مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

شرایط تحصیل دامپزشکی در قبرس چگونه است؟

خلاصه مقاله : یکی از رشته هایی که دانشجویان سالانه برای تحصیل در آن رشته به این کشور مهاجرت می کنند رشته دامپزشکی است. دیگر مثل گذشته نیست که علم و رشته دامپزشکی در میان سایر رشته های دانشگاهی مهجور باشد بلکه امروزه این رشته از جایگاه بسیار خوبی برای ادامه تحصیل در میان دانشجویان دارد.
تحصیل دامپزشکی در قبرس

شرایط تحصیل دامپزشکی در قبرس چگونه است؟

فهرست مقاله
تحصیل دامپزشکی در قبرس
تحصیل دامپزشکی در قبرس

ما در این مطلب می خواهیم تحصیل دامپزشکی در قبرس را مورد بررسی قرار دهیم. از دیرباز تاکنون کشورهای اروپایی از مقاصد اصلی و پرطرفدار دانشجویان ایرانی برای تحصیل بوده است.

یکی از این کشورها قبرس می باشد. قبرس یک کشور جزیره ای است که به عنوان پهناورترین و بزرگترین جزیره شناخته می شود. نیکوزیا بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر این کشور است.

زبان رسمی این کشور ترکی استانبولی است ولی اغلب مردم به زبان انگلیسی نیز تسلط دارند. قبرس شامل دو بخش شمالی و جنوبی می باشد که در بخش مالی ترک ها و در بخش جنوبی یونانی ها ساکن می باشند.

دانشگاه های موجود در کشور قبرس از اعتبار بین المللی برخوردار هستند. از این رو سالانه تعداد زیادی از دانشجویان از سراسر دنیا برای ادامه تحصیل این کشور را انتخاب می کنند و به این کشور مهاجرت می کنند.

تحصیل دامپزشکی در قبرس

تحصیل دامپزشکی در قبرس

یکی از رشته هایی که دانشجویان سالانه برای تحصیل در آن رشته به این کشور مهاجرت می کنند رشته دامپزشکی است. دیگر مثل گذشته نیست که علم و رشته دامپزشکی در میان سایر رشته های دانشگاهی مهجور باشد بلکه امروزه این رشته از جایگاه بسیار خوبی برای ادامه تحصیل در میان دانشجویان دارد.

این جایگاه به حدی معتبر است که حتی دانشجویان حاضرند برای اخذ آموزش های بهتر و تخصصی تر در این رشته عازم کشورهای خارجی که در رشته دامپزشکی شناخته شده اند بشوند.

کشورهای مختلف و معتبری در دنیا دارای دانشکده های دامپزشکی برای تدریس این رشته هستند که دروس مرتبط با آن را به صورت تخصصی برای دانشجویان ارائه می دهند که یکی از این کشورها قبرس است.

از آنجایی که تحصیل در دانشگاه های این کشور بسیار مقرون به صرفه و مناسب است و همچنین از اعتبار بین المللی است لذا دانشجویان زیادی از نقاط مختلف دنیا ادامه تحصیل دامپزشکی در قبرس را برای ﺁینده بهتر خود انتخاب می کنند.

مقاله پیشنهادی:تحصیل در قبرس اروپایی چگونه است؟

تحصیل دامپزشکی در قبرس

دامپزشکی دانشی است که در مورد  شناخت، پیشگیری و درمان بیماری حیوانات است و به این مسائل می پردازد. همچنین این رشته شاخه دیگری نیز دارد که به شناخت بیماری های مشترک بین انسان و دام می پردازد و به این موضوع اختصاص دارد.

یکی از مهم ترین و اصلی ترین رشته های دانشگاه های کشور قبرس رشته دامپزشکی است. از این رو دانشجویان زیادی مشتاق تحصیل دامپزشکی هستند.

یکی از دانشگاه هایی که در کشور قبرس دارای دانشکده دامپزشکی است و در این دانشگاه دانشجویان می توانند به تحصیل دامپزشکی بپردازند دانشگاه خاور نزدیک قبرس در شهر نیکوزیاست که در این دانشکده علاوه بر رشته دامپزشکی، رشته داروهای دامپزشکی نیز ارائه می شود.

دانشکده دامپزشکی این دانشگاه جزء اولین دانشگاه های کشور قبرس و اروپا محسوب می شود و از اعتبار بین المللی نیز برخوردار هستند. به همین علت سالانه دانشجویان زیادی برای تحصیل دامپزشکی در قبرس جذب این دانشگاه می شوند.

