مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

تحصیل داروسازی در انگلستان

فهرست مقاله
تحصیل داروسازی در انگلستان
تحصیل داروسازی در انگلستان

چرا تحصیل داروسازی در انگلستان از اهمیت بالایی برخوردار است؟در درجه اول به معرفی رشته داروسازی و مشاغل مربوطه در این زمینه می پردازیم.
داروساز:
اکثر دارو سازان در داروخانه های تخصصی ، بیمارستان ها و یا داروخانه های عمومی مشغول به کار می شوند و اطمینان حاصل می کنند که دارو ها به درستی برای بیماران تجویز می شود.
مشاوره در مورد نحوه مصرف داروها ، نحوه مدیریت دوز داروها و همکاری نزدیک با پزشکان و بیمارستان ها از دیگر فعالیت های داروسازان می باشد.

 

دستیار داروساز:
دستیاران در کنار تکنسین کار می کنند و فعالیت های زیادی را به صورت یک طرفه انجام می دهند ، این فعالیت ها میتواند شامل دریافت و تحویل نسخه ها، پاسخ به درخواست مشتریان و کمک به بیماران باشد.
دستیاران بیشتر در بیمارستان ها کار می کنند.

تکنسین داروخانه:
تکنسین ها تمایل دارند در هر دو منطقه بیمارستان ها و داروخانه های محلی مشغول به کار شوند و آنها اطمینان حاصل می کنند که داروها با میزان دوز مصرفی صحیح در اختیار بیماران قرار گرفته است، تکنسین داروخانه می توانند در چندین جا، مانند تولید و کنترل کیفیت و آزمایش های بالینی صورت گرفته ایفای نقش کنند.
در درجه اول رشته داروسازی مناسب دانشجویانی ست که علاقه خاصی به درس شیمی و همچنین کمک به درمان بیماری ها دارند.
در صورت تمایل به تحصیل داروسازی در انگلستان بهتر است با برنامه آموزشی دانشگاه های کشور انگلستان نیز آشنا شوید.
برنامه آموزشی و هدف تحصیل داروسازی در انگلستان، ارائه واحد های کارآموزی با تجربه های یادگیری با کیفیت بالا در طول سال تحصیلی می باشد و بیشتر سعی شده است که بر روی دانش و مهارت تمرکز شود.

تحصیل در انگلستان از رویکرد های یادگیری نوآورانه ای که از همه سبک های یادگیری پشتیبانی می کنند و موضوعات متنوعی که توسط داروسازان و متخصصان حرفه ای به منظور حمایت از دانشجویان و فارغ التحصیلان داروسازی قرار داده می شود.
دانشجویان همچنین یاد میگیرند که چگونه به طور موثر با بیماران برخورد و ارتباط را داشته باشند که بیماران همیشه بهترین مراقبت ها را دریافت کنند و بتوانند به نحو صحیح از داروهای خود استفاده کنند.
آموزش و تحصیل داروسازی در انگلستان از سال 2012تا به امروز دچار تغییراتی شده است و همه دوره ها به صورت یکپارچه برگزار می شوند ، یکپارچگی بدان معنی است که دانشجویان داروسازی در تماس مستقیم با بیماران هستند و در کنار بیمار با جنبه بالینی داروسازی ، علوم را فرا میگیرند.
از طرفی در هر دوره تعطیلات کوتاه مدتی ، برای برقراری ارتباط دانشجویان با سایر متخصصین بهداشت ( پزشکان، پرستاران، تکنسین داروخانه ) اختصاص داده شده است

تحصیل داروسازی در انگلستان
تحصیل داروسازی در انگلستان

این موضوعات و برنامه ها شامل :

یادگیری مبتنی بر کسب مهارت و تجربه ، ارزیابی و آزمایش و تعامل با دیگر کار آموزان داروسازی میباشد.
از مزایای دیگر تحصیل داروسازی در انگلستان دارا بودن اساتید مطرح جهانی می باشد که مباحث توسط آکادمی برجسته تدریس می شود.
کار در داروخانه ها و مشاوره در این مراکز برای اعطای دارو به بیماران شغل ایده آل برای کسانی است که علاقمند کمک به بهبودی بیماران و سلامت آنها هستند.

 

مدارک مورد نیاز برای تحصیل داروسازی در انگلستان

 

1) ترجمه شده مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی
2) گذرنامه یا پاسپورت
3) گواهی سلامتی روحی و جسمی
4) مدرک زبان آیتلس با نمره بالا
تحصیل داروسازی در انگلستان در دوره های 5 تا 6 ساله برگزار می شوند
به صورتی که در پایان 5 سال تحصیل، دانشجویان دارای مدرک کارشناسی ارشد mpharaهستند و به عنوان یک داروساز شناخته می شوند که برای ثبت نام به عنوان یک داروساز در آزمون ملی داروسازی نیاز به این مدرک می باشد که دانشجویان داخلی کشور انگلستان برای مشغول به کار شدن موظف به کسب این مدرک برای هستند. ( این دوره ها ممکن است به دلایل مختلف یا مشکلات پیش رو به صورت 6 ساله برگزار شوند)
دانشجویان خارجی معمولا پس از 5 سال تحصیل به خانه های خود باز می گردند و در آن صورت آنها در آزمون ملی ثبت نام نخواهند کرد.
آزمون ملی برای کسب مجوز کار کردن داروسازان همه ساله در کشورها به صورت جداگانه و مخصوص کار در آن کشور برگزار می شود.
دانشجویان خارجی که قصد کار کردن در انگلستان و ثبت نام در آزمون ملی انگلستان را دارند ، می بایست در طی5 سال تحصیل داروسازی در انگلستان ، برای اقامت خود قبل از ثبت نام در آزمون اقدام کنند و مسئولان با توجه به قوانین ویزا و تعداد مکان های موجود ثبت نام وی را مورد بررسی قرار می دهند.

هر مدرک mpharm نشان دهنده کیفیت و اعتبار تحصیل در انگلستان می باشد که اعتبار بخشی دانشگاه های انگلستان برای فارغ التحصیلان خود باعث شده است که کیفیت تحصیل داروسازی در انگلستان در سطح جهانی شناخته شود.
همه ساله به تعداد دانشجویان علاقمند به تحصیل داروسازی در دانشگاه های معتبر انگلستان و تعداد درخواست دهندگان افزوده می شود و سالانه حدود 3000 دانشجو در رشته داروسازی ثبت نام میکنند و حدود 15% از این میزان دانشجویان بین المللی هستند، از طرفی تحصیل در دانشگاه های کشور انگلستان به شما فرصتی میدهد تا با فرهنگ غنی آشنا شوید.
آزمایشگاه های پیشرفته در کشور مهارت های خود را با استفاده از ایستگاه های پزشکی، دستگاه های مشاوره ای و سیستم های مرتبط با صنعت داروسازی ، بهبود می بخشد.

مدرنیته شدن سبک تحصیل داروسازی در انگلستان

سبک های تدریس در دوره کارشناسی ارشد انگلستان به صورت مدرن برگزار می شوند ، همچنین سخنران ها و تمرین ها ، استفاده گسترده از کارگاه های کار آموزی ، کار تیمی و تاکید قوی بر توسعه آموزش های مادام العمر و حرفه ای صورت گرفته که هدف اصلی حمایت از همه دانشجویان مخصوصا دانشجویان بین المللی برای موفقیت و لذت بردن از دوره های تحصیل در انگلستان می باشد.
در تمام دوره های آموزشی تحصیل در انگلستان ، برای دانش پژوهان فرصت های یادگیری فردی، که شامل انجام یک پروژه تحقیقی یا پایان نامه که معمولا در پایان سال تحصیلی می باشد را فراهم می آورند و دانش آموزان نیز تشویق می شوند تا از وقت خود در خارج از کلاس درس از طریق مشارکت داوطلبانه در جامعه ، استفاده از فرصت های کار آموزی اضافی استفاده کنند.

دانشگاه های داروسازی بریتانیا
1) دانشگاه کمبریج
2) 2) دانشگاه آکسفورد

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

منبع: سفارت انگلستان

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات