رد کردن لینک ها

ویزای توریستی سوئیس

ویزای توریستی سوئیس

ویزای توریستی سوئیس با هدف­­هایی همچون گشت و گذار و یا بازدید از آشنایان صورت می گیرد. این کشور یکی از زیباترین کشورهای اروپایی است و دارای طبیعتی بسیار دل ­انگیز می­باشد و جاذبه­ های گردشگری فراوانی دارد به گونه ­ای که همه ساله گردشگران زیادی تصمیم می­گیرند به این کشور مسافرت کرده و از جاذبه ­های گردشگری و طبیعی آن دیدن نمایند. در این نوشتار بر آن شدیم گردشگرانی را که قصد سفر به این کشور را دارند با نحوه اخذ ویزای توریستی این کشور آشنا کنیم.

درباره سوئیس

سوئیس کشوری است که در اروپای غربی قرار گرفته است. پایتخت این کشور شهر برن بوده و شهرهای زوریخ و ژنو از قطب­های اقتصادی مهم این کشور محسوب می­شوند. کشور سوئیس  با آب و هوای معتدلش یکی از خوش آب و هواترین کشورهای دنیا محسوب می­شود و دارای طبیعتی بسیار زیباست. کلیسای فریمونستر، آگوستینرگاسه، میدان مونسترهف و کلیسای سنت پیتر از مهم­ترین جاذبه های گردشگری سوئیس  هستند.

انواع ویزای سوئیس

در حالت کلی ویزای کشور سوئیس  به 4 دسته تقسیم می­شود که در ادامه مختصراً به شرح هریک می­پردازیم:

ویزای نوع  A: در این نوع ویزا، فردی که قصد مهاجرت به کشور سوئیسرا دارد بدون داشتن ویزا وارد خاک این کشور شده و ویزای وی در فرودگاه صادر می­شود.

ویزای نوع B : در این نوع ویزا فرد اجازه دارد که از راه ­های زمینی از کشور خودش خارج شود.

ویزای نوع C : متداول­ترین نوع ویزا، ویزای نوع C می­باشد. این نوع ویزا برای حالت توریستی می­باشد و مدت زمان این ویزا 90 روز است.

پیشنهاد مطالعه »
اخذ تابعیت سوئیس از طریق تولد

ویزای نوع D : این ویزا، ویزای ملی نام دارد و مدت زمان این ویزا 90 روز می­باشد. از این ویزا تجار و بازرگانان استفاده می نمایند و با این ویزا اجازه ورود و خروج به صورت نامحدود را دارند.

قوانین کلی ویزای توریستی سوئیس

کشور سوئیسجزء کشورهای عضو شینگن محسوب می­شود و همین امر موجب شده است که فردی که دارای ویزای توریستی سوئیس  است بتواند به همه کشورهایی که در ناحیه شینگن هستند رفت و آمد نماید به این صورت که اگر فردی دارای ویزای توریستی سوئیس  باشد می­تواند بدون داشتن هیچ گونه محدودیتی در زمانی که از ویزای خود باقی مانده است به کشورهای اروپایی دیگر سفر کند و از جاذبه های گردشگری آن جا نیز دیدن نماید.

ویزای توریستی سوئیس  به فرد متقاضی این ویزا به صورت چند ورودی و تک ورودی اختصاص پیدا می­کند هرچند که این ویزا اکثراً در حالت چند ورودی به افراد متقاضی تعلق می­گیرد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی سوئیس

همان طور که قبلاً نیز اشاره شد ویزای توریستی به منظور گشت و گذار و یا بازدید از آشنایان صورت می­گیرد بنابراین افرادی که قصد تحصیل و یا کار کردن و یا اقامت سوئیسرا دارند، نمی­توانند برای این منظور از ویزای توریستی استفاده نمایند.

افراد متقاضی ویزای توریستی باید برای اخذ این ویزا مدارکی را ارائه دهند. در گام اول فرد باید مدارک شناسایی خود را که شامل شناسنامه و پاسپورت می­شود ارائه دهد. پس از ارائه مدارک شناسایی، شناسنامه فرد متقاضی ویزا ترجمه می­گردد که اغلب به زبان انگلیسی ترجمه می­شود.

افراد متقاضی ویزای توریستی سوئیس  نیاز به نامه ­های بانکی برای شفاف سازی در مورد مالکیت منزل و زمین دارند علاوه بر این­ها مدارکی وجود دارد که باعث می­شود شانس فرد برای اخذ این نوع ویزا افزایش یابد به گونه ­ای که اگر فرد متقاضی دارای سمت و مقام مهمی در کشور خویش است می­تواند نامه های کاری­ اش را در بین مدارکی که ارائه می­دهد، ارائه نماید.

پیشنهاد مطالعه »
چرا ایرانیان دوست دارند به سوئیس مهاجرت کنند؟

این مدارک نشان­ دهنده این موضوع خواهد بود که فرد حتماً به کشور خودش باز خواهد گشت.

مراحل دریافت ویزای توریستی سوئیس

مراحل دریافت این ویزا به ترتیب شامل پر کردن فرم درخواست، پرداخت نمودن هزینه صدور ویزا، ارائه دادن مدارک ترجمه شده به همراه اصل مدارک و تعیین وقت مصاحبه می­باشد.

شانس اخذ ویزای توریستی سوئیس

شانس اخذ ویزای توریستی سوئیس  برای افرادی که به تنهایی قصد سفر به این کشور را دارند بیشتر از افرادی که به همراه خانواده تصمیم به سفر گرفته اند زیرا که در این صورت تمامی اعضای خانواده باید مدارکی که در بالا اشاره گردید را ارائه دهند که این خود پروسه ای زمان­بر خواهد بود.

شانس بعدی برای اخذ این نوع ویزا حضور یکی از اعضای خانواده فرد متقاضی در سوئیس  است به این صورت که می­توانند دعوت نامه ای برای وی ارسال نمایند که همین امر سبب می­شود که مراحل اخذ ویزای توریستی برای فرد متقاضی تسریع یابد.

تأثیر تمکن مالی در اخذ ویزای توریستی سوئیس

در مورد ویزای توریستی سوئیس  مسئله مالی در مقایسه با ویزای تحصیلی و یا ویزای کاری کم رنگ­تر دیده می­شود با این حال در صورتی­که فرد متقاضی از قدرت مالی خوب و کافی برخوردار نباشد و یا مسئولین مربوطه نسبت به این موضوع دچار شک و تردید شوند فرد در گرفتن ویزا دچار مشکل خواهد شد.

لازم به ذکر است که در این صورت اگر فرد متقاضی دعوت نامه ای دریافت نماید که در آن قید شده باشد که فرد متقاضی ویزا را تحت حمایت مالی از جمله هزینه های درمان، هزینه بروز تصادفات و …   قرار می­دهد، دشواری­های فرد متقاضی برای اخذ این نوع ویزا از بین خواهد رفت.

پیشنهاد مطالعه »
پناهندگی در سوئیس

مشخص نمودن هدف در ویزای توریستی سوئیس

موضوع مهمی که در خصوص ویزای توریستی مورد توجه قرار می­گیرد هدف فرد متقاضی است. فرد متقاضی در روز مصاحبه باید به صورت کاملاً واضح و شفاف مسئولین مربوطه را قانع نماید که فقط قصد گردش و تفریح در این کشور را دارد.

شرایط اقامت بعد از اخذ ویزای توریستی

ممکن است برخی از افرادی که به قصد گردش و تفریح عازم کشور سوئیس  شده اند بخواهند اقامت دائم این کشور را به دست آورند. باید متذکر شد که اگر فرد متقاضی با ویزای توریستی و در مدت زمانی که در اختیارش قرار داده شده است برای خودش موقعیت شغلی ایجاد نماید و موفق به کار آفرینی شود پس از بازگشت از خاک این کشور به راحتی می­تواند برای اخذ ویزای کار اقدام نماید و در این کشور اقامت بگیرد.

لازم به ذکر است که موقعیت شغلی که فرد ایجاد می­نماید نباید در زمره شغل­های کاذب و یا غیر اجرایی قرار بگیرد.

شرایط و نکات پایانی

شهروندان ایرانی که متقاضی اخذ ویزای توریستی می­باشند باید این موضوع را مد نظر قرار دهند که برای اخذ این ویزا باید به صورت حضوری اقدام نمایند زیرا که امکان اقدام به صورت آنلاین برای شهروندان ایرانی­ وجود ندارد. مدت زمان لازم برای اخذ این نوع ویزا 10 الی 15 روز کاری می­باشد.

منبع:سفارت سوئیس

دیگران این مطالب را نیز مطالعه کرده اند

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره