی یک حرف های بالینی متمرکز است که نیاز به توانایی در کار و نقاط قوت علمی و ریاضی دارد. اکثر دندانپزشکان به صورت خصوصی کار می کنند، گرچه بعضی از آن ها در خدمات دولتی و تعداد کمی در نیروهای دفاعی مشغول به کار می باشند.

دندانپزشکی یک زمینه کاری است که در طول سال ها تغییر کرده است.امروزه شناخت جهت متخصصین بهداشت دهان و دندان مانند دندانپزشکان و متخصصین دندانپزشکی رو به رشد و پیشرفت می باشد که منجر به تغییر در نقش دندان پزشکان به ویژه کسانی که به صورت عمومی فعالیت می کنند می شود.

مقاله پیشنهادی:شرایط تحصیل دندانپزشکی در استرالیا

بورسیه تحصیلی دندان پزشکی در استرالیا

مزایای تحصیل دندان پزشکی در استرالیا

  • امکان تحصیل به زبان انگلیسی در تمامی مقاطع تحصیلی و در رشته های مختلف
  • امکان تحصیل در کشوری با سیستم آموزشی بسیار پیشرفته
  • امکان انجام کار نیمه وقت در حین تحصیل
  • دندانپزشکی در استرالیا

دندانپزشکی در استرالیا توسط شورای دندانپزشکی استرالیا و هیئت نظارت دندانپزشکی آن و انجمن حرفه ای دندانپزشکان استرالیا اداره می شود.برای تحصیل دندانپزشکی در استرالیا باید شرایط ورود به یکی از موسسات استرالیا را داشته باشید.

پس از تکمیل آموزش های دانشگاهی به صورت تمام وقت میتوانید به عنوان دندانپزشک مشغول به کار شوید. اگر علاقه به اخذ تخصص در این رشته را داشته باشید، می توانید مطالعات بالینی خود را در دانشگاه های این کشور تکمیل کنید.

دانشگاه کوئینزلند، آدلاید، استرالیای غربی، گریفیث، جیمز کوک، مرکزی استورت همه برنامه رشته دندانپزشکی را به صورت 5 ساله ارائه میکنند. دانشگاه سیدنی یک برنامه 4 سال برای تحصیل در رشته دندانپزشکی ارائه می کند که برای این برنامه نیاز به مدرک کارشناسی جهت اخذ پذیرش می باشد.

دانشگاه ملبورن نیز یک برنامه 4 سال برای متقاضیان رشته دندانپزشکی از سال 2011 ارائه می کند. برای این دوره های تحصیلی 4 ساله الزامه داشتن کارشناسی لازم می باشد.

پذیرش در دانشکده های پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا اغلب به عنوان سخت ترین پذیرش در میان کشورهای دیگر شناخته شده است. تنها 1٪ از تمامی متقاضیان واجد شرایط سالانه می توانند پذیرش دندانپزشکی استرالیا را دریافت کنند و به تحصیل در دانشکده های دندان پزشکی بپردازند.

شرایط تحصیل و هزینه دندان پزشکی در استرالیا

هزینه دندان پزشکی در استرالیا
هزینه دندان پزشکی در استرالیا

برای تحصیل دندان پزشکی در استرالیا باید مدارک 12 ساله ی دبیرستان خورد را داشته باشید و اگر بخواهید بعد از دوران دبیرستان برای تحصیل دندان پزشکی در این کشور اقدام کنید.

باید ابتدا یک دوره یک ساله به نام فاندیشن را در کالج های معتبر این کشور بگذرانید،سپس بعد از پایان این دوره باید در امتحانات مورد نظر نمره ی را لازم را کسب کنید و وارد دانشگاه شوید.

لازم است بدانید برای تحصیل دندان پزشکی در استرالیا اخذ پذیرش بدون مدرک زبان امکان پذیر نیست پس ارائه مدرک زبان آیلتس 6.5 الزامی است.

بعد از ورود به دانشگاه شما باید یک دوره ی تحصیلی در مقطع لیسانس را بگذرانید که مدت زمان این دوره 3 سال است و در این مقطع دروس علوم پایه مانند زیست، شیمی، فیزیک و …. تدریس می شود.

سپس بعد از گذراندن این دوره ی کارشناسی باید در آزمون UMAT یا GAMSAT شرکت کنید و در صورت موفقیت در این آزمون می توانید تحصیل در رشته ی دندانپزشکی را شروع کنید.

مدت زمان و هزینه دندان پزشکی در استرالیا

زمان تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های استرالیا تقریبا یک دوره ی شش ساله است و هزینه ی تحصیل آن بسته به دانشگاه انتخابی و محل تحصیل متغیر است اما به طور میانگین هزینه ی تحصیل در این رشته سالیانه حدود 30 تا 60 هزار دلار استرالیا است.

مقاله پیشنهادی:شرایط تحصیل دندان پزشکی در خارج از کشور

معرفی دانشگاه های دندان پزشکی استرالیا

  • دانشگاه ملبورن
  • دانشگاه سیدنی
  • دانشگاه ملی استرالیا
  • دانشگاه آدلاید
  • دانشگاه کویینزلند

هزینه تحصیل دندانپزشکی در استرالیا

هزینه تحصیل دندانپزشکی در استرالیا نسبت به دیگر رشته ها متفاوت است ، در همه جای دنیا دندانپزشکی یکی از مهم ترین و گران ترین رشته های تحصیلی است.

لذا به همین خاطر در طول دوره ۵ تا ۷ ساله دندانپزشکی در استرالیا هزینه دانشگاه برای دانشجویان مبلغی حدود ۳۰۰۰۰ تا ۸۰۰۰۰ دلار استرالیا در سال می باشد. این مبلغ بنا بر نوع دانشگاه و همچنین امکاناتی که در این زمینه ارائه می دهند متفاوت است.

هزینه دندان پزشکی در استرالیا برای دانشجویان بین المللی

هزینه دندان پزشکی در استرالیا
هزینه دندان پزشکی در استرالیا

بر طبق StudyMove.com، میانگین شهریه دانشجویان بین المللی کارشناسی 30.840 دلار استرالیا ( حدود 210.00 یورو) در سال وبرای دانشجویان بین المللی کارشناسی ارشد 31.596 دلار استرالیا (حدود 22.700 یورو) می باشد.

تحصیل در استرالیا ،بخش رسمی دولتی به دانشجویان بین المللی، به طور معمول هزینه های تحصیلی سالانه برای دانشجویان فارغ التحصیل بین المللی را پرداخت می کند.

کارشناسی ارشد 20.000 دلار استرالیا ( 14.400 دلار آمریکا ) تا 37.000 دلار استرالیا ( 26.600 دلار آمریکا ) و دکتری 14.000 دلار استرالیا ( 10.060 دلار آمریکا) است.

هزینه دندان پزشکی در استرالیا

هزینه زندگی دانشجویی در استرالیا سالانه ۱۸۰۰۰$ (دلار استرالیا) می باشد. این مبلغ جدای از شهریه دانشگاه است و مسلما این هزینه بسته به شیوه زندگی شما متفاوت خواهد بود.

اگر متاهل باشید باید سالانه ۷۰۰۰$ به ازای همسر و ۴۰۰۰$ به ازای هر یک از فرزندان خود به این مبلغ اضافه کنید.در استرالیا در ازای پولی که می پردازید،بیشترین بهره را می برید.

 

ارزش پول در استرالیا به مراتب بالاتر از خیلی دیگر از نقاط جهان است و مردم استرالیا از یکی از بالاترین استانداردهای جهانی زندگی برخوردار هستند.

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

در پرسش و پاسخ مرتبط با این مقاله شرکت کنید تا سوالات شما توسط کارشناسان آوات پاسخ داده شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *