مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری سوئد

ویزای کار سوئد

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری سوئد

فهرست مقاله
ویزای کار سوئد
ویزای کار سوئد

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری سوئد

در اینجا به بررسی مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری سوئد می پردازیم.کشور سوئد به دلیل شرایط اقتصادی و مالی مناسبی که دارد از جایگاه ویژه ای در زمینه شغلی برخوردار است به همین دلیل ما بر آن شدیم تا شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای کار را به صورت کامل تشریح کنیم تا متقاضیان بهتر بتوانند با این مبحث آشنایی داشته باشند.

چگونگی اخذ ویزای کاری سوئد

به صورت کلی برای اخذ ویزای کاری  سوئد به دو شکل می توان اقدام کرد. نخست این که یک پیشنهاد شغلی از کشور سوئد داشته باشیم و حالت دوم از طریق ویزای تحصیلی اقدام شود و بعد از فارغ التحصیل شدن فرد بتواند برای اخذ ویزای کار اقدام نماید.

اما این که از کدام روش بهتر است اقدام شود بستگی به شرایطی دارد که فرد در این زمینه دارد. ممکن است فردی میانسال از سابقه و کیفیت خوبی در زمینه شغلی خود برخوردار باشد و در کشور سوئد به این کار نیاز داشته باشند پس بهتر است برای این فرد از طریق پیشنهاد آفر اقدام شود. هم چنین نوجوان و یا جوانی که بخواهد ویزای کاری در سوئد دریافت کند بهتر است ابتدا از طریق ویزای تحصیلی اقدام به عمل بیاورد.

تمامی این موارد بایستی توسط مشاورین تجزیه و تحلیل شود و بهترین پیشنهاد برای فرد صادر شود. به هر حال در این مقاله ما قصد بازکردن این مساله را نداریم و بیشتر تمرکز خود را در این مقاله بر روی شرایط و مدارکی گذاشته ایم که برای اخذ ویزای کاری در کشور سوئد مورد نیاز است. امکان دارد تمامی این شرایط و مدارک در سال های اخیر دچار تغییراتی بشود و در ابتدا این مساله را متذکر می شویم که مطالب این مقاله برای حال حاضر است.

مهاجرت به سوئد:

 1. تابعیت از طریق تولد در سوئد
 2. تبدیل اقامت به تابعیت در سوئد
 3. شرایط ویزای کار سوئد
 4. شرایط تحصیل در سوئد
 5. پناهندگی در سوئد

 

اخذ ویزای کاری سوئد پس از فارغ التحصیلی

همان طوری که اشاره کردیم یکی از روش هایی که می توان فرد برای اخذ ویزای کاری سوئد درخواست کند این می باشد که در کشور سوئد شخص تحصیلات خود را ادامه داده باشد و سپس بعد از فارغ التحصیلی برای اخذ ویزای کاری  و اقامت سوئد اقدام به عمل بیاورد.

این گونه روش جزئیات خاص خود را دارد اما در همین ابتدا بهتر است این مساله را یادآوری کنیم که دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری بایستی برای این کار اقدام کنند و دانشجویان دوره کارشناسی بهتر است به تحصیل خود در این کشور ادامه دهند چون مشاغل بسیار ضعیفی برای این مقطع از تحصیل به افراد تعلق می گیرد.

شرایط اخذ ویزای کار به خصوص برای دانشجویان مقطع دکتری بسیار خوب است به طوری که حتی این دانشجویان می توانند در طول دوره تحصیلی خود در مقطع دکتری برای اخذ ویزای کاری سوئد اقدام کنند مساله ای که هر روز تقاضا برای ادامه تحصیل در کشور سوئد را بیش تر می کند.

اما خود اخذ ویزای کاری در سوئد پس از فارغ التحصیلی و یا در طول دوران دانشجویی شرایط خاص خود را دارد که فرد بایستی به صورت دقیق و از قبل به این موارد توجه کند.

نخست این که دانشجو بایستی روزمه خوبی را از خود در زمینه تحصیلی مورد نظر به جا گذاشته باشد و دروس عملی خود را با نمراتی کامل سپری کرده باشد. دومین مورد برای اخذ ویزای کاری پس از فارغ التحصیلی در سوئد این است که 6 ماه از زمان فارغ التحصیلی فرد نگذشته باشد چون دولت سوئد قانونی را لحاظ کرده است که در آن دانشجویان تمامی مقاطع 6 ماه پس از فارغ التحصیلی در رشته مورد نظر وقت دارند که برای اخذ ویزای کاری خود اقدام کنند و در واقع پس از طی این مدت ویزای تحصیلی شخص تمام می شود. بنابراین بهترین حالت این است که فرد از ترم های اول کاری کند که پس از فارغ التحصیلی بلافاصله جذب سازمان های دولتی و خصوصی شود و شغل مورد نظر خود را در این زمینه پیدا کند.

از این بابت مشکلی برای پیدا کردن شغل مناسب برای افراد تحصیل کرده وجود ندارد چون کشور سوئد یک کشور کاملا صنعتی است و سازمان های صنایع مختلف ارتباط نزدیکی با دانشگاه های این کشور دارند و دانشجویی که واقعا قصد ویزای کاری داشته باشد و در طول دوران تحصیل رزومه خوبی از خود به جای گذاشته باشد به راحتی جذب این صنایع می شود و به راحتی می تواند آینده خود و اطرافیانش را تامین کند.

اخذ ویزای کاری سوئد در ایران

اما عده ی زیادی از هموطنان عزیز ما هستند که خواستار اخذ ویزای کاری در سوئد هستند این گونه افراد بایستی بدانند که دولت کشور سوئد و ایران چه قوانینی برای اجرای این کار لحاظ کرده است.

برای این کار ابتدا بایستی به سفارت کشور سوئد در ایران بروید و فرم هایی که مربوط به اخذ ویزای کاری در کشور سوئد است پر شود. البته تمامی این کارها در صورتی مورد رضایت طرفین قرار می گیرد که شخص یک پیشنهاد شغلی از دولت سوئد دریافت کرده باشد و بدون داشتن این مورد هیچ موقع نمی توان برای اخذ ویزای کاری در کشور سوئد اقدام کرد.

پس مهم ترین شرط برای اخذ ویزا در کشور سوئد داشتن پیشنهاد کاری از طرف دولت این کشور است.

پس از این مورد شخص بایستی از کارفرمای خود در کشور سوئد که به وی پیشنهاد شغلی داده است کپی تمامی مدارک مربوطه به شرکت و سازمان را دریافت کرده باشد. همگی این مدارک نشان دهنده مجوز رسمی و قانونی شغلی است که در کشور سوئد به رسمیت شناخته شده است و شخص قصد دارد برای دریافت شغل مورد نظر به آن جا برود پس دومین شرط دریافت مدرک مورد تایید سفارت سوئد از کارفرمای خود است.

اما سومین شرط در اخذ ویزای کاری در سوئد، داشتن سابقه کاری مناسب است. مسلما گرفتن اخذ ویزای کاری درمشاغلی که با همدیگر تناسبی ندارند بسیار سخت امکان پذیر است.

اما چهارمین و آخرین مورد داشتن مدرک بین المللی آیلتس با نمره خوب است. مدرکی که از ضروریات چه اخذ ویزای شغلی و چه اخذ ویزای تحصیلی است و تمامی افراد که قصد مهاجرت به کشورهای اروپایی را دارند بایستی این دارای این مدرک باشند.

درست است زبان کشور سوئد همان سوئدی است اما به هر حال قانون این کشور به لحاظ زبان رسمی دنیا همانند سایر کشورهای اروپایی است و زبان انگلیسی را به عنوان زبان رسمی خود می شناسند به همین دلیل به افرادی که قصد مهاجرت به این کشور از طریق قانونی را دارند قانون داشتن مدرک آیلتس را اجبار کرده است.

در این مقاله سعی کردیم اخذ ویزای کاری سوئد را به دو روشی که امکان پذیر است را بیان کنیم. امیدواریم مطالب این مقاله بتواند در آینده شغلی شما تاثیر گذار باشد. در ضمن اگر هر گونه سوال و یا ابهامی در این زمینه داشتید می توانید با کارشناسان ما ارتباط بگیرید.

مقالات مرتبط با تحصیل در سوئد:

 1. تحصیل در مقطع دکترا در سوئد
 2. اقامت سوئد از طریق تحصیل
 3. کار ضمن تحصیل در سوئد
 4. تحصیل در سوئد در مقطع لیسانس
 5. تحصیل در انگلستان یا سوئد کدام بهتر است؟
 6. تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در سوئد
 7. هزینه های تحصیلی و زندگی سوئد
 8. تحصیل داروسازی در سوئد
 9. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در سوئد
 10. اقامت سوئد از طریق تحصیل زبان سوئد
 11. بورسیه تحصیلی سوئد

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!