اتریش, اقامت

بهترین روش اقامت اتریش

بهترین روش اقامت اتریش

روش‌های اخذ اقامت در اتریش

اخذ اقامت در اتریش، هدفی مشترک میان بسیاری از مهاجرینی است که وارد این کشور می‌شوند. هدفی که صد البته برای تحقق به برنامه‌ریزی صحیح، تلاش کافی و انتخاب مسیرها و روش‌های درست نیاز دارد. ما در این اینجا به تشریح متداول‌ترین روش‌های اقامت در اتریش پرداخته و انتخاب بهترین روش اقامت اتریش را به خودتان محول می‌کنیم.

 اقامت کاری اتریش

بهترین روش اقامت اتریش از نگاه بسیاری از متقاضیان اقامت در این کشور، اقامت کاری یا شغلی است که واقعاً هم می‌تواند گزینه جذابی باشد. این روش اقامت بدین معناست که شغل شما دلیلی موجه برای اقامتتان در کشور اتریش خواهد بود.

اتریش با وجود داشتن اقتصاد قوی و منسجم و نیز نرخ بیکاری اندک، به دلیل سالخوردگی تدریجی جمعیت، همواره به نیروی کار تازه‌نفس و جوان در حوزه‌های مختلف نیاز مبرم دارد.

به همین دلیل برای تأمین این نیاز خود، نوعی از ویزای کاری را برای داوطلبان اقامت در اتریش صادر می‌کند تا آن‌ها بتوانند در یک بازه زمانی محدود که معمولاً حداکثر 6 ماه است، با ارائه قابلیت‌ها و مهارت‌هایشان، در اتریش به دنبال یافتن شغل در حوزه‌های موردنیاز باشند. چنانچه نتوانیم طی این مدت برای خودمان شغلی دست‌وپا کنید، باید زحمت را کم کرده و راه وطن را در پیش بگیریم!

البته این تنها روش اخذ اقامت اتریش از طریق کار نیست. حالت دیگری هم وجود دارد که در آن یک کارفرما در اتریش، با اعلام نیاز نسبت به توانایی‌هایتان به شما پیشنهاد کار ارائه دهد و به قول معروف حسابی خاطرخواهتان شود! در این صورت پس از طی فرایندهای اداری لازم از این طریق می‌توانید در اتریش اقامت کاری بگیرید.

 سرمایه‌گذاری در اتریش

این بهترین روش اقامت اتریش از نگاه اکثر متقاضیانی است که از نظر اقتصادی وضعیت مناسبی دارند. در واقع مصداق دارندگی و برازندگی را می‌توانید در این روش اقامت اتریش پیدا کنید!

البته مفهوم سرمایه‌گذاری در اتریش، خود انواع مختلفی دارد که در همه آن‌ها مهم‌ترین معیار، الزاماً پول نیست. یکی از اَشکال سرمایه‌گذاری در اتریش، ثبت و تأسیس یک شرکت در این کشور است.

هر چند که برای تأسیس یک شرکت آن هم در خارج از کشور و آن هم با رابطه متلاطم میان ارز و پول ملی، به مقادیر قابل‌توجهی سرمایه نیاز است اما برای اینکه بتوانید در این مسیر موفق باشید، باید پیشنهاد ثبت شرکت در اتریش را با یک ایده اقتصادی موجه همراه کنید.

به‌عبارتی‌دیگر ایده شما باید یک ایده مُولّد باشد تا مورد استقبال و پذیرش قرار گیرد. بنابراین اگر ایده جذاب و در عین حال جیب سنگینی دارید و از قضا در تلفیق پول و ایده نیز حسابی ماهر هستید، این گزینه می‌تواند برایتان بهترین روش اقامت اتریش باشد.

خرید املاک، شکل دیگری از سرمایه‌گذاری است که ممکن است بتواند برای برخی افراد بهترین روش اقامت اتریش باشد. در اینجا عموماً نیاز چندانی به یک ایده‌ی بکر ندارید و به همین دلیل، متقاضیان مُتموّل، شاید این روش را بهترین روش اقامت اتریش بدانند. به عبارت دیگر در اینجا پول و میزان سرمایه حرف اول و آخر را می‌زند. البته این‌طور هم نیست که صرفاً با خرید یک دارایی یا ملک محدود بتوانید به همین راحتی‌ها مجوز اقامت در اتریش را اخذ کنید. خرید شما در اینجا نیز باید در سیستم اقتصادی اتریش، مشارکت معنادار و مثبتی داشته باشد.

 اقامت تحصیلی در اتریش

نسبت به روش‌های قبل، آگاهی‌تان در مورد این گزینه احتمالاً بیشتر است. اقامت تحصیلی از نگاه اکثریت قشر دانشجو و خصوصاً آن دسته از دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل را داشته باشند، بی‌تردید بهترین روش اقامت اتریش است.

به‌ طور کلی متداول‌ترین روش اقامت در کشورهای خارجی همین اقامت تحصیلی است و جذابیت این گزینه زمانی بیشتر می‌شود که بدانید تحصیل در اتریش، رایگان بوده و با برخورداری از یک پیشینه آکادمیک معقول و سطح مناسبی از دانش، تلاش و انگیزه می‌توانید به آن دست پیدا کنید.

پس از اخذ ویزای تحصیلی‌ تان در اتریش، می‌توانید در این کشور اقامت داشته باشید. قسمت خوب ماجرا اینجاست که پس از پایان دوران تحصیلتان می‌توانید در جستجوی یافتن شغل باشید و در صورت اشتغال با تبدیل ویزای تحصیلی‌تان به ویزای شغلی، اقامت خود را در اتریش تمدید کنید.

 ازدواج

نظرتان چیست اگر بهترین روش اقامت اتریش، ازدواج با یک فرد اتریشی باشد؟ قطعاً این هم گزینه جالبی است. شما می‌توانید به شرط داشتن حداقل 18 سال سن از طریق ازدواج با یک اتریشی، تابعیت اتریش و متعاقباً مجوز اقامت در این کشور را اخذ کنید.

این گزینه در عین اینکه روتین‌تر به نظر می‌رسد اما به همان میزان هم می‌تواند یک مسیر چالشی باشد. به هر حال آموختن فنون و اجرای قواعد ظریف دلبری آن ‌هم در یک زمین بازی جدید که یک حریف چغر اروپایی با فرهنگی متفاوت در سمت دیگر آن است، آن‌قدرها هم ساده به نظر نمی‌رسد! با این حال اگر احساس کردید که با یک اتریشی، نقطه اشتراک عاطفی یا هدف خاص مشترکی دارید و مهره مارتان نیز عملکرد خوبی دارد، می‌توانید این مسیر را نیز به‌عنوان بهترین روش اقامت اتریش در نظر بگیرید.

سخن آخر

در این مطلب به مرسوم‌ترین روش‌های اخذ اقامت در کشور اتریش پرداختیم و در مورد هر یک از آن‌ها، توضیحاتی حتی‌الامکان مفید ارائه نمودیم. اما هیچ یک از آن‌ها را به‌عنوان بهترین روش اقامت اتریش معرفی نکردیم. زیرا همان‌طور که گفته شد، بهترین بودن، یک ویژگی نسبی است که برای هر فرد در زمان و مکان خاص، مفهوم متفاوتی پیدا می‌کند. در نتیجه شما به‌عنوان یک متقاضی اقامت در اتریش با بررسی دقیق شرایط خود، می‌توانید نسبت به انتخاب مناسب ترین راه اقامت اتریش اقدام فرمایید. در این مسیر برایتان آرزوی موفقیت داریم.

منبع: سفارت اتریش

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *