شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

ویزای شینگن سوئیس [بهترین راه اخذ ویزا]

ویزای شینگن سوئیس

یکی از موارد مثبت مهاجرت سوئیس و گرفتن تابعیت و اقامت آن داشتن ویزای شینگن سوئیس می­باشد. در تعریفی کلی ویزا یک سند رسمی و مجوزی می­باشد که از سوی سفارتخانه، کنسولگری و یا اداره­ی مرزبانی یک کشور برای ورود اتباع خارجی صادر می­شود. برای اینکه بتوان وارد یک کشور شد شرط ورود دریافت ویزا می­باشد. اما باید توجه داشت که مأموران مرزبانی در هنگام ورود به کشور به صورت هوایی، زمین و دریایی تأییدیه نهایی ورود به کشور را صادر خواهند کرد.

ویزا انواع مختلفی دارد. یکی از انواع ویزاها، ویزا با اعتبار سفر به بیش از یک کشور می­باشد. کشورهای عضو اتحادیه اروپا طبق یک قرارداد رسمی اعلام کرد که با ویزای یک کشور اروپایی می­توان به تمام کشورهای عضو اتحادیه سفر کرد. سوئیس نیز در این پیمان شریک بوده و ویزای شینگن سوئیس از این قاعده استثنا نیست. البته سوئیس جزو اتحادیه اروپا محسوب نمی­شود و طی سال­های قبل، خود را از دایره این اتحادیه خارج کرد و دیگر جزو اتحادیه اروپا محسوب نمی­شود.

ویزای شینگن از نظر هدف از سفر

1- ویزای شینگن سوئیس توریستی:

ویزای شینگن توریستی همان طور که از نامش پیداست برای سیاحت به کشورهای دیگر صادر می­شود و حق اقامت دائم وجود ندارد و موقتی است.

2- ویزای شینگن سوئیس برای دیدار با اقوام یا دوستان در کشور مقصد:

این ویزا هم چندان با ویزای توریستی متفاوت نیست و فقط مدارک ارائه شده به سفارت متفاوت است. البته در این دو مورد شانس گرفتن ویزا بیشتر می­باشد.

3- ویزای شینگن سوئیس برای برای موارد درمانی:

اگر شخصی دچار بیماری شد و آن بیماری در کشور سوئیس دارای علاج باشد، می­تواند برای اخذ ویزای آن کشور اقدام کند.

4- ویزای شینگن سوئیس برای تجارت:

افراد تاجر و دارای کسب و کارهای بزرگ می­توانند برای انجام تجارت در کشور سوئیس چنین ویزایی را درخواست کنند.

پیشنهاد مطالعه »
اخذ اقامت در آلمان

5- ویزای شینگن سوئیس ترانزیت:

اگر قصد عبور از سوئیس را برای رسیدن به کشور دیگری دارید نیاز هست ویزای سوئیس که از آن عبور می­کنید، دریافت کنید و بعد اقدام به سفر شود. معمولا مدت این ویزا بسیار کم می­باشد.

6- ویزای شینگن سوئیس برای کار و گردش:

این نوع ویزا به فرد متقاضی ویزا اجازه می­دهد حین گردش در این کشور بتواند مشغول کار نیز بشود و کارهای محدودی انجام دهد. استرالیا یکی از کشورهایی می­باشد که این نوع ویزا را برای ایرانی­ ها انجام می­داد اما در حال حاضر متوقف شده است.

7- دیگر ویزای شینگن سوئیس:

انواع دیگر ویزاها چون ویزای دانشجویی، مهاجرتی و.. در دسته ویزاهای شینگن بلند مدت جای می­گیرد.

مدارک لازم برای دریافت ویزای شینگن سوئیس:

مدارک لازم برای کلیه ویزاهای شینگن مشترک هستند. ویزای شینگن را حتی میتوان از نظر تعداد دفعات به کشور مقصد و اجازه­ی ورود نیز تقسیم ­بندی کرد اما مهم­ترین مورد بعد از انتخاب نوع ویزا، اطلاع دقیق و درستی از مدارک لازم برای ویزای شینگن میباشد:

1- تاریخ انقضای ویزای شینگین:

به طور کلی تاریخ انقضای ویزا باید طوری باشد که سه ماه بعد از پایان سفر نیز اعتبار داشته باشد. تاریخ انقضای ویزا در بعضی از کشورها به مدت 6 ماه می­باشد. خروج از کشور تا تاریخ ارائه شده در پاسپورت امکان پذیر است. در صورت عدم تمدید مجدد پاسپورت فرد با مشکلات زیادی روبرو می­شود و باید جریمه ­ای پرداخت.

2- کارت شناسی و کپی آن

3- تکمیل فرم درخواست ویزا:

فرم درخواست ویزا ممکن است به صورت کاغدی یا آنلاین باشد. کشورهایی مثل بولیوی در تنظیم این فرم سادگی را رعایت کرده و فرد می­تواند در عرض 5 دقیقه فرم را تکمیل کند. اما کشوری مثل نیوزلند با سؤالات طولانی در فرم می­تواند یک روز وقت فرد متقاضی را بگیرد. به طور کلی در این فرم­ ها انگیزه و هدف از سفر پرسیده می­شود در کشور سوئیس نیز برای تکمیل ویزای شینگن سوئیس این مرحله طی می­شود.

پیشنهاد مطالعه »
روش مهاجرت کاری به سوئیس [2019]

4- اثبات زندگی در محل اقامت:

باید مدارکی مبنی بر زندگی در محل کشور مبدأ ثابت شود و این مدارک خیلی مهم هستند چون دلیل اصلی برای برگشت به کشور مبدأ می­باشد. این مدارک حاوی اطلاعاتی شامل: محل سکونت، شغل، تحصیلات یا دانشجو بودن و بازنشستگی می­باشد.

5- اثبات توانایی مالی:

مدارکی حاوی کپی یا پرینت حساب بانکی، سند ملکی و  اوراق سهام می­باشد.

6- آماده سازی عکس دیجیتال یا چاپی:

سفارتخانه­ ها برای ثبت عکس در ویزا یک عکس با کیفیت بدون روتوش از فرد متقاضی مطالبه می­کند. در این عکس باید تمام جزئیات چهره مشخص باشد و برای خانم ­های با حجاب در ایران اعلام می­کند که گردی صورت بدون پنهان شدگی ابرو باشد. واضح بودن عکس و رعایت تمام نکات ارائه شده از سوی سفارتخانه ­­ی کشورها الزامی می­باشد. برای اخذ ویزای سوئیس باید تمام قوانین درباره ­ی الزامات عکس ویزا رعایت شود. در غیر اینصورت به دفعات زیاد باید به سفارت سوئیس برای تأیید عکس مراجعه شود.

7- رزرو یا خرید قطعی بلیط رفت و برگشت کشور مبدأ و مقصد.

8- ارائه دعوتنامه از شخص یا شرکت در کشور مقصد و یا برگه­ ی رزرو هتل برای اقامت در کشور مقصد.

9- بیمه نامه مسافرتی:

‌آخرین مورد از آماده ­سازی مدارک برای دریافت ویزا شینگن بیمه ­نامه می­باشد. این نکته فراموش نشود بدون بیمه­ نامه نمی­توانید ویزا را از کشور مقصد دریافت کنید.

ویزای شینگن سوئیس:‌

ویزای شینگن در یک مدت مشخص به یک فرد اجازه ورد به کشور عضو اتحادیه اروپا را می­دهد . ویزای شینگن سوئیس یکی از ویزاهای دارای این شرایط میباشد. ویزای شینگن سوئیس انواع مختلفی دارند.

پیشنهاد مطالعه »
اقامت سوئیس از طریق تولد

1- ویزای شینگن سوئیس به نام سینگل یا یک بار ورود: ویزای شینگین سوئیس به صورت یک بار ورود، اجازه ­ی ورود به اتحادیه اروپا را یکبار و در مدتی معین بین 8 تا 30 روز به فرد دارنده ویزا میدهد.

2- ویزای شینگین سوئیس مولتی یا چند بار ورود: این نوع ویزای شینگن سوئیس فقط برای افرادی صادر می­شود که قبلا ویزای شینگن را دریافت کرده­اند. در این نوع هم مدت زمان برای فرد تعیین می­شود اما با این تفاوت که می­تواند چندین بار به اتحادیه اروپا سفر کند.

دیگر نکات درباره ویزای شینگن کشورهای اروپایی:

شرایط دریافت ویزای شینگن کشورهای عضو اتحادیه اروپا با دیگر ویزاها متفاوت می­باشد. تمامی مدارک برای ارائه به سفارت کشور مقصد باید کامل باشد و هر گونه نقص در ارائه مدارک مربوطه می­تواند باعث رد فرد متقاضی یا ریجکتی و عواقب آن اتفاق بیفتد.

یکی دیگر از نکات حائز اهمیت درباره ویزای شینگن  کشورهای اروپایی توجه به حساب بانکی میباشد. کشورهای اروپایی توجه و اهمیت زیادی به حساب­ های بانکی فرد متقاضی دارد و آنها را صد درصد بررسی می­کنند. حتی اگر یک مقداری زیادی پول در یک روز به صورت یکجا به حساب واریز شده باشد و بعدا به صورت یکجا از حساب برداشت شده باشد. آنها این مورد را رد می­کنند. کارمندان سفارت کشورهای اروپایی از بانک مورد نظر استعلام حساب می­گیرند و اگر مشکلی باشد، شخص متقاضی حتما ریجکت می­شود. بنابراین پرینت حساب باید دارای گردش­ حساب معقول و مانده حساب بالا باشد. ویزای شینگن سوئیس و دیگر اتحادیه اروپا یکی از بهترین ویزاها می­باشد که حق تردد در ویزاهای شینگن چند بار ورود برای افراد کارساز می­باشد.

منبع: سفارت سوئیس


مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