مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

بهترین راه مهاجرت برای پزشکان

فهرست مقاله
بهترین راه مهاجرت برای پزشکان
بهترین راه مهاجرت برای پزشکان

یکی از مسائلی که در رابطه با مهاجرت مطرح است بحث بهترین راه مهاجرت برای پزشکان به خارج از کشور می باشد. مهاجرت پزشکان به کشورهای دیگر شرایط مختلفی را برای افراد متقاضی فراهم می سازد. در این مجال بر آنیم که راجع به موضوع بهترین راه مهاجرت برای پزشکان و معرفی کشورهایی که می توان در رابطه با مهاجرت پزشکان آنها را مد نظر قرار داد اطلاعات مفیدی را در اختیار علاقه مندان قرار دهیم. در ابتدا شرایطی را که در زمینه انتخاب بهترین راه مهاجرت برای پزشکان به خارج از کشور وجود دارد بررسی نموده و در ادامه برخی از مهم ترین کشورهایی را که در زمینه پذیرش پزشکان از سرتاسر نقاط دنیا فعالیت دارند معرفی می کنیم.

روش های انتخاب بهترین راه مهاجرت برای پزشکان کدام است؟

در خصوص بهترین راه مهاجرت برای پزشکان باید گفت مهاجرت برای پزشکان از دو طریق امکان پذیر می باشد. روش اول مهاجرت از راه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور و روش دوم اشتغال به کار پزشکی در یکی از کشورها است. آن دسته از افرادی که علاقه مند به تحصیل در رشته های پزشکی در دانشگاه های خارج از کشور هستند باید این نکته را مد نظر داشته باشند که مدرک پزشکی کشور ایران در آمریکا و کشورهای اروپایی معادل مدرک کارشناسی ارشد در نظر گرفته می شود.

در نتیجه کسانی که تمایل دارند به عنوان یک پزشک به ادامه تحصیل و یا اشتغال به کار در این کشورها بپردازند می بایست نسبت به سپری کردن دوره هایی که به منظور معادل سازی مدارک پزشکی آنها در کشور مورد نظر برگزار می گردد اقدام نمایند. البته به منظور تصمیم گیری در مورد بهترین راه مهاجرت برای پزشکان روش های دیگری نیز وجود دارد که افراد متقاضی از طریق آن می توانند جهت ادامه تحصیل یا ورود به بازار کار در خارج از کشور وارد عمل شوند.

در بعضی از کشورها از جمله انگلستان، آمریکا، کانادا و استرالیا به منظور معادل سازی مدارک پزشکانی که از سایر کشورها آمده اند آزمون هایی تعریف شده است که پزشکان می بایست در این آزمون ها شرکت کنند.

راه های مهاجرت به کانادا

 

به این ترتیب افراد متقاضی می توانند از طریق کسب موفقیت در آزمون های تئوری و عملی به عنوان یک پزشک در کشور مقصد شناخته شوند. در بعضی از کشورها نظیر کشورهای اتریش، نروژ، سوئد، دانمارک و … به منظور معادل سازی مدرک پزشکان خارجی دوره های آموزشی مرتبط برگزار می گردد. از این طریق پزشکان قادر خواهند بود در این دوره ها که در بیمارستان های کشورهای مقصد برگزار می گردد شرکت نموده و از نزدیک با سیستم درمانی کشور مورد نظر آشنایی پیدا کنند.

مهاجرت به کانادا (لیست هزینه ها + شرایط)

 

شرایط مهاجرت به کانادا

 

 

مهاجرت پزشکان به اتریش

از جمله کشورهایی که می تواند گزینه مناسبی جهت انتخاب بهترین راه مهاجرت برای پزشکان قلمداد گردد کشور اتریش است. در کشور اتریش مدرک پزشکان به میزان قابل توجهی مورد قبول واقع می شود. در این رابطه دوره های phd کلینیکال که مختص پزشکان است برگزار می گردد و افراد متقاضی قادر خواهند بود پس از انتخاب گرایش مورد نظر خود و بعد از سپری کردن ۳ سال تحصیل مدرک phd را اخذ کنند یا این که به عنوان یک پزشک به واسطه شرکت در امتحانی که بیشتر مربوط به زبان آلمانی می باشد فعالیت خود را در زمینه پزشکی آغاز نمایند.

 

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش

 

علاوه بر این افراد متقاضی می توانند پس از سپری کردن این دوره نسبت به گذراندن دوره های تخصصی در رشته تحصیلی مورد علاقه شان اقدام به عمل آورند. یکی از مزیت های تحصیل در اتریش امکان تحصیل رایگان دکتری در اتریش است. حتی می توان بدون دارا بودن مدرک زبان آلمانی جهت تحصیل در این دوره ها وارد عمل شد. در اصل دوره های تخصص و یا سایر دوره های تحصیلی برای پزشکان به زبان انگلیسی ارائه می شود. مزیت دیگری که در رابطه با تحصیل در اتریش می توان برشمرد امکان داشتن فرد همراه حین تحصیل در این کشور است.

مهاجرت پزشکان به انگلستان

کشور دیگری که از موقعیت مناسبی جهت انتخاب بهترین راه مهاجرت برای پزشکان برخوردار می باشد کشور انگلستان است. افراد متقاضی می توانند از طریق گذراندن آزمون های پزشکی و گذراندن امتحان کار خود را به عنوان پزشک در کشور انگلستان آغاز کنند. پیشنهادی که به افراد متاهل می شود آن است که از فرصت مطالعاتی خوبی که جهت سپری کردن این امتحان وجود دارد بهره مند شوند.

تحصیل پزشکی در کشور انگلستان

این افراد قادر خواهند بود به صورت همزمان همراه با خانواده خود وارد خاک انگلستان شوند. با توجه به مطالبی که ذکر شد مشخص می شود شرایط موجود در زمینه انتخاب بهترین راه مهاجرت برای پزشکان در دو کشور اتریش و انگلستان با هم تفاوت دارد و پزشکان در کشور انگلستان ملزم به گذراندن امتحان می باشند.

مهاجرت پزشکان به سایر کشورها

بسیاری از افراد عقیده دارند که ایالات متحده آمریکا بیشترین میزان حقوق را به پزشکان پرداخت می کند. با این وجود آمریکا از این نظر رتبه سوم را به خود اختصاص داده است. مهاجرت پزشکان به کشور هلند مشابه زندگی در بهشت برای این افراد است. متقاضیانی که تمایل دارند به بهترین راه مهاجرت برای پزشکان دسترسی پیدا کنند می توانند از طریق مهاجرت به هلند شرایط مناسبی را در اختیار داشته باشند.

از جمله مزیت های مهاجرت پزشکان به هلندو یا تحصیل پزشکی در هلند  آن است که در این کشور حقوق بالایی به پزشکان پرداخت می شود. وجود شرایط کاری مطلوب و ساعات کاری کمتر نیز از مزیت های دیگر مهاجرت پزشکان به هلند به حساب می آید. گفتنی است کشور هلند سیستم بهداشتی جالب توجهی دارد. استرالیا یکی دیگر از کشورهایی می باشد که پرداختی های بسیار مناسبی برای پزشکان در نظر می گیرد.

پزشکان از کشور انگلستان به علت شرایط مناسب تری که در کشور استرالیا وجود دارد به این کشور سفر می کنند. مهاجرت به استرالیا موجب بهره مندی آنها از شرایط کاری ایده آل تر و سیستم حمایتی پیشرفته تر می شود. در کشور استرالیا به مقوله آموزش و پرورش اهمیت بسیاری داده می شود. کشور بلژیک در مقایسه با سایر کشورها از نظر پرداخت حقوق پزشکان جایگاه مناسبی ندارد. پزشکان در بلژیک بیشتر از هر کشور دیگری در قاره اروپا ملزم به گذراندن ساعات کار طولانی می باشند.

ساعت کاری پزشکان در بلژیک به طور میانگین ۵۱ ساعت در طول یک هفته گزارش شده است. کشور کانادا در زمینه مهاجرت پزشکان مشکلات عدیده ای دارد به این دلیل که پزشکان این کشور با هدف دستیابی به شرایط کاری بهتر به آمریکا مهاجرت می کنند. آمریکا در مقایسه با کشور کانادا حقوق بیشتری را به پزشکان پرداخت می نماید. همین مساله سبب کمبود پزشک در کانادا شده است. کشورهایی نظیر فرانسه و سوئیس نیز محل خوبی برای اقامت و اشتغال به کار پزشکان می باشند.

 

 

شرایط تحصیل در رشته پزشکی در کشور آلمان

تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

 

 

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید  و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

منبع: سفارت اتریش 

سفارت انگلستان

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!