تحصیل دامپزشکی در قبرس به زبان انگلیسی و در بهترین دانشگاه های این کشور تدریس می شود. از شرایط تحصیل دامپزشکی در قبرس می توان به مواردی مانند هزینه های ارزان و مقرون به صرفه دانشگاه های این کشور نسبت به سایر کشور های دنیا، شرایط پذیرش معقول،

به رسمیت شناختن مدرک دانشگاه های این کشور در سایر نقاط اروپا و جهان و حفظ محیط زندگی اشاره کرد که این موارد باعث جذب هزاران دانشجوی متقاضی تحصیل دامپزشکی می شود.

تحصیل دامپزشکی در قبرس

شرایط تحصیل دامپزشکی در قبرس

اولین قدم برای مهاجرت تحصیلی به قبرس و تحصیل دندانپزشکی در قبرس این است که حتما باید از یکی از دانشگاه های معتبر این کشور پذیرش بگیرید. دانشگاه خاور نزدیک از بزرگترین دانشگاه های کشور قبرس است که از امکانات تحصیلی و شرایط بسیار مناسب برای اخذ پذیرش برخوردار هستند و رشته های مختلفی در این دانشگاه تدریس می شود که رشته دامپزشکی یکی از بهترین رشته های این دانشگاه است و هزینه رشته دامپزشکی در این دانشگاه نیز نسبت به سایر رشته ها پایین تر می باشد.

میتوانید مقاله بورسیه تحصیلی قبرس را برای بررسی شرایط دریافت بورس تحصیلی این کشور مطالعه کنید.

متقاضیان تحصیل دامپزشکی باید به زبان یونانی و انگلیسی تسلط داشته باشند. کشور قبرس هر ساله جهت تحصیل دامپزشکی مورد استقبال بسیار قرار می گیرد زیرا دانشگاه های این کشور مدارک بین المللی معتبری را به دانشجویان اعطا می کنند که دانشجویان و فارغ التحصیلان با اخذ این مدارک به راحتی می توانند در تمامی کشورها مشغول به کار شوند.

مزایای تحصیل دامپزشکی در قبرس

  • از مزایای تحصیل دامپزشکی در قبرس می توان به موارد زیر اشاره کرد:
  •  یکی از بهترین مزایای تحصیل دامپزشکی برای ایرانیان فاصله نزدیک این کشور به ایران است که حدود 3 ساعت و نیم پرواز آن طول میکشد.
  •  هزینه زندگی در این کشور مناسب و تقریبا مثل ایران است.
  •  کشور قبرس از لحاظ امنیت جزء پنج کشور جهان است.
  •  کشور قبرس شمالی ترین منطقه در مدیترانه است و از این رو دارای ۴ فصل سبز و خورشید طلایی و هوای سالم و آرام می باشد.
  •  از دیگر مزایای تحصیل دامپزشکی می توان به هزینه این دانشگاه اشاره کرد که می توان آن را به صورت ترمی و قسطی پرداخت کرد.
  •  قبرس جزء معدود کشورهایی است که به ایرانیان بسیار احترام می گذارند.
  •  برای ورود به دانشگاه های این کشور و تحصیل در رشته دامپزشکی نیازی به امتحان ورودی و مصاحبه نمی باشد.
  •  با تحصیل دامپزشکی در قبرس می توانید به سایر دانشگاه های آمریکایی، اروپایی و ﺁسیایی انتقالی بگیرید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیل دامپزشکی در قبرس

تحصیل دامپزشکی در قبرس

برای تحصیل و اقامت در کشور قبرس نیز مانند هر کشور دیگری نیاز به اخذ ویزای تحصیلی این کشور دارید و برای اخذ این ویزا نیز نیاز به سپری کردن مراحل مشخص و اولیه دارید و تا زمانی که تمام این مراحل را به صورت کامل انجام ندهید نمی توانید موفق به اخذ ویزای تحصیلی این کشور شوید.

اولین قدم برای اخذ ویزای تحصیلی کشور قبرس این است که پس از اینکه مراحل ثبت نام را انجام دادید و گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه این کشور را دریافت کردید باید به سفارت خانه کشور قبرس مراجعه کنید.

سپس نسبت به اخذ ویزای تحصیلی در رشته دامپزشکی این کشور اقدام کنید. از مدارک اخذ ویزای تحصیلی می توان به پاسپورت، تکمیل فرم درخواست ویزا، برگه عدم سوء پیشینه، رسید پرداخت شهریه به دانشگاه، ارائه برگه تایید سلامت مورد تایید وزارت بهداشت قبرس و اصل و ترجمه مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات اشاره کرد.

مقاله پیشنهادی:شرایط تحصیل دندانپزشکی در قبرس

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات